HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Текстови од песните на Tоше

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Текстови од песните на Tоше   Пон Апр 14, 2008 6:01 pm

Ех да сум злато


Сенките со погледот ги ловам
ни една на тебе не е слична
што вреди и планови да ковам
ти си премногу необична

Доаѓаш на килими од свила
илици за тебе песни свират
туѓа си, а уште си ми мила
штом те сретнам срце запира

Реф...

Ех да сум злато
на гради да ти заспивам
од тага да те скријам
ех да сум вино
на усни да ти заиграм
од тебе да се опијам

Купуваш од дождоѕ капка нежност
ранлива, а горда кога лажеш
кутија со писма полни верност
секој сака да му покажеш

Доаѓаш на килими од свила
илици за тебе песни свират
туѓа си, а уште си ми мила
штом те сретнам срце запира


Реф... х 3

Ех да сум злато
на гради да ти заспивам
од тага да те скријам
ех да сум вино
на усни да ти заиграм
од тебе да се опијам

_________________


Последната промена е направена од ROYAL на Чет Мај 29, 2008 4:09 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Мај 05, 2008 10:30 pm

Сите сме нивни деца

Како лисја кои тивко паѓаат на тло
го живеат по свое она што останало
Дај им малку светлина во тоа нивно сивило
А староста пристигнува ко дуња есенска
обоена во златна боја вечна судбинска
помисли на сите добри луѓе бар понекогаш

Срце ширум отвори нек ги штитат ангели
Подај рака на лиѓе стари немоќни
Некој гледа одозгора и не потсеќа
Хуманста години не познава
Живот цел за минута пред очи минува
Кога ке се лизне една солза негова
Тие тажни очи највеќе од се кажуваат
Ко на стара црно-бела фотографија
на бабини колачиња мојто детство мириса
Сите нивни деца сме и од нив добри научивме

Срце ширум отвори нек ги штитат ангели
Подај рака на лиѓе стари немоќни
Некој гледа одозгора и не потсеќа
Хуманста години не познава

Срце ширум отвори нек ги штитат ангели
Подај рака на лиѓе стари немоќни
Некој гледа одозгора и не потсеќа
Хуманста години не познава

Хуманоста години не познава...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Вто Мај 06, 2008 12:09 am

Ljubena

Vecerva povtorno prazna e postelava
bez tvojta duso nezna pregratka,
a bolka v dusava ,
mir ne mi dava, goram.
Tvojot lik mi krade son od ocive
otkako si zamina ti, ljubena.

Ref.
Gori mojto srce v nokjva studena,
sal za tebe zbori,
prosti, koj sto ljubi
duso moze i da pogresi.
Eh, da mozam
nokjva bi ja dal vselenata,
povtorno od tvoite usni,
da se opijam, na gradi da ti zaspijam.

Spomeni vetrovi temni nosat ljubena,
a jas gi molam duso
i tebe da mi te donesat
nokjva v mojata pregratka.
Otkako zamina
nemam mir ljubena.

Ref.
Gori mojto srce v nokjva studena,
sal za tebe zbori,
prosti, koj sto ljubi
duso moze i da pogresi.
Eh, da mozam
nokjva bi ja dal vselenata,
povtorno od tvoite usni,
da se opijam, na gradi da ti zaspijam.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Нед Мај 11, 2008 5:36 pm

Eve ja orginalnata verzija od tekstot na Moja


Moja,
kot v pravljici sva se ljubila
moja,
misel ista naju je vodila da,
skupaj eno sva.

Moja,
zdaj pogled beži vstran,
ker bojim se.
Moja,
da bi videl srečo tvojo z drugim le
z mano nikdar več ne.

Ref.
Daleč je nebo,
ki nad mano zvezde šteje
mislim da si tu,
da mineva čas hitreje.
Nisem se vdal, blizu tebe vedno bom ostal.

Daleč je nebo,
hladni veter lomi veje,
mislim da si tu
bije mi srce močneje.
Nisem se vdal, blizu tebe vedno bom ostal.Moja,
drugi se prebuja s tabo
nisi moja.
Vse zgleda kot da lažni so bili
dnevi najini vsi.

Ref.
Daleč je nebo,
ki nad mano zvezde šteje
mislim da si tu,
da mineva čas hitreje.
Nisem se vdal, blizu tebe vedno bom ostal.

Daleč je nebo,
hladni veter lomi veje,
mislim da si tu
bije mi srce močneje.
Nisem se vdal, blizu tebe vedno bom ostal.


Kakor da je vse
umrlo brez tebe, daj prebudi me
edina,
reci da je vse, kot bilo je prej.


Daleč je nebo,
ki nad mano zvezde šteje
mislim da si tu,
da mineva čas hitreje.
Nisem se vdal, blizu tebe vedno bom ostal.

Daleč je nebo,
hladni veter lomi veje,
mislim da si tu
bije mi srce močneje.
Nisem se vdal, blizu tebe vedno bom ostal.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Нед Мај 11, 2008 5:37 pm

A eve go prevodot...lele kolku e tazen tekstot


Moja,
kako vo prikazna se sakavme
moja,
ista misla ne vodese,
deka zaedno edno sme.

Moja,
sega pogledot go trgam od tebe
zatoa sto se plasam.
Moja,
da te vidam srekna so drug
samo so mene nikogas poveke.

Daleku e neboto
koe nad mene e poslano so zvezdi
Zamisluvam deka si tuka
deka pominuva vremeto pobrzo.
Ne se predadov, blisku do tebe sekogas ke ostanam.


Daleku e neboto,
laden veter gi krsi grankite,
Zamisluvam deka si tuka
mi cuka srceto posilno.
Ne se predadov, blisku do tebe sekogas ke ostanam.


Moja,
Drug se budi kraj tebe,
ne si moja.
Se izgleda kako lazni da bea
Denovite nasi zaednicki.


Daleku e neboto
koe nad mene e poslano so zvezdi
zamisluvam deka si tuka
deka pominuva vremeto pobrzo.
Ne se predadov, blisku do tebe sekogas ke ostanam.


Daleku e neboto,
laden veter gi krsi grankite,
zamisluvam deka si tuka
mi cuka srceto posilno.
Ne se predadov, blisku do tebe sekogas ke ostanam.

Kako se da umre bez tebe
Ajde razbudi me
edinstvena,
reci mi deka e se kako sto bese porano.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Саб Мај 17, 2008 5:16 am

Uste mislam deka e vo Slovenija...tamu studira...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Сре Мај 28, 2008 8:49 am

Mojata najomilena pesna Po tebe


Frli pogled preku ramo ako odiš
Sakam da ti bidam patot koj te vodi
Kako suvo lisje zgazi me pod sebe
Ništo ne grubo ako e od tebe

Pušti nasmev megju prameni od zlato
Eden pogled megju trepki, ama dlabok
Božem slučajno zabaveno i filmski
Samo raka podaj mi i tajno stisni

Po tebe
Kaj što gaziš mojot pogled baknuva
Mojto srce stapki ti odbrojuva
Gori nadež den da dojde
Tvojot čekor kon mene da pojde

Po tebe
Kaj sto gaziš mojot pogled baknuva
Mojto srce stapki ti odbrojuva
Gori nadež den da dojde
Tvojot čekor kon mene da pojde
Po tebe...

So tebe pod eden čador da se stisnam
Da sum sreken iako na pola kisnam
Kako suvo lisje zgazi me pod sebe
Ništo ne grubo ako e od tebe

Po tebe
Kaj sto gaziš mojot pogled baknuva
Mojto srce stapki ti odbrojuva
Gori nadež den da dojde
Tvojot čekor kon mene da pojde

Po tebe
Kaj sto gaziš mojot pogled baknuva
Mojto srce stapki ti odbrojuva
Gori nadež den da dojde
Tvojot čekor kon mene da pojde

Krvta mi se branuva
Tvojot dopir udira
Kako struja telo mi oživuva

Po tebe
Kaj sto gaziš mojot pogled baknuva
Mojto srce stapki ti odbrojuva
Gori nadež den da dojde
Tvojot čekor kon mene da pojde

Po tebe
Kaj sto gaziš mojot pogled baknuva
Mojto srce stapki ti odbrojuva
Gori nadež den da dojde
Tvojot čekor kon mene da pojde

Po tebe...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Сре Мај 28, 2008 3:48 pm

SLUSAS LI


Slusas li noke koga svetla izgasnat
bolkava srce kako da mi soprela
zaspij moja ljubena
samo ne zaboravaj
parce son za mene socuvaj.

Slusas li se sto ne znam da ti iskazam
pravam se samo da ne te povredam
nikogas i navek tvoj
dovolno za siot zivot moj.

Ref:Usni da ti baknuvam
nezno da te pregrnam
da ti priznam ljubena
deka si mi se
srce ne se lekuva ke te sakam doveka
i niedno sekavanje nemam bez tebe

Slusas li se sto neznam da ti iskazam
pravam se samo da ne te povredam
nikogas i navek tvoj dovolno za siot zivot moj

Ref:Usni da ti baknuvam...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Сре Мај 28, 2008 3:55 pm

POLA DUSE,POLA SRCA

Dobro mi izgledas,
i cini se ozdravljas
ma neka ti krene daleko od mene
da ne znas da propadam.
Vise me ne trebas
kad prodjes ne pozdravljas
a svemir je bio u oku tvome
to ne dam nikome.

Ref:Na pola duse zivim ja
tu pokidat se nema sta
na pola srca jos sam njen
a na pola umirem(2x)

Nemas sto vidjeti
produzi,ne zastani
u meni led i mecave viju
i jesen je,kise liju.

Ref:Na pola duse...(2x)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Чет Мај 29, 2008 10:45 pm

Sakam da ve izvestam deka gi izbrisav site onie postovi koi ne sodrzat tekstovi na pesni.Go napraviv toa so cel temata da bide pouredna.
LudaMala imase eden predlog, i toj ke moze da go napise vo temata Predlozi!.Tamu ke mozeme da go razgledame toj predlog i da go komentirame.
Tolku.

edit:Da vi kazam deka od sega pa natamu ke gi brisam i drugite off topik postovi koi ke bidat napisani vo temava.


Последната промена е направена од Kate на Пет Мај 30, 2008 4:26 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Саб Мај 31, 2008 1:58 pm

ПОЛСКО ЦВЕЌЕ

како птица мај ќе слета
кај вљубените
блазе им, а ние каде сме

како срце божур цвета
за моето си
и најмила и проклета ти

реф:полско цвеќе млад нека ме покрие
душа нек ми љубат облаци кога нејќеш ти
камо среќа да ми згаснат очиве
ако врз тебе се послани туѓи бакнежи(2x)

лесно и во чест и Бога
да се заколнам
како крвта да ја прегазам

женски солзи небо гледа
но,ќе запише
само кога маш ќе заплаче

реф:полско цвеќе...(2x)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Саб Мај 31, 2008 5:27 pm

БОЖЕ,ЧУВАЈ ЈА ОД ЗЛО

таа има очи кои ми ги знаат тајните
сите победи и сите порази
таа има раце кои кријат цели светови
и би умрел јас за тие прегратки

реф:Боже,не ми треба ништо друго
дур сум жив под ова небо
топла постела и очи што ги знам
Боже анѓели од небо прати
таа нема да се врати
чувај ја од зло таа нема никој свој.


таа има усни вкусни како зрела јагода
кои никој не ги бакнува ко јас

реф:Боже не ми треба...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Саб Мај 31, 2008 5:37 pm

МАКЕДОНИЈА НАВИВА ЗА ВАС


Ова е земја на шампиони
во срце што ја носиме,
и во радост и во солзи
ние ќе те бодриме

нека грми на трибини
кога за тебе пееме,
ќе ни даде Господ сила
заедно да славиме

реф:Македонија навива за вас
пеат милиони како еден глас
Македонија сака победа
милион срца-една молитва

јави се јужна,север и запад
нека не чујат колку сме,
црвено-жолта,тоа е боја
за која живот даваме

Нека знае сега светот
за нас Македонците,
едно сонце на Александар
нас ни свети в градите

реф:Македонија навива за вас...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Нед Јун 01, 2008 12:57 am

NESANICA
Na srcu mi lezi jedna stara rana
koja nece iz njedara nigdje
pa se srce pita moje
bez nje zivjeti
kako li je,kako li je

Idi idi nesanice
da ne vidim tvoje lice
da mi zora bol nestvara
idi pustime da je otsanjam

Na srcu mi lezi jedna stara rana
da ga pusti srce je moli
a rekla je da ga dugo
nece boljeti
ali boli ali boli

Idi idi nesanice da ne vidim
tvoje lice,da mi zora bol nestvara
idi pusti me da je otsanjam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Нед Јун 01, 2008 7:49 pm

The hardest thing

I sleep all night, right by your side,
I love to hear, your breathing, breathing.
The morning light, opens my eyes,
It's nearly time for leaving leaving.

I know that it's seems, like it's easy for me,
oh I wish you could feel, what is going on inside.

It's the hardest thing I ever have to do,
to walk away from you, when I wanna hold you.
It's the hardest thing in every single day,
to have to turn away, I want you to know that.
This is the hardest thing.

Another day, Is she awake?
I close my eyes, I see her face.
The more away, the longer it takes,
it feels like time, to stand still.

Where ever you go, what ever you do,
I want you to know, that you're on my mind.

It's the hardest thing I ever have to do,
to walk away from you, when I wanna hold you.
It's the hardest thing in every single day,
to have to turn away, I want you to know that.
This is the hardest thing.

Just to let go of your hand, It's the hardest thing,
to make you understand that to love you, feel you,
till the time I see you again, It's the hardest thing.

It's the hardest thing I ever have to do,
to walk away from you, when I wanna hold you.
It's the hardest thing in every single day,
to have to turn away, I want you to know that.
This is the hardest thing.

I sleep all night, right by your side,
I love to hear, your breathing, breathing........


Eve go tekstot...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Нед Јун 01, 2008 8:03 pm

ееј браво, преубав текст

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Нед Јун 01, 2008 8:58 pm

@Moni....ZLATO SI!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Morski vuk   Нед Јун 01, 2008 9:31 pm

Morski vuk (Tony Cetinski i Toše Proeski)


(morski vuk, morski vuk) (2x)

Toše:
Godina ja imam, ne pitaj me za broj,
možda smo vršnjaci ja i pape tvoj.

Tony:
U malom prstu imam život, a mlad san još ka bili cvit
i mada misliš da sam dobar, ja sam dobitnik.

Toše i Tony:
I da nisi lipa, plavi anđele,
bilo bi mi lako tebi reći ne, ne.

Toše:
I zato čuvaj me se mala
jer ja sam stari morski vuk.
I zato dobro pazi mala
da ne bi stala mi na put.

Tony
I zato čuvaj me se mala
jer ja sam mladi morski vuk.
I zato dobro pazi mala
jer ja sam garav kad sam ljut.

Toše:
Godina ja imam, ne pitaj me za broj

Tony:
i to manje više ka i susjed tvoj.

Toše:
I da nisi lipa, plavi anđele,

Tony:
bilo bi mi lako tebi reći ne, ne.

Toše:
Zato čuvaj me se mala
jer ja sam stari morski vuk.
Zato dobro pazi mala
da ne bi stala mi na put.

Tony:
I zato čuvaj me se mala
jer ja sam mladi morski vuk.
I zato dobro pazi mala
jer ja sam garav kad sam ljut.

Toše i Tony:
I da nisi lipa, plavi anđele,
bilo bi mi lako tebi reći ne, ne.

Tony:
I zato čuvaj me se mala!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Malecka   Нед Јун 01, 2008 9:33 pm

MALEČKA

Adresa ne znam ni broj, kade si ti,
A jas sum seušte tvoj, kade si,
Ljubov me grize, malečka,
Vaka zaboraven,
Otkačen, otfrlen,
Živeam od spomeni,.

Ref.
Srcata polni, a utroto zvoni,
So ljuboven zvuk, eden za drug,
I kako praznik sekoj počuvaše den,
Bakneži, pregratki, oči nasmeani,
Pomniš li se što imavme,
Premnogu sreќа za da ni potrae...


Minlivo i potrošno, za tebe sum,
Podstanar vo srceto, na kraj na um,
Ljubov me gori, malečka,
Priznavam vinoven,
Povreden, pobeden,
Živeam od spomeni,

Ref. (2x)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Morska zvezdo   Нед Јун 01, 2008 9:35 pm

MORSKA DZVEZDO

Odam po patot
sto go soniv
levo ljubov a desno muzika
Nema da kazam
kolku dobiv
i cija vo djebot cuvam slika
Sakam da znaes
deka lazat deka veke
sum stanal gordeliv
Spomen me nosi
pokraj plaza
i lezam na tvoite gradi beli
Se kolnam vo pesnite moi
Te sakam ko prviot den
a leto ko leto se broi
Stom esenta rasipe se

refren:
Morska dzvezdo kade si sega
duri vetrot igra so lisja
zosto pisma ti ne mi pisuvas?
Morska dzvezdo dali me pamtis
dali solza obraz ti krasi
koga ime ke mi spomenat?

Sakam da znaes deka lazat
deka veke sum stanal gordeliv
Spomen me nosi pokraj plaza
i lezam na tvoite gradi beli
Se kolnam vo pesnite moi
Te sakam ko prviot den
a leto ko leto se broi
Stom esenta rasipe se

refren:
Morska dzvezdo kade si sega
duri vetrot igra so lisja
zosto pisma ti ne mi pisuvas?
Morska dzvezdo dali me pamtis
dali solza obraz ti krasi
koga ime ke mi spomenat?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Loso ti stoi   Нед Јун 01, 2008 9:38 pm

LOSO TI STOI

Loso mi.. Premolci.
Vo cii race sinoka ti zavrsi?
Ko pepermint e slatka lagata.
Onoj laden vkus, nesto sokriva.
E, loso me.. Predade.
Pod salot crn i da gi skries usnite.
Vo ocite.. tvoi pisuva.
Sto se slucilo.
A ne mi kazuvas.

Ref:
Loso ti stoi za se.
Da se pravdas a cekas da si so nego.
Ti zaviduvam sto ne ti prilega da..
Brises solzi so raka, i places za kraj.
A i takva si ubava znaj..

Loso mi.. Premolci.
Vo cii race sinoka ti zavrsi?
Ko pepermint e slatka lagata.
Onoj laden vkus, nesto sokriva.
E, loso me.. Predade.
Pod salot crn i da gi skries usnite.
Vo ocite.. tvoi pisuva.
Sto se slucilo.
A ne mi kazuvas.

Ref:
Loso ti stoi za se.
Da se pravdas a cekas da si so nego.
Ti zaviduvam sto ne ti prilega da..
Brises solzi so raka, i places za kraj.
A i takva si ubava znaj..

Ubava si..

Ref:
Loso ti stoi za se.
Da se pravdas a cekas da si so nego.
Ti zaviduvam sto ne ti prilega da..
Brises solzi so raka, i places za kraj.
A i takva si ubava znaj..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Нед Јун 01, 2008 9:48 pm

Tose Proeski - Luda mala

Luda mala, luda mala
celu noc me zvala sve bi dala
luda mala, luda mala
dezurna je non stop ko centrala

Zaboravi na moj broj
necu da cujem tvoj glas
ne mogu da budem tvoj
i nista nema od nas

Za tebe nedostupan
od sada pa zauvek
za tvoje ludilo znaj,
ja nisam najbolji lek

Preskoci bar ovu noc
i daj mi bar malo sna
nisam ti potreban ja
vec psihoterapija
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 1:02 pm

The hardest thing

I sleep all night
Right by your side
I love to hear
Your breathing
Breathing

The morning light
Opens my eyes
It’s nearly time
For leaving
Leaving

I know that it seems
Like it’s easy for me
Oh I wish you could feel
What’s going on inside (me)

It’s the hardest thing
I’ll ever have to do
To walk away from you
When I wanna hold you

It’s the hardest thing
In every single day
To have to turn away
I want you to know that
This is the hardest thing

Another day
It isn’t way (u smislu da novi dan nije način da zaboravi)
I close my eyes
To see your face
The more I wait
The longer it takes
It feels like time
Is standing still
Wherever you go
Whatever you do
I want you to know
That you’re on my mind

It’s the hardest thing...
I’ll ever have to do
To walk away from you
When I wanna hold you

It’s the hardest thing
In every single day
To have to turn away
I want you to know that
This is the hardest thing

Just to let go of your hand
It’s the hardest thing
To make you understand
That to love you, feel you
Till the time I see you again
It’s the hardest thing
Mislam deka e vaka nekako...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 1:04 pm

бравоо најубавата песна од Тоше

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 1:04 pm

ROYAL напиша:
бравоо најубавата песна од Тоше
Neli???
Abe ova e sovrsenstvo...
Ah......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   

Вратете се на почетокот Go down
 
Текстови од песните на Tоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми-
Отиди до: