HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Синот Божји

Go down 
АвторПорака
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Синот Божји   Чет Апр 17, 2008 12:35 am

Тајно Моја

Твојот лик јас го сонам како икона,
нежна, блиска, далечна.
Моја прва платонска
љубов чиста како солза.
Сега кога пораснав
сватив што си ти.

Дојдов пак, тајно моја,
ѕвезда праќам да те повика.
Ништо не е сменето
сушка молика.
Темно е , тајно моја,
а во душа светат фенери.
Се што имав заложив
да ти пеам под пенџери.

Дали си уште сама,
дали тагуваш,
дали исто чуствуваш?
Морам да ги дофатам
сите висини на светот
за да сепак откријам
што ми значиш ти.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Синот Божји   Саб Мај 31, 2008 1:34 pm

ВО КОСИ ДА ТИ СПИЈАМ

Заборавив туѓи очи
други нежни насмевки
заборавив

ме натера да ги фрлам сите слики најзини
да расчистам со спомени
да ги барам цели ноќи твоите чекори
да копнеам со денови

реф:во коси да ти спијам
без престан да те љубам
во твојот нежен допир
да излудам
во коси да ти спијам
во зора да те будам
за тебе ако треба
се да изгубам

дозволи ми да ти пеам
стари песни љубовни
дозволи ми да раскажам
дека сум те чувал ноќе в прегратки

да излажам да верувам
се што сонам барем еднаш
да се оствари
да треперам со денови

реф:во коси да ти спијам... (2x)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Izlazi me uste ednas   Нед Јун 01, 2008 9:30 pm

IZLAZE ME USTE EDNAS

Srede ovoj asfalt
zezok bese moja diva jagoda
zborot zbogum zbor e tezok
koga nekoj silno zasakas
Se prepravam, a znam zosto
od mene za mig se otkaza
Nokjva pijam crno vino
i od tvoite oci pocrno
Ne bi sakal da te sonam,
a te sonam uste pocesto
Se pretvoriv vo tvoj sepot
od usni tesko kje me izbrkas

Izlazi me uste ednas
kazi deka ne mi trebas
da ne bidam tvoe minato
zavedi me uste ednas
koga vekje srce nemas
i kamenot mi e potopol od nego

Stojam sam na asfalt
zezok nema vekje divi jagodi
zborot bolka zbor e tezok,
potezok od site naviki
Te poznavam po tvojot parfem
sto tolku cesto jas go mirisav

Izlazi me uste ednas
kazi deka ne mi trebas
da ne bidam tvoe minato,
zavedi me uste ednas
koga vekje srce nemas
i kamenot mi e potopol
Daj barem izlazi me uste ednas...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Синот Божји   Чет Јун 12, 2008 9:31 pm

KAZNA MOJA SI TI
Ubavino vo cveke sviena,
na race te nosat od mene
zvezdata ti zgasna
a samo sto te pronajdov
ti zamina,patuvaj ljubov moja
vo sonot ti si moj
angel cuvar pak ke bidam tvoj

IKONO MOJA,za dusa raj mi bese samo ti
no neboto te skri
ooooo,kolku boli
no kazna bozja ti si milo moe
kazna si moja ti

Kandilo od nebo ogrea
venec bel ti pletat angeli
zvezdata ti zgasna
a samo sto te pronajdov ti zamina
IKONO MOJA,za dusa raj mi bese samo ti
no neboto te skri
ooooo,kolku boli
no kazna bozja ti si milo moe
KAZNA SI MOJA TI!
VECNO KE TE SAKAM
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Синот Божји   Пет Јун 20, 2008 5:44 pm

СОЛЗИ ПРАВАТ ЗЛАТЕН ПРСТЕН

Ќе ти кажам тајно една вистина,
ништо не е трајно па ни љубовта.
Оди не се враќај веќе никогаш,
јас ќе најдам начин да заборавам.

Солзи прават златен прстен,
мојот проштален дар,
да те чува дури патуваш,
место мене да те допира.

Ти си како река, брзаш некаде,
а јас уште чекам нешто повеќе.
Сакам да си среќна, да се радуваш,
јас ќе најдам начин да заборавам.

Солзи прават златен прстен,
мојот проштален дар,
да те чува дури патуваш,
место мене да те допира.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
elena odjakova
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 12
Age : 33
Локација : Strumica-Makedonija
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Синот Божји   Пет Јун 20, 2008 6:06 pm

SINOT BOZJI

Ti si mi se sto imam vo ovoj cas
Kon tebe sanokj nekoj me vodi glas
Mojot pogled zedno oci ti pie
Zlaten angel vo niv sonot go krie
Stom sonot ke go sretnes ke doznaes
Vo nego nokva ke me prepoznaes
Togas sinot bozji ke se rodi
Do mene niz sonot da te vodi

Gospod e vecen,vecna si ti, za mene druga ne postoi,nikoj ko mene ne moze tolku,tolku silno da te saka

Te ljubam se od slozi te sonuvam
Vo burite od strasti potonuvam
Glasot bozji eve pak se glasi
Sonot verno ceka da me spasi

Gospod e vecen ,vecna si ti ,za mene druga ne postoi ,nikoj ko mene nemoze tolku da te saka

Toa bez kompas kon tebe brodi
Nego nokva sonot ke go vodi
Sonot nego nokva ke go vodi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Синот Божји   Пон Јун 23, 2008 3:17 pm

НЕМИР

Дали е доцна нешто да сменам?
Кому да кажам, без тебе не можам?
Светот да сакаш би ти го купил
Грешев што грешев
Само Бог би ме искупил
Пројде многу време
Сама спијам, а ме галат копнежи
Уште те сакам тебе
Ти си дел од сите мои молитви

реф:
Ти си немир што ме тера
Да се премислам
Да верувам во љубовта
Да научам да простам
Зошто секој простува
И барем еднаш се покајува
Ех, да најдеш некој повод или причина
На полноќ да ме разбудиш
Ќе откриеш во очи дека било вистина
Штом велат дека пак не заљубив

Дали е доцна нешто да сменам?
Кому да кажам, без тебе не можам?
Штом ќе го спомнат твоето име
Солзи се будат, ајде дојди утеши ме

Сакам да те видам
Да те бакнам исто како некогаш
Чекам и твоја ќе бидам
Зошто мислиш, зошто не се јавуваш?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Синот Божји   Вто Јун 24, 2008 2:35 am

ILUZIJA

Ti si tajna beskrajna
kako srna skriena
nok ko' more bran sto doaga
rodena samo za mene si ti
i za vecnost darena
neka svirat kavali
neka peat poeti
pak si tuka dusa ogrea
volsebna kako nekogas si ti
ti od nebo dadena

Iluzija,vo misla videna
na son sozdadena
za mene cuvana
samovila vo belo
mi doagas pak ko' magija
ti zvezda skitnica
vo magli skriena za mene izbrana
ko' iluzija si ti

Ti si prikazna bez kraj
moja plima oseka
ti si patot pocetok i kraj
rodena samo za mene si ti
mene si mi sudena

Iluzija vo misla videna
na son sozdadena
za mene cuvana
samovila vo belo
mi doagas pak ko' magija
ti zvezda skitnica
vo magli skriena za mana izbrana
ko'iluzija si ti

Ti si tajna beskrajna
kako srna skriena
nok ko' more bran sto doaga...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Синот Божји   Вто Јун 24, 2008 2:48 am

NOKNA IGRA

Ti si sekade,kaj sto odam jas
tvojot pogled kako da veli baram zabava
ne me prasuvaj nokva sum sosem sam
nemam nisto protiv
da bidam tvoja sudbina

Vo nokna igra ti mi pees
malku treba da me zapalis
o dali znaes da se ljubi
barem vecerva bidi slobodna
sto ke posakas se ke napravam
ljubena

Ajde gusni me,zosto se plasis ti
tolku malku ni treba nokva
da sme najsrekni
ne me prasuvaj nokva sum sosem sam
nemam nisto protiv
da bidam tvoja sudbina

Vo nokna igra ti mi pees
malku treba da me sapalis
o ,dali znaes da se ljubis
barem vecerva bidi slobodna
sto ke posakas se ke napravam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Синот Божји   Нед Јун 29, 2008 5:09 pm

Tose Proeski feat. Karolina - Pomozi mi

Jesi li sama nocas kao ja
gledas li zvezde kao nekada,
svi moji gresi ljubav su ubili,
jedino Bog moze da me iskupi.

Vreme polako tece,
ja jos uvek spavam sama,
cujes li
sanjam, dajes mi ljubav,
takve stvari
jedino si znao ti.

Ref.
Pomozi mi jos jednom,
da se uverim,
da mogu opet ljubiti,
jer nista nije vredno,
bez tvoje ljubavi,
pomozi mi, i sve mi oprosti.

Pozeli mi i dodji,
probudi me iz sna,
u ponoc kada zaspu svi,
pogledaj u oci,
tamo spava istina,
u njima si uvek samo ti.

Jesi li sama nocas kao ja
gledas li zvezde kao nekada,
svi moji gresi ljubav su ubili,
jedino Bog moze da me iskupi.

Zelim da te vidim,
da te ljubim isto kao nekada,
tvoja uvek cu biti,
zasto cutis,
zasto mi se ne javljas

Ref.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Синот Божји   

Вратете се на почетокот Go down
 
Синот Божји
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Текстови-
Отиди до: