HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Саб Јун 07, 2008 9:57 am

Во српскиот град Јагодина ќе биде отворен музеј на восочни фигури на познати лица од политиката, музиката, спортот, историјата и уметноста. Во музејот ќе бидат изложени 40 восочни фигури, а меѓу нив и на македонската трагично загината ѕвезда Тоше Проески. На овој начин сакаме да искажеме почит кон ликот и делото на Тоше, кој беше голема ѕвезда и остави длабоки траги на балканската музичка сцена - се вели во соопштението испратено до семејството Проески. Според плановите, во музејот треба да се најдат восочни фигури на Здравко Чолиќ и Цеца Ражнатовиќ, како и на кошаркарската ѕвезда Владе Дивац, на цар Душан, Зоран Ѓинѓиќ, Воислав Коштуница,Никола Тесла,Петар Петровиќ-Његош и на Јосип Броз-Тито.

Преземено од Дневник
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Саб Јун 07, 2008 2:53 pm

супер, али ај потсетете ме кај беше тој град??
место да го стават во скопје...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Саб Јун 07, 2008 2:56 pm

ROYAL напиша:
супер, али ај потсетете ме кај беше тој град??
место да го стават во скопје...
Леле навистина...аман нашиве ништо не прават!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Саб Јун 07, 2008 2:59 pm

ама гледај, стварно се да не кажам... ШТО Е ТОА ЈАГОДИНА по ѓаволите, па Скопје е главен град каде што има и странци, па треба ли тоа и некој друг да го види...глупости

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
BiG_kIsS
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 24
Age : 28
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Саб Јун 07, 2008 5:20 pm

Убаво е тоа.... Ама стварно треба кај нас нешто да напрат... Ваму прават улици, восочни фигури, а тука.... Лошо е тоа... Ама ај бар негде има...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Саб Јун 07, 2008 7:22 pm

sekade pravat samo kaj nas ne...mene ne mi e jasno i promocii na pesni zasto nema kaj nas tuku vo hrvatska...ispadna sekade go postuvaat poveke od tuka.....sramota e ova..... .....Tose te sakam....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Саб Јун 07, 2008 7:28 pm

тоа и јас сакав да се побунам, ЗАШТО ВО ХРВАТСКА ДА СЕ ПРОМОВИРА ПЕСНАТА НА ТОШЕ_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
danielajovanovik
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 17
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Саб Јун 07, 2008 11:53 pm

neznam sto se slucuva so nasive luge ..aman bre sto luge bevme ne mrdnaa so prst
sram neviden..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Нед Јун 08, 2008 12:00 am

ке дојде и наше време

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Нед Јун 08, 2008 8:11 pm

se nadevam....kako sto im trgnalo.....za edno 10 god.... ......nemozat nisto da napravat kako sto treba....se nesto im iskrsnuva...ne e fer..... ........Tose te sakam...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Нед Јун 08, 2008 8:22 pm

Da se nadevame deka ke uspee peticijata za postavuvanje Bilbord vo Skopje. Daj Boze da uspee, Tose go zasluzuva ova... i mnogu poveke.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Нед Јун 08, 2008 8:32 pm

taka e.....potpolno se soglasuvam.....mora barem nesto da uspee....... .....Tose te sakam...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Пон Јун 09, 2008 1:31 pm

http://www.vest.com.mk/default.asp?id=152552&idg=8&idb=2394&rubrika=%40ivot
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Пон Јун 09, 2008 4:44 pm

па добро.. таму таму, а нигде да нема

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Пон Јун 09, 2008 4:48 pm

....bas me iznasmea sega.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Пон Јун 09, 2008 5:00 pm

е зашто

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Пон Јун 09, 2008 6:36 pm

Razmisljam sada nesto o toj figuri. Uh....Isti Tose ali nije Tose. Dusa nasa draga.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Вто Јун 10, 2008 12:24 am

Za dzabe koga ja nema dusata negova
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Вто Јун 10, 2008 1:00 am

Informacijata za vosocnata firura mozete da ja procitate i ovde http://www.vecer.com.mk/?ItemID=3A185A40CC81224786A8A836C7AE8D4F plus text so naslov: Rasprodazbata na humanosta mora da se kazni.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Вто Јун 10, 2008 2:19 am

Да идеава е топ стварно ми се допадна баш ми е мило наскоро таква и во Мадам Тисо ќе треба да има со огледа на тоа кој е и што е Тоше зборам сегашнот затоа што тој е меѓу нас
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Вто Јун 10, 2008 3:59 am

се што имаат светските легенди добива и он, и ке добива.. уште е рано

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Вто Јун 10, 2008 9:36 am

Да да Кристијан се сложувам со тебе,на прагот беше Тоше да им покаже на светот што значи всушност зборот музика
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Вто Јун 10, 2008 12:38 pm

и вака мртов ке им покаже ке видите

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Вто Јун 10, 2008 1:54 pm

ROYAL напиша:
и вака мртов ке им покаже ке видите
Баш си тврд во постовиве...
одма ме фрлаш у down!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   Вто Јун 10, 2008 4:52 pm

епа како да кажам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина   

Вратете се на почетокот Go down
 
Восочна фигура на Тоше во музеј во Јагодина
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Новости :: Македонија-
Отиди до: