Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Игри без граници, најпродаван албум во Словенија

Go down 
2 posters
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Empty
ПишувањеПредмет: Игри без граници, најпродаван албум во Словенија   Игри без граници, најпродаван албум во Словенија I_icon_minitimeПон Апр 14, 2008 9:48 pm

„Игри без граници“ најпродаван албум во Словенија

Последниот албум на Тоше, „Игри без граници“, е прогласен за најтиражен музички проект во Словенија. Менаџерката Нина Север од Љубљана, на семејството Проески им ја додели плакетата за платинест тираж, награда што ја освоиле мал број изведувачи на словенечкиот пазар. Нашата соработка почна пред 5,5 години и за осум месеци направивме голем концерт во салата „Крижанка“ во Љубљана. За кратко време луѓето во Словенија сфатија дека Тоше е многу повеќе од обичен пејач и музичар. Дека е личност што поседува бескраен музички талент и големи човечки особини - изјави Север. Таа направи словенечка верзија на темата „Дали си среќна“, што се наоѓа на албумот „Игри без граници“. Нумерата на словенечки јазик се вика „Моја“, а Тоше ја отпеа како да е роден Словенец. Кога влеговме во студио, очекуваа да ја снимаме по делови, со оглед на тоа што требаше да ја отпее на словенечки. Но како пејач со апсолутен слух, ја сними од првпат - открива Север.


Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Tosecoverbw4


Последната промена е направена од ROYAL на Саб Апр 19, 2008 5:41 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
Moni


Број на мислења : 240
Age : 32
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игри без граници, најпродаван албум во Словенија   Игри без граници, најпродаван албум во Словенија I_icon_minitimeВто Апр 15, 2008 2:45 am

Pa normalno i sosema ocekuvano...veruvam deka od nekade gi gleda site negovi uspesi :)
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игри без граници, најпродаван албум во Словенија   Игри без граници, најпродаван албум во Словенија I_icon_minitimeВто Апр 15, 2008 4:38 pm

и јас некогаш се прашувам дали он гледа што све праиме за него :|
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Sponsored content





Игри без граници, најпродаван албум во Словенија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игри без граници, најпродаван албум во Словенија   Игри без граници, најпродаван албум во Словенија I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Игри без граници, најпродаван албум во Словенија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Околу форумот-
Отиди до: