HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Tose Proeski-Hardest Things

Go down 
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Tose Proeski-Hardest Things   Нед Мај 18, 2008 11:56 pm

Конечно ке слушнеме дел од песнава едно дваесетина секунди слушнете ја овде

_________________


Последната промена е направена од ROYAL на Чет Мај 29, 2008 4:12 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пон Мај 19, 2008 12:17 am

Fala premnogu Chrissssssss
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пон Мај 19, 2008 5:03 pm


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пон Мај 19, 2008 6:00 pm

bravo KRIS! SRCE SI
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пон Мај 19, 2008 9:33 pm

Lele Kris fala mnogu
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пет Мај 23, 2008 5:59 pm

fala mnogu
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пет Мај 23, 2008 6:06 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пет Мај 23, 2008 8:55 pm

хехе од толку заблагодарување никој не кажа како ви се чини песната

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пет Мај 23, 2008 9:30 pm

лелеееее фала многуууу!!!!!!!!! а песната е супер, каква може да биде

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Саб Мај 24, 2008 8:04 pm

Hvala mnogo!

A pjesma? Toše je pjeva...Zar može biti loše otpjevana?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Саб Мај 24, 2008 9:28 pm

LudaMala напиша:
Hvala mnogo!

A pjesma? Toše je pjeva...Zar može biti loše otpjevana?


se slozuvam potpolno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Нед Мај 25, 2008 1:20 am

хехе такви одговори и очекував

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пон Мај 26, 2008 2:58 pm

Prekrasna pesna, vprocem kako i site negovi
I Kiko fala i od mene
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Вто Мај 27, 2008 12:33 am

Super...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Вто Мај 27, 2008 2:47 am

eh da mozam da go vratam....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Вто Мај 27, 2008 3:36 am

сите би го сакале тоа

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Вто Мај 27, 2008 3:08 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
MagdalenaLove
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 1
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пет Јун 06, 2008 3:34 pm

naj ubava pesna ispena od makedonec na anliski jazik...
pesnata e zakaon
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пет Јун 06, 2008 3:56 pm

Да да Маги се сложувам со тебе а воедно благодарам што на моја иницијатива реши да се приклучиш на форумов и стварно е топ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пет Јун 06, 2008 4:43 pm

браво tose

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Саб Јун 07, 2008 6:05 pm

песната е ЗАКОН!!!!!!!!!!!!!!!!!

БРАВО ТОШЕ!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Вто Jул 22, 2008 12:29 am

PREUBAVA PESNA
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Вто Јан 19, 2010 11:44 am

Во чест на легендата
Песната на Тоше Guilty доби најмодерен спот на Балканот

Видео-спотот за песната Guilty од албумот на Тоше Проески издаден на англиски јазик, е изработен со најнова ХД технологија, најмодерна видео-изработка кoја се користи во Холивудските продукции Motion capture и Motion tracking. Слични снимања се видени во филмовите на Space Jam и Jurassic Park.

Спотот го изработи продукцијата Урбан Звук која е позната по соработка со светски брендови и топ-изведувачи како што се Шакира и Бијонсe.

Работен е во Њујорк, Виена и Загреб, а финансиски го поддржа ЕВН Македонија. Овој високо професионален спот достоинствено ќе го презентира ликот и делото на Тоше Проески.

Промоцијата на спотот ќе биде на концертот на 24. Јануари 2010 година.

http://www.mmm.com.mk/?ItemID=ECCF750C40D1A44DB99A32C11C0CD99B

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Пет Јан 29, 2010 4:19 pm

Хрватска го промовираше спотот за песната на Тоше Guilty

Спотот на песната Guilty на македонската музичка ѕвезда вечерва беше промовиран во IN magazin на хрватската телевизија Нова.

-Јас верувам во таа песна, бидејќи верувам во Тоше. Но се ќе беше поедноставно ако Тоше беше тука со нас, тој да беше жив- изјави Мирослав Рус, авторот на последните песни кои ги сними Тоше.

Рус е автор и на песната Još sanjam da si tu, за која Рус прогнозира блескав успех, исто како за спотот на Guilty, кој е под продуцентската палка на Дарко Јурановиќ и Урнабн звук, снимен во Загреб, Виена и Њу Јорк. Продуцентот Дарко Јурановиќ вели дека воопшто не е лесно да се покаже како почината ѕвезда пее во спот, а при снимањето на истиот биле користени најнови филмски техники и ефекти.

-Беше многу тешка задача да се покаже како еден инзвореден човек и уметник ја пее таа песна, а тој тие кадрови никогаш не ги снимил. Работевме некои два месеци и нормално дека ни беше голема чест. Видеото е работено во фул HD формат, 3Д технологија која е интегрирана со живи сцени на принципот motion capturea кој се користи во холивудските филмски продукции. Во оваа прилика добив зелено светло премиерно да се покажат кадрите и приказната за создавањето на спотот достојно да се презентира во медиумите, како што и заслужува – вели Јурановиќ.


http://kirilica.com.mk/vest.asp?id=41298

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   Вто Апр 20, 2010 6:12 pm

Англиското CD на Тоше - единствен македонски претставник за наградата Индекси!

Албумот The Hardest Thing, на македонската легенда Тоше Проески, е единствениот наш претставник на регионалните музички награди Индекси 10 (познати и како Даворин).

Имено, англиското CD на Тоше се најде во категоријата Поп албум на годината, меѓу седумте избрани албуми објавени лани, а според досегашниот тек на гласањето (вториот круг започна на 7-ми април), The Hardest Thing убедливо води, пред изданијата на Алекдандра Радовиќ, Хари Мата Хари, Црвена јабука, Натали Диздар...

Гласајте за Тоше!

Да потсетиме – во првиот круг на гласањето, во оваа категорија се најде и Oblivion на Калиопи и Един Карамазов, додека во категоријата Rock & All албум на годината, која се однесува за деби-албумите, беше CD-то Happiness Machines на скопскиот авангарден состав Bernays Propaganda. За жал споменативе не се пласираа во вториот круг!

Наградите Индекси 10 се доделуваат во седум категории: Rock & All албум, Rap & Hip-Hop албум, Blues албум, Поп албум, Етно албум, Тематски албум & компилације и Концертни догаѓај године, а постојат и четири категории предвидени само за дебитантските регионални остварувања.

Победниците на наградите Индекси 10 ќе и бидат познати на јавноста во почетокот на јуни...

http://www.mmm.com.mk/?ItemID=0416599C5025144383ADD79F62E88E45
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski-Hardest Things   

Вратете се на почетокот Go down
 
Tose Proeski-Hardest Things
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми-
Отиди до: