HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Тоше со нов рефрен од Рус

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 7:55 pm

Во пресрет на англискиот албум на Проески, до крајот на летото најверојатно ќе се промовира уште еден досега необјавен сингл од авторот на хитот „Игри без граници“


Композиција потпишана од Мирослав Рус која Тоше Проески ја снимил непосредно пред големата трагедија, до крајот на летото ќе биде пласирана во радискиот етер, дознава „Кирилица“.Станува збор за досега необјавен сингл кој популарниот хрватски композитор и продуцент го напишал специјално за македонската музичка легенда, а за семејството Проески токму таа песна била најсоодветна за пополнување на периодот до промовирањето на англискиот албум.Рус, освен за верен соработник, важеше и за многу близок пријател на Тоше. Како сопственик на дискографската куќа „Хит рекордс“ беше најгласен во спорот со првите луѓе на манифестацијата „Порин“ кои преку „проѕирни заткулисни игри“ го бојкотираа легендарниот пејач, занемарувајќи го фактот што цедето „Игри без граници“ оствари поголема продажба од вкупниот број тиражи на останатите номинирани изведувачи.Тоше во моментот е актуелен со видеото за „Хардест тинг“, а пред издавањето на проектот наменет за светскиот музички пазар, ќе се дистрибуира и еден од дуетите со внукот Кристијан.

Преземено од Кирилица
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 8:06 pm

Леле, едваj чекам, ме израдува сенкичко
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 8:11 pm

cherry напиша:
Леле, едваj чекам, ме израдува сенкичко


јеееее....и јас едвај чекам.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 8:14 pm

Ее...сите чекаме...ама...леле..од една страна е супер се радуваме..ама од друга...боли што нема никогаш да го чуеме како ги пее во зиво...
боли...боли..многу!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 8:18 pm

Tvojata senka напиша:
Ее...сите чекаме...ама...леле..од една страна е супер се радуваме..ама од друга...боли што нема никогаш да го чуеме како ги пее во зиво...
боли...боли..многу!

офффф.....да.... ....али некако песниве нови како да го оживуваат повторно....така барем јас се осеќам.....несакам да си признаам дека веке го нема....како и да е тешко е.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 8:21 pm

Нели се зборуваше дека Тоше снимил песна непосредно пред трагедиjaта "Jos uvijek sanjam da smo zajedno".
Истата песна е или некоja друга?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 8:24 pm

Aбе да...ама не е доволно само да го слушам...сакам и да го видам..да...
Оф ај да не запаѓаме во депресии....
А инаку не знам точно дали за таа песна се работи...мислам да....ама не сум 100посто сигурна...
Ќе видиме...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 8:30 pm

Се радуваме на необjaвените песни, ама кога ке помислиме дека Тоше нема да ги пее во живо....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 10:03 pm

so netrpenie go cekam duetot so KRISTIJAN I TOSE ,se razbira i pesnata na RUS te sakam angelu
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 11:05 pm

леле и јас, гладен сум за нови песни

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 11:19 pm

ROYAL напиша:
леле и јас, гладен сум за нови песни

Исто и jaс. Ке имаме работа и на топ листите
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 11:21 pm

cherry напиша:
ROYAL напиша:
леле и јас, гладен сум за нови песни

Исто и jaс. Ке имаме работа и на топ листите

врти сучи cherry..се за топ листи збори...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 11:23 pm

Tvojata senka напиша:
cherry напиша:
ROYAL напиша:
леле и јас, гладен сум за нови песни

Исто и jaс. Ке имаме работа и на топ листите

врти сучи cherry..се за топ листи збори...

Да, само топ листите ми се вртат во главата
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
micsvet@yahoo.com
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 15
Age : 59
Локација : Skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-10

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Чет Јун 19, 2008 11:49 pm

koga ce procitam nesto novo za Tose kako da go gledam tuka so nas.
Ve molam dokolku emozno da se obratime do nadlleznite institucii vo vrska so piraterijata vo odnos na deloto i likot na nasiot Angel. Se grozam koga citam sto se ludzeto pravat da dojdat do finansiska koris so nogovot delo i lik.
Nemojte da ostavime semejstvoto samo da se spravuva so ovoj problem.
Mislam deka i toa kako im treba nasa pomos.
Tose sekogas so nas.
PRATIM TE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Пет Јун 20, 2008 12:34 am

da aleksandra i jas bi sakala ovaa nepravda sto e nanesena i na nasiot angel TOSE i na negovoto semejstvo da zavrsi i jas se grozam od site ovie raboti sto se slucuvaat.bi mozele da obratime do instituciite kaj nas no kolku bi pomognale ...mislam deka bi mozele da se iskonsultirame so fondacijata TOSE PROESKI
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Нед Јун 22, 2008 3:40 am

Tvojata senka напиша:
Aбе да...ама не е доволно само да го слушам...сакам и да го видам..да...
Оф ај да не запаѓаме во депресии....
А инаку не знам точно дали за таа песна се работи...мислам да....ама не сум 100посто сигурна...
Ќе видиме...

jas sum sigurna...ti kazuvam od potvrdeni izvori .... se raboti za jos uvjek....sanjam da smo zajedno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Нед Јун 22, 2008 4:13 am

Еli напиша:
Tvojata senka напиша:
Aбе да...ама не е доволно само да го слушам...сакам и да го видам..да...
Оф ај да не запаѓаме во депресии....
А инаку не знам точно дали за таа песна се работи...мислам да....ама не сум 100посто сигурна...
Ќе видиме...

jas sum sigurna...ti kazuvam od potvrdeni izvori .... se raboti za jos uvjek....sanjam da smo zajedno
А......од кај си толку сигурна????????????

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Нед Јун 22, 2008 4:30 am

dobiv pismo i pisuvase megu drugoto i za pesnata
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Нед Јун 22, 2008 4:31 am

Еli напиша:
dobiv pismo i pisuvase megu drugoto i za pesnata
Опа.........какво писмо.....

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Нед Јун 22, 2008 4:35 am

Tvojata senka напиша:
Еli напиша:
dobiv pismo i pisuvase megu drugoto i za pesnata
Опа.........какво писмо.....

pa edno pismo
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Нед Јун 22, 2008 4:41 am

Еli напиша:
Tvojata senka напиша:
Еli напиша:
dobiv pismo i pisuvase megu drugoto i za pesnata
Опа.........какво писмо.....

pa edno pismo
Аааааааааааааа...и што пишуваше..во него???

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Нед Јун 22, 2008 4:43 am

e sea senko........ne e temava za pisma .......za pesnata e ........ne mi idi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Нед Јун 22, 2008 4:45 am

Еli напиша:
e sea senko........ne e temava za pisma .......za pesnata e ........ne mi idi

Да отвориме тема "Писма"
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Нед Јун 22, 2008 4:46 am

Еli напиша:
e sea senko........ne e temava za pisma .......za pesnata e ........ne mi idi
да де..песната сигурно е совршена..мислам..добро се што излегува од работилницата на Рус е совршено...ама имам чувство...ова ќе е нешто посебно!!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   Нед Јун 22, 2008 6:27 am

Ех, одвај чекам да ја слушнам и таа песна
Но сепак се е тажно без него

А не сум многу упатена, ама разбрав дека Рус има уште една песна која Тоше многу ја сакал, песната била за Крушево, и им била посебна, заедничка, само на нив двајца и колку што се сеќавам на интервјуто што го читав, можеби Рус ќе ја дадел на некој црковен хор да ја испее.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тоше со нов рефрен од Рус   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тоше со нов рефрен од Рус
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Новости :: Македонија-
Отиди до: