HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 *Хуманост*

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Jул 30, 2009 4:46 pm

Се бара крвна група АБ позитив за 9год дете болно од леукемија. Ако некој може да помогне нека се јави на 070 207 252 (Ве молам оваа порака пратете ја на колку што можете повеке ваши контакти)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Jул 30, 2009 5:36 pm

Ке ја пратам на сите членови од форумов

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пон Aвг 10, 2009 12:54 am

Помогнете и на малата Теодора!

Малата хероина Теодора, како што докторите го нарекуваат девојчето од тетовското село Седларце, со своите два и пол месеци ја издржа првата операција на срцето.

Поради вродената срцева маана Теодора се лекуваше во Бугарија, што нејзините невработени родители ги чинеше повеќе од девет илјади евра. Средствата беа обезбедени од Фондот за здравство и од различни донации.

„Ние сме двајцата невработени, со социјална помош, не стигнуваат тие. Теодора сега сака и многу нега, многу треба да се пази и затоа оставаме на хумани луѓе“, изјави Менче Јованоска, мајка на Теодора.

Сега пред малечката Теодора е втората од трите предвидени операции. Се работи за потежок зафат кој чини повеќе од дванаесет илјади евра.

На потег се повторно Фондот и сите хумани луѓе кои ќе донираат за животот на Теодора.

„Првата операција ја извршивме, чинеше околу 9.000 евра. теодора е сега добра, до втората операција, ќе видиме ако се соберат средствата, имаме рок од 30 дена, ако не, треба да се јавиме 15 дена порано за да се одложи понатаму поради финансиите“, вели Борче Јованоски, татко на Теодора.

Докторите велат дека Теодора одлично напредува. Сега има девет месеци. Поголема и похрабра, подготвена е за толку кратко време да го прифати вториот голем предизвик во нејзиниот живот.

За сите кои сакаат да донираат средства!

Жиро сметка: СТОПАНСКА БАНКА 200001886594508

IBAN: MK07200001890432119 EUR
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Aвг 30, 2009 11:31 am

Да и помогнеме на Јована


Едногодишната Јована Попоска има вродена срцева маана и потребна и е итна операција во софиската педијатриска болница за срцеви заболувања.

Ги молиме сите кои се во состојба да и помогнат на малата Јована, тоа да го сторат со уплата на средства на жиро-сметка, или со јавување на телефонскиот број.

Бидете хумани и донирајте 100 денари за Јована.

Бројот за донации е:

Т-Мобиле
070/143-133

Доколку некој сака да донира преку жиро сметка, таа гласи:

Стопанска банка: 200-001987413495 примач Валерија Попоска

Ви благодариме однапред за вашата помош!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Сеп 18, 2009 1:01 pm

Почитувани пријатели, Ве молам помогнете доколку сте во можност... Се бара крвна група А негатив за дете (Филип) болно од леукемија. Контакт телефон: 070994977 (таткото Љупчо)!!! Ве молам оваа порака пратете ја на колку што можете повеке ваши контакти!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пон Окт 12, 2009 10:35 pm

Pet godishnata Martina Dimitrova e teshko bolna, dijagnoza leukemija, vo poodminata faza... bolest chie lekuvanje e teshko... no ima lek! Ve molam da i pomogneme, i da sobereme 20 000evra! Broj za donacii 070/077/143 143 Navistina nema mnogu vreme! Da pobrzame!!! (Ve molam ovaa poraka pratete ja na kolku sto mozete poveke vasi kontakti)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Ное 06, 2009 3:43 pm

Pomos za Martina

Ne dozvoluvajte 5 godisnata Martina da ne ja doceka svetlinata na noviot den, da ne go iskuksi zivotot vo uciliste, da ne ja pocustvuva prvata ljubov i voopsto da ne ja doulovi smislata na zivtot!
Dozvolete i da doznae deka ne e se taka crno vo zivotot i deka i pokraj toa sto sega e bolna za brzo vreme ke dojde denot koga taa bolka ke ja snema!

Donirajte:
na broevite
075 143 103
077 143 143
070 143 143
Denarska smetka
Martina Dimitrova
t-ska 300 047 069 362 362
Komercijalna Banka AD Skopje

Devizna smetka
Martina Dimitrova
Acc. No. 02-301-0507752.7
IBAN CODE: MK 073 003 010 507 752 19
SWIFT KOBS MK 2X KVB
Komercijalna Banka AD Skopje
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Јан 13, 2010 1:45 am

Единаесет годишниот Емил ги замолува сите хумани луѓе кои имаат крвна група НУЛТА ПОЗИТИВ, да му помогнат и да даруваат крв.Сите оние кои ја имаат ова крвна група може да даруваат крв во Центарот за трансфузиологија на Државната болница во Скопје.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Јан 24, 2010 3:19 am

APEL ZA POMOS

https://redcdn.net/ihimizer/img686/7523/17849100325980001160100g.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Јан 27, 2010 3:03 am

Se bara krvna grupa B pozitiv/negativ ITNO!

Ve molam ako ste krvna grupa B pozitiv/negativ da donirate krv za mlado devojce, Maja, koja se bori za zivot. Mozete da donirate vo drzavna bolnica na trasfuziologija, vo SKOPJE narednite nedeli od ponedelnik do petok, do 14h. Bidete humani, spasete zivot. Site humani luge, pomognete! Dokolku ste vo moznost i sakate da pomognete, ve molam iskontaktirajte me preku e-mail: spasete.zivot@gmail.com
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Фед 25, 2010 12:07 am

Малиот Петар Мијалков има само 5 и пол години и се уште нема дигноза за неговата болест. Малиот Петар има проблеми со говорот и не може да зборува. На 3-ти Март 2010 во Турција е закажан преглед: нуклеарен скен на главата, како и радиолошки преглед и испитување во Истамбул, за кој е потребна помош од 5000 евра.

Т-мобиле број за Донација

070/143108
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Мар 18, 2010 11:39 pm

Драги пријатели, да ја покажеме уште еднаш хуманоста и да и помогнеме сите заедно на малата Мартина која се наоѓа во Многу Лоша Состојба, и мора да се направи уште една трасплатација на коскена срж,ИТНО. Затоа ве молам да продолжиме да донираме на бр. 070 143 143 и 075 143 103.... ВИ БЛАГОДАРАМ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Саб Апр 03, 2010 8:26 pm

На малиот 19 месечен Јане Велковски му е дијагностицирана болеста SMA-
SPINALNA MUSKULNA ATROFIJA која се нарекува генетски убиец на деца број 1 во светот и се јавува најчесто во првата година од животот. Децата со SMA имаат недостаток на протеин кој ги храни групата на мускули кои се одговорни за моториката и дишењето. Заради тоа овие деца многу често не можат да проодат и остануваат дел живот во количка со опасност од развивање на пневмонии и други проблеми со дишењето што е главна опасност по нивниот живот. Болеста е дегенеративна, па како Јане расте, така состојбата може да се влоши.

За да го спречиме лошиот развој на болеста Јане треба да замине на третман во клиника во Дизелдорф Германија, за што се потребни средства во износ од 10.000 евра.
Третманот е насочен кон подобрување на состојбата и спречување на нејзиниот дегенеративниот развој, со што се очекува Јане да застане на своите ноџиња и долго да чекори низ животот.

Доколку сте во можност да помогнете, можете да донирате средства на сметка во Комерцијална Банка:

Назив на примачот: Јане Велковски Скопје - хуманитарна сметка

С-ка бр: 300001000020663


Devizna smetka:
Name and Surname: Jane Velkovski
Address: Bul. ASNOM br. 70/1-1 Skopje pm
Acc. No.: 0230105101347
IBAN : MK07300301051013451

Beneficiary's Banka: Komercijalna Banka AD Skopje
Adresa: Kej Dimitar Vlahov, Br. 4, 1000, Skopje, Makedonia
BIC/SWIFT CODE: KOBSMK2X

или пак на Т-Мобиле: 143 183, VIP: 077 143 183
ONE: 075 143 700
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пон Апр 19, 2010 5:48 pm

Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски (077 143-123; 075 143-123; 070 143-123) бидете хумани, донирајте!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Апр 21, 2010 8:58 pm

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА АЛЕКСАНДРА ТОДОСОВА-ГЕОРГИЕВСКА

На Александра во февруари 2001 година, на 21 годишна возраст и е дијагностицирана ретка болест ACUTE BIPHENOTYPIC LEUKEMIA. По лечењето на Клиниката за Хематологија во Скопје, постигнува комплетна ремисија и во 2002 и е направена автологна трансплантација на матични хематопоетски клетки. Седум години подоцна, во март 2009, еден месец по раѓањето на нашата ќерка Катерина, болеста се повторува. После 8 месеци, Александра успева да се избори и во октомври 2009 по втор пат е направена автологна трансплантација. Но, за жал, за само 5 месеци доживува втор релапс на ова тешко заболување.

Овој пат има уште една, последна шанса, итна алогена трансплантација од несроден дарител во странство. Лекувањето чини 250.000 евра, од кои ние треба да уплатиме 50.000 евра. Затоа ни треба вашата несебична помош, со што ќе дадеме шанса за нов живот на еден борец, кој со оваа тешка болест се бори речиси 10 години. Со тоа ќе и овозможиме на нашата едногодишна ќерка да ја запознае мајка си, бидејќи таа расте без неа поради долгата хоспитализација.


Доколку сакате и сте во можност да донирате, тоа можете да го сторите на:

Владимир Георгиевски
Трансакциска сметка: 300007016572539
Комерцијална Банка АД Скопје

Или од странство на:

Name and surname: Vladimir Georgievski
Address: Bul.Part.Odredi 72-a, 1000 Skopje, Macedonia
Account number: 0230701065323
IBAN: MK07300307010653293

Komercijalna banka AD Skopje
Kej Dimitar Vlahov, no.4, 1000, Skopje, Macedonia
BIC/SWIFT CODE: KOBSMK2X

-----------------------------------
In February 2001, Aleksandra, 21, was diagnosed with a rare disease Biphenotypic Acute Leukemia. After the treatment course at the Hematology Clinic in Skopje, she enters complete remission. In 2002, she received an autologous hematopoetic stem cell transplantation. Seven years later, in March 2009, only a month after giving birth to our daughter Katerina, the disease relapsed. Eight months after, Aleksandra succeeds to fight through and in October 2009, she received a second autologous transplantation. Unfortunately, within just 5 months, she has a second relapse of this difficult illness.

This time, she has one more chance, but this time it is the last: urgent allogeneic transplantation from an unrelated donor in the Royal Marsden Hospital, London. The treatment costs 250.000 EUR, out of which we should deposit 50.000 EUR in advance. Therefore, we need your selfless help because it will give a chance for a new life for a fighter, who fights with this difficult disease for almost 10 years. This will give our one-year daughter with the chance to meet her mother, because she is growing up without her due to the long hospitalization.


Please donate at:

Vladimir Georgievski
Transaction account number: 300007016572539
Komercijalna Banka AD Skopje

Or, from abroad at:

Name and surname: Vladimir Georgievski
Address: Bul.Part.Odredi 72-a, 1000 Skopje, Macedonia
Account number: 0230701065323
IBAN: MK07300307010653293

Komercijalna banka AD Skopje
Kej Dimitar Vlahov, no.4, 1000, Skopje, Macedonia
BIC/SWIFT CODE: KOBSMK2X
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Саб Мај 01, 2010 4:43 pm

Искра Донева е болна од церебрална парализа и за подобрување на здравствената ситуација потребна и е трансплантација на матични клетки. За неколку етапниот третман во Москва вкупно се потребни околу 62.000 евра.

Искрено се надеваме на вашата хумана поддршка.

Нашата помош за остварувањето на сонот на Искра може да се уплати на жиро сметката

Тутунска банка АД Скопје
Сметка број: 210501218077355

Или од странство на :

Tutunska Banka AD Skopje
“Vodnjanska” br.1“
SWIFT: TUTN MK 22
IBAN: MK07210501218077355

Тука е и бројот за донации

Т-MOBILE 070143144

One 075/143-777

Vip 077/143144

каде со секое вртење донирате 100 денари
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Саб Мај 01, 2010 4:49 pm

Сања Чавдарова , 24 годишна девојка од Струмица, боледува од церебрална парализа, „QUADRIPLEGIA SPASTICA – PARALISYS CEREBRALIS”.

Наскоро треба да замине на хируршка интервенција со матични клетки во Москва. Бидејки интервенцијата чини повеќе од тоа што семејството може да покрие, Сања апелира на наша помош.

Можеме да и помогнеме преку телефонските броеви за донација

070-143-153- Т-мобиле

077-143-177- VIP

или на жиро сметка

Ziro smetka:
380-5-033113-001-43

ProCredit Banka AD – Strumica
na ime Mare Cavdarova
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Саб Јун 19, 2010 12:51 pm

Be strong live strong Bisera ♥................... da i pomogneme na
mladata Bisera da ja pobedi bolesta i zdrava da mu se vrati na
semejstvoto, prijatelite na gradot Broj za
donacija 070 143-113
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пон Jул 05, 2010 9:15 pm

Da mu pomogneme na Danilo Janjic koj ima samo 3 godinki i boleduva od leukemija.
Donraje na eden od ovie broevi: 070/143-183;
075/143-155;
077/143-183

So sekoe vrtenje donirate 100 denari

A sekoj koj moze neka donira i poveke na SMETKA:300001000020954
Naziv: Danilo Janjik - HUMANITARNA SKOPJE Komercijalna banka.


Vi blagodarime
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Aвг 11, 2010 3:24 pm

ИТНО!!! Сара Георгиевска има две години и е констатиран тумор во мозокот..треба да се оперира во Истанбул, операцијата чини 24 000 евра..ЗА ДВА ДЕНА ТРЕБА ДА СЕ СОБЕРАТ ЗАТОА ШТО МОРА ИТНО ДА СЕ ОПЕРИРА...Телефон за донации:070/143-143
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Окт 03, 2010 7:28 pm

APEL ZA POMOS
Ve molam za donacija za malata Mila koja ima samo 7 godini a veke ima vgraden pesmejker i mora da se smeni a operacijata e 8000 E i treba da se izvrsi vo Beograd. Mila zivee samo so majka i i brat i i sekoja vasa pomos ke bide dobrodojdena .Tel. broj ... za donacii e 070 143 163 , 077 143-500 i smetka 210-501623469843 na ime Mila Adam Tutunska banka A.D. Skopje
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Окт 28, 2010 5:20 pm

Хуманоста за ЈОЦЕ не познава граници !!!

После 23 годишна макотрпна и тешка борба, јас и моето семејство сме на граница на експлозија од среќа. После си, ПРОГРЕС за мене... Претпоставувам “се искачувам”.
Добив покана од Руската Клиника ” Neuro Vita” за примена (пресадување) на матични клетки, која ќе овозможи мојата диагноза ”церебрална парализа” да се излекува. Јас сум инвалид во количка, неможам сам да се движам, моите помагала се патерица од едната страна и некоја особа од другата.
Сега имам шанса да се излекувам и да продолжам самостојно во понатамошниот живот. Цената за престој, на одделението со придружно лице и вкупното траење на програмата на третирање од 2 години базирана на матични клетки, чини 70 000 евра. Јас и моето семејство не можеме да си овозможиме толкава сума на парични средства, па затоа потребни се донации од секој вид на хуманитарна акција како и индивидуална хуманост.
Во моментов достапни се само жиро сметки за донации во следниве банки:

Стопанска банка АД - Скопје: трансакциска сметка 200000207845578

Комерцијална банка АД – Скопје: бр.на сметка 300007071578620

NLB Тутунска банка – Скопје: трансакциона сметка: 210-5016352013.14

Донации од странство/ Foreign donations: девизна сметка МК07200002228427649

За донирање преку броеви од операторите:

T - Mobile : 070 143 106

Vip : 077 143 706


....Почетоците се обично застрашувачки, а краевите тажни, но не и во овој случај. Позитивниот став мож*** не може да ги реши сите мои проблеми, но може да предизвика доволно луѓе сето ова да го направaт вредно за вложениот труд и напор.
Никогаш не се запрашуваме за значењето на животот додека сме среќни и задоволни, но во овој момент се прашувам и потребна ми е таа хумана моќ и подршка. Потребна ми е таа трошка радост да го исполни во целост мојот душевен мир.

Хуманоста не познава граници!!!

Насмевката добро ми стои! Што би дал, да ми ја задржиш оваа насмевка :)?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Окт 29, 2010 9:41 pm

Dragi moi prijateli vi se obrakam so cel zaedno da i pomogneme na dvegodisnata EVA MITEVSKA, potrebno e da i se izvrsat dve operacii na srceto vo R.Bugarija i za taa cel e potrebna ogromna suma, da pomogneme da se soberat sredstva i site zaedno da go spasime ovoj mlad zivot. DA DONIRAME PO 100 DENARI NA 070-143-131 (...od T-MOBILE) i 075 -143 - 171 ( od ONE) ISKRENO VI BLAGODARAM
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
jasiti
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 28
Age : 36
Локација : DO TEBE
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-11-01

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Саб Ное 13, 2010 7:00 pm

Има многу вакви слични случаи....многу добро сте сториле...одлично...Бог да ве Благослови зашто е напишано во Дела Ап. 20:35
Во си ви покажав дека така треба да се трудите и да им помагате на немоќните, и да си спомнувате на зборовите на Господа Исуса, како Самиот што рече: ‘Поблажено е да се дава, отколку да се прима.’”
1 Солунјани: 5:14 Ве молиме уште, браќа, поучувајте ги неуредните, охрабрувајте ги малодушните, помагајте им на слабите, бидете трпеливи со сите.

...да си помагаме еден на друг исполнети со љубов...."ВЕ САКАМ СИТЕ"

Слава на Бога
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Ное 25, 2010 7:55 pm

Da mu pomogneme na 2-godisniot Luka Trajkovski

Dvegodisniot Luka ima tesko ostetuvanje na sluhot na koj mu e potrebna operacija so Kohlearen Implant koj cini 25.000 evra.Ve molime donirajte za da mu pomogneme na LUKA na ziro smetka:250-0120001357-94 Sparkasse banka Makedonija ad Skopje na ime na Ljubica Trajkovska ,ul:Gigo Zafirovski br:2 Kumanovo, i so povik na telefonskiot broj 070-143-114 donirate 100den.Vi Blagodarime Dobri ludje
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   

Вратете се на почетокот Go down
 
*Хуманост*
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: