HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Ако ме поглeднеш во очи

Go down 
АвторПорака
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Soba za taga   Нед Јун 01, 2008 9:40 pm

SOBA ZA TAGA

Sega se odluciv taka a uste tebe te sakam
Po edna minuta burna ti mojot zivot go turna
A mrakot boli ko laga i ne znam zosto da stanam
Zar taa soba za taga gleda na zapadna strana

Pomegju vrati i prozorci na krevet spomeni lezat tuka se moite cekori no kako olovo tezat od mene sto i da baras jas sum na adresa stara
Pomegju vrati i prozorci, na krevet spomeni lezat tuka se moite cekori no kako olovo tezat

Moja si zamka padnav i spijam site si mislat deka se krijam, nema da projde samo od sebe, se me boli posle tebe

Tuka od lugjeto begam a nisto tvoe jas nemam
Bar tvoja senka da vidam, pod tvojot sepot da bidam
A mrakot boli ko laga i ne znam zosto da stanam
Zar taa soba za taga gleda na zapadna strana

Pomegju vrati...

Zar taa soba za taga gleeda na zapadna strana

Pomegju vrati i prozorci na krevet spomeni lezat tuka se moite cekori no kako olovo tezat od mene sto i da baras jas sum na adresa stara
Pomegju vrati i prozorci, na krevet spomeni lezat tuka se moite cekori no kako olovo tezat
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Ако ме поглeднеш во очи   Нед Јун 01, 2008 9:42 pm

MESTO NA ZLOSTOROT

Ti kаžаv sе dо zbоr оd А dо Š
i nе mi е duri nitu mаlku gајlе
si kаžаvmе i cеl kup glupоsti
sе kаrаvmе cеlа vеčеr dо sаbајlе

Ќе mоžеš li bеz gnеv dа rаzbеrеš
ќе svаtiš li ti si lеtо јаs sum zimа
i nоќitе оd žаl оvеnаlе
zа ljubоvtа tukа nеmа zdrаvа klimа

А rеšеn bеv јаs sаmо zа tеbе dа ginаm
i ilјаdа i еdnа milја pеš dа minаm
ќе nаprаvеv dа imаš sе štо pоsаkаš

Dај rаzbudi sе gо nеmа sоnоt nа vljubеnitе
i оdi si ti čuvаm mеstо vо spоmеnitе
nо nеkоgаš trgni niz vrеmеtо i prоstоrоt
i dојdi nа mеstо nа zlоstоrоt

Ti kаžаv sе dо zbоr оd А dо Š
i nе mi е duri nitu mаlku gајlе
si kаžаvmе i cеl kup glupоsti
sе kаrаvmе cеlа vеčеr dо sаbајlе

Ti kаžаv sе i krај nе mаči mе
i dеkа sum sеgа vеќе bеz dilеmi
nе mоli mе i dај оtkаči sе
i оdi si, sаmо оdi bеz prоblеmi

А rеšеn bеv јаs sаmо zа tеbе dа ginаm
i ilјаdа i еdnа milја pеš dа minаm
ќе nаprаvеv dа imаš sе štо pоsаkаš

Dај rаzbudi sе gо nеmа sоnоt nа vljubеnitе
i оdi si ti čuvаm mеstо vо spоmеnitе
nо nеkоgаš trgni niz vrеmеtо i prоstоrоt
i dојdi nа mеstо nа zlоstоrоt (x3)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Ако ме поглeднеш во очи   Чет Јун 19, 2008 7:54 pm

Магија

Кој магија ли црна прати,
љубовта твоја да ја скрати
од бела змија, отров земал,
па болна легна, лек ти нема

Биди ко јас, стани за час
пушти го ритмот да те води
запеј на глас играј за нас
пак љубов нова да се роди
три дена траат
сите чуда велат
старо правило
и како в сон ќе мине се што лузни
ти оставило
три дена траат
сите шуда велат
освен песната
Есма запеј ја

Кој пратил ѓавол милост нема
насмев со усни, сто ти зема,
на срце камен тежок стега
те натера од се да бегаш

Биди ко јас, стани за час
пушти го ритмот да те води
запеј на глас играј за нас
пак љубов нова да се роди
три дена траат
сите чуда велат
старо правило
и како в сон ќе мине се што лузни
ти оставило
три дена траат
сите шуда велат
освен песната
Есма запеј ја


Последната промена е направена од cherry на Чет Јун 19, 2008 7:59 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Ако ме поглeднеш во очи   Чет Јун 19, 2008 7:56 pm

Ако ме погледнеш во очи

за мене ништо важно не ќе ти кажат
та тие тајната ја кријат
во моја корист знам и овојпат лажат

Слободно читај ми од усни
на нив ќе прочиташ ли нешто важно
колку ли пати како тебе
со нив сум љубел но сум љубел лажно

Ми запиша и бог на дланкиве
да бидеш свето место за мене
од тоа место до мојот сон
ме дели желба тешка еден тон
А денот не е ден ни мракот ноќ
и без тебе не чуствувам моќ
од твојот образ до мојот сон
не дели солза тешка еден тон (x2)

Ако ме погледнеш во чело
ниедна бора таму не ќе те сретне
ова е мојто лажно лице
кон тебе на сон ноќва дај му да летне

Слободно читај ми од усни
на нив ќе прочиташ ли нешто важно
колку ли пати како тебе
со нив сум љубел но сум љубел лажно

Ми запиша и бог на дланкиве
да бидеш свето место за мене
од тоа место до мојот сон
ме дели желба тешка еден тон
А денот не е ден ни мракот ноќ
и без тебе не чуствувам моќ
од твојот образ до мојот сон
не дели солза тешка еден тон (x2)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Ако ме поглeднеш во очи   Чет Јун 19, 2008 7:57 pm

Уште една скала

Најтежок чекор до сега
е следново скалило
што веќе добро го знам

Повторно таму ме чека
тој лажен поглед
и таа грешна насмевка пак

Бар гризни ги тие усни
за мене доволно е
дека ти значев да знам

Нашата љубов е рана
за која јас немам лек
и веќе

Јасно ееееееееееее
во ноќва кому звонат звона
и со кој спиеш ти
на Рузвелтова три (x2)

А таа последна скала
се качува лесно да
но срцево не сака

Повторно таму ме чека
последен миг со неа
и сам останувам јас

Не држи го за рака
бар додека тука сум
дека ти значев да знам

Да вратам ништо јас немам
овој пат крајот го гледам
веќе,

Јасно ееееееееееее
во ноќва кому звонат звона
и со кој спиеш ти
на Рузвелтова три (x4)

Најтежок чекор до сега
е следново скалило
што веќе добро го знам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Ако ме поглeднеш во очи   Чет Јун 19, 2008 8:02 pm

Лименка

Не
Толку топло е
а таа блиску е
и толку мокра е
о, боже не
предизвикува,
ме довикува
ме привлекува
толку слатка е
толку мазна е

Е, е, еве девета
веќе поминав
чека и десета
и добро е
таа лименка
душа ми милува
исто ко девојка
о боже

Црвени, зелени, жолти,
ма немаат ништо против
секоја моја ќе биде
еј ноќва стварно ми иде

Тарам, тарам,тарам,тарам,
о боже еее
о боже еее
да ја отворам
очи да затворам
да ја затоплам
о, боже не,
да ја испијам
да ја погалам
да ја оставам
толку слатка е
толку мазна е

Е, е, еве девета
веќе поминав
чека и десета
и добро е
таа лименка
душа ми милува
исто ко девојка
о боже

Црвени, зелени, жолти,
ма немаат ништо против
секоја моја ќе биде
еј ноќва стварно ми иде
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Ако ме поглeднеш во очи   Чет Јун 19, 2008 8:03 pm

Студена

Во овој шарен ред од солитери
студот по тебе се мери
сите велат, ти си ледена.

А тебе секогаш те гледам сама
шеќерче во вид на дама.
Баш си слатка, но и студена

И гледам секој жив по тебе само се крсти
и баш би сакал да те допре со прсти.

Јас не сум тип за авантури, ти ги раѓаш моите бури,
за мене ти знам си медена.

А јас сум само тој што на тебе се пали
и јас сум само тој, што во глава ти фали.
Тој поглед се ми значи
ќе ти дарам топла душа,
твоето срце лед што зрачи
ќе се стопи, ќе ме слуша.
И би дарил вишни неба
дај ми место покрај себе
ти си сонот што ми треба
никој не е како тебе.
И ледена и медена, се правиш своја
но, вечерва, ќе посакаш да бидеш моја
И ледена и медена, ти каква да си
верувај ми ќе нема кој, кој да те спаси.(x3)

Во овој шарен ред од солитери
студот по тебе се мери
сите велат, ти си ледена.

А тебе секогаш те гледам сама
шеќерче во вид на дама.
Баш си слатка, но и студена

И гледам секој жив по тебе само се крсти
и баш би сакал да те допре со прсти.

Тој поглед се ми значи
ќе ти дарам топла душа,
твоето срце лед што зрачи
ќе се стопи, ќе ме слуша.
И би дарил вишни неба
дај ми место покрај себе
ти си сонот што ми треба
никој не е како тебе.
И ледена и медена, се правиш своја
но, вечерва, ќе посакаш да бидеш моја
И ледена и медена, ти каква да си
верувај ми ќе нема кој, кој да те спаси.

А јас сум само тој што на тебе се пали
и јас сум само тој, што во глава ти фали.
Тој поглед се ми значи
ќе ти дарам топла душа,
твоето срце лед што зрачи
ќе се стопи, ќе ме слуша.
И би дарил вишни неба
дај ми место покрај себе
ти си сонот што ми треба
никој не е како тебе.
И ледена и медена, се правиш своја
но, вечерва, ќе посакаш да бидеш моја
И ледена и медена, ти каква да си
верувај ми ќе нема кој, кој да те спаси.(x3)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Ако ме поглeднеш во очи   Чет Јун 19, 2008 8:11 pm

Немаш ни благодарам
Каде си и чија си,
се бега ли од спомени,
од часот што бие,
од синот што спие?
Дал солза или две
во сонот ти шепнале
колку мислам на тебе?
Не, не кажа збор,
молкот е одговор.

Немаш ни благодарам
зашто се трудев да те сфатам,
да те љубам, да те вратам.
Немаш ни благодарам
ниту, пак, надеж да ми дадеш
и пак срце да ми крадеш.
Немаш ни благодарам,
си одиш ти, а надвор лие,
око тажно солза крие.
Немаш ни благодарам,
немаш ни благодарам.
Насмевка немаш, се` ми земаш,
сега знам ти срце немаш.
Немаш ни благодарам
се` што ти дадов се` ми зема,
што те немам што ме немаш.
Немаш ни благодарам
зошто е крај, крај на чинот,
пепел само во каминот.
Немаш ни благодарам.

Ноќва што догорува
пак за тебе ми зборува,
и тебе те барам
и плаче гитара.
Дал солза или две
во сонот ти шепнале
колку мислам на тебе?
Не, не кажа збор,
молкот е одговор.

(2x)
Немаш ни благодарам
зашто се трудев да те сфатам,
да те љубам, да те вратам.
Немаш ни благодарам
ниту, пак, надеж да ми дадеш
и пак срце да ми крадеш.
Немаш ни благодарам,
си одиш ти, а надвор лие,
око тажно солза крие.
Немаш ни благодарам,
немаш ни благодарам.
Насмевка немаш, се` ми земаш,
сега знам ти срце немаш.
Немаш ни благодарам
се` што ти дадов се` ми зема,
што те немам што ме немаш.
Немаш ни благодарам
зошто е крај, крај на чинот,
пепел само во каминот.
Немаш ни благодарам.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Ако ме поглeднеш во очи   Чет Јун 19, 2008 8:18 pm

Немаш ни благодарам


Каде си и чија си, се бега ли од спомени?
Од часот сто бие, од синот што спие, дал солза или две во сонот ти шепнале колку мислам на тебе
Не, не кажа збор, молкот е одговор

Немаш ни благодарам зашто се трудев да те сфатам, да те љубам, да те вратам
Немаш ни благодарам, ниту пак надеж да ми дадеш и пак срце да ми крадеш
Немаш ни благодарам, си одиш ти, а надвор лие, око тажно солза крие
Немаш ни благодарам, немаш ни благодарам
Насмевка немаш, се ми земаш, сега знам ти срце немаш
Немаш ни благодарам, се што ти дадов се ми зема што те немам што ме немаш
Немаш ни благодарам зошто е крај крај на чинот, пепел само во каминот
Немаш ни благодарам

Ноква што догорува пак за тебе ми зборува, и тебе те барам и плаче гитара дал солза или две во сонот ти шепнале колку мислам на тебе не не кажа збор молкот е одговор
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Ако ме поглeднеш во очи   Чет Јун 19, 2008 8:20 pm

Hold me tight

Come hold me tight
let your body sway
right next to mine

Love me tonight
let me find a way
to make it right

Come hold me close
let me feel the heat
burn deep inside

Hold me tonight
let me find a way
to make you mine

Listen to my heartbeat
Listen to my heartbeat

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Ако ме поглeднеш во очи   

Вратете се на почетокот Go down
 
Ако ме поглeднеш во очи
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Текстови-
Отиди до: