HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 2:15 am

Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!

Кусиот документарен филм за престојот на Тоше Проески на Јамајка, својата светска ТВ-премиера ќе ја има во музичката емисија Music Box на Канал 5 телевизија, овој петок во 22 часот и 20 минути (репризата е во сабота во 13 часот). Во документарецот во кој се забележани ексклузивните снимки на Тоше, кој со своите англиски композитори и продуценти на Јамајка ги подготвуваше песните за својот албум за светскиот пазар, до сега имаа прилика да го видат единствено гостите на Македонската вечер на Евросонг 2008 во Белград, на затворена проекција во Еуро-клубот.

Накусо, станува збор за раритетен материјал, одбран од многу снимени часови, во кој неповторливата македонска мега-ѕвезда гледачите ќе ја видат во едно сосема приватно светло. Не пропуштајте!!!

Освен прилогот со Тоше, актуелново издание на Music Box донесува и разговор со битолскиот состав Фолтин, околу новиот албум, а тука е и заедничкото интервју со Александар Масевски и словенечкиот пејач Михаил, за проектот наменет за светскиот пазар. Со скопскиот хард-кор бенд Smut се резимираше нивната неодамнешна турнеја по Бугарија и Романија, од каде донесоа ексклузивни видео-снимки. Секако, целата емисија е зачинета со многу музика...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 3:56 am

аа ке гледам, фала за информацијава

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 1:49 pm

Nisto...mora da se gleda toa...nego dajte ako moze nekoj neka snima...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 3:35 pm

Tvojata senka напиша:
Nisto...mora da se gleda toa...nego dajte ako moze nekoj neka snima...
To se traziiiiii!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 4:43 pm

јас моментално не можам да снимам, друг некој може?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 5:51 pm

svake se dogovoriv so goka ja kupuvam palomi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 6:30 pm

Hej i ako niko ne snimi nema veze. vazno je da nam barem ispricate sta je bilo.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 6:55 pm

marice напиша:
svake se dogovoriv so goka ja kupuvam palomi
jeeeeeeees..jas ke donesam knigicki!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 7:53 pm

sdvaj cekam da go gledam iako ke se ubijam od placenje
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 9:44 pm

Tvojata senka напиша:
marice напиша:
svake se dogovoriv so goka ja kupuvam palomi
jeeeeeeees..jas ke donesam knigicki!
AHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAAH
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 10:59 pm

ne se smej i za tebe ke kupam edno pakovce ne se sekiraj
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Вто Јун 03, 2008 11:38 pm

marice напиша:
ne se smej i za tebe ke kupam edno pakovce ne se sekiraj

se nadevam ke mi stigne
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Сре Јун 04, 2008 12:18 am

LudaMala напиша:
Hej i ako niko ne snimi nema veze. vazno je da nam barem ispricate sta je bilo.

сигурен сум дека некој ке сними за вас што ке не можете да гледате


дечки судбина ни стана да плачеме на документарци, или барем да ни биде тешко во душава додека ги гледаме

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Сре Јун 04, 2008 4:03 pm

[quote="eli"]
marice напиша:
ne se smej i za tebe ke kupam edno pakovce ne se sekiraj

se nadevam ke mi stigne [/quote
VE MOLAM BEZ DEPRESII, PLACKI I SLICNI RABOTI....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Сре Јун 04, 2008 5:59 pm

[quote="Tvojata senka"]
eli напиша:
marice напиша:
ne se smej i za tebe ke kupam edno pakovce ne se sekiraj

se nadevam ke mi stigne [/quote
VE MOLAM BEZ DEPRESII, PLACKI I SLICNI RABOTI....

HAHAHAHHAHA KE TE VIDIME TEBE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Сре Јун 04, 2008 6:00 pm

уште три дена

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Сре Јун 04, 2008 7:27 pm

[quote="eli"]
Tvojata senka напиша:
eli напиша:
marice напиша:
ne se smej i za tebe ke kupam edno pakovce ne se sekiraj

se nadevam ke mi stigne [/quote
VE MOLAM BEZ DEPRESII, PLACKI I SLICNI RABOTI....

HAHAHAHHAHA KE TE VIDIME TEBE
Koj mene????????Cvrsta zenska sum jas!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Сре Јун 04, 2008 8:38 pm

lele odvaj cekam da go gledam dokumentarecot
ILY tose
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Чет Јун 05, 2008 2:15 am

еве најава за документарецот

овде види

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Чет Јун 05, 2008 4:34 am

Фала на информација дефинитивно ова не го знаев фала само напред
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Чет Јун 05, 2008 2:21 pm


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Чет Јун 05, 2008 2:59 pm

[quote="Tvojata senka"]
eli напиша:
Tvojata senka напиша:
eli напиша:
marice напиша:
ne se smej i za tebe ke kupam edno pakovce ne se sekiraj

se nadevam ke mi stigne [/quote
VE MOLAM BEZ DEPRESII, PLACKI I SLICNI RABOTI....

HAHAHAHHAHA KE TE VIDIME TEBE
Koj mene????????Cvrsta zenska sum jas!!!!
TAKA E SVAKE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Чет Јун 05, 2008 3:37 pm

Lele ajde uste deneska...
edvaj cekam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
didi47
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 10
Локација : Stara Zagora, Bulgaria
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Пет Јун 06, 2008 2:05 pm

Моля ви запишете и пуснете да гледаме, много ви моля!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   Пет Јун 06, 2008 4:54 pm

ке видиме може некој ке сними

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Документарецот за Тоше ексклузивно во Music Box!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Настани-
Отиди до: