HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Реклами на ТВ

Go down 
АвторПорака
Ike
Нов Член
Нов Член


Број на мислења : 24
Age : 28
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Реклами на ТВ   Нед Јун 01, 2008 9:59 pm

Што мислите за рекламите на ТВ?Јас многу ги мразам, на сред филм идат, кога е најинтересно , иначе од к-15 рекламите некогаш може да бидат интересни
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Нед Јун 01, 2008 11:06 pm

кој не ги мрази.. ама мора од нешто да живеат телевизиите... да не се они ке ги нема

инаку од к-15 БРАВО е топ реклама

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Пон Јун 02, 2008 8:15 pm

lele aj interesnite ponekogas sakam da gi gledam, ama nekoi glupavi nikakvi lelel ostaj
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Пон Јун 02, 2008 10:38 pm

кафе браво пииијам хехехех

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Сре Јун 04, 2008 12:48 am

HAHAHAHA ,DA PONEKOGAS SE DOSADNI NO IMA NEKOI STO SE STVARNO DOBRI KAKO STO NAPISA KRIS KAFE BRAVO PIJAM!K15 SE SUPER
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Сре Јун 04, 2008 12:53 am

и други има... онаа со Gabriela Spanic просто ја обожавам жената

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Пет Јун 06, 2008 3:50 pm

Не мене баш онака рекламите ми се допаѓаат ти даваат да се созмеш да земеш ако нешто ти треба и да се вратиш пред тв приемникот.а моја омилена реклама дефинитивно Шведско млеко за go млекцата особено кафеавото chocolate milk е феноменално кој сеуште не пробал нека зема веднаш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Пет Јун 06, 2008 5:20 pm

леле јас не сум пробал затоа гледам јазиков нешто

а инаку и јас ги користам рекламите за да си земам нешто

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Саб Јун 07, 2008 4:15 am

Браво
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BiG_kIsS
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 24
Age : 28
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Саб Јун 14, 2008 4:53 pm

Абе што мора да пуштаат ај, нека пуштаат... Ама не мора на секој 10 минути (додека има филм) и по 20 минути да траат... Глупости.... Бар интересни да беа....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Нед Јун 15, 2008 7:53 pm

Abe reklamite na nasite televizii se super, ali na OBN sto ima edna...poglupo nesto ne sum videla....
Inaku se raboti za detergent "Tenzo":

http://uk.youtube.com/watch?v=UdEWfZMNy7g
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Нед Јун 15, 2008 8:09 pm

Mozda da si gledala seriju Lud, zbunjen normalan, bila bi ti jasnija reklama, jer je radjena u tom fazonu. Hihihi....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Нед Јун 15, 2008 9:52 pm

ROYAL напиша:
леле јас не сум пробал затоа гледам јазиков нешто

а инаку и јас ги користам рекламите за да си земам нешто
па сите за тоа ги користиме нели?? ама кај нас ептен го претеруваат со реклами..досадни се..а повеќето глупави.. моментално ми е хит рекламата на К-15 за burn на К-15 секогаш се смеам и кога не е толку смешно

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Нед Јун 15, 2008 9:56 pm

абе еј да не знаете како да ја најдам онаа реклама со глумицата БАБА ЗУМБУЛА леле колку ми е смешна

ДА ДА ДА ДА ДА !!!!!!!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Пет Јун 20, 2008 8:03 pm

На нашите телевизии има повеќе реклами него програма, исто како и на OBN и на NOVA TV.
Според мене најмалце реклами има на HRT, зборам за време на програмата, меѓу филмови имаат многу, но за време на филмовите скоро ич
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Сре Jул 09, 2008 2:11 am

Кафе Браво пијам... премиум разбираш...пијам и добивам ..награди разбираш....

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Нед Jул 13, 2008 6:02 pm

абе да има реклами е во ред ама она особено на а1 претеруваат 20 мин реклами па ке ми се одгледа филмот додека почне мн се нервирам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Нед Jул 13, 2008 6:07 pm

zorana напиша:
абе да има реклами е во ред ама она особено на а1 претеруваат 20 мин реклами па ке ми се одгледа филмот додека почне мн се нервирам
Hahahha bas taka...
Abe mrazam reklami sekade...ne samo na tv... Na radio..pustas za da cues pesna ali mora na sekoj 5 min 15 minuti reklami...
A pa i vesnicive..poveke se so reklami nego informacii....
Ama..toa e..mora da vadat pari...a od sto ako ne od reklami...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simi
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 29
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Нед Jул 27, 2008 2:16 pm

Mrazum reklami na A1 5minuti film 1saat reklami za nikade...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   Саб Aвг 16, 2008 1:02 am

Bogami..koga se zaboravaat so reklami,ke zaboravis sto si gledal...preteruvaat..sto ubavo nekoi televizii ne davaat reklami dodeka trae film.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Реклами на ТВ   

Вратете се на почетокот Go down
 
Реклами на ТВ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Телевизија-
Отиди до: