HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Сре Окт 22, 2008 6:00 pm

* На успехот секогаш е залепено некое зло и тоа отсекогаш било така оти човечката природа е таква. Се надевам на поддршка од сите да се справам со злобните луѓе, бидејќи сам не можам да го направам тоа.

(4.10.2007, прес-конференција за концертот на Градски стадион)

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Сре Окт 22, 2008 6:01 pm

* Како што поминува времето, се навикнувам на глеткава на Градски, но кога пеам пред моите луѓе ми е најубаво. Не треба да заборавиме дека за македонското образование сме одговорни сите и особено ми е мило што во оваа мисија ме поддржува мојата татковина Македонија.

(5.10.2007, на концертот на Градски стадион)

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Сре Окт 22, 2008 6:10 pm

* Овие девојчиња, мојата публика, се најголема радост за мене. За нив пеам и живеам. А знам зошто публиката ме сака - бидејќи не се штедам никогаш и по цена да паднам во несвест по концерт, исцрпен од емоции, скокање или од физичко и психичко напрегање. Апсолутно не се штедам кога се во прашање музиката и публиката. За моја среќа, (или за жал на некои) јас и моите обожаватели дишеме како едно.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Сре Окт 22, 2008 10:00 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пон Окт 27, 2008 5:45 pm

Koja e sustinata na zivotot?
-Tose:Da se saka,da imas nekoj sto te saka,i da si siguren deka te saka i deka e samo so tebe.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пон Окт 27, 2008 5:45 pm

Koga posleden pat si se osramotil?
TOSE:koga mi javi sosedot od drugiot vlez da mi kaze deka mu zvonat devojcinja na domofonot,i deka im gi budat bebinjata vo 3 casot nautro.Od togas se opametiv i staviv na domofonot TOSE (so golemi bukvi),pa sega neka zvonat kaj mene.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пон Окт 27, 2008 9:35 pm

Tvojata senka напиша:
Koga posleden pat si se osramotil?
TOSE:koga mi javi sosedot od drugiot vlez da mi kaze deka mu zvonat devojcinja na domofonot,i deka im gi budat bebinjata vo 3 casot nautro.Od togas se opametiv i staviv na domofonot TOSE (so golemi bukvi),pa sega neka zvonat kaj mene.
Душа слатка!

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пон Окт 27, 2008 9:42 pm

SONCE!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
DJolie (L) TOSE
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 4
Age : 28
Локација : Skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Чет Окт 30, 2008 2:55 am

Beogradska arena.... Koncert na dan zaljubljenih... posle prekrasnata izvedba na 'Tajno moja'- 'Zahvaljujuci ovo vece, ja cu da zivim 10 godina duze'... koga go slusnav prv pat ne mozev da se sozemam od placenje.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.maci-joliehi5.com
ivizvezdicka
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 6
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Чет Јан 29, 2009 7:24 am

ima eden poseben klip na youtube, kade sto tose zbori za ljubovta (tose govori za ljubovta )... morate da go vidite... posle toa resiv deka vredi sekoj da se boram za ljubovta... :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Јан 30, 2009 6:15 pm

Love Songs... SAKAJTE SE.... Pravata ljubov e ona ljubov koja ja daris, a ne ocekuvas da bide vozvratena....Koga se cuvstvuva cuvstvoto na ljubov,dovolno e ednosmerno....za vrska treba da bide dvosmerno,a za ljubov e dovolno samo ednosmerno.....Tose Proeski

MILO DOBRO KAZANO SE SOGLASUVAM!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пет Јан 30, 2009 11:28 pm

i nie te sakameeeeee site zlato naseeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivizvezdicka
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 6
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Вто Фед 03, 2009 12:47 pm

тоа беше најубавото нешто што го слушнав за љубовта.... СЕГА СИТЕ МОРАМЕ ДА СЕ БОРИМЕ ЗА НЕА , така ке знаеме дека до некаде сме иделе по неговиот пат ... ве гушкам сите ..=]
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DualCore
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 2
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-15

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Вто Фед 03, 2009 11:42 pm

Јас ќе бидам секогаш Македонец, и ми е посебна гордост и чест да кажам дека сум Македонец.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Сре Фед 04, 2009 12:02 pm


_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Сре Фед 04, 2009 2:21 pm

I SEKOGAS KE TE SAKAME!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
mihaela_jk
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 11
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пон Дек 14, 2009 3:11 am
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mihaela_jk
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 11
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пон Дек 14, 2009 3:12 am
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mihaela_jk
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 11
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пон Дек 14, 2009 3:14 am
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mihaela_jk
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 11
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Пон Дек 14, 2009 3:15 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   Сре Мар 09, 2011 4:21 pm

"ТРУДЕТЕ СЕ ДА ЈА ТРЕТИРАТЕ ЉУБОВТА НА ПРАВ НАЧИН, ЗАТОА ШТО МНОГУ МАЛКУ ЛУЃЕ ЗНААТ ШТО Е ПРАВА ЉУБОВ, НЕ САМО ПРЕМА СПРОТИВНИОТ ПОЛ ТУКУ ПРЕМА... ЛУЃЕТО ВООПШТВО" - TOШЕ ПРОЕСКИ !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Изjaви на нашиот Тоше кои засекогаш ќе останат запаметени!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: