HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Петиција за Македонија

Go down 
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Петиција за Македонија   Нед Мај 11, 2008 4:55 pm

првпат ја видов петицијава и да ви кажам се изненадив немате поим колку многу ја имаат потпишано

петицијава е за да си го задржиме усавното име


http://www.petitiononline.com/umd/petition.html

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Нед Мај 11, 2008 5:23 pm

Uste edna peticija koja vekje ja imam potpisano
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
kucka
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Нед Мај 11, 2008 7:25 pm

И јас ја имам потпишано
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Пон Мај 12, 2008 1:51 am

i jas se imam potpisano. Samo za nasata najubava zemijckaaaaaaa
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Чет Мај 15, 2008 9:24 am

Potpisano uste prviot den koga doznav za peticijava.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Пет Мај 16, 2008 1:30 am

Decki otkako se desi ova so Tose, neznam zosto, ama povekje ja cenam i sakam nasava napatena zemjicka...neznam za vas
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Сре Мај 21, 2008 11:56 pm

I ja sam potpisala davno ovu peticiju iako nisam Makedonka. Mislim da imate pravo da sami odredite svoje ime. Nije da ste ga odjednom izmislili, imate ga već dugo, dugo. A kada sam vidjela ovaj smajlić, zavalila sam se od šege.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Чет Мај 22, 2008 12:43 am

SE POTPISAV NA PETICIJAVA
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Чет Мај 22, 2008 2:21 amSmotani grcistaaa
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Сре Јун 18, 2008 4:40 pm

Ima li nesto novo po pitanju vaseg imena?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Сре Јун 18, 2008 5:14 pm

Moni напиша:
Decki otkako se desi ova so Tose, neznam zosto, ama povekje ja cenam i sakam nasava napatena zemjicka...neznam za vas


најискрено и јас......ја сакав али после тоа многу повеќе......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Сре Јун 18, 2008 5:18 pm

aleksandra напиша:
Moni напиша:
Decki otkako se desi ova so Tose, neznam zosto, ama povekje ja cenam i sakam nasava napatena zemjicka...neznam za vas


најискрено и јас......ја сакав али после тоа многу повеќе......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Сре Јун 18, 2008 6:30 pm

LudaMala напиша:
Ima li nesto novo po pitanju vaseg imena?
Ништо ново, грциве уште го тупат... А Македонија јас отсекогаш си ја сакам, не би можела да живеам на друго место, само мило ми е што и луѓево околку мене почнуваат да сфаќаат дека треба да се сака и чува со сето свое срце и душа, како што ни велеше и како што правеше Тошка..

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Пет Јун 20, 2008 12:33 am

e ubavo e se ova sto go pravime.....ama za zal nisto ne zavisi od nas i ne veruvam deka nas nekoj ke ne prasa dali da se smeni imeto ili ne
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Пет Jул 04, 2008 1:46 am

Уште една петиција....АЈДЕ......потпишувајте....

link : http://www.petitiononline.com/suppmkd1/petition.html

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Пет Jул 04, 2008 2:20 am

потпишано

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Пет Jул 04, 2008 12:24 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Чет Jул 10, 2008 9:43 pm

МИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА !!!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Нед Jул 27, 2008 12:14 pm

Nije bas vezano sa ovom temom ali je interesantan clanak.

ГОЛЕМ НАСТАН ВО ОХРИД

Заедно дома во Македонија

Околу 150 Македонци од целиот свет од 31 јули до 7 август во Охрид ќе бидат дел од големата манифестација "Заедно дома во Македонија" - најспектакуларниот настан посветен на македонската дијаспора

Околу 150 Македонци од целиот свет од 31 јули до 7 август во Охрид ќе бидат дел од големата манифестација "Заедно дома во Македонија" - најспектакуларниот настан посветен на македонската дијаспора. Организатор на оваа манифестација, на која ќе се игра Светско првенство во фудбал за Македонците во светот, е Здружението на македонските иселеници "Корени".

- Станува збор за седумдневен настан, седум дена максимално исполнети со спорт, забава, промоција и презентација на Македонија пред македонските иселеници. Оваа идеја за остварување на контакт со Македонците во светот постоеше одамна, но сега се реализира, вели Миодраг Атанасиевски, претседател на "Корени". Атанасиевски додава дека целта на манифестацијата е да се постават мостови не само со Македонците дома, туку и со Македонците во светот.

- Целта е да се запознаеме со Македонија. Некои иселеници се две или три децении надвор, па важно е да си ја запознаат татковината. Не само да се запознаат со минатото, туку и со сето она што се случува во моментов во Македонија, додава тој.

Манифестацијата ја има комплетната поддршка од Владата, а како гостин ќе го има и Мајк Зафировски со тим од "Македонија 2025". Двата тима на 4 август ќе играат и фудбал.

Иселениците од САД, Канада, Австралија, Велика Британија, Швајцарија, Словенија, Србија, БиХ во текот на седумте дена ќе имаат набиена агенда во која ќе го видат туристичкиот потенцијал на Македонија, ќе ја пробаат нашата храна, ќе уживаат во сето она што го нуди оваа држава. Вклучена е и Туристичката комора во Македонија, која сугерирала за изборот на местата кои што ќе се посетуваат. Вања Стефковска, програмски координатор на настанот, вели дека на 3 август ќе се организира пикник на манастирот "Св. Јован Бигорски", а посетителите ќе слушнат и предавање за македонската резбарска школа. Ќе има и организирана посета на Вевчани како успешна туристичка приказна на Македонија. Паско Кузман ќе одржи предавање за проектот "Подводен град", а гостите ќе ги видат и сите поважни археолошки локалитети во Охрид. Драган Даутовски ќе приреди специјално изненадување, а концерт ќе одржи и Калиопи. Во групата која доаѓа во Македонија, има и веќе докажани бизнисмени, но и млади луѓе за кои ова ќе биде шанса да ја запознаат својата татковина како атрактивна туристичка дестинација.

- Целта беше на македонската дијаспора не само да и покажеме дека Македонија е вредна за атрактивна туристичка посета, туку и да ги запознаеме со сето она што најново се случува на полето на културата, музиката, археологијата. Тие веќе знаат за нашиот фолклор, треба да им ја покажеме и музиката на Кирил Џајковски, Тоше Проески и на многу други, додава Стефковска.

Preuzeto sa http://www.vecer.com.mk/
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Петиција за Македонија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: