HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Текстови од песните на Tоше

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 1:06 pm

да, кога почнува се чуствувам онака светски

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 1:08 pm

ROYAL напиша:
да, кога почнува се чуствувам онака светски
Eh...a zamisli da bese ziv...
E togas ke bese sovrsenstvo bez mana...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 1:09 pm

само едно ми е највеќе криво

ОВАА ПЕСНА НИКОГАШ ВО ЖИВО НЕМА ДА ЈА СЛУШНЕМЕ, И НЕМА ДА ЈА ПЕЕМЕ НА НЕКОЈ СТАДИОН


е сеа стварно ми иде да заплачам...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 1:09 pm

ROYAL напиша:
само едно ми е највеќе криво

ОВАА ПЕСНА НИКОГАШ ВО ЖИВО НЕМА ДА ЈА СЛУШНЕМЕ, И НЕМА ДА ЈА ПЕЕМЕ НА НЕКОЈ СТАДИОН


е сеа стварно ми иде да заплачам...
E sea me ubi so komentarov...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 1:21 pm

тоа е...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 1:30 pm

LudaMala напиша:
@Moni....ZLATO SI!!!!

Ej sea go vidov ova...

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 1:31 pm
аа и мони е заљубена

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 5:29 pm

Znaci do sada imamo dvoje zaljubljenih na forumu! Ti i Moni.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 7:06 pm

јас не

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 8:39 pm

Tvojata senka напиша:
ROYAL напиша:
само едно ми е највеќе криво

ОВАА ПЕСНА НИКОГАШ ВО ЖИВО НЕМА ДА ЈА СЛУШНЕМЕ, И НЕМА ДА ЈА ПЕЕМЕ НА НЕКОЈ СТАДИОН


е сеа стварно ми иде да заплачам...
E sea me ubi so komentarov...

Koga ke slusnam ili procitam NIKOGAS, dusata mi se kine
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 9:18 pm

i mene isto i najiskreno ne sakam da pomislam na toa NIKOGAS
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 9:31 pm

па добро, тоше живее во нас и НИКОГАШ нема да умре...


(гледаш дека НИКОГАШ не е секогаш лош збор )

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Пон Јун 02, 2008 10:46 pm

NAVISTINA ,NIKOGAS NEMA DA JA ISPEE PESNAVA VO ZIVO ,NO ISKRENO JAS I PONATAMU NE MOZAM DA SVATAM DEKA FIZICKI NE E MEGU NAS ,ZOSTO VERUVAJTE ANGELITE POSTOJAT A TOSE E EDEN OD NIV
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Вто Јун 03, 2008 7:42 pm

taka e KRIS
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Вто Јун 03, 2008 10:32 pm

за жал

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Вто Јун 03, 2008 11:57 pm

ZA ZAL!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Саб Јун 07, 2008 6:53 pm

ЧИЈА СИ

поново си ночас мила
лагала да ниси била с њим
ја то осетим

поново су усне твоје
дрхтале ко да се боје
да ти не опростим

зашто ти је то требало
зар ниси могла ти признати

реф:
још су ти усне уморне
и све што кажеш знам да није
још су ти суве ципеле
напољју знам да киша лије
још су ти врели образи
у оку сјај не пролази
још ти на лицу пише чија си
само моја ниси(2x)

узалуд ми кријеш лице
знат те очи издајице
све си одглумила

испрљана пољупцима
отрована додирима
знам да си лагала

зашто ти је то требало
зар ниси могла ти признати

реф:још су ти усне уморне...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
verica
Член
Член
avatar

Број на мислења : 87
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Нед Јун 08, 2008 1:35 am

GROMOVI NA DUSA

Magla pak me pokriva
mirisa na nevolja
nikva sum ti taka sam
Ulici nakisnati
prozorci rasplakani
Kade li si
bar da znam

Od nebo nek se spustaat
i gromovi na dusa
samo da ti cujam glas
Priznavam pred svetot
ke go minam vekot
da te najdam radi nas

ref:
Ne mozam
po tebe da ozdravam
seta ljubov dur sum ziv
na tebe ja potrosiv.
Svetot moj
minus tebe vo nego
ona sto ke ostane
malku e

Od nebo nek se spustaat
i gromovi na dusa
samo da ti cujam glas
Priznavam pred svetot
ke go minam vekot
da te najdam radi nas

ref:
Ne mozam......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
verica
Член
Член
avatar

Број на мислења : 87
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Нед Јун 08, 2008 2:26 am

ARIA

Sai
nascono cosi
fiabe che vorrei
dentro tutti sogni miei
e le raccontero
per volare in paradisi
che non ho
e non è facile restare
senza piu fate da rapire
e non è facile giocare se tu manchi
Aria come è dolce nell aria
scivolare via dalla vita mia
Aria respirami il silenzio
non mi dire addio ma solleva il mondo
Si
portami con te
tra misteri di angeli
e sorrisi demoni
e li transformerò
in coriandoli di luce tenera
e riuscirò sempre a fuggire
dentro colori da scoprire
e riuscirò a sentire ancora quella musica
Aria come è dolce nell aria
scivolare via dalla vita mia
aria respirami il silenzio
non mi dire addio ma solleva il mondo
aria abbracciami
volero,volero

Aria ritornerò nell aria
che mi porta via dalla vita mia
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mira
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 6
Age : 42
Локација : beca/ austrija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Вто Јун 17, 2008 12:15 pm

OPROSTI

Da li je tebi nocas hladno voljena
ko sto je hladna moja postelja
a mene ubija bol u grudima, gorim
uvijek kad, zatvorim oci duso znam
da ces mi ti odnjeti san, voljena

Ref.:

Gori moje srce puno nemira
tebe doziva, oprosti
onaj koji voli moze
i da pogrejsi

Ja bi nocas svemir dao kad bi mogao
samo da jos jednom zaspim
ti na grudi, opijen tvojim usnama

Sjecanje vjetar mi nosi
samo secanja
a ja se nadam duso
da ce mi i tebe donjeti,
ponovo u moj zagrljaj

Otkada si otisla, ne spavam nocima

Ref.:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mira
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 6
Age : 42
Локација : beca/ austrija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Вто Јун 17, 2008 12:18 pm

Poljsko cvijece

Stizu laste, sire krila
i ljube se svi
kao kad si moja bila ti

Nekom drugom bozur cvijeta
na mom srcu si
i jedina i prokleta ti

Ref.: 2x

Poljsko cvijece nek'
me mladog pokrije
nek' mi dusu ljube oblaci
kad me neces ti
kamo srece da
te oci ne vide
ne bih znao da su poljubci
tudji po tebi

Lako mi je zakleti se
u krv i u cast
al' podkleknem kad se sjetim nas

Suza zene cesto krene
al' nebo zapise
samo kad muskarac zaplace

Ref.: 2x
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mira
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 6
Age : 42
Локација : beca/ austrija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Вто Јун 17, 2008 12:34 pm

ZAO MI JE

Zao mi je
tek sad sam sve
o tebi naucio
a najvise
zao mi je
zalud sam te ucio

i da volis do neba
i da prastas kad treba

Ref:
Sta sam to stvorio
zasta se borio
da njemu bolja vratis se
on je to cekao
ni hvala nije rekao
sta sam to stvorio
zasta se borio
za poljubac i laku noc
i da pamtim bez sna
tu nasu zadnju noc

Zao mi je
pale su sve
maske tvoje prevare
htjela si lijek
samo za bol
ali ne za, zauvjek

Kad te on nije htjeo
samo ja sam te smeo

Ref: 2x

I da pamtim bez sna tu nasu zadnju noc (2x)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Вто Јун 17, 2008 10:00 pm

Da l' si sretnija

Moja si bila ti od glave pa do pete
moja si bila, grlila me kao dijete
sad od mene oci sakrivas

Tudja si, vise nemam ja na tebe pravo
tudja si, sve je propalo sto dao sam ti ja
bas kao kula karata

Ref.
Da l' si sretnija sto ti drugi usne ljubi
il' nesretnija sto on se na mom mjestu budi
nisam Bog zna sto, al' kako sam te ludo volio

Da l' si sretnija tamo daleko od mene
il' nesretnija kad zabole te uspomene
nisam Bog zna sto, al' jednom sam te ludo volio

Otkud ti, kojim dobrom tu na pragu mome
malena, milja presao sam milione
sad vise ti ne spavam sam

Ref.

Ljubio sam te k'o da nijednu nisam imao na svijetu
a spalila si me, pretvorila u dim

Ref.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   Чет Јун 19, 2008 11:32 am

Zakljucat cemo temu jer sada imamo posebno mjesto za postavljanje tekstova, da nam bude preglednije.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Текстови од песните на Tоше   

Вратете се на почетокот Go down
 
Текстови од песните на Tоше
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми-
Отиди до: