HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Вто Мај 13, 2008 1:19 pm

Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!

Хрватскиот
Хит на годината – Игра без граница, во извонредна интерпретација на
Тоше Проески, минатата година ги урна сите рекорди не само во Хрватска
и во Македонија, туку и во целиот регион!
Според официјалните информации од Хрватска, Игра без граница на
респектираната топ-листа HrTop 20 се наоѓа веќе 34 недели, додека цели
17 недели беше на челната позиција – апсолутен хрватски број 1!!!

Сепак,
првите луѓе на наградите Порин оневозможија Тоше да триумфира во
категоријата пејач на годината, што предизвика гнев, не само во
Хрватска, туку и во регионот.

Тажен сум што е направена неправда
Тоше да остане без награда, иако тој самиот лани продаде повеќе дискови
од сите добитници на Порин заедно. Затоа тврдам дека Тоше немаше
конкуренција – дециден е авторот на Игра без граница – Мирослав Рус.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Вто Мај 13, 2008 1:50 pm

леле што песна ке беше ова еј

сите можни рекорди ги собори

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Сре Мај 14, 2008 12:18 am

Lele bas mi e milo , pesnata e preubava.TOSE SEKOJA CEST MAJSTORE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Сре Мај 14, 2008 12:30 am

ROYAL, za ova ti kazuvav vcera


Последната промена е направена од cherry на Сре Мај 14, 2008 2:30 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Сре Мај 14, 2008 1:46 am

jas mislam deka ovaa pesna e prekrasna,vakva pesna mozese da otpee samo TOSE i samiot RUS toa go znae
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Сре Мај 14, 2008 12:09 pm

cherry напиша:
ROYAL, za ova ti kazuvav vcera


за поставенава вест?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Сре Мај 14, 2008 11:58 pm

ROYAL напиша:
cherry напиша:
ROYAL, za ova ti kazuvav vcera


за поставенава вест?
Da, za toa kolku dolgo vreme Igri bez granici e na oficijalnata Hrtop20 lista, a Cresa veke 3 meseci e prvo mesto. Za da ostane taka treba redovno da glasame, linkovite gi imate vo druga tema.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Чет Мај 15, 2008 12:00 am

да ти кажам тебе те гледам како главна за овие гласањава, ако не потсетиш ти заборавивме

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Чет Мај 15, 2008 12:18 am

ROYAL напиша:
да ти кажам тебе те гледам како главна за овие гласањава, ако не потсетиш ти заборавивме

Ajde site trk na glasanje za da ne se skarame
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Чет Мај 15, 2008 12:26 am

ајде ајде

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 10:36 am

Da vi kazam deka Igri bez granici poveke ne se naoga na Hrtop20
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
antonela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 140
Age : 35
Локација : Hrvatska
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-01

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 11:17 am

tako i treba
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://toseproeski.forumotion.com/index.htm
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 12:35 pm

cherry напиша:
Da vi kazam deka Igri bez granici poveke ne se naoga na Hrtop20
To
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 1:13 pm

чекај не разбирам, cherry кога го кажа ова се натажи ( со смајли )


а вие се радувате? што е работава

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 1:24 pm

Sto e rabotava???
Se raduvate zatoa sto Tose go nema na Hrtop20???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 3:33 pm

ajde nedaj boze..nekoj se raduva zatoa sto Tose ne e na Hrtop20???aman
aj dajte da glasame ako moze preku net za albumot oksi????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 7:58 pm

Mislim da @Tvojata senka nije dobro procitala post pa se zato raduje.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 8:03 pm

Se rastaziv koga na web sajtot na hrtop vidov deka ja nema poveke Igri bez granici. Posle 35 nedeli, ja trgnaa...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 8:06 pm

Nemoj da si tuzna @cherry. Moralo je jednom da se desi. A znas da nismo mogli na puno lista glasati za nju u posljednje vrijeme, tako da je ovo logican slijed dogadjaja. vazno je da nam je Tresnja jos uvijek prva. I ako Bog da sa njom cemo da budemo prvi jos duuuuugo.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 8:36 pm

LudaMala напиша:
Nemoj da si tuzna @cherry. Moralo je jednom da se desi. A znas da nismo mogli na puno lista glasati za nju u posljednje vrijeme, tako da je ovo logican slijed dogadjaja. vazno je da nam je Tresnja jos uvijek prva. I ako Bog da sa njom cemo da budemo prvi jos duuuuugo.

Sega treba da glasame za Cresa da ostane na prvo mesto uste dolgo vreme...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 10:05 pm

леле 35 недели , не ми се верува ни една песна не се задржала толку

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 10:06 pm

Nijedna pjesma nije kao ta...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 10:06 pm

да да

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 10:10 pm

Pesnata bila na top listata uste od septemvri, pa videte kolku vreme e toa
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   Пон Јун 02, 2008 10:12 pm


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Sponsored content




ПишувањеПредмет: Re: Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Игра без граница цели 34 недели на HrTop 20!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Новости :: Hrvatska-
Отиди до: