Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 2007. godina

Go down 
3 posters
АвторПорака
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : 2007. godina Bosnia-herzegovina505
Репутација :
2007. godina Left_bar_bleue5 / 1005 / 1002007. godina Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

2007. godina Empty
ПишувањеПредмет: 2007. godina   2007. godina I_icon_minitimeНед Јун 08, 2008 11:21 pm

Toše Proeski u Posušju

20.04.2007 21:51

Dvoranskim koncertom Toše Proeskog, koji će biti održan večeras u Posušju, i službeno će početi ljetna koncertna sezona u ovoj općini.

Organizator koncerta je Krešimir Vrpka, a spomenuti koncert `najomiljenijeg Makedonca u Hrvatskoj`, kako ga pojedine kolege nazivaju, uslijedit će dan nakon njegova splitskog nastupa.

One koji budu pohodili Posušje očekuju vrhunski razglas i rasvjeta, a u vokalne kapacitete zvijezde večeri uistinu ne treba sumnjati.

Takođe se obavljaju pripreme za nastup Miroslava Škore u Posušju u sklopu koncertne sezone, a u planu su i humanitarni i stadionski koncerti.



Toše Proeski: U BiH osjećam pozitivnu energiju
Snežana Tasić

22.05.2007 19:55

Makedonska megazvijezda Toše Proeski jedan je od rijetkih muzičara na ovim prostorima jednako popularan u rodnoj Makedoniji, ali i svim bivšim jugoslovenskim republikama. Prisutan je na sceni već deset godina, a do sada je snimio šest albuma.

Trenutno sprema prvi album na engleskom jeziku, promoviše prvi album starih narodnih pjesama i učestvuje u mnogim humanitarnim akcijama. Nedavno je bio u Prijedoru, gdje je povodom Dana opštine održao koncert. Doduše, ne kako je planirano na otvorenom, već zbog nevremena u dvorani `Mladost`, što nije umanjilo vrijednost njegovog nastupa, ali je ostavilo mnoge koji su ga željeli vidjeti i čuti uživo ispred dvorane.

NN: Prvi put ste u Prijedoru. Kako Vam se u ovih prvih nekoliko sati na prvi pogled čini ovaj grad?

PROESKI: Ulaz u grad me podsjeća na moj rodni grad Kruševo. Osjećam pozitivnu energiju i nadam se da ću ovdje biti od sada čest gost, pogotovo što Prijedor sarađuje sa opštinom Demir Hisar.

NN: Šta trenutno radite?

PROESKI: Doputovao sam iz Slovenije, gdje sam bio na promociji novog albuma 14 starih makedonskih izvornih pjesama. Radi se o albumu `Božilak` (Duga) koji sadrži obrade tradicionalnih makedonskih pjesama. Veoma je napet period i dosta je posla, ali bitna je pozitivna energija te mi nijedan koncert nije obaveza, nego uživanje.

NN: Odakle ideja da snimite album sa izvornom makedonskom muzikom?

PROESKI: Gotovo i ne postoji neka intimnija proslava u Makedoniji na kojoj se ne zapjeva barem jedna od tih pjesama, pa sam došao na ideju da snimim obrade tih pjesama. Nisam želio da eksperimentišem s pjesmama, nego sam ih samo pokušao prilagoditi, kako bi što lakše doprle do slušalaca. Trenutno je u toku promocija tog materijala i često se pojavljujem na radio i TV stanicama u Makedoniji, ali i svim zemljama bivše države, gdje vlada veliko interesovanje za ovaj muzički materijal. Upravo sam zato i bio u Sloveniji i drago mi je što su Slovenci zainteresovani za ove pjesme, a promocija će sigurno biti i ovdje.

NN: Snimate novi album na engleskom jeziku. Kako je došlo do realizacije dueta sa italijanskom pjevačicom Đanom?

PROESKI: Još dva-tri mjeseca treba da bude gotov taj engleski album i baš poslije ovog koncerta odlazim za London, gdje treba da uradim ostatak pjesme. Trebalo bi da bude sve gotovo do kraja septembra. Duet sa italijanskom pjevačicom Đanom je bilo apsolutno iznenađenje za mene da sam mogao da snimim duet sa njom i drago mi je zbog toga.

NN: Kad će Toše da se ženi?

PROESKI: Kad dođe sudnji dan za ženidbu, svi će biti na vrijeme obaviješteni.

NN: Obožavateljke Vam na koncertima bacaju grudnjake, lančiće, medvjediće da li sakupljate te predmete?

PROESKI: Tačno je da toga ima na koncertima i ja ih čuvam, pa namjeravam da jednog dana napravimo sobu gdje će biti izloženi, to mi je želja i ideja. Imao sam i kolekciju od 500-600 medvjedića, pa sam ih dao u Dom za djecu bez roditelja, a sad imam i novu turu od 400 medvjedića, pa ću opet darovati nekoj dječjoj ustanovi.

NN: Koji Vam je najdraži nastup i koja pjesma?

PROESKI: Pjesmu mogu izdvojiti, a nastup ne mogu. Svaki nastup je nešto posebno i nastaje u trenutku kad se koncert dešava. Teško je odabrati da li je bolji koncert za dvadeset ljudi koji je intimniji, bliži, ali i onaj pred dvadeset hiljada ljudi je spektakularan i nosi puno energije. Što se tiče pjesme, to je pjesma `Čija si`, što je neka vrsta prekretnice u mojoj karijeri.

NN: Pjesma za blistav dječji osmijeh je edukativna akcija koju sprovodite u Hrvatskoj, kako ste zadovoljni njenim tokom?

PROESKI:
Volim da pomažem ljudima, čast mi je da učestvujem u humanitarnim akcijama i u Makedoniji, a još draže van njenih granica. Inače, to je akcija koju sprovodi Ministarstvo zdravstva Hrvatske, a snimio sam duet sa hrvatskom glumicom Antonijom Šola. Pjesma nosi naziv `Volim osmijeh tvoj`, uz koju ide knjižica sa uputstvima i edukaciju djece u vrtićima i školama, koje će obilaziti stomatolozi i podučavati ih kako treba pravilno njegovati zube. Iskreno se nadam da se djeca neće naljutiti na mene što im u ovoj akciji poručujem da zube peru poslije svakog jela i to u trajanju od tri minuta, koliko traje i pjesma.

Toše o `Eurosongu`
Toše Proeski kaže da je `Evrovizija` odličan festival i da bez obzira na plasman pomaže pjevaču u karijeri.

Komentarišući nastup pobjednice Marije Šerifović, makedonski pop pjevač kaže da je njena kompozicija prepuna emocija.

`Marija je imala odličan nastup. Drago mi je i to što se bivše jugoslovenske republike podržavaju uzajamno, što su i ostali ljudi iz Evrope primijetili, čak je nekima to i zasmetalo`, kazao je Proeski, dodajući da je ove godine definitivno pobijedila emocija i prava pjesma.


Preuzeto sa http://www.nezavisne.com/
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
2007. godina Left_bar_bleue18 / 10018 / 1002007. godina Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

2007. godina Empty
ПишувањеПредмет: Re: 2007. godina   2007. godina I_icon_minitimeПон Јун 09, 2008 12:02 am

......srcence........ 2007. godina 90386 ....Tose te sakam.... 2007. godina 883767
Вратете се на почетокот Go down
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
2007. godina Left_bar_bleue0 / 1000 / 1002007. godina Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

2007. godina Empty
ПишувањеПредмет: Re: 2007. godina   2007. godina I_icon_minitimeВто Јун 10, 2008 12:26 am

i jas te sakammmmmmmmmmm
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : 2007. godina Bosnia-herzegovina505
Репутација :
2007. godina Left_bar_bleue5 / 1005 / 1002007. godina Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

2007. godina Empty
ПишувањеПредмет: Re: 2007. godina   2007. godina I_icon_minitimeСре Јун 11, 2008 11:31 am

Regionalni radijski festival u Zenici
Piše: M. DAJIĆ
04/09/07

Glavna festivalska nagrada Željku Joksimoviću

Nakon "BH pop noći" u petak, te 15. po redu "Euro pop festivala" u subotu, u nedjelju je na Trgu Alije Izetbegovića održan šesti po redu "Regionalni radijski festival".

Parada hitova

Završnoj večeri muzičke manifestacije "BH Festivalski dani", u organizaciji Direkcije "BH muzičkih festivala Zenica", prisustvovalo je više od 20 hiljada posjetilaca.

Svoje hitove, koji su inače obilježili proteklu godinu, a izabrani su glasanjem gledalaca i slušalaca oko 150 radio i televizijskih stanica u Bosni i Hercegovini, interpretirali su Hari Mata Hari (prošlogodišnji pobjednik koji je otvorio Festival), Marija Šestić, Toše Proeski, Marija Šerifović, Željko Joksimović, Sandi Cenov, Bojan Marović, Amel Ćurić, "Regina", Maja Milinković, Alenka Gotar, Luka Nižetić, Neno Murić, Dado Čaušević, Armin Muzaferija, Dženan Jahić, "Divlje ruže", Nešad Selman i Samir Mujagić SMS.

Na manifestaciji su još trebali nastupiti Zdravko Čolić i Igor Vukojević, međutim zbog objektivnih razloga nisu došli. Čolić se javio iz Njemačke i uputio pozdrave Zeničanima, uz obećanje da će do kraja godine održati solistički koncert u Zenici.

Menadžer Igora Vukojevića prenio je njegove pozdrave publici i objasnio da je Igor imao nezgodu noć ranije u Tuzli. Prilikom nastupa na manifestaciji obaranja svjetskog rekorda u broju poljubaca, Igor je propao kroz binu, nakon čega je smješten u tuzlansku bolnicu, gdje se trenutno oporavlja.

Glavna festivalska nagrada "Grand prix" pripala je Željku Joksimoviću. Od organizatora je dobio kristalnu statuu, autorski rad akademskog slikara Dragana Gačnika iz Zenice, te automobil škoda fabija, dar kompanije "Zovko auto Žepče".

Zatečeni Joksimović


Joksimović, koji je pobrao najviše aplauza od zeničke publike, rekao je kako je zatečen i pozitivno iznenađen, a nakon toga je zajedno sa publikom otpjevao tri svoja ponajveća hita - "Lane moje", "Crnokosa" i "Devojka".

Direkcija Festivala, odnosno njen čelni čovjek Pane Škrbić, uručio je Kemalu Montenu Nagradu za životno djelo, a ovaj renomirani umjetnik je potom izveo mini koncert.

Počast Safetu Isoviću

Prije početka "Regionalnog radijskog festivala" odata je počast legendarnom interpretatoru sevdalinki Safetu Isoviću, koji je u nedjelju preminuo u 71. godini. Nakon minute šutnje i učenja fatihe, sa razglasa se začula pjesma "Prođoh Bosnom kroz gradove" u Isovićevoj izvedbi. Organizatori su pojasnili kako je zbog ranije utvrđene kompleksne organizacije bilo nemoguće odgoditi RRF.


Preuzeto sa http://www.oslobodjenje.ba/index.php
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : 2007. godina Bosnia-herzegovina505
Репутација :
2007. godina Left_bar_bleue5 / 1005 / 1002007. godina Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

2007. godina Empty
ПишувањеПредмет: Re: 2007. godina   2007. godina I_icon_minitimeСаб Јун 14, 2008 1:35 pm

2007. godina D3e0d58817287
maj/2007.

Preuzeto sa http://www.krozprijedor.com/pages/blic.htm


Последната промена е направена од LudaMala на Пет Jул 04, 2008 8:48 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : 2007. godina Bosnia-herzegovina505
Репутација :
2007. godina Left_bar_bleue5 / 1005 / 1002007. godina Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

2007. godina Empty
ПишувањеПредмет: Re: 2007. godina   2007. godina I_icon_minitimeСаб Јун 14, 2008 4:23 pm

26.6.2007.

Toše odličan i pred malo ljudi

MOSTAR - Ovogodišnji pobjednik Hrvatskog radijskog festivala i jedan od najomiljenijih i najpopularnijih pjevača na ovim prostorima, Makedonac Toše Proeski u nedjelju navečer održao je koncert u mostarskom sportskom centru Kantarevac. Iako je koncert bio najavljen za 20.30 sati, mostarski obožavatelji mladog Makedonca morali su ga čekati do 23 sati, što je na ovdašnjim koncertima u posljednje vrijeme postalo praksom. Ali naravno, ni čekanje više od dva sata nije spriječilo iznenađujuće mali broj publike u odnosu na u uobičajen posjet Tošetovim nastupima, da ga dočekaju s velikim oduševljenjem. "Dobra večer Mostar, jeste li raspoloženi", kazao je Toše na samom početku koncerta, te dodao svojoj vjernoj publici: "Odmah počinjemo dobrim brzim ritmom." Zatim su se začule dobro znane note velikog hita "Pratim te", zatim kompozicije "Dan za nas", koju je sam Toše napisao, "Ako me pogledaš vo oči", "Pogledaj u mene", "Čini", "Soba za tugu" i mnogi drugi hitovi. Svaku Tošinu pjesmu publika je pratila i pjevala s njim u glas. I ovaj put Toše je dokazao kako je zaista riječ o velikom pjevaču, koji svaki koncert odradi profesionalno i vrhunski bez obzira što je odziv publike bio izuzetno slab, a publika je zasigurno kući otišla zadovoljna jer je uistinu dobila ono zbog čega je došla – dobru pjesmu i dobru zadavu. Podsjetimo, ovo je bio treći Tošetov koncert u Mostaru.

M.Tokić


Preuzeto sa http://www.dnevni-list.ba/index.php
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : 2007. godina Bosnia-herzegovina505
Репутација :
2007. godina Left_bar_bleue5 / 1005 / 1002007. godina Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

2007. godina Empty
ПишувањеПредмет: Re: 2007. godina   2007. godina I_icon_minitimeСаб Јун 14, 2008 4:27 pm

1.1.2007.

Toše razveselio djecu Egipatskog sela

MOSTAR - U okviru humanitarne akcije “Budi mi prijatelj” popularni pjevač Toše Proeski posjetio je Egipatsko selo i družio se s djecom iz te ustanove. Posjet je upriličen u petak popodne prije velikog koncerta Toše Proeskog koji je održan u prepunoj mostarskoj diskoteci The Bridge. Podsjetimo, humanitarnu akciju “Budi mi prijatelj” pokrenula je Ivana Dolić, članica Divljih ruža, zajedno s prijateljima i osobama iz javnoga života, da bi pomogla djeci bez roditeljskog staranja koja su smještena u Egipatskom selu u Mostaru i Majčinu selu u Međugorju. Ovom prilikom Toše je istaknuo da mu je iznimno drago što je po drugi put u Mostaru, a naročito u ovoj instituciji koja je puna dražesne djece. “Prilikom svog prvog posjeta obećao sam svojim novim prijateljima da ću ponovno doći i jako mi je drago što sam to obećanje ispunio. Raduje me još više što se ovaj posjet dogodio tijekom blagdana”, rekao je Toše čijim je posjetom završila humanitarna akcija “Budi mi prijatelj” koja je pokrenuta prije više od mjesec dana. “Tošinim posjetom i službeno završava akcija, ali druženje s djecom ćemo nastaviti i dalje. Zahvalila bih svima koji su dali doprinos ovoj akciji, iako je nažalost izostala pomoć gospodarstvenika”, kazala nam je Ivana Dolić dodavši da planira organizirati i veliki humanitarni koncert za djecu iz navedenih ustanova. Na koncert koji se planira organizirati u humanitarne svrhe Ivana Dolić planirala je pozvati i glazbenike iz Hrvatske od kojih već ima pozitivne odgovore. Koncert će se održan najvjerojatnije početkom veljače, a sudionici akcije, kao i svi koji su njome potpomognuti, nadaju se da će odziv gospodarstvenika i njihovo sudjelovanje u akciji biti bolji.

Dalibor Drlje

Preuzeto sa http://www.dnevni-list.ba/index.php
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : 2007. godina Bosnia-herzegovina505
Репутација :
2007. godina Left_bar_bleue5 / 1005 / 1002007. godina Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

2007. godina Empty
ПишувањеПредмет: Re: 2007. godina   2007. godina I_icon_minitimeПон Јун 16, 2008 9:32 pm

Uskoro u prodaji novi CD Tošea Proeskog


BIH, 23.7.2007. - Toše Proeski ubrzo će obradovati svoje mnogobrojne fanove! U pripremi je njegov novi album koji će svjetlo dana ugledati 01. augusta. Radi se o apsolutnom hit-albumu godine koji nosi intrigantan naziv "Igra bez granica"!

Sretnici koji su se uspjeli naći na Tošinom koncertu koji se održao u sklopu Hrvatskog radijskog festivala, već su na Hvaru imali prilike čuti nekoliko novih muzičkih poslastica koje obogaćuju Tošin najnoviji album.

Dugoočekivani album Toše Proeskog sadrži 15 pjesama od kojih je svaka zagarantirani megahit, a u muzičkim krugovima se već šuška da će Toše s ovim albumom u potpunosti zasjeniti sva nadolazeća izdanja domaćih muzičara u ovoj godini!


Preuzeto sa http://www.bosnia.ba/
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





2007. godina Empty
ПишувањеПредмет: Re: 2007. godina   2007. godina I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
2007. godina
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» 2004. godina
» 2003. godina
» 2005. godina
» 2006. godina
» Edna godina bez nasiot angel :(((

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Новости :: Bosna i Hercegovina-
Отиди до: