HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Тоше слушан и во Белгија

Go down 
АвторПорака
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Тоше слушан и во Белгија   Пет Jул 18, 2008 10:28 pm

Еве ви еден дечко, како ги пее „Чија си“ и „Волим осмјех твој“.
Знам дека на почеток ке ви изгледа смешно бидејќи не го знае јазикот, но мислам дека важен е гестот.
Волим осмјех твој

Чија си
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Саб Jул 19, 2008 5:59 am

Тоше слушан и во Белгија!!!
Добриот глас далеку се слуша!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Саб Jул 19, 2008 1:39 pm

cherry напиша:
Тоше слушан и во Белгија!!!
Добриот глас далеку се слуша!!!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Саб Jул 19, 2008 2:15 pm

....cel svet ke go slusa.....najdobar si e najdobar....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Саб Jул 19, 2008 8:33 pm

Белгиецот Џоук инспириран од Тоше

Дваестгодишното момче од Белгија е голем обожавател на песните на Тоше Проески, така што пред неколку месеци на „јутјуб“ ја ставило својата гитарска и пејачка изведба на песната „Чија си“ и други песни на Тоше. Во профилот на Џоук, Тоше е запишан како прв музички идол, по кој следуваат и Сакис Рувас, Марија Шерифовиќ, Брајан Адамс и уште неколку локални белгиски музичари.

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=10&tabid=1&EditionID=1455&ArticleID=94760
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Vlado
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 2
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-19

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Саб Jул 19, 2008 9:35 pm

Eh ke stignese Tose mnogu podaleku...samo sudbina prokleta...no sto e tuka e...nie ke probame da go dovrsime toa sto toj go pocna...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Саб Jул 19, 2008 10:56 pm

Vlado напиша:
Eh ke stignese Tose mnogu podaleku...samo sudbina prokleta...no sto e tuka e...nie ke probame da go dovrsime toa sto toj go pocna...
мене не ме бива за пеење:p а ако мислиш на хуманост...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Саб Jул 19, 2008 11:51 pm

heheheheh zakon e maliot bas se izraduvav

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Нед Jул 20, 2008 1:32 am

cherry напиша:
Тоше слушан и во Белгија!!!
Добриот глас далеку се слуша!!!

Imas pravo! Se soglasuvam so tebe!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
_MaRiJa^^
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 33
Age : 24
Локација : Kumanovo
опис: : TOSE FOREVER IN MY HEART
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-09

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Пон Jул 21, 2008 2:18 am

Eh... da mozese Tose da go vidi ova... sigurno ke bese presreken
ubavo sto nasiot angel e slusan i vo belgija
se soglasuvam so toa deka dobriot glas daleku se slusa ova e dokaz za toa
bravo za momceto
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Пон Jул 21, 2008 4:22 pm


_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Сре Aвг 06, 2008 11:29 am

Angelskiot glas na uste dolgo vreme ke se slusa.i veruvam deka nikigas poveke nema da slusneme takov glas
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Сре Aвг 06, 2008 5:09 pm

браво, браво браво и само браво

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibito
Член
Член
avatar

Број на мислења : 57
Age : 27
Локација : Knezha,Bulgaria
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   Саб Aвг 16, 2008 2:36 pm

bibe_tose напиша:
Angelskiot glas na uste dolgo vreme ke se slusa.i veruvam deka nikigas poveke nema da slusneme takov glas
браво така е
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тоше слушан и во Белгија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тоше слушан и во Белгија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Спотови, ТВ програми, видеа...-
Отиди до: