HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 12:27 am

Изданието "То­ше Про­е­ски tour Ве са­кам" што пред две години беше пуштено на босанскиот музички пазар, деновиве без каква било дозвола и во видоизменета верзија се најде и во Србија. По книгата "Балкански анѓео" и албумот со самолепливи сликички, ова е трет сериозен атак врз делата на Тоше и наедно распродавање на неговата хуманост. Во последното квази-издание извлечен е дел од материјалот од "То­ше Про­е­ски tour Ве са­кам" и направено е ново "лајф" издание што веќе е пуштено во продажба. Материјалот што тогаш се издаде по концертот одржан во Скендерија, а од кој собраните средства беа ставени на сметка на фондот за обнова на сараевскиот Дом на млади - Скендерија, беше во издание на му­зич­ка­та про­дук­ци­ја ко­ја функ­ци­о­ни­ра во рам­ки­те на јав­ни­от сер­вис на БиХ. На него покрај најголемите хитови на Тоше има и омилени теми што тој редовно ги пееше на своите настапи.

Како што дознаваме, коорганизаторот на тогашниот концерт, извесна босанска куќа Оф Саунд, чиј прв човек е Дрина Фарук, ги "отстапил" правата на српската ХиФи кои, пак, ексклузивните права за дистрибуција му ги предал на Блиц прес. Изданието веќе го има на пазарот и во 100.000 примероци.

Со последниот атак врз она што го остави Тоше зад себе е запознаена и неговата менаџерка Љиљана Петровиќ, која во моментов е на релација Белград - Сараево и се обидува да стори нешто со што би се намалила штетата, но и би се спречиле ваквите појави.

За ВЕЧЕР Петровиќ револтирано искоментира: "Многу ми е жал што луѓето не можат да сфатат дека ни е потребно време, дека сме во жалост и вакво нешто најмалку ни треба сега".

Преземено од ВЕЧЕР


Последната промена е направена од cherry на Вто Јун 17, 2008 10:41 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 12:30 am

Faruk Drina...zašto me to ne čudi???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 12:31 am

LudaMala напиша:
Faruk Drina...zašto me to ne čudi???

???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 12:33 am

Poznat po svom ''postenju''. Barem ja tako mislim. On je u jednom intervjuu izjavio da je Tose donirao novac za obnovu Doma Mladih zato sto mu je on tako rekao!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 12:35 am

LudaMala напиша:
Poznat po svom ''postenju''. Barem ja tako mislim. On je u jednom intervjuu izjavio da je Tose donirao novac za obnovu Doma Mladih zato sto mu je on tako rekao!!!

Nisto ne me cudi veke, rasipan svet kolku da sakas...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 12:40 am

не можам да коментирам на вакви теми од што се нервирам...

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 1:04 am

човече што се дешава со балканов? само му штетат на Тоше секој ден, се повеќе и повеќе

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 1:39 am

ROYAL напиша:
човече што се дешава со балканов? само му штетат на Тоше секој ден, се повеќе и повеќе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 3:34 am

ccc...NO COMMENT...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 9:40 pm

Istata informacija ja ima i na sajtot na mmm.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 06, 2008 10:59 pm

тие па... само крадат новости

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 07, 2008 4:44 am

navistina strasna rabota e ova, odredeni poedinci se bogatat na tugjata nesrekja
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Нед Јун 08, 2008 5:48 pm

KATASTROFA.....ova e svarno nevidena rabota..... .....gospod gleda......Tose te sakam.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
verica
Член
Член
avatar

Број на мислења : 87
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Нед Јун 08, 2008 6:13 pm

Lele neznam sto da kazam,kako me nerviraat sto pravat vakvi raboti
zarem nemaat ni malku pocit kon Tose i kon negovata familija.Samo baraat nacin da se zbogatat,drugo nisto ne im e vazno............
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Нед Јун 08, 2008 6:22 pm

стока народ

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
verica
Член
Член
avatar

Број на мислења : 87
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Нед Јун 08, 2008 7:30 pm

Vo pravo si ,stvarno stoka narod e...............
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Сре Јун 11, 2008 8:27 am

Што е многу, многу е. Претераа, кога ќе престанат веќе еднаш. Се прашувам што е следно?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Чет Јун 12, 2008 11:49 pm

Pa ako se o Faruku Drini radi mozemo da ocekujemo jos takvih slicnih ''poslova''...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 13, 2008 12:09 am

ај ги нападнеме

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 13, 2008 12:13 am

ROYAL напиша:
ај ги нападнеме
Како???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 13, 2008 12:44 am

LudaMala напиша:
Pa ako se o Faruku Drini radi mozemo da ocekujemo jos takvih slicnih ''poslova''...

Oва е срамота. Тоше, со кого си имал работа? Еве како ти вракаат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 13, 2008 2:45 am

Faruka Drinu napasti...Hm...Mozda da je sam on...Ali nazalost nije on jedini u ovom svijetu pokvarenjakovica!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 14, 2008 12:28 am

pa dobro ima li sevo ova smisla?!mi se vikaa od bes ,gnev i bolka ,zaostoooooooooo????pa ne li im e zal ,zar na TOSE koj e angel kako na zemjata taka i na neboto ova da mu go pravat?ne nemozam poveke se tresam od nervoza ,pa ova e....nemam zborovi ANGELU MOJ TVOITE FANOVI VECNO KE TE SAKAAT I KE GO CENAT TVOETO DELO
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 14, 2008 12:37 am

Ви кажав дека веке ништо не ме чуди. На доброто со лошо вракаат.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 14, 2008 1:02 am

Ali ipak svi na kraju dobiju ono sto zasluzuju. Srecom pa postoji Bog.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   

Вратете се на почетокот Go down
 
Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Околу форумот-
Отиди до: