HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 РАЗГОВОРИ - Се и сешто

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
АвторПорака
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Нед Ное 23, 2008 9:20 pm

Дернек...Хихихи...Забава....Party

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Пон Ное 24, 2008 12:13 am

за оние кој немаат кирилична поддршка...супер е и лесно...

http://agora.org.mk/goodbytes/enmkonvert/default.asp

` = ж........ @ = Ж
~ = ч........ ^ = Ч
w = њ ........W = Њ
q = љ .........Q = Љ
\ = Ѓ .........| = ѓ
[ = Ш .........{ = ш
] = Ќ ..........} = ќ
y = ѕ ..........Y = Ѕ

би требало да се вака кај сите буквите, барем кај мене се вака...го пишуваш текстот на латиница со овие знакчиња за горните букви стискаш конверт и готово...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Пет Дек 05, 2008 12:23 am

за нашите ракометарки... НАПРЕД МАКЕДОНИЈА...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Пет Дек 05, 2008 12:45 amВратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Саб Дек 06, 2008 10:13 am

Не могам да наJдам темата за поздравите и честитките !

Денес ли се празнува денот на Свети Никола во Македониja, зоштото во BG денес го празнуваме ?

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Саб Дек 06, 2008 11:53 pm

МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА.... ...алеалеееееее.... за ракометарките.... заслужено....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Нед Дек 07, 2008 12:11 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Нед Дек 07, 2008 1:05 am

batbayan напиша:
Не могам да наJдам темата за поздравите и честитките !

Денес ли се празнува денот на Свети Никола во Македониja, зоштото во BG денес го празнуваме ?
Ево теме.
http://tose-mk.forumakers.com/forum-f3/topic-t123-232.htm

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Нед Дек 07, 2008 10:45 am

LudaMala напиша:
batbayan напиша:
Не могам да наJдам темата за поздравите и честитките !

Денес ли се празнува денот на Свети Никола во Македониja, зоштото во BG денес го празнуваме ?
Ево теме.
http://tose-mk.forumakers.com/forum-f3/topic-t123-232.htm


Утре има повод и ке пишувам во темата за честитиките !

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Пет Дек 26, 2008 10:15 pm

Празници се ближат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Нед Дек 28, 2008 11:56 pm

Иииии....Гдје ћете прославити Нову Годину? ЈА ЈОШ НЕ ЗНАААААМ!

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Вто Дек 30, 2008 10:32 pm

јас во битола во дискотека... ...убаво да си поминете сите утре и НАЈСРЕЌНА НОВА ГОДИНА...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Сре Јан 07, 2009 6:03 pm

Srekna nova 2009 mnogu zdravje, sreka, ljubov se sto ke posakate neka stane stvarnost!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Пет Мар 13, 2009 3:34 pm

Ne znam kade da go slozam postot, deka ne e povrzan so Tose, a so negoviot bend:

„Некст тајм“ со комплетен бенд во Москва
од RadioMK
Објавено на: Март 13, 2009


Мартин и Стефан од дуото „Некст тајм“, годинашните евровизиски претставници на Македонија, на сцената во мај во Москва ќе бидат придружувани од комплетен бенд. Според плановите на Македонската телевизија, со двојката ќе се појави и Дамјан Лазаров, автор на текстот на песната, како придружен вокал. Истата улога, но и на гитарската позиција, ќе биде и Драган Ѓуровски-Роки од бендот на Тоше Проески. На големата бина „Некст тајм“ ќе има и тапанар и басист. Роки во 2004 година беше придружен вокал на Тоше на Евровизија во Истанбул.


- Во преговори сме со МТВ да настапам заедно со момците од „Некст тајм“, но не би можел дефинитивно да го потврдам учеството. Тоа ќе се знае за неколку дена - ни изјави Роки. За целокупното претставување и за сценскиот настап на „Некст тајм“, пак, МРТ преговара со познатиот режисер Иван Поповски, кој живее и работи во Москва. Амбасадорот на културата на Македонија има богата кариера и е режисер на многу театарски претстави, опери и филмови не само во Русија туку и во повеќе европски земји. Не би можеле дефинитивно да одговориме дали Иван Поповски ќе биде, зашто се' уште сме во преговори и го очекуваме неговото идејно решение за комплетниот сценски настап - вели Гордана Андрашевска, шеф на македонската делегација.


http://www.radiomk.com/index.php?categoryid=1&p2_articleid=1515

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tatjan4e
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 1
Age : 28
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-04-15

ПишувањеПредмет: sanjala sam toseta   Сре Апр 15, 2009 2:00 am

ako je neko sanjao toseta nek pise....jer ja sam ga juce sanjala kako dolazi s nebom i podize mene....ispricala sam ovaj san mojoj drugarici i kazem joj kako je bio obucen,a ona je bila njegov veliki fan pa mi kaze tako je bio obucen dan kad je umro....ja sam se naravno isplasila...kazu mi da zapalim svecu za njega...hocu da znam sta ovaj san znaci...takodze kad je njegov rodzendan meni je imendan....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Саб Апр 18, 2009 2:17 am

Заиста не знам шта твој сан значи али мислим да цваки сан има неку поруку и не долази тек тако. А овдје имаш и тему о томе и можеш прочитати још неке снове.

http://tose-mk.forumakers.com/forum-f5/topic-t195.htm


_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
hazmin
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Локација : nekade so mislite nakloneti kon TOSE
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-06-27

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Нед Јун 28, 2009 1:32 pm

а еве едно прашање-дали би можело да се отвори нова тема
ПОСВЕТЕНИ ПЕСНИ ЗА ТОШЕ ОД ФАНОВИТЕ
би сакала да има таква тема ама еве ако дозволите да се отвори
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Нед Јун 28, 2009 5:41 pm

http://tose-mk.forumakers.com/forum-f5/topic-t128-96.htm

Веке има ваква тема. Повели !

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   Чет Јан 21, 2010 4:06 pm

Луѓе никаде нема карти за концертот некој ако знае кај има ако може нека ми каже...со денови барам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: РАЗГОВОРИ - Се и сешто   

Вратете се на почетокот Go down
 
РАЗГОВОРИ - Се и сешто
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: