HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 The Hardest Thing

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Пет Сеп 05, 2008 5:32 pm

obozavam pametni luge

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Пет Сеп 05, 2008 6:37 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Сеп 16, 2008 4:36 pm

ZeleniCka напиша:
Bas interesno, za ovaa pesna debatirate, ste ja slusale i slicno, a "Without a Trace" ste ja izbrisale od temata. Neli ne sakavte tuka neobjaveni pesni od angliskiot album? ;)
Али, али али....The Hardest Thing је имала своју официјелну промоцију на ХРФ-у а Without a Trace није још промовисана. Мало размисли о томе.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Сеп 16, 2008 8:14 pm

Eli напиша:
obozavam pametni luge
хахахахахаххаха и јас

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Сеп 30, 2008 11:14 pm

i jas :D:D ama samo panetni:P

abe site ve sakam
ili kako sto vikase tose ...VE OBOZAVAM
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 4:58 pm

Tose Proeski & Gianna Nannini- Aria

Sai
nascono cosi
fiabe che vorrei
dentro tutti i sogni miei
e le raccontero
per volare in paradisi che non ho
e non e facile restare senza piu' fate da rapire
e non e facile giocare se tu manchi

Aria come e dolce nell'aria
scivolare via dalla vita mia
aria respirami il silenzio
Non mi dire addio ma solleva il mondo

si
portami con te
tra misteri di angeli
e sorrisi demoni
e li trasformero
in coriandoli di luce tenera
e riusciro sempre a fuggire dentro colori da scoprire
e riusciro a sentire ancora quella musica

Aria come e dolce nell'aria
scivolare via dalla vita mia
aria respirami il silenzio
non mi dire addio ma solleva il mondo
aria abbracciami
volero

Aria ritornero nell'aria
che mi porta via dalla vita mia
aria mi lascero nell'aria
aria com'e dolce nell'aria
scivolare via dalla vita mia
aria mi lascero nell'aria

АРИЈАЗнаеш
Тие се родени вака
Би сакал бајки
Во секој мој сон
И ќе им кажам
Можам да летам во рајот што го немам
И не е лесно да се остане без да се крадат самовили
И не е лесно да се игра ако си исчезнат

Арија, колку е пријатно во воздухот
Да побегнам од мојот живот
Аријата вдахнува тишина во мене
Не вели збогум, туку издигни го светот

Да
Однеси ме со тебе
Меѓу мистерии и ангели
И ѓаволски насмевки
И јас ќе ги сменам
Во конфети на блага светлина
И секогаш ќе успевам да избегнам во бои што
треба да се откријат
И секогаш ќе успевам да ја слушнам таа музика

Арија, колку е пријатно во воздухо
Да побегнам од мојот живот
Аријата вдахнува тишина во мене
Не вели збогум, туку издигни го светот

Арија, прегрни ме
И ќе летам
Арија, ќе се вратам во воздухот
Тоа ме оттргнува од мојот живот

Арија, ќе се предадам себеси на воздухот
Арија, колку е пријатно во воздухот
Да побегнам од мојот живот
Аријата вдахнува тишина во мене
Не вели збогум, туку издигни го светот


ZRAK

Znas
tako se radjaju
bajke koje bih volio imati
u svim svojim snovima
i ispricat cu ih
kako bih letio u rajeve koje nemam
i nije lako ostati bez vila koje bi lovio(oteo)
i nije se lako igrati ako ti nedostajes

Zrak kako je slatko u zraku
skliznuti iz ovog mog zivota
Zrak udahni mi tisinu
ne reci zbogom vec podigni citav svijet
da
ponesi me sa sobom
medju andjeoske tajne
i vragolaste osmijehe
a ja cu ih pretvoriti u sitna njezna svjetalca
i uvijek cu uspjeti pobjeci medju sarene boje koje treba razotkriti
i uspijet cu i dalje cuti onu muziku

Zrak kako je slatko u zraku
skliznuti iz ovog mog zivota
Zrak udahni mi tisinu
ne reci zbogom vec podigni citav svijet
Zrak zagrli me

letjet cu
zrak vratit cu se u zrak
koji me odvodi iz mog zivota
zrak pustit cu se u zraku
Zrak kako je slatko u zraku
skliznuti iz ovog mog zivota
zrak pustit cu se u zraku
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 5:07 pm

The hardest thing


I sleep all night
Right by your side
I love to hear your
breathing, breathing

The modern life
Opens my eyes
It’s nearly time
For leaving, leaving

I know that is seems
like it's easy for me
Oh I wish you could feel
what's going on inside

It's the hardest thing I ever have to do
To walk away from you, when I wanna' hold you
It's the hardest thing in every single day
To have to turn away I want you to know that
This is the hardest thing...

Another day
it's years away
I close my eyes
to see your face

The more I wait
the longer it takes
It feels like time
is standing still

Wherever you go
whatever you do
I want you to know
that you're on my mind

It's the hardest thing I ever have to do
To walk away from you when I wanna hold you
It's the hardest thing in every single day
To have to turn away I want you to know that

This is the hardest thing..

Just to let go of your head
it's the hardest thing
To make you understand that
to love you, feel you
Till the time I see you again
It's the hardest thing

It's the hardest thing I ever have to do
To walk away from you when I wanna hold you
It's the hardest thing in every single day
To have to turn away I want you to know that
This is the hardest thing

I sleep all night
Right by your side
I love to hear your breathing breathing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 5:23 pm

Beautiful to me

I know that it's alright
I have you by my side again
You make me feel so fine
Like the sunshine through the rain

Let it go, let it flow
From the river to the sea
You and me, I believe
This is a moment meant to be

We're gonna get higher than the moon
And fly above the stars
And nothing will bring us back too soon
Let's fly together

Nothing's gonna stop
What's coming through
I love the way it feels
when I'm with you
God only knows where I would be
You're beautiful to me

Beautiful, beautiful, beautiful to me [x2]

You know it feels so good
Ever since the day I found you
Your smile is like the sun
I wanna wrapp the world around you

Let it go, let it flow
Baby the set the feeling free
You and me, I believe
This is a moment meant to be

We're gonna get higher than the moon
And fly above the stars
I know that it's gonna be so right
Let's fly together

Nothing's gonna stop
What's coming through
I love the way it feels
when I'm with you
God only knows where I would be
You're beautiful to me

Nothing's gonna stop
What's coming through
I love the way it feels
when I'm with you [x2]

God only knows where I would be
You are beautiful to me
And god only knows where I would be
You're beautiful to me
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 5:40 pm

Guilty

I guess it's just another night
Another fight, that all familiar scene
You looking at your watch again
Saying what's the time, and where the hell you've been
Me there on the other side
Wondering why, I even try at all
Looking into my heart again
With your x-ray eyes
Tell me what you're you trying to see
Can't stand the way you look at me

I put my...
hands up,I put my hands up, I guess I'm guilty
Hands up, I must have done whatever you accused me of
Why stand up to hear your judgement, It's always guilty
But I'm gonna make a break, before you turn the key

Maybe my life would be easier
Getting out of here and trying to make it right

'Cause no matter what I do
I can't get through, I don't want to just get by
We forgot what livin' is
We just exist, there's nothing left inside
Should I tell you what you want to hear
And kill it with this lie?
Show you what you want to see
It seems to be that you need me

To put my...
Hands up,I put my hands up, I guess I'm guilty
Hands up, I must have done whatever you accused me of
Why stand up to hear your judgement, It's always guilty
But I'm gonna make a break, before you turn the key

When did we become these strangers, I don't even recognise us
There's nothing there to justify you, feeling the way you do
But I guess all I can do is to put my....

Hands up, I put my hands up
I guess I'm guilty
Hands up, I must have done whatever you accused me of
Why stand up to hear your judgement, It's always guilty
But I'm gonna make a break, before you turn the key


I put my...
Hands up I guess I'm guilty
Hands up, I must have done whatever you accused me of
Why stand up to hear your judgement, It's always guilty
But I'm gonna make a break, before you turn the key

I guess it's just another night
Another fight, that all familiar scene
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 6:04 pm

Glide

I didn't love you anyway
you can go you just don't have to stay
'cause I just found a day
that I can nearly say that I'm free

All the empty words you said
keep resonating in my head
it's easy now to see
that you were never meant for me

So make your point than let's not talk about it anymore
it's getting late
and I'm feeling like I heard it all before

And I'm not afraid to fly no no
'cause I've been holding on so long I feel like letting go
and if I fall I hope that I will glide back down to earth
somewhere safe from harm

As night comes crashing into day
we're still saying what we 'have to say'
maybe now is not the time, lets leave it for another day
and all the empty words we said
mean nothing now that they've been said
It's easy now to see that we were always meant to be

So there's no point in talkin' 'bout it anymore
you're looking tired
so lets go on like we did before, before

And I'm not afraid to fly no no.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 7:35 pm

Don't hurt the ones you love

Another time another place
with different voices
another you another me
made different choices
but here we are
baby you and I
even if we turned the time around
we'd make mistakes some way same how
and end up where we are right now

Don't you hurt the ones you love
Don't you hurt the ones you love
eventually
like a bullet from a gun
sometimes can never be undone
so easily
with words you never said
or said but never meant
just as sure as stars above
you're gonna hurt the one you love

You and I are castaways
in this sea of silence
what if help's not on it's way
and it's all in our hands
so here we are baby you and I
sometimes the wind is in your sails
sometimes you just can't help but fail
so let's not try and fool ourselves

Don't you hurt the ones you love....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 7:54 pm

Separate ways

Today I saw
a face I only dream of
I recognized
a feeling that I used to know
from another time, a space I thought I left
long ago

I stood a while,
I felt my breath escape me,
And spoke her name
then as she turned to face me
For a second there was something in her eyes,
as if to say
Nothing has ever change.


We took our separate ways,
but in our hearts we never changed
we threw it all away
could we go back once again?
I learnt to carry on,
I learnt to face another day,
without her, without her trace.
So close we nearly touched,
I almost took her hand in mine,
time can fall away
but nothing can change the man inside.
or bring us back the love once we denied.


A candle burned
but in the world of darkness
I'd separate
my life, before and after her
Now I see that nothing ever really changed,
but it's too late


I stood a while
I felt my breath escape me
spoke her name
then as she turned to face me
for a second there was something in her eyes
as if to say
time and tide can't wait

We took our separate ways....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 8:08 pm

Forever in a day

Do you feel like starting over
breaking from these chains
leaving all your yesterdays and moving on again
do you want to see a sunrise
rising from the dark
and go a thousand miles to find the way back to the start

And make me live forever
never let me go
yesterday is over
we just need to find another way

Feel everything inside
let the moment come alive
no looking back, just let it go
help me find a way
turn the night into the day
don't let it slip away
live forever in a day

I can feel it rising stronger
in my heart again
gonna take my chances now and let the light shine in

And live as if forever
was only for today
the story's starting over
we just need to find another way

Feel everything inside....

Oh, and I won't look back
when all the day's are done
and there will be no sorrow
for all my races run
if I truly love the moment in the sun
don't let it slip away
live forever in a day
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 8:17 pm

My little one

When daytime still remains to get away
In my dreams i pray
One more time to see your face again,
That i will fall away.

Just one more time to see your eyes(to see your eyes)
Then you can go down to sleep(gotta be holding on)
Just once to hold you,
That i will fall away.

You said,
my little one don`t you cry
There was no time for me to say goodbye
A force beyond my choice was calling me
It was my destiny.
So many things more i need to do
And if it looks like it`s stealing me from you
You gotta know deep down in your heard
That we will never be apart.

Memories are always here to stay,
You gotta be holding on
You gotta be strong
Than i will fall away

Just one more time to see your eyes(to see your eyes)
And i leave you go down to sleep
You were too young
That i will fall away.

I`ll dry these tears, chase these fears
this road you need to take
And angels are showing you the way
You'll wake up now in another world
But the promise you won`t brake
You`ll be watching me every step i take.

You said,
my little one don`t you cry
There was no time for me to say goodbye
A force beyond my choice was calling me
It was my destiny.
So many things more i need to do
And if it looks like it`s stealing me from you
You gotta know deep down in your heard
That we will never be apart.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 8:22 pm

јас би замолила тие претходно пишуваните текстови за The hardest thing да се избришат за да биде поубава темава и овој коментар нормално....

само има еден момент во песната
во албумот е

The end of the day
is years away
I close my eyes
to see your face

јас ипак слушам дека пее Аnother day.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 10:06 pm

lele decki pesnavaa Separate ways dali ja ima nekoj celosen prevod????aj ako ja ima neka ja ostavi tuka moze li .mwaa
TE SAKAMMMMMMMM TOSENCEE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 10:39 pm

Ето превод на бугарски. Во моментот немам време да го преведа на македонски, но ке разбереш за какво се зборува вo песната:

Separate ways - Разделени пътища

Днес видях
Лице, за което непрекъснато мечаех
Разпознах
Чувството, което вече познавах
От друго време и място… място което мислех че съм напуснал.. отдавна

Поспрях за малко.. дъхът ми спря
И произнесох името й
А тя се обърна с лице към мен
За секунда имаше нещо в очите й..
Които сякаш казваха

Че нищо не се е променило,
Поехме всеки по своя път
Но в сърцата си, никога не се променихме
Загърбихме всичко
Ще можем ли да се върнем отначало
Уча се да продължавам
Уча се да посрещам нов ден
Без нея
Безследно

Бяхме толкова близо, почти се докоснахме
Почти държах ръката й в моята
Времето може да отлита
Но нищо не може да промени мъжа отвътре
Или да върне любовта, от която някога се отрекохме

Имахме всичко
Тя беше единствената, която можеше да ме спаси
Не знаех,
Че винаги ще ме променя така
Тогава я търсех и я виждах навсякъде,
Където отивах

Свещта изгоря,
Но в света от тъмнина
Разделих
Любовта си преди и след нея
и сега виждам, че нищо никога не се променя
Но е прекалено късно
Времето и течението не могат да чакат
Поехме всеки по своя път
Но в сърцата си, никога не се променихме
Загърбихме всичко
Ще можем ли да се върнем отначало
Уча се да продължавам
Уча се да посрещам нов ден
Без нея
Безследно

Бяхме толкова близо, почти се докоснахме
Почти държах ръката й в моята
Времето може да отлита
Но нищо не може да промени мъжа от вътре
Или да върне любовта, от която някога се отрекохме

Поехме всеки по своя път
Но в сърцата си, никога не се променихме
Загърбихме всичко
Ще можем ли да се върнем отначало
Учим се да продължаваме
Учим се да посрещам нов ден без един другиго
Без теб
Безследно

Бяхме толкова близо, почти се докоснахме
Почти държах ръката й в моята
Времето може да отлита
Но нищо не може да промени мъжа от вътре
Или да върне любовта, от която някога се отрекохме

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Вто Јан 27, 2009 11:49 pm

Separate ways / Odvoeni patista "


Denes go vidov liceto za koe samo sonuvav
go prepoznav , cuvstovo sto veke go imav
od drugo vreme,
I prostor za koj mislev deka odamna go napustiv.

Malku zastanav,
Osetiv deka zdivot mi podzastana
Go izgovoriv nejzinoto ime
I taa se svtre kon mene
Za mig imase nesto vo nejzinite oci
I bi rekol, kako nisto da ne se promenilo.

Zaminavme po odvoeni patista
No ne se promenivme vo srcata
Otfrlivme se,i dali mozeme da se vratime povtorno
Nauciv da prodolzam ponatamu
Nauciv da se soocam so denot sto doaga
Bez nea, nez nejzinata traga
Tolku blizu, skoro se doprevme
I skoro ja zedov nejzinata raka vo svojata
Vremeto moze da zastane
No nisto ne se menuva vnatre vo covekot
Za da ja donese pak ljubovta sto ednas ja odrekuvavme
Svekata e izgorena
No vo svetot na temninata
Go delam mojot zivot
Pred nea i po nea
I sega gledam nisto voopsto ne se smenilo
No e predocna.

Malku zastanav,
Osetiv deka zdivot mi podzastana
Go izgovoriv nejzinoto ime
I taa se svtre kon mene
Za mig imase nesto
Zaminavme po odvoeni patista.. vo nejzinite oci
Kako da veli vremeto i plimata ne mozat da cekaat

.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Сре Јан 28, 2009 7:47 pm

aleksandra напиша:
јас би замолила тие претходно пишуваните текстови за The hardest thing да се избришат за да биде поубава темава и овој коментар нормално....

само има еден момент во песната
во албумот е

The end of the day
is years away
I close my eyes
to see your face

јас ипак слушам дека пее Аnother day.....

и јас цело време мислев дека е Аnother Day баш сега пак ја пуштив да преслушам и дефинитивно така е
а и мене ме зачуди што ја нема Out Of Control
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Сре Јан 28, 2009 10:48 pm

lele decki fala za prevodot zlato ste
ve sakam


toskaaaa te sakaaaaaaammmmmmmm
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Сре Јан 28, 2009 11:13 pm

GUILTY

I GUESS IT`S JUST ANOTHER NIGHT
ANOTHER FIGHT, THAT OLD FAMILIAR SCENE
YOU LOOKING AT YOUR WATCH AGAIN
SAYING WHAT`S THE TIME, AND WHERE THE HELL YOU`VE BEEN
ME THERE ON THE OTHER SIDE
WONDERING WHY, I EVEN TRY AT ALL
LOOKING INTO MY HEART AGAIN
WITH YOUR X-RAY EYES
TELL ME WHAT YOU`RE TRYING TO SEE
CAN`T STAND THE WAY YOU LOOK AT ME

I PUT MY...
HANDS UP, I PUT MY HANDS UP, I GUESS I`M GUILTY
HANDS UP, I MUST HAVE DONE WHATEVER YOU ACCUSED ME OF
WHY STAND UP, TO HEAR YOU JUDGEMENT, IT`S ALWAYS GUILTY
BUT I`M GONNA MAKE A BREAK, BEFORE YOU TURN THE KEY... YEAH

MAYBE MY LIFE WOULD BE EASIER
GETTING OUT OF HERE AND TRYING TO MAKE IT RIGHT
`CAUSE NO MATTER WHAT I DO
I CAN`T GET THROUGH, I DON`T WANT TO JUST GET BY
WE FORGOT WHAT LIVIN` IS
WE JUST EXIST, THERE`S NOTHING LEFT INSIDE
SHOULD I TELL YOU WHAT YOU WANT TO HEAR
AND KILL IT WITH THIS LIE?
SHOW YOU WHAT YOU WANT TO SEE
IT SEEMS TO BE THAT YOU NEED ME

TO PUT MY...
HANDS UP, I PUT MY HANDS UP, I GUESS I`M GUILTY...

WHEN DID WE BECOME THESE STRANGERS, I DON`T EVEN RECOGNISE US
THERE`S NOTHING THERE TO JUSTIFY YOU, FEELING THE WAY YOU DO
BUT I GUESS ALL I CAN DO IS PUT MY...

HANDS UP, I PUT MY HANDS UP, I GUESS I`M GUILTY...

I GUES IT`S JUST ANOTHER NIGHT
ANOTHER FIGHT, THAT OLD FAMILIAR SCENE

VINOVEN

PRETPOSTAVUVAM OVA E UŠTE EDNA NOK,
UŠTE EDNA KARANICA, TAA STARA POZNATA SCENA
POVTORNO POGLEDNUVAŠ VO TVOJOT ČASOVNIK
GOVOREJKI KOLKU E ČASOT, I KADE SI DO SEGA PO GAVOLITE
JAS TAMU OD DRUGATA STRANA
RAZMISLUVAJKI ZOŠTO SE OBIDUVAM
GLEDAJKI VO MOETO SRCE POVTORNO
SO TVOITE RENDGENSKI (PRODORNI) OČI
KAŽI MI ŠTO SE OBIDUVAŠ DA VIDIŠ
NE MOŽAM DA GO PODNESAM NAČINOT NA KOJ ŠTO ME GLEDAŠ

GI KREVAM...
RACETE GORE, GI KREVAM RACETE GORE, PRETPOSTAVUVAM VINOVEN SUM
RACETE GORE, MORA DA SUM GO NAPRAVIL TOA ZA ŠTO ME OBVINUVAŠ
ZOŠTO DA OSTANAM, DA GI SLUŠAM TVOITE OBVINUVANJA, SEKOGAŠ SUM VINOVEN
NO, KE SE NAPRAVAM PAUZA, PRED DA GO SVRTIŠ KLUČOT...

MOŽEBI MOJOT ŽIVOT KE BIDE POLESEN
ODEJKI SI OD OVDE I OBIDUVAJKI SE DA NAPRAVAM SE KAKO TREBA
BIDEJKI ŠTO I DA NAPRAVAM
NEMOŽAM DA SE PROBIJAM, A NE SAKAM SAMO DA SUM NA POMINUVANJE
ZABORAVIVME ŠTO ZNAČI DA SE ŽIVEE
NIE SAMO POSTOIME, NIŠTO NE OSTANA VNATRE
TREBA LI DA TI KAŽAM TOA ŠTO OČEKUVAŠ DA GO ČUEŠ
I DA GO UBIJAM SO OVAA LAGA?
DA TI POKAŽAM ŠTO SAKAŠ DA VIDIŠ
IZGLEDA DEKA TI TREBAM

DA GI KRENAM...
RACETE GORE, GI KREVAM RACETE GORE, PRETPOSTAVUVAM VINOVEN SUM...

KOGA STANAVME STRANCI, DURI NE NE NI PREPOZNAVAM
NEMA NIŠTO ŠTO MOŽE DA TE OPRAVDA ZA TOA KAKO SE ČUVSTVUVAŠ
NO PRETPOSTAVUVAM DEKA SE ŠTO MOŽAM DA NAPRAVAM E DA GI KRENAM...

RACETE GORE, GI KREVAM RACETE GORE, PRETPOSTAVUVAM VINOVEN SUM...

PRETPOSTAUVAM OVA E UŠTE EDNA NOK,
UŠTE EDNA KARANICA, TAA STARA POZNATA SCENA...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Сре Јан 28, 2009 11:23 pm

Forever in a day / Zasekogas vo toj den

Dali cuvstvuvas kako da pocnuvas odnovo
oslobodena od ovie okovi
napustajki gi site vcerasni denovi i
prodolzuvas ponatamu ,
dali sakas da go vidis izgrejsonceto
budejki se od temninata
i da odis iljadnici milji za da najdes nacin da pocnes pak.


I daj mi da ziveam zasekogas
Ne pustaj me nikogas da odam
Vcera e zavrseno
Nie treba da najdeme drug pat.


Pocuvstvuvaj se sto e vnatre
Dozvoli momentot da ozivee
Ne vrti se nazad,ostavi go toa da pomine
Pomogni mi da najdam nacin
Da ja pretvoram nokta vo den
Ne davaj da ti izbega
Zivej go zasekogas ovoj den.

Mozam da pocuvstuvam
Srceto mi stanuva se posilno
I ke gi iskoristam sega moite sansi
I ke dozvolam sonce da me ogree


I zivej kako da e zasekogas
A toa e samo denes
Prikaznata pocnuva odnovo
I samo treba da najdeme nov pat

pocuvstvuvaj se vo sebe....

…ne sakam da gledam nazad
koga denot e veke gotov
i nema zalenje
za site istrcani trki
i jas vistinski go sakam momentov vo sonce
ne davaj da ti se lizne,
zivej go zasekogas ovoj den
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Сре Јан 28, 2009 11:52 pm

decki a Beautiful to me ja imate prevod celosno???
aj fala najmnoguu
ve sakam


Toska te sakammmm
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Чет Јан 29, 2009 4:18 pm

Prekrasna si za mene / Beautiful to me

Znam deka e se ok, pak te imam kraj sebe
pravis da se cuvstvuvam ubavo,
kako soncev zrak niz dozdot.

Dozvoli neka si odi,neka tece
od rekata do moreto
ti i jas, veruvam, ova e onoj moment , vistinskiot.

Nie ke odime povisoko od mesecinata,
i ke letame nad zvezdite,
nisto nema da ne priblizi taka skoro
ajde da letame zaedno.

Nisto nema da go zapre ona sto nadoaga
go sakam ona sto go cuvstvuvam koga sum so tebe
samo bog znae kade ke bidam
ti si prekrasna za mene.

Znaes deka mi e ubavo, od denot koga te pronajdov
tvojata nasmevka e kako sonce
sakam svetot da go obvitkam okolu tebe.

dozvoli neka si odi,neka tece
od rekata do moreto
ti i jas, veruvam, ova e onoj moment , vistinskiot....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   Чет Јан 29, 2009 10:57 pm

fala srcka mwa mwa
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing   

Вратете се на почетокот Go down
 
The Hardest Thing
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Текстови-
Отиди до: