HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Aвг 01, 2008 10:46 pm

ROYAL Ja otvoriv ova tema zatoa sto sakam vecno da gi pametime negovite zborovi! Zborovite koi sto bea iskreno kazani od COVEKOT SO GOLEMO SRCE I SEKOGAS KE NE POTSETUVAAT NA NEGO!

Imase glas koj sto specificno zvucese, glas koj mnogu lesno se vlevase vo nasite srca i lesno ne terase da se smeme i da se pocustvuvame srekni! So drugi zborovi imase nesto posebno koe ne terase da go SAKAME! Sakase da pomaga i togas koga ke napravese humanitaren koncert velese: ,,Sega se custvuvam ispolneto, sega custvuvam deka seto ona sto go imam go imaat i drugite" Pravese dela za koi mnogumina nikogas nema da mozat da se odolzat, a toj toj bese onoj dobriot koj nikogas ne barase nisto za vozvrat! COVEKOT SO GOLEMO SRCE! Srekna sum sto do nas imavme i seuste go imame no vo nasite srca takov covek ANGEL!


Последната промена е направена од Tanja на Саб Aвг 02, 2008 2:40 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Aвг 01, 2008 10:54 pm

Na love songs mu procitaa poraka pozdrav do tose,bevme site so tebe,bese vistinski ambasador na makedonija a toj rece: sekogas ste bile so mene,sekogas i ke bidete,znam i vo toa ne se somnevam i zatoa sum najbogatiot covek na svetot zatoa so ve imam vas i podrskata vasa i znam deka sekogas ke ja imam,sekogas sum ja imal ... i mnogu sum sreken,mnogu,mnogu,mnogu...covek moze samo da bide sreken so vas site,so site vas...mnogu ve sakam...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Aвг 01, 2008 10:56 pm

Na porakata : tose te obozavam no verojatno toa si go slusnal veke milion pati dosega toj rece: ne e bitno dali sum go slusnal milion pati da znaete deka sekoe sledno mi znaci se poveke i poveke,zatoa sto mislam deka znam da ja cenam pocitta od vas prema mene, uzivajte...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Aвг 01, 2008 11:02 pm

nesto sto ja odbelezuva negovata skromnost negovata prekrasna dusa bea zborovite sto gi kaza NE,NE SAKAM DA MI SIMNUVATE KAPA SAKAM SAMO DA SE GORDEETE SO MENE. MILO MOE se gordeevme i se gordeeme i sekogas ke te sakame isto kako na pocetokot! https://www.youtube.com/watch?v=yGbWph52Fgk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Aвг 01, 2008 11:07 pm

"VE SAKAM SITE" bese negova omilena recenica....angelu da znaes i nie te sakame tebe i sekogas ke te sakame!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Aвг 01, 2008 11:10 pm

Skopski saem...... Eden angel na bina.......TOSE PROESKI.........I samo vo eden moment izvika..................."""Skopje te sakam, Makedonijo te sakam, dusata ja dadov za vas, a i vie za mene.. VE SAKAM SITE""" Nikogas nema da go zaboravam toa... Tose te sakam!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Саб Aвг 02, 2008 2:35 pm

Те трошат ли сите тие комуникации со јавноста, со обожавателите, со новинарите...? Ти здосадува ли некогаш да бидеш Тоше Проески?

Јас сум роден за тоа. Тоа ми е уште еден дар од Бога...Точно ли е дека меѓу Лондон и Крушево го избираш Крушево?

Апсолутно и без дискусија. Мене базата ми е многу битна. Кога сум дома кај моите уживам во хедонистичкиот начин на живот. Обожавам кога околу мене се моите внуци, кога можам да ја пробам кујната на мама, да ја почувствувам топлината и хармонијата во одност меѓу мајка ми и татко ми. Тоа моите го имале секогаш, без оглед на моменталната имотна состојба. Моите никогаш не ме учеле да се врзувам за материјални работи. Иако сега добро заработувам, парите не ми се најважни. Единствено што ми е важно тоа е студиото. Во него се сите мои емоции.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Саб Aвг 02, 2008 3:03 pm

...Повелете во свето Преображение Крушево црква која е се уште во изградба...ова е црквата во која не се срамам, се разбира дека ми е чест да кажам дека доста често сум работел и физичка работа и можам единствено да се поносам со тоа, повелете со десна нога влезете......мирот си го наоѓам тука, мирот ми е тука, и мислам дека ова е суштината, нема слава, нема популарност, славата не ми е битна, никогаш нема да проаѓам преку живи лешеви за да стигнам до слава заради тоа што не ми е потребна, ја сакам музиката и ова го работам заради музиката не го работам заради слава...овде ми е мирот и знам дека после се ќе завршам тука, мислам дека верата е единственото нешто што остана, ме држи во нормала сеуште..........
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ninadb
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 25
Age : 27
Локација : prilep, makedonija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Саб Aвг 02, 2008 7:04 pm

"Единствениот човек кој може да ме вознемири и налути до гроб сум самиот јас"

"Се договорив со Господ попладнево да не освежи, а вечерва да ни биде вака убаво и свежо. Господ ме сака мене,ве сака вас, ја сака Македонија"

"Да се фрлам во публика?И да се фрлам, обезбедени ми се фармерките"

"Многу ме нервира кога патувам со авион а стујардесата не знае да ми каже над кое мсто сме ?!"

"На сите ќе ви дадам потписи, па и крв ако треба. За секоја по два грама"

"Апсолутно е логично дека не ви е логично како се чувствувам вечерва"
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Саб Aвг 02, 2008 10:56 pm

Prekrasna tema ste otvorili

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Нед Aвг 03, 2008 1:43 am

batbayan напиша:
Prekrasna tema ste otvorili

да темата е стварно прекрасна...али незнам зашо е ставена во фотографии
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Нед Aвг 03, 2008 1:59 pm

I jas se nadevam deka kato odam vo Krusevo ke go naidam dusevniot mir i ke mozam poleko da priema realnostta - deka Tose ne e megu nas. Kolkoto i vreme da pominuva ne mozam da poveruvam deka e martav.

Tose zasekogas Zivees vo nas.

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Нед Aвг 03, 2008 2:55 pm

zorana напиша:
batbayan напиша:
Prekrasna tema ste otvorili

да темата е стварно прекрасна...али незнам зашо е ставена во фотографии

ќе средат тоа ваљда чери или ројал...ќе ја преместат... ...и дада прекрасна тема....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Нед Aвг 03, 2008 8:36 pm

Кои се другите очекувања од 2007-мата?

Па, јас како скромен човек единствено сакам да бидам жив и здрав и да го из­држам ова темпо, а најискрено, многу е напорно. Секако, во најбитните мо­менти ми е многу важна концентрацијата. Тоа значи дека треба да бидам ма­ксимално подготвен на снимањата, на интервјуата, на концертите... Тука не смеам да ја заборавам ниту мојата најверна публика, на која и ветувам дека и понатаму ќе ја усреќувам со нови песни и многу настапи и дружења. Исто како и до сега...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Нед Aвг 03, 2008 10:40 pm

На оваа тема не и е местото во фотографии.
Наскоpо очекуваjте нова (слична) тема во подфорумот Кариерата на Тоше низ медиумите.... и таму ке бидат префрлени сите постови.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
antonela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 140
Age : 35
Локација : Hrvatska
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-01

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пон Aвг 04, 2008 11:47 am

neka je netko prebaci da ja ne radim nesta pa da budem kriva
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://toseproeski.forumotion.com/index.htm
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Aвг 15, 2008 3:23 am

Temava e odlina....leleeee no me ubi istovremeno.... .......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanjuska
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 34
Age : 43
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Aвг 29, 2008 12:01 pm

batbayan напиша:
Prekrasna tema ste otvorili

Koga go kazal ova??
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Aвг 29, 2008 1:46 pm

batbayan само ја пофали темата, а не дека Тошка тоа го кажал...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Вто Сеп 02, 2008 11:42 pm

Ni u jednoj drugoj državi ne bi mogao da živim osim u Makedoniji. I da odem da
napravim karijeru, na kraju ću se uvijek vratiti.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Сре Сеп 03, 2008 10:35 am

Преубава тема! Браво мислам дека една од најубавите изјави му беше онаа која сите добро ја знаеме
Ве сакам, прекрасни сте! Убаво да си поминете вечерва.... а на крајот на концертот...Убаво да спиете вечер...

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Саб Окт 11, 2008 6:55 pm

»Svaka, ali svaka žena na ovom svijetu zaslužuje, da u očima bar jednoga muškarca
u jednom trenu, u jednoj sekundi, pa makar to bilo samo jednom u životu, osjeti da je najpoželjnija žena na svijetu i ako mi cijeli život prodje u tome, znat ću, da ga nisam uzalud potrošio.«“Volim da nosim naočale za sunce. Kad ih stavim, mislim da me niko ne vidi!”

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Саб Окт 11, 2008 7:41 pm

"Јас сакав да го направам концертот заедно со, значи не само јужна трибина туку и тревата да биде препуна со луѓе ама највероватно нема да ми дозволат, така да колку карти ќе има за на јужна, во право се луѓето не треба да се гази тревата сепак кој ќе се смести на трибините ќе уживаме.Многу ми е криво сакав да направам еден концерт така да биде преполно значи и трева и трибини фул да биде, да нема игла кај да се фрли ама неможе, нема да можам..."

...се надевам гледаше од горе...може Тоже може...цел стадион беше полн само за тебе... ТОШЕ ТЕ САКАМЕ СИТЕ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Нед Окт 12, 2008 1:04 am

Зна он да је био пун. Зна!

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Сре Окт 22, 2008 5:59 pm

Најголемата лага што сум ја слушнал за себе е дека користам наркотици. Јас одлучив во животот да бидам чист. Да не бидам алкохоличар, да не пушам, да не се дрогирам, за да не му наштетам на моето здравје. Јас сум спортист и сакам да водам здрав живот. Ако некои мислат дека решение за нешто се дрогата и алкохолот, се лажат. Апел до младите - бидете посилни во секој поглед. Најголемата борба е борбата со самиот себе. Секого можеме да победиме, но самите себе не. Издржете и ставете го на испит својот карактер. Не подлегнувајте на ништо.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: