HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Некаде во ноќта

Go down 
АвторПорака
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Вто Апр 15, 2008 2:54 am

GO MOLAM NOKJVA NEBOTO

Cekoram sam po ulici prazni
prsti me gorat za tvojata raka,
dali me sretna za da me kaznis
da ne te gledam, a da te sakam.

Posleden pat koga te gusnav
posakav vecno da traeme nie,
najdi si druga od tebe slusnav,
nokjta te zema, za da te skrie.

Ref.
Go molam nokjva neboto, da mi te vrati,
do tvojto srce studeno pozdrav da isprati.
Nema sto ne bi napravil za da te vidam,
dusava place za tebe, kade da otidam?
Te ljubam...

Ljubovta e volsebna ptica,
sekade leta uteha bara.
Dalecni lugje, dalecni lica
tolku mi trebas o, ljubov moja.

Ref.
Go molam nokjva neboto, da mi te vrati,
do tvojto srce studeno pozdrav da isprati.
Nema sto ne bi napravil za da te vidam,
dusava place za tebe, kade da otidam?

Go molam nokjva neboto, da mi te vrati,
do tvojto srce studeno pozdrav da isprati.
Nema sto ne bi napravil za da te vidam,
dusava place za tebe, kade da otidam?
Dusava place za tebe, kade da otidam...?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Вто Апр 15, 2008 4:51 pm

Пушти ме


немам зошто јас да молам
душава се уште е твоја
но ти друга љубов бараше
заминуваш и пак се враќаш и секогаш јас те сваќам
а ти дали знаеш каде си


Реф:
сакам за друга да патам
сакам и тебе де те вратам
пушти ме од љубов да умрам
и да пијам и да губам
пушти ме
пушти ме


со злато љубов не се дари
и не се купува со пари
а ти кај него љубов бараше
мислеше искрено те сака
и веднаш му подаде рака
а јас залудно те очекував

Реф:
сакам за друга да патам
сакам и тебе де те вратам
пушти ме од љубов да умрам
и да пијам и да губам
пушти ме
пушти месакам за друга да патам
сакам и тебе да те вратам
пушти ме х 6

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Саб Јун 07, 2008 6:41 pm

ОСТАНИ ДО КРАЈ

еден бакнеж,еден допир
јас за тебе сите ѕвезди
ќе ги симнам вечерва
само посакај

еден поглед и се опив
ти во срцево се стопи
очите затвори ги
само уживај

ноќва е пред нас
ми велиш тивко ти
во очиве ми гори оган,погледни
само остани

реф:остани до крај
чекај го денот нов што се буди
љуби ме и знај
ти си се,се што сакам јас

усните во страст ти горат
и се љубат ко да молат
сите бакнежи
да ги чувам јас за нив

ноќта е пред нас
ми велиш тивко ти
во очиве ми гори оган,погледни
само остани

реф:остани до крај (2x)


Последната промена е направена од rozeta193 на Чет Јун 19, 2008 5:36 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Нед Јун 08, 2008 11:17 am

СОНЦЕ ВО ТВОИТЕ РУСИ КОСИ

четири букви од името твое
четири страни на мојот свет
додека спиеш убаво ми е
гледам и сфаќам ти си најубав цвет

твоите очи виножито кријат
по него одам со среќен лик
зборови барам,зборови немам
никаков тебе не те опева стих

реф:
сонце во твоите руси коси
анѓел што љубов мене ми носи
ѕвезди се кријат во твоите очи
злато мое одамна чекам да пристигнеш ти

Господ ме сакал за мене те чувал
секоја вечер се молам за нас
додека спиеш убаво ми е
гледам и сфаќам колку ти припаѓам јас

реф:сонце во твоите руси коси...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Нед Јун 08, 2008 11:23 am

УСНИ НА УСНИ

дали постои надеж
љубов јас да те наречам
долго срце ми крадеш
а никако да се предадеш

ти си моја срна
чума е душава
цела ноќ бегаш
и пред зори заспиваш

реф:
усни на усни,тивка музика
раце во коси,колку си убава
очи во очи,рај во душата
срце во срце,сакај ме најмила

прв пат сонувам буден
одам низ поле ѕвездено
ти си бескрајно моја
царство си љубовно

тука нема време луѓе и правила
тука сме ние на чекор од вечноста

реф:усни на усни...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Пет Јун 20, 2008 5:51 pm

ТВОИТЕ БАКНЕЖИ НА МОИТЕ БЕЛИ КОШУЛИ

прости ми што те навредив
за ништо веќе не би погрешил
моите зборови,заборави ги
ко да не ни биле кажани

бакни ме и прегрни ме
ја признав веќе, душо вината
дај не мачи ме,ајде прозбори
во нас верува судбината

реф:
твоите бакнежи на моите бели кошули
цела ноќ ми будат спомени
две недели разделени и осамени
зар некој може да те замени

снегови стојат меѓу нас
со бакнеж можеш да ги растопиш
срце сонува и ќе направи
мост од твоите нежни прегратки

реф:твоите бакнежи на моите бели кошули...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Пон Јун 23, 2008 3:05 pm

Ех да сум злато

Сенките со погледот ги ловам
ниедна на тебе не е слична
што вреди и планови да ковам
ти си премногу необична.

Доаѓаш на килими од свила
улици зад тебе песни свират
туѓа си а уште си ми мила
щтом те сретнам срце запира

ех, да сум злато
на гради да ти заспивам
од тага да се скриjам
ех, да сум вино
на усни да ти заиграм
од тебе да се опиjам.

Купуваш од дождот капка нежност
ранлива а горда кога лажеш
кутиjа со писма полни верност
секоj сака да му покажеш

Доагаш на килими од свила...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Вто Јун 24, 2008 1:27 am

NEKADE VO NOKTA

Ko' ikona,vo sobata mi stois
te miluvam so oci vljubeni
a ,solzite koj moze da gi broi
i doleta da mozam da te spasam
vo mislite sme toku blisku nie
a ,vecerva sme tolku daleku
daj Gospode,brzo se da mine
od spomeni,kaj mene da se skries

Nekade vo nokta ,taa pismo pisuva
i vo misli so mene se ljubi
uporno kaj nea cela nok se javuvam
glasot moj ko' vozdiska se gubi

Ne zaspivam i za tebe se molam
radioto e mojot prijatel
a vestite se poveke me bolat
se prasuvam zar mora da e vaka
i sekogas po dozdot ide sonce
posakuvam jas sredba so tebe
no sto mozam so ova srce moe
da cekam i do beskraj da te sakam

Nekade vo nokta taa pismo pisuva
i vo misli so mene se ljubi
uporno kaj nea cela nok se javuvam
glasot moj ko' vozdiska se gubi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Вто Јун 24, 2008 1:45 am

RUSKI RULET

Celiot grad za tebe zboruva
kolku si ti zgodna i ubava
sekoja nok drugari za tebe sonat
kazi mi ti kade izleguvas
pod oko ti kogo poglednuvas
cekori tvoi kade tivko zvonat
i ruski rilet bi igral za tebe
i zivot bi dal samo da posakas ti
za moment me zapali ko' da sum dinamit
ostavi se i dojdi i sakaj me

O,ooo eo,patuva dalecen glas
ooo,eo kade si ti
oooo, eo po tebe izgorev jas

Nesum poet pesna da napisam
celiot svet da ti go donesam
sto mozam jas zaljuben
zanosen tazen
sekoja nok zvezdi da zaspivam
purpuren dozd solzi da sokriva
zarem i ti sakas da me lazes
i ruski rulet bi igral za tebe
i zivot bi dal samo da posakas ti
za moment me zapali ko' da sum dinamit
ostavi se i dojdi i sakaj me

ooooo, eo patuva dalecen glas....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Вто Јун 24, 2008 1:58 am

POBEGNI

Tvojot lik vo mene budi nemiri
preku nok ti me osvoi
kade li bese tolku godini
se kriese li ti
sokri me vo carstvoto na tajnite
podobro da te zapoznam
ne veli nisto samo bakni me
na kraj na svetot da te odnesam

Pobegni barem eden den
bidi moja neka zapre se
daj ne misli se
pobegni tolku lesno e
zorite ke gi cekame
gusnati pod zvezdite

Kazi mi za tebe sto da napravam
srcevo nema granici
sakas li da ti skroti vetrovi
da ukrade od nebo oblaci

Pobegni barem eden den
bidi moja neka zapre se
daj ne misli se
pobegni tolku lesno e
zorite ke gi cekame
gusnati pod zvezdite
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   Вто Јун 24, 2008 2:15 am

SKRSI ME

Se pojavi ti i znam
ne si kako site drugi
i razgori plam vo srce studeno
kako kamen grub
jas pred tebe nokva popustam
ne me ostavaj sam

Skrsi me so usni
nokva stopime vo sebe
skrsi me so usni
se sto sakam si ti
skrsi me so usni
i ajde nosi me so tebe
daleku od site pogledi

Site pred tebe za nok
mi bea samo avanturi
a so tebe se za mig se izmeni
po site porazi daj da recam
samo moja si ,samo moja si

Skrsi me so usni
nokva stopi me vo sebe
skrsi me so usni
se sto sakam si ti
skrsi me so usni
i ajde nosi me so tebe
daleku od site pogledi

Pak po site porazi
daj da recam samo moja si
samo moja si

Skrsi me....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Некаде во ноќта   

Вратете се на почетокот Go down
 
Некаде во ноќта
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Текстови-
Отиди до: