HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
АвторПорака
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   Сре Апр 15, 2009 2:57 pm

http://www.rdm.hr/top10domaci/default.asp
http://www.radio-pozega.hr/
http://www.the-top-tens.com/lists/greatest-singer-of-all-time.asp
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   Саб Сеп 12, 2009 2:04 pm

Според најновата топ-листа ( http://www.hdu-toplista.com/index.php?what=lista&kat=2 ) на Хрватска Дискографска Удруга, во делот за странските изданија, Стефановски & Тадиќ зад себе ги оставија Артик Манкис, У2, Депеш мод, Горан Бреговиќ, Леонард Коен, Мајкл Џексон...

На осмото место на оваа топ-листа се најде албумот Игра без граница на Тоше Проески, кој меѓу 40-те најпродавани странски албуми во Хрватска на 35-то место се најде и со проектот на англиски The Hardest Thing.


http://www.mmm.com.mk/?ItemID=4A5ED863D4E5F547AD89173E1368BEFA

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   Нед Фед 07, 2010 3:59 pm

Glasajte za Tose, za pop album godine, The Hardest Thing

http://davorin.ba/2010/index.php#K04
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
VikiTy
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 1
Age : 24
Локација : Stara Zagora,Bulgaria
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2010-02-21

ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   Нед Фед 28, 2010 7:18 pm

Ве молам гласаjте и овде за Тоше http://www.whopopular.com/Todor-Toshe-Proeski ова е саjт за наjпопуларните луге на планетата. Нашиот ангел сега е на 8 место- заслужува да биде на 1-во! Може да се гласа секој ден на секој час
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   Сре Јун 23, 2010 4:18 pm

Glasajte za Tose - Jos uvjek sanjam da smo zajedno

http://nenad-mijatovic.webs.com/
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   Пон Ное 08, 2010 12:04 am

Tose - Jos uvjek sanjam da smo zajedno

http://www.smedia.rs/radios/index.php/muzika

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
jasiti
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 28
Age : 36
Локација : DO TEBE
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-11-01

ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   Саб Ное 13, 2010 7:23 pm

"ВЕ САКАМ СИТЕ"
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   Пон Ное 29, 2010 8:40 pm

Glasajte za Tose - Guilty za hit na mesecot

http://www.mondovizija.com/top20.php

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   Чет Јан 27, 2011 2:43 am

Da glasame za nasiot Tose

http://www.mondovizija.com/topgod.php
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   Пон Апр 04, 2011 4:34 pm

Tose - Jos uvjek sanjam da smo zajedno

http://www.balkanika.tv/en/home.html
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Да гласаме за Ангелот на топ листите!!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 40 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: