HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дали Тоше ви се има појавено на сон

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 28
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Јун 29, 2008 6:13 pm

bibe_tose напиша:
ova sto ke go recam sea go procitav vo Tajnata na Sambala deka angelite kako Tose koga vi se javuvaat na son znaci deka se vasi angeli cuvari i ve predupreduvaat za nesto jas licno veruvam vo toa

sakam da veruvam vo ova zatoa sto go iam sonuvano tose....
TOSE E NAS ANGEL CUVAR...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Сре Jул 02, 2008 7:57 pm

Еден е Тоше....... Ангелот на небото
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Сре Jул 09, 2008 6:47 pm

Ех мене Тоше не ми се појави на сон...ама ми се појави мтв адрија ..и Тоше на прво место...
Се надевам ќе се оствари сонот...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emi
Член
Член
avatar

Број на мислења : 86
Локација : skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Jул 12, 2008 8:41 pm

samo ke kazam deka mn. go sakam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Jул 13, 2008 4:01 pm

леле соновиве се надевам дека се вистински затоа што така делуваат, а првоно не е ни сон... се наежив

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
sesy
Член
Член
avatar

Број на мислења : 134
Age : 38
Локација : Hrvatska
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Jул 13, 2008 5:02 pm

ja ga znam csto sanjati
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://toseproeski.forumotion.com/index.htm
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Jул 13, 2008 5:37 pm

sesy напиша:
ja ga znam csto sanjati
a kako//daj opisi nekoj son...mislam ako sakas..

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
dadi4ka
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Чет Aвг 14, 2008 3:25 am

Jas go imam sonuvano 2 ili 3pati ne se sekavam bas...sonuvav deka toj e okolu naseto u4iliste i normalno site trcat po nego i jas odam i mu velam daj mi avtogram i toj mi dade ama nisto ne zboruvase potoa mu rekov da se slikame i se slikavme ama na slikata ne izleze toj tuku sama jas(ova go imam sonuvano poveke pati kako se slikam so nego ama na slikata samo jas)...lele kolku sum placela koga stanav sami mi tecea solzite
drugiot bese:svesno vo son znaev deka e mrtov ama imalo glasnini deka e ziv i bil vo nekoja zgrada 25stan i odam jas so drugarkite i izleze eden covek i ni rece deka go nema tose i slevame dole pred zgrada sto da vidam narod i kovceg so makednoskoto zname...a dr son imam pak sonuvano deka prevel sobrakajka ama deka e ziv i nema da pee podolgo vreme
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пет Aвг 15, 2008 5:16 am

баш синока го сонував Тоше и ми текна сеа кога го разгледував форумов да напишам...
тоа беше најубавиот сон во мојот живот ...
поминував накај еден хотел и ја видов колата на Тоше,влегов во хотелот да го побарам и кога го видов му се фрлив да го гушкам и бацувам му викав те сакам, те сакам а он ми се смееше и ми ре4е и јас те сакам незнаете колку беше реално... не сакав да се разбудам ...најнајубавиот сон шо некогаш сум го сонувала..ама кога се разбудив и кога видов дека е само сон
го сакаааааам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пет Aвг 15, 2008 1:52 pm

леле колку е тажно што никогаш повеќе нема да го видиме

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandar pocev
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 2
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-23

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пет Aвг 15, 2008 9:14 pm

lele be luge zasto ne go ostavite tose da si po4iva vo mir
a vie sto napravivte prikazni i toa se samo gluposti po moe
a za tava koj i da go e sonuval ne mozat da se slu4uvaat takvi raboti vo realnosta tuku toa e samo eden son ili vizija
OSTAVETE GO TOSETO NASIOT ANGEL DA PO4IVA U MIR
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пет Aвг 15, 2008 10:00 pm

A ko mu ne da da počiva u miru? Mi samo želimo da ga se sjećamo i da podijelimo sa drugima svoju bol. Ja ne vidim ništa loše u tome što ljudi opisuju svoje snove.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пет Aвг 15, 2008 10:08 pm

aleksandar pocev напиша:
lele be luge zasto ne go ostavite tose da si po4iva vo mir
a vie sto napravivte prikazni i toa se samo gluposti po moe
a za tava koj i da go e sonuval ne mozat da se slu4uvaat takvi raboti vo realnosta tuku toa e samo eden son ili vizija
OSTAVETE GO TOSETO NASIOT ANGEL DA PO4IVA U MIR

тука НЕКОЈ го искажува својот сон за да го сподели со нас (кој by the way е нешто лично) а ти се осмелуваш да кажеш дека се приказни??!

стварно не ти е во ред ова

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
julija
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 1
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-07

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пет Aвг 15, 2008 10:18 pm

ne znam kolku imate informacija deka tose go zenele

jas licno se uveriv,na negoviot grob ima spernice vo forma na srce(kade bi trebalo da stojat prsteni) i deckoto koj go cuva grobot mi kaza deka go zenele.....so pop....vo prisustvo na majka mu,tatko mu,sestra mu....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*srcka****
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 9
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-08-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пет Aвг 15, 2008 10:34 pm

julija напиша:
ne znam kolku imate informacija deka tose go zenele

jas licno se uveriv,na negoviot grob ima spernice vo forma na srce(kade bi trebalo da stojat prsteni) i deckoto koj go cuva grobot mi kaza deka go zenele.....so pop....vo prisustvo na majka mu,tatko mu,sestra mu....


не разбирам...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пет Aвг 15, 2008 10:39 pm

I jas ne mozam da si prevedam spernice i zenele. Ke mozeli nekoj da mi gi obesni so drugi sborovi za da gi razbera

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пет Aвг 15, 2008 10:44 pm

сака да каже дека му правеле СВАДБА, ВЕНЧАВКА...

не знам ова колку е точно никаде не сум слушнал но ми изгледа чудно и изопачено како можат да женат мртов човек? дали тоа он го сака првин? или тоа не е важно

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Пет Aвг 15, 2008 11:03 pm

ROYAL, благодаря за уточнението. Нели во една песна се пее дека ке женjaт Миле Попjорданов за црната земjа. Да не би тоа да е некаков ритуал, коjто се прави на гробот за успокоение на душата на починалиja ?

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Aвг 16, 2008 1:25 am

E,ova prvpat go procitav so vencavkava....neznam sto da recam ,mislam deka se pretera so rekla kazala...se izvinuvam ako e ova vistina,sto mislam deka e premnogu cudno....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Aвг 16, 2008 4:42 am

али ако е вистина тогаш се отидени во крајност... од кај знаат дали сакал да се жени?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Aвг 16, 2008 3:07 pm

julija напиша:
ne znam kolku imate informacija deka tose go zenele

jas licno se uveriv,na negoviot grob ima spernice vo forma na srce(kade bi trebalo da stojat prsteni) i deckoto koj go cuva grobot mi kaza deka go zenele.....so pop....vo prisustvo na majka mu,tatko mu,sestra mu....

ајдееееееее
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Aвг 16, 2008 3:13 pm

aleksandar pocev напиша:
lele be luge zasto ne go ostavite tose da si po4iva vo mir
a vie sto napravivte prikazni i toa se samo gluposti po moe
a za tava koj i da go e sonuval ne mozat da se slu4uvaat takvi raboti vo realnosta tuku toa e samo eden son ili vizija
OSTAVETE GO TOSETO NASIOT ANGEL DA PO4IVA U MIR

стварно незнам кој не го остава Тоше да почива во мир ??
и тука темава е отворена за да може да го споделиме тоа што сме го сонувале(ако сме сонувале) со другите ...
нема потреба да се измислуваат приказни и како што кажа ројал тоа е нешто лично пред се лично искуство....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
elena_pp
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 7
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-08

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Aвг 17, 2008 3:59 pm

па да не претерам ама тоше ми е на сон ...па преку една ноќ....секогаш соновите ми се јасни како ден...и секогаш кога ке се разбудам се чувствувам многу сигурно...последниот бесе мн чуден:доага тоше кај мене дома ијас цела престрашена (пошто знам дека е мртов- и во сонот)постојано го прашувам шо каде како,и му вела зошто баш кај мене најде да дојдеш од толку пријатели,а тој ми вели- па ми беше досадно дома и решив да дојдам,и плус со позајмена кола од некој другар пошто џип повеке немам(му се уништи во трагичната сообрајкајка).и со плачејне му одам близу до него и му велам-сакам да ти кажам нешто,а тој мене смирисе, не палчи и кажими...и му велам абе сношти на сон ми дојде дома Исус исто како ти сега,а ти идиш денеска....и тој само тивко ми реце:ако сакаш иди со мене во крушево сега кога ќе си одам,ќе те однесам...секако Исус е акопан во крушево...да му запалиш свеќа.
е кога се разбудив да ви казам незнаев дали било јаве или сон......ама душата ми беше могу мирна....
ТЕ САКАМ АНГЕЛЧЕ МОЕ......ВРАТИ СЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
elena_pp
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 7
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-08

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Нед Aвг 17, 2008 4:33 pm

ова сто ќе ви го казам го немам јас сонувано...го разбрав од една лицност од крусево...ова се случило во првите денови откога почина: имено на човекот што внимава на гобот му се јавила на сон и му рекол: растуркајги цвејќинава и играцкиве,и под нив ќе видш има една дупка а од неа ми течи вода ќе ми скапат нозете...те моЛаМ зациментирај ја....и човеков наеднаш се сепнал од сонот....во моментот дошле мајкаму и таткому и тој му кажал за сонот...и тие му дозволиле да ги растрга цвеќинјата...и кога ги тргнал стварно видел дупка..не мн голема ама имало.... и ја зациментирал...
ЧУДНИ РАБОТИ СЕ СЛУЧУВААТ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
AlmostAnAngel
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 49
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Саб Aвг 23, 2008 10:36 pm

e kako ja zacimentiral koga grobot nema spomenik???
Povekjeto se glasini, no i jas gi imam slusnato.

Toa vo vrska so zenidbata, velea deka nekoe devojce od druga zemja dali Srbija ili Hrvatska ili Bosna bese , vo nea vlegol gjavolot li ili ne znam sto t.e. Tose vlegol vo nea i pocnala da se odnesuva isto kako nego i celo vreme kazuvala deka ke prestane da se odnesuva taka ako ja ozenat so Tose na negoviot grob.

I taka vikat deka stvarno go napraile toa :S

Inaku, i jas go imam sonuvano, no jas go vidov mrtov kako voskresna pred mene...strav mi e da zboruvam...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали Тоше ви се има појавено на сон
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: