HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Награди и Почести

Go down 
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 28
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Награди и Почести   Нед Јун 01, 2008 12:02 am

2002 година


---Златна Бубамара-Концерт на годината, Пејач на годината

---12 Величенствени-Пејач на годината, Концерт на годината, Спот на годината, Награда од публиката (смс гласање)

---"Вечер" Лице на годината-Пејач на годината за 2002

---13 за најдобрите-Најпопуларен пејач за 2002, Хит на годината за 2002, Најдобар албум за 2002-----------------------------------------------------------------------------------2003 година


---Бања Лука 2003 фестивал-Втора награда од жирито

---Беовизија (Белград)-Прва награда од жирито, Прва награда од публиката

---Виктор и Викторија (Нови Сад)-Најпопуларен пејач од Македонија

---Оскар на популарноста 2003 (Бања Лука)-Најпопуларен пејач во Република Српска

---Вршац 2003-Најуспешен пејач во поранешните југословенски републики во 2002

Специјална Почест-Награда "Мајка Тереза" - Хуманитарна награда-----------------------------------------------------------------------------------
2004 година


---15.01.2004-"Чија си" награда за најдобра песна во 2003 година

---22. 01.2004-Оскар за најпопуларен изведувач на балканот

---12.03.2004-Награда за најдобар пејач на 12 Величенствени

---Февруари 2004-Награда за најдобар пејач на Златна Бубамара

Специјална Почест-станува национален Амбасадор на UNICEF-----------------------------------------------------------------------------------2005 година


---03.12.2005-Најпродаван албум во Србија и Црна Гора,

---Национална RTS телевизија-Пејач на годината-----------------------------------------------------------------------------------2006 година


---Палма Белград (Јанари 2006)-Најдобар пејач/изведувач од "Вардар Триглав"

---Златна Бубамара (Февруари 2006)-Награда за најдобар Пејач, најдобар видео спот-----------------------------------------------------------------------------------2007 година


---Хрватски Радиски Фестивал-Прво место за песната "Вежи ме за себе" (Тоше Проески е единствениот странски изведувач што некогаш ја освоил оваа награда-----------------------------------------------------------------------------------

Благодарност до Cherry
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
 
Награди и Почести
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Тоше Проески :: КОЈ е, и ШТО е-
Отиди до: