HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Маратон во чест на Тоше

Go down 
АвторПорака
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Маратон во чест на Тоше   Саб Јун 14, 2008 9:45 pm

Екстремниот аматерски маратонски велосипедист Душан Водлан од Словенија, во чест на Тоше Проески и 55 - годишнината од Авсениковиот ансамбл, на својот велосипед ќе ја извози релацијата од Крушево до Бегуње во Словенија во должина од 1.400 километри.

Како што е најавено на неговата интернет-страница, стартот на овој велосипедски маратон ќе биде од гробот на Тоше во Крушево утре во 12 часот. Се очекува Водлан маршрутата да ја мине за околу четири дена, со одмор или спиење по потреба.

Оваа трка е организирана од Одборот во спомен на Тоше Проески и Друштвото на Словенечко-македонското пријателство од Љубљана.

Душан Водлан по професија е танцов учител, кој со велосипедизам се занимава од хоби. Еден од неговите први подвизи е поминувањето со велосипед на патеката од 2.000 километри на отворањето на Олимписките игри во Атина во 2004 година. Инаку, овој 53-годишен маратонски велосипедист по мајка е Македонец, а по татко Словенец.


Извор: MIA
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Саб Јун 14, 2008 9:53 pm

читав за ова, супер идеја..

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Саб Јун 14, 2008 10:03 pm

Секоja чест на господинот Водлан, одлична идеja
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Саб Јун 14, 2008 11:28 pm

za Vodlan.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Нед Јун 15, 2008 1:05 am

SEKOJA CEST ZA GOSPODINOT VODLAN,BRAVO
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Нед Јун 15, 2008 2:02 am

значи некој луге стварно се креативни и имаат прекрасни замисли БРАВО

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Нед Јун 15, 2008 2:26 am



Ubava ideja..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Нед Јун 15, 2008 11:10 am

Stvarno, svaka mu cast!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Нед Јун 15, 2008 3:31 pm

se cudam kako li ke izvozi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Нед Јун 15, 2008 11:23 pm

http://www.mmm.com.mk/?ItemID=EC6F0A773D36FC41845315E3D88EF695
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Пон Јун 16, 2008 7:54 am

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=E0B98B575A2C254D9752B26A00E3F60C
http://www.vecer.com.mk/?ItemID=4E84A1A6F2B8A946ACC8B1E1CCB7E76E
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=94180
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Пон Јун 16, 2008 4:26 pm

насекаде се расчу оваа вест, баш на вести гледав

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 28
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Пон Јун 16, 2008 5:09 pm

stvarno sekoja cest.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Пет Aвг 15, 2008 1:47 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
bibito
Член
Член
avatar

Број на мислења : 57
Age : 27
Локација : Knezha,Bulgaria
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   Саб Aвг 16, 2008 3:36 pm

Tose go zaslujuva Te sakam Tose
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content




ПишувањеПредмет: Re: Маратон во чест на Тоше   

Вратете се на почетокот Go down
 
Маратон во чест на Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Новости :: Македонија-
Отиди до: