HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!

Go down 
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Вто Мај 27, 2008 4:28 am

Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!

наскоро (во текот на јуни), на пазарот ќе се најде уште едно DVD на легендарниот Тоше Проески. Станува збор за спектакуларниот концерт кој Тоше го одржа на Градски стадион во Скопје, на 5. октомври 2007. година, 11 дена пред неговото трагично заминување од овој свет.

Според нашите информации, материјалот од концертот е во фаза на финална монтажа, по што заминува на печатење.

Инаку, ова беше последен концерт на нашиот суперстар, вечно недостижен за сите од овие простори!
е вакви вести сакам кога веќе него го нема бар да ги собираме неговите дела, овој концерт сите го имаме, кој симнат, кој снимен... но вака оргинал никој го нема едвај чекам да излезе

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Вто Мај 27, 2008 8:34 am

Ne mozam da go gledam ovoj koncert koga znam sto se sluci 11 dena pokasno
Samo koga ke procitam "posledniot koncert na Tose" srceto mi place i ne mozam da gledam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Вто Мај 27, 2008 10:33 am

A gdje ga sve misle distribuirati? Valjda ce i u Bosnu doci...

Stvarno pretuzno zvuci ...posljednji koncert....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Вто Мај 27, 2008 11:37 pm

LudaMala напиша:
A gdje ga sve misle distribuirati? Valjda ce i u Bosnu doci...

Stvarno pretuzno zvuci ...posljednji koncert....

Ti ne se sekiraj LudaMala. Ako ne izleze vo Bosna, ke ja naredime nekako i ke ti go pustam preku posta, isto kako i prethodniot pat. Zatoa uzivaj sportski i ic ne se sekiraj.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Вто Мај 27, 2008 11:41 pm

cherry напиша:

Ti ne se sekiraj LudaMala. Ako ne izleze vo Bosna, ke ja naredime nekako i ke ti go pustam preku posta, t.e. mama ke ti go prati, isto kako i prethodniot pat. Zatoa uzivaj sportski i ic ne se sekiraj.
Opet bi ona mamu zahmetila. Pa zena se dovoljno namucila za markicu i razglednicu. (Buahaha...glavna sam u raji sa njima...samo sto ne zalijepim na celo markicu i ne vicem po gradu ''POGLEDAJTE STA JA IMAAAAAAM!'') Ma, pukla sam definitivno...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Сре Мај 28, 2008 12:07 am

Uzivaj, nema da ostanes bez DVD-to
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Сре Мај 28, 2008 1:14 am

Odvaj cekam da izleze ova dvd, koncertot bese prekrasen tolku ubava atmosfera neznam stvarno prekrasno cuvstvo
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Сре Мај 28, 2008 2:07 am

edvaj cekam da izleze dvd-to fala kris na informacijata
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Mirjana
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 4
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Пет Јун 27, 2008 12:23 am

људи,да ли је изашао двд?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Пет Јун 27, 2008 1:00 am

Mirjana напиша:
људи,да ли је изашао двд?
Не уште не е!!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Пет Јун 27, 2008 9:06 pm

lele edvaj cekam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Пет Јун 27, 2008 9:13 pm

Јуни пополека истекува од DVD-то ни трага ни глас
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Чет Jул 03, 2008 1:58 am

ah pak vidov kolku toa sho go objavuvaat e vistina juni pomina!!! a za takvo cd ushe ne sum slushnala ...rabotava e ista kako so albumot sho trebashe da isko4i za negoviot rodenden ...pa posle go probile albumot na net mn jasno koa postojano odlozuvaat
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   Чет Jул 03, 2008 3:35 am

zorana напиша:
ah pak vidov kolku toa sho go objavuvaat e vistina juni pomina!!! a za takvo cd ushe ne sum slushnala ...rabotava e ista kako so albumot sho trebashe da isko4i za negoviot rodenden ...pa posle go probile albumot na net mn jasno koa postojano odlozuvaat


е тоа ти е....како не го пробиле, утнале у зборови ПРОДАДЕН.....ужас е ова се.....немам зборови....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Наскоро уште едно DVD на Тоше!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Околу форумот-
Отиди до: