HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Ike
Нов Член
Нов Член


Број на мислења : 24
Age : 28
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 01, 2008 10:02 pm

Наскоро, а1 ќе лансира нов тв канал - А2 . На него ќе се емитуваат повеќе забавна програма, нови американски серии (од кои едната е лост), тв шоуа, музика и др. Што мислите за ова?Јас многу сум среќен што веќе им текна на Македонијава да направат еден добар тв канал :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 01, 2008 11:05 pm

јас пред некој слушнав случајно и баш сум среќен, заради тоа што ке има серии од типот на Лост едвај чекам да се воведе

а А1 е најгледана телевизија па не се сомневам во успехот на А2

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 01, 2008 11:07 pm

Mnogu ja sakam A1 TV i se nadevam deka i A2 ke bide dobra...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Пон Јун 02, 2008 8:14 pm

daaaa, jas se raduvam najmnogu za novite serii
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Сре Јун 04, 2008 12:46 am

SUPER
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Сре Јун 04, 2008 2:35 pm

Одлично...
само шо имам мала забелешка, ако А1 е прва буква прв број, новиов канал треба да се вика Б2 ;)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Чет Јун 05, 2008 3:07 pm


BAS TAKA BAVAREC
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Чет Јун 05, 2008 3:33 pm

Hm...ne razbiram... so e tolku vazno ova za da se otvori posebna tema....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Чет Јун 05, 2008 5:45 pm

има фанови на а1 тука


него... .......

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Пет Јун 06, 2008 4:55 am

Прв пат слушам за ова луѓе. Не верувам дека ќе успее зашто популарност да добиеш требаат години и јака програма а за ова не верувам ќе даваат old show од времето на Џери Спрингер и баба Ева.... Тоа е мое мислење
П.С. за ова тема сте отварале ????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Пет Јун 06, 2008 5:23 pm

веќе има премногу бунења за темава... кажете што да праам

п.с. тоше, нема да даваат стари емисии, напротви таму ке почнат новите сезони на сите нови серии како изгубени и очајни домаќинки, ке има и ток шоуа ке биде забавно

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Саб Јун 07, 2008 4:54 am

Pa i neka davaat novi serii, nema smisla od reprizi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
FANCY
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 2
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-04

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 08, 2008 1:32 am

i se nadevam KONECNO ke ima asalni telenoveli na a2 zaso sega na a1 nema telenovela, neli?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 08, 2008 1:59 am

секако дека да

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
BiG_kIsS
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 24
Age : 28
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Саб Јун 14, 2008 4:59 pm

Незнам зашто се бунат луѓево за темата, баш си е на место... А и не е дека има нешто многу теми па да смета....
Иначе мислам дека е супер идејата... Ова нешто како Фокс Лајф :) Само ќе има и музика, што според мене и не е неопходно зашто имаме доволно канали што емитуваат само музика.... Што знам, али добро ќе дојде можеби како пауза меѓу 2 различни серии некоја добра песничка... Само се надевам ќе им успее планот :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 15, 2008 1:42 am

i mene ne mi e jasno sto ne e vo red so temava ?bas si e dobra
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 15, 2008 1:56 am

канали штп емитуваат само музика веќе немаме, НЕ сметајки ги атв, шутел, бтр.... мс веќе не е мс и не дава музика за жал, скај нет исто така, така да немаме кај да гледаме спотови

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 15, 2008 12:42 pm

da da super si e temava..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 29, 2008 1:38 am

Ima uste edna tv programa na k15 sto ima samo muzika,a na k15 kade ima i skecevi nekolku pati sum go gledala koncertot na gratski stadion na TOSE 2004,rano na sabajle go davaat cesto
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 29, 2008 2:22 pm

на а1 дадоа веќе реклама за оваа тв, ке ја репризираат FRIENDS

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 29, 2008 4:08 pm

...ги сакам FRIENDS.... .....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 29, 2008 7:00 pm

Јас ги обожавам FRIENDS!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Јун 29, 2008 9:26 pm

ej super najdori se gi obozavam..jeeee FRIENDS.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Jул 13, 2008 6:00 pm

луге закон е а2 по цел ден има friends ах уживкам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simi
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 29
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   Нед Jул 27, 2008 2:15 pm

SUPER sa friends...nogu za interesni
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2   

Вратете се на почетокот Go down
 
Наскоро: Нов тв канал на а1 - А2
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Телевизија-
Отиди до: