HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Tose - reklame i humanost

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Tose - reklame i humanost   Сре Јун 04, 2008 2:18 pm

Evo jedna tema za slike na kojima Tose nesto reklamira i/ili pokazuje svoju humanost. Recimo slike dm-ove kampanje pokazuju njega i kako reklamira taj dm ali znamo da je tu kampanju o podizanju svijesti o vaznosti pranja zuba uradio besplatno.

http://i32.tinypic.com/2hhoie8.jpg
http://i26.tinypic.com/2093i39.jpg
http://i25.tinypic.com/15yd5wk.jpg
http://i28.tinypic.com/wwlw7m.jpg
http://i29.tinypic.com/200freg.jpg

http://i25.tinypic.com/or4ju9.jpg

http://i28.tinypic.com/kbdqb7.jpg
http://i29.tinypic.com/2037s3.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Сре Јун 04, 2008 5:52 pm

супер тема, сите ги земав иако мислам дека ги имам ама за секој случај

а за рекламиве знам на страната на Cosmofon имаше една слика Тоше како збори на телефон и никако не можеше да се симне па муки мучев ја сликав преку paint


ее времиња...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 06, 2008 9:07 am

https://redcdn.net/ihimizer/img210/6406/tosesinalco01mq8.jpg
https://redcdn.net/ihimizer/img210/3763/tosesinalco02lr0.jpg
https://redcdn.net/ihimizer/img373/2221/tosesinalco03tr2.jpg
https://redcdn.net/ihimizer/img373/49/tosesinalco04da4.jpg
https://redcdn.net/ihimizer/img261/2448/tosesinalco05lz2.jpg
https://redcdn.net/ihimizer/img169/9449/tosesinalco06la5.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 06, 2008 9:52 am

https://redcdn.net/ihimizer/img340/4374/tosereklama09yj6.jpg
https://redcdn.net/ihimizer/img512/6691/tosereklama10pp2.jpg


Последната промена е направена од cherry на Саб Jул 05, 2008 6:06 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 06, 2008 11:27 am

Odlicnooooooo!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 06, 2008 4:52 pm

овие последниве две реклами не знам дали сум ги гледал

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 06, 2008 7:15 pm

ROYAL напиша:
овие последниве две реклами не знам дали сум ги гледал

Sigurno si gi gledal, ednata e od Hrana i vino, a drugata e reklama za Amai ili kako se vikase...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 06, 2008 7:19 pm

да ама постари се, се гледа

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 06, 2008 9:57 pm

Sum ja zaboravila ovaa slika da ja stavam

https://redcdn.net/ihimizer/img175/8180/hranaivino2jpgimgmax640rv0.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 06, 2008 10:57 pm

ц ц ц кога е во прашање пари и рекламација не им е тешко да постават билборд а? мореее до крај ке идеме и ке добиеме билборд, сепак фала за сликата преубава е

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Саб Јун 07, 2008 7:31 pm

Leleee deckiii fala mnogu sto me potsetivte na ovie reklami na Tosence...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Вто Јун 10, 2008 5:56 pm

ROYAL напиша:
мореее до крај ке идеме и ке добиеме билборд, сепак фала за сликата преубава е
da da i jas mislam kako tebe... MORA da uspeeme..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Вто Јун 10, 2008 7:06 pm

само со ваков менталитет како нашиов, што секој си гледа само за тебе тешко ни иде малку

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Вто Јун 10, 2008 7:26 pm

tesko lesno nie ke uspeeme... MORA... a posle. makedonija ke ni bide blagodarna :D :D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Вто Јун 10, 2008 11:10 pm

и тоа како

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Вто Јун 10, 2008 11:49 pm

Malku ste ..pazete...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Чет Јун 12, 2008 3:48 pm

http://i25.tinypic.com/2exlxsp.jpg
http://i29.tinypic.com/v4npep.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Чет Јун 12, 2008 8:41 pm

https://redcdn.net/ihimizer/img253/4492/toseunicef01tp0.gif
https://redcdn.net/ihimizer/img401/7349/toseunicef02ci6.jpg
https://redcdn.net/ihimizer/img385/597/toseevrosongwh6.jpg


Последната промена е направена од cherry на Саб Jул 05, 2008 6:11 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Чет Јун 12, 2008 9:02 pm

http://i31.tinypic.com/2yxqavk.jpg
http://i31.tinypic.com/9u2ra1.jpg
http://i29.tinypic.com/wqy73c.jpg

http://i29.tinypic.com/wlonf5.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tanja_07
Член
Член
avatar

Број на мислења : 80
Age : 31
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 20, 2008 5:26 am

leleeee fala vi na site za slikive stvarno nekoi gi gledam prvpat kako na primer onie od Hrana i vino stvarno ne pametam deka sum gi gledala
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 20, 2008 1:57 pm

фала

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 20, 2008 2:02 pm

tanja_07 напиша:
leleeee fala vi na site za slikive stvarno nekoi gi gledam prvpat kako na primer onie od Hrana i vino stvarno ne pametam deka sum gi gledala
Храна и вино...кои се тие слики...???

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tanja_07
Член
Член
avatar

Број на мислења : 80
Age : 31
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Пет Јун 20, 2008 5:01 pm

Na slikite od prviot post kaj sto e Tose so kniga vo race i so edna plava devojka cherry imase napisano deka bile od hrana i vino na niv mislev posto prvpat gi gledam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Сре Јун 25, 2008 1:08 pm

http://www.speczavoddk.com.mk/stefi1.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   Сре Јун 25, 2008 1:37 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Tose - reklame i humanost   

Вратете се на почетокот Go down
 
Tose - reklame i humanost
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Фотографии-
Отиди до: