Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Петиција за Македонија

Go down 
+8
aleksandra
bibe_tose
LudaMala
cherry
Universal*
kucka
Moni
Chris
12 posters
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeНед Мај 11, 2008 4:55 pm

првпат ја видов петицијава и да ви кажам се изненадив немате поим колку многу ја имаат потпишано

петицијава е за да си го задржиме усавното име


http://www.petitiononline.com/umd/petition.html
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
Moni


Број на мислења : 240
Age : 32
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeНед Мај 11, 2008 5:23 pm

Uste edna peticija koja vekje ja imam potpisano Петиција за Македонија 607517
Вратете се на почетокот Go down
kucka
Нов Член
Нов Член
kucka


Број на мислења : 16
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeНед Мај 11, 2008 7:25 pm

И јас ја имам потпишано Петиција за Македонија 73125
Вратете се на почетокот Go down
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeПон Мај 12, 2008 1:51 am

i jas se imam potpisano. Samo za nasata najubava zemijckaaaaaaa
Вратете се на почетокот Go down
cherry
Администратор
Администратор
cherry


Број на мислења : 1127
Age : 42
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeЧет Мај 15, 2008 9:24 am

Potpisano uste prviot den koga doznav za peticijava.
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
Moni


Број на мислења : 240
Age : 32
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeПет Мај 16, 2008 1:30 am

Decki otkako se desi ova so Tose, neznam zosto, ama povekje ja cenam i sakam nasava napatena zemjicka...neznam za vas Петиција за Македонија 901872
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Петиција за Македонија Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeСре Мај 21, 2008 11:56 pm

I ja sam potpisala davno ovu peticiju iako nisam Makedonka. Mislim da imate pravo da sami odredite svoje ime. Nije da ste ga odjednom izmislili, imate ga već dugo, dugo. A kada sam vidjela ovaj smajlić, zavalila sam se od šege. Петиција за Македонија 232660
Вратете се на почетокот Go down
bibe_tose
Член
Член
bibe_tose


Број на мислења : 614
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-20

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeЧет Мај 22, 2008 12:43 am

SE POTPISAV NA PETICIJAVA Петиција за Македонија 607517
Вратете се на почетокот Go down
Moni
Член
Член
Moni


Број на мислења : 240
Age : 32
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeЧет Мај 22, 2008 2:21 am

Петиција за Македонија 232660 Петиција за Македонија 232660 Петиција за Македонија 232660

Smotani grcistaaa Петиција за Македонија 471198
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Петиција за Македонија Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeСре Јун 18, 2008 4:40 pm

Ima li nesto novo po pitanju vaseg imena?
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue18 / 10018 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeСре Јун 18, 2008 5:14 pm

Moni напиша:
Decki otkako se desi ova so Tose, neznam zosto, ama povekje ja cenam i sakam nasava napatena zemjicka...neznam za vas Петиција за Македонија 901872


најискрено и јас......ја сакав али после тоа многу повеќе...... Петиција за Македонија 883767
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue18 / 10018 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeСре Јун 18, 2008 5:18 pm

aleksandra напиша:
Moni напиша:
Decki otkako se desi ova so Tose, neznam zosto, ama povekje ja cenam i sakam nasava napatena zemjicka...neznam za vas Петиција за Македонија 901872


најискрено и јас......ја сакав али после тоа многу повеќе...... Петиција за Македонија 883767
Петиција за Македонија 585719 Петиција за Македонија 232660
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Модератор
Модератор
Ane


Број на мислења : 711
Age : 32
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-21

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeСре Јун 18, 2008 6:30 pm

LudaMala напиша:
Ima li nesto novo po pitanju vaseg imena?
Ништо ново, грциве уште го тупат... Петиција за Македонија 91892 Петиција за Македонија 232660 Петиција за Македонија 308271 А Македонија јас отсекогаш си ја сакам, не би можела да живеам на друго место, само мило ми е што и луѓево околку мене почнуваат да сфаќаат дека треба да се сака и чува со сето свое срце и душа, како што ни велеше и како што правеше Тошка.. Петиција за Македонија 585719 Петиција за Македонија 883767
Вратете се на почетокот Go down
Eli
Модератор
Модератор
Eli


Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeПет Јун 20, 2008 12:33 am

e ubavo e se ova sto go pravime.....ama za zal nisto ne zavisi od nas i ne veruvam deka nas nekoj ke ne prasa dali da se smeni imeto ili ne Петиција за Македонија 90386
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue18 / 10018 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeПет Jул 04, 2008 1:46 am

Уште една петиција....АЈДЕ......потпишувајте....

link : http://www.petitiononline.com/suppmkd1/petition.html Петиција за Македонија 883360

Петиција за Македонија 585719 Петиција за Македонија 232660
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeПет Jул 04, 2008 2:20 am

потпишано
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
rozeta193


Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-17

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeПет Jул 04, 2008 12:24 pm

Петиција за Македонија 585719
Вратете се на почетокот Go down
Tvojata senka
Модератор
Модератор
Tvojata senka


Број на мислења : 1001
Age : 35
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-15

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeЧет Jул 10, 2008 9:43 pm

МИЛИОН СРЦА - ЕДНА МОЛИТВА !!!
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Петиција за Македонија Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Петиција за Македонија Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Петиција за Македонија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitimeНед Jул 27, 2008 12:14 pm

Nije bas vezano sa ovom temom ali je interesantan clanak.

ГОЛЕМ НАСТАН ВО ОХРИД

Заедно дома во Македонија

Околу 150 Македонци од целиот свет од 31 јули до 7 август во Охрид ќе бидат дел од големата манифестација "Заедно дома во Македонија" - најспектакуларниот настан посветен на македонската дијаспора

Околу 150 Македонци од целиот свет од 31 јули до 7 август во Охрид ќе бидат дел од големата манифестација "Заедно дома во Македонија" - најспектакуларниот настан посветен на македонската дијаспора. Организатор на оваа манифестација, на која ќе се игра Светско првенство во фудбал за Македонците во светот, е Здружението на македонските иселеници "Корени".

- Станува збор за седумдневен настан, седум дена максимално исполнети со спорт, забава, промоција и презентација на Македонија пред македонските иселеници. Оваа идеја за остварување на контакт со Македонците во светот постоеше одамна, но сега се реализира, вели Миодраг Атанасиевски, претседател на "Корени". Атанасиевски додава дека целта на манифестацијата е да се постават мостови не само со Македонците дома, туку и со Македонците во светот.

- Целта е да се запознаеме со Македонија. Некои иселеници се две или три децении надвор, па важно е да си ја запознаат татковината. Не само да се запознаат со минатото, туку и со сето она што се случува во моментов во Македонија, додава тој.

Манифестацијата ја има комплетната поддршка од Владата, а како гостин ќе го има и Мајк Зафировски со тим од "Македонија 2025". Двата тима на 4 август ќе играат и фудбал.

Иселениците од САД, Канада, Австралија, Велика Британија, Швајцарија, Словенија, Србија, БиХ во текот на седумте дена ќе имаат набиена агенда во која ќе го видат туристичкиот потенцијал на Македонија, ќе ја пробаат нашата храна, ќе уживаат во сето она што го нуди оваа држава. Вклучена е и Туристичката комора во Македонија, која сугерирала за изборот на местата кои што ќе се посетуваат. Вања Стефковска, програмски координатор на настанот, вели дека на 3 август ќе се организира пикник на манастирот "Св. Јован Бигорски", а посетителите ќе слушнат и предавање за македонската резбарска школа. Ќе има и организирана посета на Вевчани како успешна туристичка приказна на Македонија. Паско Кузман ќе одржи предавање за проектот "Подводен град", а гостите ќе ги видат и сите поважни археолошки локалитети во Охрид. Драган Даутовски ќе приреди специјално изненадување, а концерт ќе одржи и Калиопи. Во групата која доаѓа во Македонија, има и веќе докажани бизнисмени, но и млади луѓе за кои ова ќе биде шанса да ја запознаат својата татковина како атрактивна туристичка дестинација.

- Целта беше на македонската дијаспора не само да и покажеме дека Македонија е вредна за атрактивна туристичка посета, туку и да ги запознаеме со сето она што најново се случува на полето на културата, музиката, археологијата. Тие веќе знаат за нашиот фолклор, треба да им ја покажеме и музиката на Кирил Џајковски, Тоше Проески и на многу други, додава Стефковска.

Preuzeto sa http://www.vecer.com.mk/
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Петиција за Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Петиција за Македонија   Петиција за Македонија I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Петиција за Македонија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: