HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 сите песни, посветени на Тоше

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Саб Мар 21, 2009 1:44 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tamara_delcevo
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 1
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-05-16

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Саб Мај 16, 2009 4:22 pm

tose Te SAKAM MNOGGUUUUUUUUUU VRATI NI SE TE MOLAM POOZY
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Сре Јун 10, 2009 10:41 pm

Не знам дала песната е пишана точно за Тоше, ама текстот е много убав:

KON NEBOTO-BOJANA


stanuvam vo cuden svet
od nego veke ne si del,
trgnuvam po cuden pat
bez svetlina i cel.
ne ova ne e mojot svet
toj so ljubov bese ispolnet
a bez TEBE toj e siv i umoren.


poglednuvam kon neboto jas
i vikam so siot moj glas
za da TI kazam
sto napravi od mene,
posegnuvam kon neboto jas
no potezok e sekoj sleden cas
go molam BOG
da dopram do TEBE
no BOG gi cuva
ANGELITE za sebe.


solzi vo rajot
gledam i neveruvam,
vreme ne brise
a srce ne zaborava.
tuka li e krajot
taga kako eho se slusa
nemam zivot bez SVOJATA DUSA.


poglednuvam kon neboto jas
i vikam so siot moj glas
za da TI kazam
sto napravi od mene,
posegnuvam kon neboto jas
no potezok e sekoj sleden cas
go molam BOG
da dopram do TEBE
no bog gi cuva
ANGELITE ZA SEBE

https://www.youtube.com/watch?v=zZO0Kid1CD8

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
I_Love_Tose
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Age : 26
Локација : ToseLand
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-01-30

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Сре Jул 08, 2009 7:29 pm

du6i4ka напиша:
slusnete ja pesnava posvetena e do Tose i e navistina mnogu ubava


https://www.youtube.com/watch?v=J2-ro2vhgnM


Кога за прв пат ја слушнав оваа песна,не можев да дишам..Толку е силна...Исполнена со чуство...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bglovetose.18.forumer.com/
bibito
Член
Член
avatar

Број на мислења : 57
Age : 26
Локација : Knezha,Bulgaria
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пон Aвг 10, 2009 9:03 pm

Pesmata je super i tekstot fala mnogu
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Aвг 21, 2009 9:33 am

Ново во сајбер-просторот

Уште една песна за Тоше ги обедини фановите

Во чест на празникот Свето Преображение, кој изминативе два дена се славеше во манастирот на Тоше, обожавателите на балканскиот ангел на Интернет објавија линк до уште една песна посветена на него.

Нежната и емотивна балада со наслов Песма за Тошу, ја потпишува извесен Шпањолац и истата може да се слушне на бројните фејсбук интернет-страници, посветени на балканската мегаѕвезда, кои меѓудругото секојдневно се полнат со неговите фотографии, песни, спотови и снимки.

Песма за Тошу е снимена на хрватски јазик. Ова е уште една неофицијална творба на негов фан, бидејќи се што е поврзано со Тоше официјална потврда треба да добие од Фондацијата Тодор Проески.

http://www.mmm.com.mk/?ItemID=11A46648AAE7184E821783469FAE939C

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Aвг 30, 2009 11:20 am

https://www.youtube.com/watch?v=QS3Sl8GtqMk

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Сеп 04, 2009 10:10 am

Песна посветена на Тоше ќе се испеее во Кипар

Песната со наслов Анѓеле, која кипарскиот композитор Михалис Антониу ја напиша инспириран од Тоше Проески, вечерва за прв пат јавно ќе биде испеана на концерт, кој ќе се одржи по повод роденденот на композиторот и 15 години музичка дејност.

Имено, на концертот во Ларнака, оваа песна на крај ќе ја испее босанската оперска дива Жељка Катавиќ - Пиљ. Песната има три верзии, босанска под наслов Анѓеле, англиска, со наслов Fallen angel и грчка. Ова е концерт од затворен тип, на кој песни од Михалис ќе пеат познати пејачи од Кипар, со кои има соработувано, како и Деби Шери од Малта и Босанката Жељка Катавиќ - Пиљ.

Познанството и другарувањето на Тоше и Михалис почна летото во 2003 година, кога допатува од Кипар да го следи неговиот концерт на Билјанини извори, и оттогаш често зборуваа за музика.

Михалис е чест гостин на музичките и фестивалските случувања во Македонија, неговата омилена земја.

http://mmm.com.mk/?ItemID=9BB62C2457F56B4B84560C7A5E6A89DC

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Саб Сеп 12, 2009 2:06 pm

Оперската дива Жељка Катавиќ - Пиљ низ солзи испеа песна за Тоше

Босанската оперска дива Жељка Катавиќ - Пиљ минатата недела во кипарскиот град Ларнака премиерно изведе песна за Тоше Проески, во рамките на прославата на роденденот и 15 годишнината од композиторското творештво на Михалис Антониу. Песната, со наслов Falling Angel композиторот ја создаде и ја посвети на својот драг пријател, но почитувајќи ја одлуката на семејството никаде не го спомнува неговото име.

А моментот на изведба Пиљ го доживеала емотивно и со солзи во очите.

-Тоа за мене беше прекрасно искуство....А песната за Тоше, за тој ангел, мене ми значи многу. Најпрво сакам да кажам дека никогаш, ама баш никогаш не ни помислував да градам кариера со негово име. Јас сум многу едноставна и нормална личност, која секогаш ќе го цени сето тоа што Тоше го направи за својот живот, но и натаму го прави во срцата на луѓето.
Во моето срце навистина има посебно место. Никогаш не го запознав лично но секој пат кога ќе го видев неговото насмеано лице се чувствував како да сме брат и сестра, раскажува пејачката.

Пиљ раскажува дека на видео ѕид се емитуваше видео-клип со фрагменти од настапи на Тоше.

-Боже мој, па тој како да беше со мене на сцена. Срцето ми чукаше како лудо. Знам дека можеби ќе звучи како фраза, но јас навистина верувам дека Тоше сакаше Falling Angel прв пат ја биде изведена токму на Кипар. Тие три минути колку што трае песната беа нешто најубаво и најдрагоцено за мене. Публика ме слушаше без здив. А јас бев бескрајно горда што можам да покажам што чувствувам и што со својот глас можев да го допрам тоа прекрасно суштество. Се личеше на сон во кој кој главна улога имаше Тоше. Засекогаш ќе го сакаме тој насмеан ангел, вели Пиљ, која са надева дека оваа песна ќе има можност да ја изведе и во Македонија.

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Саб Сеп 12, 2009 2:08 pm

Eксклузивно на МММ!

Три песни за Тоше - free download!

Како што веќе објавивме, босанската оперска дива Жељка Катавиќ - Пиљ минатата недела во кипарскиот град Ларнака премиерно изведе песна за Тоше Проески, во рамките на прославата на роденденот и 15 годишнината од композиторското творештво на Михалис Антониу.

Бидејќи овие песни се крајно некомерцијален потег, композиторот Михалис Антониу ни ги испрати со порака во која се вели дека може секој бесплатно да ги симне и преслуша, со нагласување - се за Тоше! Сите верзии се комплетно негово дело, додека текстот за верзијата на српско-хрватски јазик го направи сопругот на Жељка, Мирослав Пиљ.

Жељка ни порача - Ви ја испраќам песната на три јазици, и се надевам дека луѓето ќе препознаат она што вистински го чувствував. Многу бакнежи од дождливото Сараево!

Free download: http://www.mmm.com.mk/?ItemID=485E9AA66E25C248A287AAA04682AE75

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Вто Ное 17, 2009 11:48 am

Га­ро, Оли­вер и Бе­би Дол сни­ми­ја песна за То­ше

Ле­ген­дар­ни­от срп­ски пе­јач Оли­вер Ман­диќ за­ед­но со Бе­би Дол сни­ми­ја пес­на по­све­те­на за ма­ке­дон­ска­та ѕвез­да То­ше Про­е­ски. Ини­ци­ја­тор за ова де­ло, во кое па­тем е опе­а­на и Ма­ке­до­ни­ја, е Га­ра­бет Та­вит­јан, во чие сту­дио се сни­ма­ше. Доз­на­ва­ме де­ка Оли­вер Ман­диќ до­де­ка сни­мал во сту­дио пла­чел за­ед­но со дру­ги­те при­сут­ни. Тек­стот е на нај­поз­на­та­та же­на тек­сто­пи­сец на Бал­ка­нот, Ма­ри­на Ту­ца­ко­виќ.

Пред не­кол­ку го­ди­ни ко­га во бел­град­ски­от хо­тел Ха­јат То­ше пра­ве­ше гла­му­роз­на про­мо­ци­ја на ко­ја при­сус­тву­ваа бел­град­ски­те ѕвез­ди и џе­тсе­тот, Ту­ца­ко­виќ при­стиг­на ка­ко не­го­ва го­ле­ма при­ја­тел­ка. То­гаш ре­че: Се уште не е на­пра­ве­на ви­стин­ска­та пес­на за То­ше, а се сом­не­вам де­ка не­кој автор во­оп­што мо­же да на­пра­ви тол­ку ма­е­страл­на пес­на ко­ја би од­го­ва­ра­ла на не­го­во ни­во.

Се­га отка­ко Бал­ка­нот го из­гу­би ан­ге­лот, пре­ку текст таа го опе­ју­ва ми­тот за То­ше.

Оваа пес­на екск­лу­зив­но ќе се нај­де на но­ви­от ал­бум што Га­ро и си­но­ви­те Га­ро и Ди­ки ќе го об­ја­ват на­ско­ро. Со овој ал­бум тие ќе ја во­скрес­ну­ва­ат ма­ке­дон­ска­та на­род­на пес­на.

Поз­на­то е де­ка тој на сво­ја­та но­ва екск­лу­зив­на об­ја­ва ги обе­ди­ну­ва го­ле­ми­те бал­кан­ски пе­ја­чи, ка­ко Ма­си­мо Са­виќ, Јо­си­па Ли­сац, Жељ­ко Бе­бек, Ха­ри Ва­ре­ша­но­виќ, Те­ре­за Ке­со­ви­ја, Аки Ра­хи­мов­ски, Ес­ма. Си­те тие со по­чит пе­ат ста­ри ма­ке­дон­ски на­род­ни пес­ни, а са­мо Ман­диќ и Бе­би Дол пе­ат те­мат­ска, за То­ше.

За да зе­мат учес­тво би­ле по­ка­не­ти и Оли­вер Дра­го­је­виќ и Џи­бо­ни, но тие чес­но приз­на­ле де­ка не мо­жат дик­ци­ски пра­вил­но да от­пе­ат на ма­ке­дон­ски ја­зик, до­де­ка Бо­ра Чор­ба од­бил од не­го­ви на јав­но­ста до­ста поз­на­ти па­три­от­ски при­чи­ни.

Си­те овие му­зич­ки ѕвез­ди за прв пат во исто­ри­ја­та на на­ша­та зем­ја во чест на Га­ро из­ве­ду­ва­ат по ед­на тра­ди­ци­о­нал­на ма­ке­дон­ска пес­на. Про­е­ктот е во про­дук­ци­ја на не­го­ви­те си­но­ви Ди­ран и Га­ро Та­вит­јан, кои се и авто­ри на аранж­ма­ни­те на пес­ни­те и из­ве­ду­ва­чи на му­зич­ки­от дел.

Про­мо­ци­ја­та на це­де­то и два­та сни­ме­ни спо­та ќе се слу­чи мно­гу на­бр­зо, во Скоп­је.

http://www.mmm.com.mk/?ItemID=908C8ED16206...FC8A2254DAE88EC

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Сре Ное 25, 2009 10:04 pm

Оливер Мандиќ: Тоше е единствен од овие простори кој можеше да биде светска ѕвезда!

Во едно од своите ретки интервјуа, легендарниот Оливер Мандиќ изјави дека Тоше Проески беше единствен екс-ЈУ пејач, за кој, тој во своите 56 години живот помисли дека можеше да стане светска ѕвезда!

Од почит кон Тоше, кон неговата убавина, талент и човечност, решив да му посветам песна Пробуди се на час, која настана во студиото на браќата Дики и Гаро Тавитјан во Скопје, а придружните вокали ги отпеа Беби Дол – изјави за Прес Оливер Мандиќ.

Тој открива дека својата премиера, Пробуди се на час, ќе ја има на 25-ти јануари, на денот кога Тоше е роден пред 29 години.

http://mmm.com.mk/?ItemID=DECDBB0058F84B4A8D35BF4F8D68CA51

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пон Јан 25, 2010 11:57 pm

Песна за Тоше на Оливер и Tavitjan Brothers – free!

На Ваше барање, а со дозвола од Оливер Мандиќ & Tavitjan Brothers, ви ја подаруваме песната Пробуди се на час, која тие ја исполнија во чест на балканската мегаѕвезда Тоше Проески.

Авторски, песната ја потпишуваат Оливер Мандиќ и Tavitjan Brothers (музика), Марина Туцаковиќ (текст) и браќата Тавитјан (аранжман).

Станува збор за силна балада, каква што одамно немало на балканските простори. За free download ќе ја најдете во нашата МММp3 секција.
Еве го и текстот на песната:

Пробуди се на час

Како је тешко живети
откад тебе нема,
Твоја мајка буди се
и кревет ти још спрема

Колико суза треба још
да се пролије,
толико кише треба још
да се туга умије

Овде ја плачем, довољно тихо,
да пробудим тебе, а да не чује нико,
овде ја плачем, довољно тихо,
да пробудим тебе, а да не чује нико...

Колико суза треба још,
да се пролије,
толико кише треба још,
да се туга умије

Ма пробуди се на час
да ти чујем глас,
погледај на нас
ма пробуди се на час
погледај на нас
твоју родбину, Македонију, Македонију

Овде ја плачем, довољно тихо,
да пробудим тебе, а да не чује нико,
овде ја плачем, довољно тихо,
да пробудим тебе, а да не чује нико...

Za download http://www.mmm.com.mk/?ItemID=8D81954E30DAAC4B80E089EC1465ACD1

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
jasiti
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 28
Age : 36
Локација : DO TEBE
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-11-01

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Саб Фед 06, 2010 6:31 pm

.....Ovde jas placam, dovolno tiho, da te razbudam tebe, a da ne cue nikoj, ........ovde jas placam, dovolno tiho, da te razbudam tebe, a da ne cue nikoj... spomente si za nego i toj sekogas ke bide so vas kade i da ste, raduvajte se i toj ke se raduva, ne mojte da taguvate, zarem i nego sakate da go rastazuvate...vie samo ljubete se i to ke bide zadovolen, zatoa sto tokmu toa sakase da go postigne, toa bese negovata cel grouphug
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LJubena
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Age : 47
Локација : Hrvatska
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2010-03-31

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Сре Мар 31, 2010 3:32 pm

TEBI
Ti si zvjezda
što na nebu sjaji visoko,
ti si svjetlo
u mome životu,
ti si moj neodsanjan san.
Ti si sve što želim
a ne mogu da imam.

Ti si moje jutro,moje veće
ti si moje srce koje kuca
samo za tebe.

Ti si TI,
onaj skriveni dio mene,
ti si moj život,
a moram da živim
bez TEBE.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Сре Мар 31, 2010 4:56 pm

LJubena напиша:
TEBI
Ti si zvjezda
što na nebu sjaji visoko,
ti si svjetlo
u mome životu,
ti si moj neodsanjan san.
Ti si sve što želim
a ne mogu da imam.

Ti si moje jutro,moje veće
ti si moje srce koje kuca
samo za tebe.

Ti si TI,
onaj skriveni dio mene,
ti si moj život,
a moram da živim
bez TEBE.

Кој ја пее ова песна ?

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LJubena
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Age : 47
Локација : Hrvatska
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2010-03-31

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Апр 01, 2010 7:28 am

Nitko,to sam ja napisala.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пон Апр 25, 2011 1:54 pm

Нено Муриќ му посвети песна на Тоше

Популарниот босански пејач Нено Муриќ, пред неколку дена на официјалната фан страна за Тоше Проески на Фејсбук, пред 300,000 приврзаници му ја посвети неговата песна "Пустиња". Каде освен што му ја постави песната, на неговиот ѕид напиша "Пусто е без тебе Тоше"

http://radiomk.com/scena-makedonija-balkan...i-pesna-za-tose

https://www.youtube.com/watch?v=CoCcOxZYLrI...player_embedded

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   

Вратете се на почетокот Go down
 
сите песни, посветени на Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Песни посветени на Тоше-
Отиди до: