HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 *Хуманост*

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Вто Јан 11, 2011 1:30 am

Драги Пријатели сакаме да ве известиме дека ситуацијата во која се наоѓа малиот Гаврил Жежовски е премногу тешка. Тој по несреќата се здоби со изгореници во 60% од неговото тело. Потребно е во најбрз можен рок да се интервенира со неколку хирушки интервенции во Германија. Но, за оваа интервенција потребни се 160.000 евра, плус патни трошкови. Ве молиме доколку можете да ни излезете во пресрет да се спаси овој млад живот. Вашите средства ќе можете да ги испратите на ж-сметката, во денари, на број: трансакциска сметка 380-5-770764-001-96 во ProCredit Bank Macedonia. БРОЕВИ НА КОИ МОЖИТЕ ДА ДОНИРАТЕ ПО 100 ДЕНАРИ : ONE 075/143 777 и Т Mobile: 070/ 143 153
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Саб Јан 22, 2011 6:32 pm

СЕ БАРА КРВНА ГРУПА "А негатив" за ДЕТЕ, ФИЛИП, БОЛНО ОД ЛЕУКЕМИЈА.
контакт телефон 070994977 ( МК ) (татко Љупчо)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Јан 28, 2011 2:36 am

‎.APEL ZA PARICNA POMOS

Od Anica i Trajce Petrovi od Stip,Makedonija

Posle izvrsenite nekolku intervencii na ocite vo Belgrad na nasata 4 mesecna kerka Mateja lekarite od Belgradskata kninika konstatiraa deka operacijata sto treba da se izvrsi na ocite na Mateja edinstveno se izveduva vo klinikata za ocni bolesti "SENT AU...GUSTIN" vo ANTVERPEN, BELGIJA. Operacijata iznesuva 6000 evra i patni trosoci i trosoci za smestuvanje. Bidejki ne sme vo moznost da gi pokrieme site trosoci ve molime da ni pomognete so paricni sredstva za da se spasi vidot na nasata kerka.

Sredstvata moze da gi uplatite na smetkata:

KOMERCIJALNA BANKA A.D.SKOPJE
smetka 300081000001259
naziv Mateja Petrova-za humanitarni celi

VI BLAGODARIME
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Саб Фед 12, 2011 1:28 am

da i pomogneme na Viktorija da go vidi svetot so siot negov sjaj i ubavina
Потребна е донација од 12 000 евра,поради операција на моето око.Се работи за одлепена ретина.За Вас 100 денари за едно вртење од мобилен,за мене радост,игра,дружба,учење...
Завртете на бројот 070/143-122 и 077/143-123
...Ви благодарам однапред!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Апр 10, 2011 10:56 pm

На малата Стафанија Петрова и е неопходна операција на срце во Софија, семејството не е во можност да ги собере сите средства па затоа апелира до сите добри и хумани луѓе да донираат за неа на следниот донациски број од мрежата на Т Мобиле : 070/143-183

Трансакциска сметка : ТТК Банка на име Данче Петрова 290500008497711
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Апр 15, 2011 11:14 am

Петок, 15-ти април 2011-та

Предвелигденска караоке забава со хитовите на Тоше

Кога - петок, 15.4.2011. од 21 часот
Каде - New York Cafe ~ Кеј 13.Ноември, Скопје
Зошто - за помош на Владимир Петровски
Организатор - Фановите на Тоше

На барање на многубројните гости од предходните забави повторно се организира караоке забава во пресрет на големиот христијански празник Велигден, секако во чест на нашиот ангел Тоше Проески.

Сите присутни вечерта ќе имаат можност да ја остават својата порака за Тоше во книгата која фан-клубот ја спрема да ја подари на семејството специјално на денот на отварањето на меморијалниот центар во Крушево (Cпомен куќата) која ќе содржи импресивни пораки и рефрени од Hеговите обожаватели со слики од сите заеднички дружења досега.

И овој пат забавата ќе биде од хуманитарен карактер, средствата собрани од забавата ќе ги искористиме да му помогнеме на Владимир Петровски
кој боледува од Morbus Hodkin (болест на Хочкин).

За неговото лекување во Израел се потребни од 130.000 до 150.000 евра.
Бидете со нас на 15.04. (петок) заедно низ песна да бидеме хумани! - порачуваат фановите. Влезот е слободен!

Само од Македонија можете да донирате и преку следниве броеви:
070 / 143 131
077 / 143 456


http://mmm.com.mk/?ItemID=C648E827C49F394CA00A54C8CE4C3837

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Саб Апр 16, 2011 3:18 pm

070-143-102 и 077-143-177- Ве замолуваме да и помогнеме на Сања Чавдарова, херојот се труди да го оствари својот сон.Оваа 24 годишна девојка од Струмица, боледува од церебрална парализа, „QUADRIPLEGIA SPASTICA – PARALISYS CEREBRALIS”.Наскоро треба да замине на хируршка интервенција со матични клетки во Москва. Бидејки интервенцијата чини повеќе од тоа што семејството може да покрие, Сања апелира на наша помош.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Саб Мај 07, 2011 3:23 pm

Ве молам помогнете и на Сања

Мојата сестра, Сања Кухар 26 год., преживеа тешка сообраќајна несреќа и е во кома повеќе од две години.


Поради непостоењето на кома центар и грижа за луѓе во коматозна состојба во Македонија мојата фамилија е комплетно оставена сама да се снаоѓа...

Пробани се многу работи за подобрување на нејзината состојба, меѓутоа не резултираа со голем успех.

Скоро беа направени испитувања во Систина и беше заклучено дека третмани во хипербарична комора би можеле да и помогнат во процесот на будење. Таквите третмани може да се направат во приватна клиника во Белград и потребни се од прилика 100 третамни кои би чинеле околу 30 000 евра.

Поради висината на сумата која мојата фимилија не може да ја дозволи отворен е број за донации во T-Mobile и со секој повик од број на Т-Mobile на бројот 070 143 181 се донираат по 100 ден.

Сечија помош е добродојдена така да кој може нека помогне.

Исто така доколку сте во можност, ве молам препратетете го маилов до секој оној кој мислите дека би сакал да помогне.


Фала ви однапред на сите што ке помогнете...фала....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Јун 09, 2011 12:58 am

18 годишно девојче од Кавадарци се бори за живот во моментов, инаку боледува од леукемија. Итно е потребна крвна група А-(негатив).Ве молам доколку сакате да помогнете, одете до државна да дарувате крв или јавете се на бројов 078 401 542 за информации. Cподелете го ова!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Јун 16, 2011 1:37 am

Малата Марија од Кичево има само 10 месеци но боледува од редок вид на леукемија и потребна е итна трансплатација на коскена срж. ДОНИРАЈТЕ и СПАСЕТЕ ЖИВОТ!

Жиро сметка: 300007070944822 (Комерциална Банка АД - Скопје)

И Марија заслужува прекрасно детство, ПОМОГНЕТЕ и СПАСЕТЕ ДЕТСКИ ЖИВОТ!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Јун 30, 2011 2:38 pm

18 годишно девојче од Кавадарци се бори за живот во моментов, боледува од леукемија. Итно е потребна крвна група А-(негатив). Ве молиме доколку сакате да помогнете, одете до Државна болница, да дарувате крв или јавете се на бројот: 078/401-542 за информации. ЗАЕДНО МОЖЕМЕ ДА СПАСИМЕ ЖИВОТ!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Jул 24, 2011 4:33 pm

Здружението ,, Македонска зора ,, и Хуманитарната организација
,,Светлина на дланка ,, заедно со родителите на малиот Кристијан и нивните пријатели започнуваат со хуманитарна акција за собирање на парични средства за оперативен зафат на срцето на малиот Кристијан .
Кристијан е шесмесечно бебе од Штип родено со Даунов синдром и тешка срцева мана за која што е неопходна итна хируршка интервенција во клиничкиот центар во Софија - РБугарија.
За оперативниот зафат се потребни парични средства кои во моментот родителите не се во можност да ги обезбедат и затоа се упатува апел до сите кои што се во можност да помогнат донирајки финансиски средства на жиросметка 300057077030163 / КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА со назнака за Кристијан Миленковик .
Воедно добредојдени се сите форми на помош во вид на бебешка испомош за малиот Кристијан . Контакт 077 / 978 -455 .
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Jул 29, 2011 7:11 pm

Да им помогнеме на двете братчиња, да спасиме едно семесјтво!!
070143114 и 070143115 - Филип Николовски има 6 годинки и кај него е откриена леукемија поради што кај детето е спроведена хемотерапија и се наоѓа во оделот за хематоонкологија на Клиниката за детски болести. Семејството не е во можност да обезбеди средства за долготрајната ...хемотерапија која му е потребна на Филип. Димитар Николовски има чести епилептични напади кои се резултат на откриениот тумор со биопсијата во 2006 (димензии 11x18x7) кој треба да се отстрани. За оваа интервенција потребен е оперативен зафат во болницата во Истанбул а би чинел околу 30.000$. Семејството не е во можност да ги обезбеди овие средства бидејки Димитар веќе имал едан неуспешна интервенција во Словенија која чинела 15.000$.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Aвг 03, 2011 6:40 pm

http://www.donacii.mk/2011/07/20/apel-za-pomosh-na-keti-touloumi-velichkovska/

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пон Aвг 08, 2011 3:41 pm

Да му помогнеме на Никола Велјаноски


Дваесет и девет годишниот прилепчанец Никола Велјаноски од лани живее со надеж дека еден ден ќе ја победи болеста, ќе стане од кревет и ќе им помага на своите родители.


Верува оти со хемотерапијата која ја прима двапати месечно и со хируршки зафат ќе се спаси од ракот на карлицата и од неподносливите болки и дека ќе биде корисен за семејството. бидејќи, како што вели, неговиот, животот на татко му кој 4 години лежи неподвижен во соседната соба и на неговата мајка која деноноќно се грижи за двајцата го прават неподнослив.

Семејството Велјаноски живее во трошна куќа во населбата Рид со социјална помош од 1.800 денари.

Живко 18 години работел во поранешната фабрика „Партизан“. откако решиле да ја стават во стечај и да ја ликвидираат, разбрал дека за 12 години нему се платени придонесите за здравствено и пензиско осигурување, а кренал раце и од инвалидска пензија оти со инсулт,склероза и парализа за Комисијата, Живко бил здрав.

Само за лекови и за превоз на Никола до Скопје,вели неговата мајка, месечно им се потребни 10 илјади денари.

Во беда, со позајмени пари и големо трпение битката со болеста на Никола во семејството Велјаноски продолжува. Бараат ама не сакаат голема помош од надлежните, доволно велат им се пари за нега и еднаш месечно бесплатен превоз за Никола со санитетско возило до Скопје.

Сите хумани луѓе кои сакаат да му помогнат на семејството Велјаноски можат да се јават на телефонскиот број 071/ 223 – 347 или на жиро сметка со број: 300027045717740 – Nikolce Veljanoski.

Прилив од странство на девизна сметка :

Име и презиме: Nikolce Veljanoski
Адреса: Blaga Ruzeto 31 Prilep
IBAN Број на сметка: MK07300707053423018
Името на банката: KOMERCIJALNA BANKA AD SKOPJE
Адреса на банката: KEJ DIMITAR VLAHOV 4;
SWIFT кoд: KOBSMK2X.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Aвг 21, 2011 5:47 pm

Наташа Пановска е на лекување во Берлин од Акутна Миелобластна Леукемија.
Донација на средства со јавување на:
070 143 300 – за корисниците на Т-Mobile
075 143 222 – за корисниците на One
077 143 222 – за корисниците на Vip

Или со донации на сметка:

320500021000578 – ЦЕНТРАЛНА КООПЕРАТИВНА БАНКА Скопје

Со јавување на телефонските броеви, донирате 100 денари од вашата сметка.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Aвг 25, 2011 3:22 pm

http://www.donacii.mk/2011/07/28/apel-za-pomosh-na-gjokica/
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Саб Окт 22, 2011 8:56 pm

На 7.10.2010 година на Стефан му беше дијагностицирана вирусна бактерија (Encefalit) воспаление на мозокот последица епилепсија мезијална темпорална склероза со фокус. Поради нападите кои секојдневно ги има тој не е во можност нормално да опстанува во животот и да посетува училиште. По иницијатива на Д-р Филип Дума мора да се изврши хируршка интервенција во Турција во болницата Acibadem кај D-r Memet Ozek. Поради стручноста на тамошниот тим сето тоа со себе носи големи трошоци меѓу кои сместување во болница, одредени испитувања, прегледи како и пред оперативен третман. Поради нашата материјална финансиска неможност молиме за помош како би му овозможиле на Стефан нормален детски живот.

Панче Станковски

Трансакциска сметка 200001366795176

Броеви за донација:

070/143-109 (Само од мрежата на T-Mobile)

075/143-950 (Само од мрежата на One)

077/143-144 (Само од мрежата на VIP)

Со секое јавување донирате 100 денари.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Ное 10, 2011 4:05 pm

P O M O G N E T E !!!
Bidete humani! Da I pomogneme na Kate!
Katerina Janevska, koja ima samo 29 godini, boleduva od A-V malformatiocerebri reg.occiptalis ili krvarenje vo mozokot, za sto I e potrebna itna operacija vo stranstvo.
So doniranje na 100 den , vie ke pomognete vo sobiranjeto na potrebnite finansiski sredstva, koi semejstvoto na Kate ne moze da gi obezbedi. Vasata humanost znaci nadez za Kate I nejzinite najbliski.
070 -143-173 / 075-143-402 / 077 143-402
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пон Ное 14, 2011 9:22 pm

Здружението ,,Македонска зора ,, и Хум.организација ,,Светлина на дланка ,, взаемно со родителите на Гокица и нивните пријатели започнува со хуманитарна кампања за собирање на парични средства за лекување – трансплантација на коскена срцевина за Гокица во Германија .
Дваесет годишниот Ѓокица Величковиќ од Куманово, по предлог на Лекарски конзилиум е упатен на лекување во Германија, за што му с...е потребни околу 175.000 евра , од кои што фондот треба да покрие 80 посто со тоа што треба да се дособерат 34 .000 евра .

Ве молиме да помогнете заедно да го спасиме овој млад живот со вртење на соодветната мрежа донирате 100 денари.

One – 075 143 103

Vip – 077 143 702

T-mobile – 070 143 107

Како и на жиро сметката на

Комерцијална банка АД Скопје, бр. 300001000021827.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Вто Ное 15, 2011 12:53 pm

Дарија Калиновска е родена 25 декември 2008 година и веќе две години боледува од епилепсија. Таа секојдневно има напади од кои не може нормално да се движи ниту пак да спие.
Последнава година нападите се влошуваат од ден на ден. Дарија е резистентна на терапиите, а причината сеуште не е позната. Поради тоа семејството сака да ги направи сите испитувања кои за жал во Македонија ги нема.
Со помош на... хуманите луѓе кои нес***чно донираа за Дарија, семејството успеа да собере почетна сума за испитувањата на нивното мало храбро чедо. Дарија и нејзината мајка моментално се во Рим во болницата Bambino Gesщ каде започнаа испитувањата на овој редок вид на епилепсија. Таа храбро ги поднесува инјекциите, ЕЕГ снимањата, анализите.

Хуманитарната помош сеуште е неопходна, па ги потсетуваме граѓаните на отворените телефонски линии за Дарија, како и жиро сметката. (види од фотос)

https://redcdn.net/ihimg/photo/my-images/257/31561828708243131481411.jpg/
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Дек 02, 2011 1:44 pm

Апел за помош на малечката Ѕвезда

Родителите на ова девојче од Гостивар веќе една година ја одложуваат операцијата на срцето поради немање пари.

Рокот за операција срцевата мана на двегодишната Ѕвезда бил во септември лани, но беспарицата го спречило заминувањето во Бугарија каде треба да се изврши оваа операција.

И покрај јавните апели и повици, се уште не можат да се соберат потребните 2.600 евра.

Ѕвезда претходно веќе била оперирана на шестмесечна возраст. Парите тогаш се собрале од хумани луѓе по апелот испратен преку медиумите.

Но, маката не завршила тука, лекарите оцениле дека е неопходна уште една операција.

Семејството има потреба од нашата помош.Сите оние кои сакаат и се во можност да помогнат можат средствата да ги уплатат на следнава жиро сметка:

Број на жиро сметка

280122100360169 АЛФА БАНКА
на име Крсте Милошески
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Мар 08, 2012 8:42 pm

http://www.donacii.mk/2012/01/09/apel-za-pomosh-na-brane-petkoski/
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   

Вратете се на почетокот Go down
 
*Хуманост*
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: