HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Апр 16, 2008 2:27 pm

не слушнав убаво баш ама знам дека кажаа ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД ПО ПОВОД ШЕСТ МЕСЕЦИ НА ТОШЕ, ДА СЕ СОБЕРЕМЕ ПОД ЦРЕШАТА, КЕ ИМАЛО ГОВОР И ПЕСНИ ОД ТОШЕ

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Одложена музичко поетската вечер во чест на Тоше   Сре Апр 16, 2008 5:25 pm

Музичко - поетската вечер во чест на Тоше Проески која требаше да се одржи вечерва е одложена поради технички причини.


- Настанот беше организиран до детали. Беа договорени многу гости, изработивме и бечеви, но и семејството Проески смета дека манифестацијата треба да почека – не информираа од Фондацијата.„Под црешата на великанот“ е насловот на ивентот, а требаше да се одржи на улицата „Максим Горки“ на скопскиот плоштад „Македонија“. Беше најавено учество на поети, актери, водител и останати дејци, а меѓу нив и Дејан Лилиќ, Валентина Божиновска, Мите Грозданов, Коце Икономов, Ката Мисиркова - Руменова, Ирена Спировска, Тома Веда и хорот „Бели рози“...Оваа манифестација која ја поддржа Меѓународната фондација „Тоше Проески“ е планирано да прерасне во традиционална, а освен во Македонија, да се организира и во други земји.
_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Пон Мај 26, 2008 8:47 am

Luge, znae li nekoj sto se sluci so ova poetska vecer, koga ke se odrzi?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Пон Мај 26, 2008 9:33 pm

уште тој ден кога требаше да биде само кажаа НАКНАДНО КЕ СЕ ОДРЖИ друга информација не излезе во јавност

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Вто Мај 27, 2008 7:37 am

ROYAL напиша:
уште тој ден кога требаше да биде само кажаа НАКНАДНО КЕ СЕ ОДРЖИ друга информација не излезе во јавност

Blagodaram na odgovorot
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 04, 2008 12:08 am

kris seuste nema nikakvi novosti od govorot i pesnite od TOSE,neli?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 04, 2008 12:43 am

нема, кога ке дознаам нешто, а за ова и на вести ке има, ке ви кажам, па сите ке излеземе

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 04, 2008 8:36 am

Navistina ja zaboravija ovaa poetska vecer...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Чет Јун 05, 2008 8:06 pm

OK,SE NADEVAM KE SE ODRZI
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Пон Јун 16, 2008 2:17 am

leleeeee 16 juni e..... .....8 meseci....... ....ke ima li nesto na plostad?... ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Пон Јун 16, 2008 3:04 am

јас не сум слушнал ништо за жал

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 18, 2008 4:47 pm

I je li ista bilo?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 18, 2008 4:59 pm

мислам дека не, барем јас не сум слушнала.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 18, 2008 7:57 pm

Се заборави поетската вечер, никоj ништо не спомнува. Да се надеваме дека еден ден ќе се одржи...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Пон Јун 23, 2008 1:16 am

jas iskreno se nadevam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Пон Јун 23, 2008 3:16 am

еден ден...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Вто Јун 24, 2008 3:47 am

не ми се верува дека вечерва не го спомнаа Тоше.... ....па имаше цд со народни песни барем некоја да ја посветеа на него, сите знаеме колку ја сакаше Македонија, ќе беше среќен вечерва знам....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Вто Јун 24, 2008 11:49 am

Јас да бев вака би го организирал, снимка од прошлата година кога пееше на плоштад со Мајка на марика, и на огромен екран

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Вто Јун 24, 2008 7:19 pm

требаше некако да му оддадат почит.Кога рече водителката дека на крајот ќе има изненадување мислев дека ќе го спомнат Тоше и ќе има нешто во негова чест,но ништо.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 25, 2008 12:13 am

rozeta193 напиша:
требаше некако да му оддадат почит.Кога рече водителката дека на крајот ќе има изненадување мислев дека ќе го спомнат Тоше и ќе има нешто во негова чест,но ништо.

и јас мислев дека сите ќе ја пеат Македонија заедно....ама.... ...ма све се идиоти...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 25, 2008 1:32 am

целиот тој спектакл беше некако без душа...се чувствуваше дека нешто недостига.....

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 25, 2008 2:58 am

и што беше изненадувањето?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 25, 2008 3:04 am

калиопи по втот пат....... ...изненадувањето им вриштеше........
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 25, 2008 4:33 pm

И јас помислив дека ќе биде нешто во врска со Тошенце, ама ништо...стварно беше празно, како без душа...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   Сре Јун 25, 2008 5:18 pm

не да им вришти калиопи беше онаа што вечерта ја копираше есма така?

мамерта

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД   

Вратете се на почетокот Go down
 
ДЕНЕС СИТЕ НА ПЛОШТАД
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Настани-
Отиди до: