HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дали Тоше ви се има појавено на сон

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Јун 07, 2008 3:47 am

Иако сум голем фан на Тоше сепак мене лично ми се нема појавено на сон.Луѓето за оваа тема многу зборуваат,како еден сон кој кружи веќе долг период низ Крушево и Скопје е тоа дека и се појавил на неговата сестра на сон и и рекол дека веќе се женел со некоја девојка и во сонот и дал број да се јави ако не верува.тој дал број на кој подоцна сестра му се јавила мислам дека во кочани и кога ја побарала девојката таа стварно била мртва веќе некој подолг период .Сепак ова само се збори а дали е ВИСТИНА ИЛИ ВИКЦИЈА кој знае......

Доколку некој од вас го има сонувано Тоше се надеваме дека тоа ќе го сподели со нас.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Јун 07, 2008 7:47 pm

Леле и јас имам слушнато за тоа, само во малку поинаква верзија...
Ама знаеме дека лугето сакаат да измислуваат работи, само за неколку минути внимание, така да не верувам на се што ке ми кажат...

А иначе јас го имам многу пати сонувано, мислам дека и синока го сонував, ама никако да ми текне за што се работеше во сонот...а и во претходните сонови не ми текнува што тоцно се десавало...
А ги имам сонувано и мајка му и татко му, неколку дена после смртта...:(((
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Јун 07, 2008 9:46 pm

јас го немам така сонувано, но многупати ми се случило да ми се појавуваат слики пред очи, кога сум во полусон и одеднаш да станам...а за тој сон првпат слушам..мислам дека не е вистина..а луѓето посотјано го бараат и присутен е насекаде...

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Јун 07, 2008 10:30 pm

Јас го имам сонувано 3 пати до сега.....последниот сон беше најчуден.....долго е многу.....битно стално ми вика немој да плачеш ке се вратам пак.......и сварно пак ми доага на сон и стално последно што ми кажува е ке се вратам пак.....чудно....мислев дека е подсвесно....ама пак сега најмногу мислам на него од кога искочи песнава до сега не сум го сонувала......незнам што да кажам.......Тоше те сакам....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Јун 07, 2008 11:53 pm

тој сон е вистина, сите зборат за него не гледам зашто да не би верувале...

јас не сум го сонувал Тоше ама затоа мајка ми да, стоел пред вратата на нашат куќа и рекол во оваа куќа има ѕвезда.... само тоа се сеќава мајка ми и стварно е ова вистина нема она да измислува...

а инаку слики пред очи како на Ане цело време ми се појавуваат и така кога ке се расонам има еден голем постер право во очи ми гледа.. често ме плаши

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Јун 07, 2008 11:56 pm

Го имам сонувано Тоше 3 пати после трагедијата, претходно никогаш не сум го сонувала. Секогаш е облецен во црно, замислен е... Сега немам време, вечер ке ви ги кажам моите сонови.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Јун 08, 2008 12:01 am

can't wait

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
danielajovanovik
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 17
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Јун 08, 2008 12:06 am

Го сонувам и тоа често..секогаш ...секој сон ми се остварува ...нашиот Тоше е ангел на небото тоа го знам ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
gaga-voli-toseta
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 7
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-04

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Јун 08, 2008 12:09 am

SANJALA SAM TOSKETA VISE PUTA ALI NIJEDNOM NISAM ZAPAMTILA KAKO SAM GA SANJALA ALI IPAK JESAM SVAKO VECE MOLIM BOGA DA MI DODJE U SAN
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Јун 08, 2008 12:37 am

cherry напиша:
Го сонувам и тоа често..секогаш ...секој сон ми се остварува ...нашиот Тоше е ангел на небото тоа го знам ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пон Јун 09, 2008 4:26 am

Искрено кажано топ супре кој го има сонувано , посакувам да ми се појави на сон ама го нема
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пон Јун 09, 2008 4:56 pm

и јас сакам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Вто Јун 10, 2008 6:24 pm

e da go imam sonuvano poveke pati a 2 pati veke sonuvam kako sme mu bile jas i sestra mi na koncert ama imalo malce lugje zasto bilo rano i vujko mi ne nameestil napred ama vo vtoriot son znaev deka e umren i igrav i se cudev kako taka , sto pravat majka mu i tatko mu, dali znaat... i na kraj ne znam kako ispadna deka ne e tose.. ne znam.. drug den ke vi raskazam dr.sonovi ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Вто Јун 10, 2008 7:18 pm

соништата се многу чудна работа

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Вто Јун 10, 2008 7:32 pm

stvarno eej.. jas sum mnogu sueverna i mnogu veruvam vo nekoi takvi rabotii mislam deka sepak ima nesto.. ednas koga go sonuvavbevme na koncert i on nosese mnooogu ubava rozeva kosuva i od ednas jas kako na bina so nego ama ne na glavnata tuku imase edna pomala bina i taka silno go guskav i placev mnogu i peevme i se guskavme i on rece: MNOGU E TAZNA OVAA PPESNA, AJDE SEGA SITE DA ZAPEEME NESTO POVESELO.ova bese vo prvite meseci od koga pocina... sakam pak da go sonuvam... lele mnoogu go sakam :(
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Сре Јун 11, 2008 4:33 pm

iva напиша:
MNOGU E TAZNA OVAA PPESNA, AJDE SEGA SITE DA ZAPEEME NESTO POVESELO.

Ja mislim da on i zeli da budemo ponovo veseli. Ah, kako, to je vec sasvim drugo pitanje.

Mislim i ja da ima nesto u snovima. Ne samo ono oficijelno sto nauka govori da nam snovi olaksavaju suocavanje sa problemima, vec nesto misticno neobjanjivo. Ja sam ga sanjala nekoliko puta. (imam negdje zapisane te snove, a da nisam zapisala davno bih ih zaboravila). Prvi san je bio cudnovat i cinilo mi se kao da trazi nesto od mene. Kasniji snovi su bili veseli i tako stvarni. Hihihi...u jednom sam ga pitala:''Kada cu te opet vidjeti?'' A on kaze: ''Kada bude koncert.'' A ja kazem: ''A kada to?'' Kaze on: ''Ubrzo.''

Meni malo bude lakse kada ga sanjam. Malcicu.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Сре Јун 11, 2008 6:14 pm

da jas go sonuvav dvapati
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Сре Јун 11, 2008 6:20 pm

bibe_tose напиша:
da jas go sonuvav dvapati
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Сре Јун 11, 2008 6:33 pm

i jas koga go sonuvav barase nesto od mene...ne se sekavam ubavo na zborovite...znam samo deka mi zborese za nekoe detence i za nesto sto trebal da mu dade ili mu dal...mislam deka se rabotese za nekoj muzicki instrument...mislam gitara...tazno e toa sto ne mi teknuvase ubavo na sonot koga se razbuduiv.....znam deka mnogu placev vo son....duri i se razbudiv so placenje....nesakav da go pustam go guskav i placev.....a on samo mi vikase nemoj da places, pak ke se vratam.....edvaj cekam pak da go sonuvam...ima uste eden son no toj vo druga prilika ke vi go raskazam....ili koga ke mozam tuka ....zasto mi bil najcuden son do sega sto sum go sonuvala....sonuvam a mislam budna sum...neznam kako da opisam.....no za toj son drug pat.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Сре Јун 11, 2008 6:45 pm

aleksandra напиша:
...a on samo mi vikase nemoj da places, pak ke se vratam.....
Vidis da nam svima govori da ne placemo...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Сре Јун 11, 2008 8:43 pm

Meni malo bude lakse kada ga sanjam. Malcicu.

Mislam deka na site ni e.... ;)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
micsvet@yahoo.com
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 15
Age : 59
Локација : Skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-10

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Јун 15, 2008 1:13 am

da mnogu cesto i sekogas e oblecen vo belo i nasmejan.
Ednas go sonuvav kako bere pamuk.
Mojata komsika go sonuvala koako i vika nemojte da placete ludze jas sum ovde srece. morav da dojdam tuka za da se grizam za ovie decinja koi ovde nemaat nikogo. Koga se zavrtela komsikata videla deca vo kolicki.
Ima uste mnogu drugi.
No ne go vidov do sega na son tazen.
Tagata ni ja ostavi na nas
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Јун 15, 2008 1:15 am

Eh go sonuvav bas vcera...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Јун 15, 2008 1:58 am

како?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Јун 15, 2008 2:28 am

Kako zatvara nekoja golema vrata...i za da se uveri deka e dobro zatvorena okolu kvakata onaka vrzuva nekoja krpa...
Posle se kaci na nekoja kako terasa ...i mavtase na nas sto bevme dolu...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали Тоше ви се има појавено на сон
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: