HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 На кој филм те асоцира тој над тебе

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: На кој филм те асоцира тој над тебе   Нед Јун 29, 2008 4:05 am

Значи рулз:
го читате името на членот кој постирал над вас, пример тој првиот што ке одговара го чита моето име, и пишува име на Филм кој прв ке му текне според моето име....

Се надевам ке биде интересно;D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Пон Јун 30, 2008 9:16 pm

Баварец, ти ме асоцираш на Bayern Munich
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Сре Jул 02, 2008 8:29 pm

па и на тоа треба да асоцира името;)

а еве cherry ме асоцира на James Bond> Casino Royal
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Пет Jул 04, 2008 1:27 am

mnogu jasno bavarec asocira na filmot Munich 1972....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Саб Jул 05, 2008 2:04 pm

Епа ели нема потреба да се мислам воопшто, филмот „ЕЛИ“
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Саб Jул 05, 2008 3:50 pm

bavarec напиша:
Епа ели нема потреба да се мислам воопшто, филмот „ЕЛИ“

HHAHAHAHHAHAHA NE POSTOI TAKOV FILM

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Нед Jул 06, 2008 6:09 am

www.elimovie.com
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Нед Jул 06, 2008 6:33 pm

bavarec напиша:
www.elimovie.com

hahahahahahhahahhaha e ne mi se veruva

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Нед Jул 06, 2008 6:35 pm

a zasto nikoj nejke da ne igra? samo jas i ti si se asocirame

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Нед Jул 06, 2008 6:41 pm


Mene Eli me potsetuva na...Nevestata begalka

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Нед Jул 06, 2008 6:46 pm

..СЕНКИ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Нед Jул 06, 2008 6:58 pm

Александра ме потсеќа на Александар Македонски
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Нед Jул 06, 2008 7:30 pm

rozeta193 напиша:
Александра ме потсеќа на Александар Македонски


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Нед Jул 06, 2008 11:42 pm

aleksandra напиша:
..СЕНКИ....


_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Пон Jул 07, 2008 1:06 am

Tvojata senka напиша:

Mene Eli me potsetuva na...Nevestata begalka

zasto be uste ne sum izbegala

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Пон Jул 07, 2008 4:13 pm

Розета на Bed of Roses
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Пон Jул 07, 2008 10:06 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Пон Jул 07, 2008 10:45 pm

на росалинда

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Пон Jул 07, 2008 10:58 pm

ROYAL напиша:
на росалинда


_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Пон Jул 07, 2008 11:02 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Пон Jул 07, 2008 11:44 pm

Royal - Intervju sa vampirom
Rozeta - Plavusa sa Hravarda (ah ne znam zasto...jednostavno na taj film pomislim...)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Пон Jул 07, 2008 11:51 pm

LudaMala.....na "Sam doma"...ali u zensko izdanje....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Вто Jул 08, 2008 1:01 am

aleksandra напиша:
LudaMala.....na "Sam doma"...ali u zensko izdanje....


aleksandra...Na onu vjevericu iz animiranog filma Ledeno doba...tako si mi swatka!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Вто Jул 08, 2008 1:02 am

LudaMala напиша:
aleksandra напиша:
LudaMala.....na "Sam doma"...ali u zensko izdanje....


aleksandra...Na onu vjevericu iz animiranog filma Ledeno doba...tako si mi swatka!


...te obozavam..... ...pak me iznasmea....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   Вто Jул 08, 2008 1:04 am

I ja tebe!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: На кој филм те асоцира тој над тебе   

Вратете се на почетокот Go down
 
На кој филм те асоцира тој над тебе
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Игри-
Отиди до: