HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 сите песни, посветени на Тоше

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Јун 22, 2008 4:47 am

Еli напиша:
Tvojata senka напиша:
Еli напиша:
e od kaj znaes dali bile cesto zaedno??
Па знам пошо често ги гледав заедно!

mi tekna na Gabi...
????????????????????????????????????????

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Јун 22, 2008 6:28 am

Од Ѓорѓи Крстевски песната ми е најубава и има многу тажен текст
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пон Јун 23, 2008 1:53 am

da na Gorgi pesnata e premnogu tazna
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 27, 2008 3:27 am

bibe_tose напиша:
da na Gorgi pesnata e premnogu tazna
Ама и најубава....толку вистинита...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 27, 2008 9:41 am

Tvojata senka напиша:
bibe_tose напиша:
da na Gorgi pesnata e premnogu tazna
Ама и најубава....толку вистинита...

Во неповрат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 27, 2008 3:39 pm

Ели - Без Тебе (За Тоше) во рап стил

https://www.youtube.com/watch?v=2TuGjUfIqi0
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
Mirjana
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 4
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Саб Јун 28, 2008 2:26 pm

Има ли неко песму од Мартина посвећенy Тошету,али y mp3 формату?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mimka
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 1
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-30

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пон Јун 30, 2008 2:50 am

pesnite sto se posveteni gore dole se super so mali isklucoci ama sepak mali mislam deka tose e covek sto treba da se otpee i da mu se dade pocit kakva sto zasluzuva
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Вто Jул 01, 2008 8:15 pm

http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=11162
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Вто Jул 01, 2008 9:19 pm

mimka напиша:
pesnite sto se posveteni gore dole se super so mali isklucoci ama sepak mali mislam deka tose e covek sto treba da se otpee i da mu se dade pocit kakva sto zasluzuva

.... ...
Море треба во химната да го спомнат...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tanja_07
Член
Член
avatar

Број на мислења : 80
Age : 31
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Сре Jул 02, 2008 2:41 pm

Potpolno se slozuvam deka treba da mu se oddade pocit kakva sto zasluzuva ama mislam deka nasive peaci malku preteruvaat (sekako ima isklucoci) nekako se poveke mi izgleda deka sakaat da privlecat vnimanie i publika prepravajki se deka nesto pravat vo cest na Tose,na kraj na kraistata ako nekoj veke prave pesna posvetena na Tose toa treba da bide navistina kvalitetna i ubava pesna onakva kakva sto zasluzuva toj,a ne samo da se pisuva sve i svasta kolku da se rece deka nekoj napisal pesna i ja posvetil na Tose.
toa e moeto mislenje .podobro neka ima 1,2,3 raboti sto ce mu bidat posveteni nemu otkolku sve i svasta da se krstuva Tose Proeski i da se peat sekakvi pesni
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Jул 03, 2008 9:39 pm

Oва песна не е посветена на Тоше, но многу ми хареса. Мислам дека и Тоше би jа харесал !
http://vbox7.com/play:83e9e0b7]http://vbox7.com/play:83e9e0b7
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Антонија Шола ќе пее на "Охрид Фест"   Пет Jул 04, 2008 3:42 am

Хрватската пејачка Антонија Шола ќе настапи на интернационалната вечер на фестивалот „Охрид фест“, кој ќе се одржи кон крајот на август на Долни Сарај .Популарната изведувачка од Хрватска пред публиката ќе се претстави со песната „Божји пат“, која веќе ја изведе на „Радискиот фестивал“ во нејзината земја. Комплетен автор на композицијата е Шола, препевот на македонски го направи текстописецот Огнен Неделковски, а аранжманот е на Силвио Пасари.
Композицијата „Божји пат“, која инаку е посветена на мега sвездата Тоше Проески, на фестивалот во Хрватска беше двојно наградена, најпрво од читателите на хрватскиот весник „24 часа“, а потоа и од радио слушателите.
Покрај Шола, во рамки на интернационалната вечер ќе настапат и Ана Николиќ, Ребека Дремељ, „Дип зон и ди-џеј Балтзар“, како и Стеван Феди.

превземено од www.vest.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пон Jул 14, 2008 2:50 pm

Toni Cetinski - Pesna za TOSE


Ostavi svjetlo na putu kojim želiš poći,
pomozi mi kad snivam, sretan i nasmijan da mogu ti doći

Podigni ruke, u bijeli hram uspravno kreni
i reci tiho svima da ostat ćeš dijete među anđelima.

A ja?
Neka mi Bog otvori oči,
neka mi nebo pojača sluh
da čujem te i vidim
u svakom snu

A ti?
Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Ova te zemlja voli i čuva uspomene na dane kad si bio tu,
a dragi ljudi nose te ko vječnu ranu.

A ona?
Na jastuku leži. U nebo gleda,
sklapa ruke i suze skriva što nisi s njom dok letiš s anđelima
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пон Jул 14, 2008 7:42 pm

Има ли некоj mp3 или видео на Toni Cetinski - Pesna za TOSE ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пон Jул 14, 2008 8:34 pm

Cini mi se da Toni pjesmu nikada nije ispjevao.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Саб Jул 26, 2008 9:08 pm

Песна, посветена на Тоше :

http://de.youtube.com/watch?v=FQIo9apB7dc&NR=1


_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Саб Jул 26, 2008 11:12 pm

batbayan напиша:
Песна, посветена на Тоше :

http://de.youtube.com/watch?v=FQIo9apB7dc&NR=1Срца плачат, небо гледа, зар милост нема што го зема...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Саб Jул 26, 2008 11:20 pm

cherry напиша:
batbayan напиша:
Песна, посветена на Тоше :

http://de.youtube.com/watch?v=FQIo9apB7dc&NR=1Срца плачат, небо гледа, зар милост нема што го зема...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Jул 27, 2008 1:03 am

UBAV TEKST AMA KOGA GO SLUSAM TOSE SOLZI MI NAVIRAAT OVA BOLI NO NIE SITE SME TUKA ZAEDNO DA GO PRODOLZIME NEGOVIT PAT NIZ KOJ TOJ NE VODESE! I da dokazeme kakov COVEK ANGEL IMAVME DO NAS!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Jул 27, 2008 1:15 am

cherry напиша:
batbayan напиша:
Песна, посветена на Тоше :

http://de.youtube.com/watch?v=FQIo9apB7dc&NR=1Срца плачат, небо гледа, зар милост нема што го зема...

Можеш да го поставиш целиот текст??

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Jул 27, 2008 5:17 am

leleleeee...tekstov me ubiiiiii..... ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Jул 27, 2008 9:40 am

И jaс ке ви помолам да поставите текста, ама ако може да е написан на кирилица, за да го разбера полесно. Иначе като я слушнам песната се разбира текстот ама некои сборови ми се губjaт grouphug

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пон Jул 28, 2008 3:51 am

Луѓе дајте некој што може нека го посатви текстот, ве молам!!!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пон Jул 28, 2008 8:12 pm

Денис & Ањур - Почивај во мир Тоше

Срца плачат, небо гледа
зар милост нема, што го зема

Ангелски лик со ангелски глас
гордост македонска пееше за нас
не сакаше нас сите имаше невина душа
неговата песна уште долго ќе се слуша

Како гром од ведро небо не погоди нас
се слушна од километри еден многу суров глас
судбината одненадеж Тоше ни го зема
неможам да верувам зар веќе го нема


Срца плачат, небо гледа
зар милост нема, што го зема


Срца плачат, небо гледа
зар милост нема, што го зема
светот е суров но со тебе заборавме
и на страна сите грижи ние ги остававме

Со твоите песни, се тешевме со тебе
но повеќе од се Бог те сакал за себе
Сега за тебе многу луѓе патат
ни илјада букети нема да те вратат

Ти си на небо, ѕвезда која сјае
и во нашите души вечно што ќе трае
и срцата наши со тага војна бијат
солзите од очи нема да ги скријат

И секој ден за тебе дождови лијат
и сонцето веќе ладно нас не грее
од кога ти си замина веќе ништо исто не е
веќе ништо исто не е


Срца плачат, небо гледа
зар милост нема, што го зема


Со љубовта наша, чудни работи в крај
и животот мој незнам колку ќе трае
последната насмевка од децата се губи
а темнината засекогаш среќата ја уби

Хуман и верен, човечен и праведен
подигаше храмови, ќе остане запаметен
пример за човештвото, за секоја нација
а делата аманет за идна генерација

Нека е проклет шеснаесети и денот октомвриски
а и часот кој чукна кога од нас те одалечи
синот Крушевско Македонски, Македонијо не остави
те обви во тага, црнина и плач

Балканот одекна во тишина и мир
славејот не запеа ти оддаде почит
солзи се пролеани, сета небеска шир
А сега брате Тоше почивај во мир


Срца плачат, небо гледа
зар милост нема, што го зема


Сонуваше за вечна слава,
сонувајки замина
вечно ќе го паметиме нашиот Тоше Проески
тука длабоко во нашите срца


Срца плачат, небо гледа
зар милост нема, што го зема
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   

Вратете се на почетокот Go down
 
сите песни, посветени на Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Песни посветени на Тоше-
Отиди до: