HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Skopje

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Skopje   Чет Јун 26, 2008 11:31 pmВратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Чет Јун 26, 2008 11:40 pmВратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Чет Јун 26, 2008 11:43 pm

леле која атмосвера ја имаше овде еј не сакам да се потсетам се ежам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Чет Јун 26, 2008 11:46 pm

kuti i jas se pokajav sto pocnav da gi stavam slikive
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пет Јун 27, 2008 12:26 am

Ja ne mogu ni da zamislim kako je vama Makedoncima kad je i Bosancima grozno. Stvarno ste heroji!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пет Јун 27, 2008 12:31 am

LudaMala напиша:
Ja ne mogu ni da zamislim kako je vama Makedoncima kad je i Bosancima grozno. Stvarno ste heroji!
На некои од нас....да не си ни у кожа...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пет Јун 27, 2008 1:12 am

ауууууу....лелеееее...ја неможам да ги гледам сликиве...... .... ....уфффф се расплакав....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пет Јун 27, 2008 9:57 am

aleksandra напиша:
ауууууу....лелеееее...ја неможам да ги гледам сликиве...... .... ....уфффф се расплакав....

Ах Тоше... тажно е откако замина ТИ

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пет Јун 27, 2008 7:54 pm

ah,mornici mi pominuvaat po telo a solzi se trkalaat po moevo lice,bev toj den na plostad i.......ne,ne ne ,i nemozam da se pomiram
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tanja_07
Член
Член
avatar

Број на мислења : 80
Age : 31
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Саб Јун 28, 2008 8:32 pm

Тешко е да се гледаат овие слики навистина се тажни и болни особено оние 2 проклети збора in memoriam едноставно не можам да ги прифатам врз сликите на Тоше
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 28
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Нед Јун 29, 2008 6:24 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 28
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Нед Јун 29, 2008 6:27 pmВратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 28
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Нед Јун 29, 2008 6:33 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 28
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Нед Јун 29, 2008 6:45 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 28
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пон Јун 30, 2008 5:25 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 28
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Вто Jул 01, 2008 6:16 pm

Реакции по смртта на Тоше


Веста за смртта на Тоше Проески е објавена од најголемите светски новински агенции. Најголем дел од нив го нарекуваат „најголема балканска ѕвезда“, а Би-Би-Си, неговата слава на Балканот ја поистоветува со онаа на Елвис Присли во САД.
По повод смртта на Тоше Проески, на главниот плоштад во Скопје се отворени книги на жалост, а илјадници Скопјани оставаат пораки, палат свеќи и се потпишуваат во книгата на жалоста.
Отворена е и петиција за името на Тоше Проески да го носи Средното музичко училиште во градот Битола,
каде учел Тоше Проески. Истата петиција важи и за промоција на
хуманитарен фестивал кој ќе се одржува секоја година на денот на
неговата смрт 16 октомври и кој ќе го носи неговото име и ќе опфаќа
музичари од сите музички жанрови, се со цел да им се помогне на сите
оние на кои им треба хуманитарна помош.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Вто Jул 01, 2008 6:31 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Вто Jул 08, 2008 10:40 pm

BOZE,zosto ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 32
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Вто Aвг 19, 2008 3:33 am

lele luge,toa mislam deka bese najtaznoto nesto sto se slucilo kaj nas..kako sto izjavi edna licnost:nikogas tolku makedonci ne bile tolku soglasni i sploteni vo edno...i navistina..jas ne znam covek sto ne bese da zapai barem edna sveka na plostad ili da ne se potpise vo kniga na zalosta...tazno e.. :(
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
kikosk
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 15
Age : 24
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-22

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пет Aвг 22, 2008 1:38 pm

Koga gi gledam slikive mi se kine srceto od taga i solzite mi potekuvaat sami.Nasiot angel bese eden i edinstven i nikoj ne moze da go zameni.Mn mi fali ama za zal si otide bez da pobara dozvola za na toj pat.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TOSE MI FALIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kris-model.hi5.com
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Вто Окт 14, 2008 12:37 am

Boze ZASTOOO!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пет Окт 17, 2008 3:05 am

Плоштадот во Скопје потопен во солзи
Солзи, свеќи, растопен восок, пораки, цвеќе... Вака изгледаше Градскиот плоштад во Скопје, вчера, точно една година по трагичната смрт на Тоше Проески. Многубројните обожаватели се' уште со неверување дека македонската поп-ѕвезда не е повеќе меѓу нас почнаа спонтано да се собираат на истото место каде што лани ја споделија страшната вест за несреќата кај Нова Градишка. Во нивните мисли беше само Тоше, а на лицата - грч и солзи.


www.utrinski.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пет Окт 17, 2008 3:28 pm
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пет Окт 17, 2008 3:33 pm

lelelelele jas uste ne sum bila na plostad......izgleda denes ke pominam da zapalam sveki

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Skopje   Пет Окт 17, 2008 4:59 pm

Eli напиша:
lelelelele jas uste ne sum bila na plostad......izgleda denes ke pominam da zapalam sveki
Не беше на плоштад...ама барем во Крушево беше!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Skopje   

Вратете се на почетокот Go down
 
Skopje
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Архива :: Последен поздрав-
Отиди до: