HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Dali ste ja procitale knigata Tajnata na Sambala?
DA
13%
 13% [ 8 ]
NE
87%
 87% [ 56 ]
Општо гласови : 64
 

АвторПорака
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Пет Aвг 15, 2008 10:13 pm

Прочетов я книгата и многу ми се допагя. Сега ке побарам на нетот Селестинското пророчество и Десетото откровение и ке почнам и нив да ги читам
Сакам да дознаjа во поголема палнота тоа во кое е верувал Тоше и кое го е валнувало

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanjuska
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 34
Age : 43
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Пон Aвг 25, 2008 1:32 pm

Kade jamima da SE KUPI Tajnata na Sambala?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Пон Aвг 25, 2008 2:32 pm

ja ima skoro vo site knizari vo Skopje negde okolu 300 denari e

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanjuska
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 34
Age : 43
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Вто Aвг 26, 2008 12:44 pm

Fala Eli
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Вто Aвг 26, 2008 12:45 pm

nema gajle

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
**Kate**
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 23
Age : 29
Локација : Skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-09

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Вто Сеп 02, 2008 11:21 pm

A kade moze da se najde taa kniga Celestinsko prorostvo bas sakam da ja procitam...inaku odamna ja imam procitano Shambala i mnogu mi se dopadna me potseti na eden psiholoski film sto sum go gledala i e mnogu slicen na knigata, vsusnost e ist kako i knigata..se vika Tajnata na zivotot
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Сре Сеп 03, 2008 10:37 am

Летово ја прочитав книгава и искрено ми остави голем впечаток...Многу работи можам да ги поврзам со Тоше а и многу работи научив од неа...преубава книга навистина

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 32
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Сре Сеп 03, 2008 7:19 pm

и јас сакам да ја прочитааааам...не се сомневам дека е убава..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Сре Сеп 03, 2008 8:23 pm

Elizabeta ,navistina knigata e preubava mislam na prekrasnata sodrzina i pred se na poukata sto mozes da ja svatis i primenuvas ponatamu,zatoa i ja predloziv da ja procitate,mene mi pomogna mnogu ,a pred se ja svativ vo celos sustinata na taa pozitivna energija koja TOSE postojano ja spomnuvase,i sekako koja izvirase od negovite oci,dusa,nasmevka ... se nadevam deka koga ke ja procitas ke ti ostavi golem vpecatok
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Сре Сеп 03, 2008 8:25 pm

Ane navistina mi e drago sto ti se dopadna knigava i jas ja obozavam,iskreno koga slusnav deka ovaa kniga mu e omilena na TOSE vednas ja zemav da ja citam,iako jas citam knigi no ovaa ja nemav predhodno procitano
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 32
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Чет Сеп 04, 2008 12:27 am

bibe_tose напиша:
Elizabeta ,navistina knigata e preubava mislam na prekrasnata sodrzina i pred se na poukata sto mozes da ja svatis i primenuvas ponatamu,zatoa i ja predloziv da ja procitate,mene mi pomogna mnogu ,a pred se ja svativ vo celos sustinata na taa pozitivna energija koja TOSE postojano ja spomnuvase,i sekako koja izvirase od negovite oci,dusa,nasmevka ... se nadevam deka koga ke ja procitas ke ti ostavi golem vpecatok


само да ми поминат испитите и ќе одам да ја купам,па тогаш ќе ги споделиме впечатоците
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Чет Сеп 04, 2008 1:24 am

ok,bas bi sakala
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Чет Сеп 04, 2008 12:41 pm

bibe_tose напиша:
Ane navistina mi e drago sto ti se dopadna knigava i jas ja obozavam,iskreno koga slusnav deka ovaa kniga mu e omilena na TOSE vednas ja zemav da ja citam,iako jas citam knigi no ovaa ja nemav predhodno procitano
Да стварно е преубава книгата....

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Чет Сеп 04, 2008 11:28 pm

znaci i tebe ti se dopadna Ane,bas mi e drago sto ti ostavi najgolem vpecatok?mene navistina me voodusevi kako e predstavena sustinata na pozitivnata energija ,a me skrsi eden pasus kade veli:angelite se prisutni vo nasiot zivot tie postojat i tie se posebni luge koj na zemjata se prateni da ja izvrsat svojata misija ,sirenje ljubov i pozitivna energija preku pesnata ,znaci peaci glumci ...ovoj del od knigata edvaj go procitav bidejki ne mozev da si gi sopram solzite i bolkata koja ja pocuvstvuvav vo dusava zosto nasiot TOSE e nasiot ANGEL!ANGELU VECNO KE SAKAME
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Пет Сеп 05, 2008 12:12 pm

Баш така bibe И јас имав слични чувства и неколку пати не ми се веруваше колку вистина има во таа книга, некои работи што ми се случувале секој ден а не сум знаела дека можат да значат толку многу за мене па и за сите околу мене...прекрасна книга...посебно тој дел со ангелите чувари...

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Саб Сеп 06, 2008 1:46 am

da,bas taka sekojdnevno se soocuvame so raboti na koj ne im obrnuvame mnogu vnimanie a vsusnost tie nam mnogu ni znacat!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanjuska
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 34
Age : 43
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Чет Сеп 11, 2008 10:58 am

Vcera ja kupiv pa sega da pocnam da ja citem i ke pravime muabet posle
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Чет Сеп 11, 2008 11:24 am

Tanjuska напиша:
Vcera ja kupiv pa sega da pocnam da ja citem i ke pravime muabet posle


_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Пет Сеп 12, 2008 10:49 pm

super Tanjuska,se nadevam deka ke ti se dopadne pa da ja komentirame zaedno


Последната промена е направена од bibe_tose на Вто Сеп 16, 2008 12:59 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
maja j
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 35
Репутација :
7 / 1007 / 100

Registration date : 2008-08-26

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Пон Сеп 15, 2008 2:36 am

leeele ama me zainteresiravte so knigava bidejki sakam da citam knigi , a posebno deka mu se dopajgala na tose a kolku sto mozev da procitam tuka ima dosta interesni raboti kaj nas ja ima da se kupi ? bas me zainteresira da ja procitam pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Вто Сеп 16, 2008 1:00 am

da Maja ja imas vo matica okolu 390denari e
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
maja j
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 35
Репутација :
7 / 1007 / 100

Registration date : 2008-08-26

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Вто Сеп 16, 2008 5:12 am

fala bile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   Сре Сеп 17, 2008 1:59 am

nema problem se nadevam ke ti se dopadne
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте ја прочитале Тајната на Шамбала
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: