HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 .........

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:37 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:38 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:38 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:39 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:39 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:39 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:40 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:51 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:52 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:52 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:53 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:53 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:54 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:54 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:55 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:55 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:56 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 9:06 pm

...kolku mnogu.... .... ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 9:20 pm

aleksandra напиша:
...kolku mnogu.... .... ...

имам уште еее али веке неможев треба уште да сечам да лепам само собирам весници
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 29
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 9:25 pm

zorana напиша:
aleksandra напиша:
...kolku mnogu.... .... ...

имам уште еее али веке неможев треба уште да сечам да лепам само собирам весници

Уф супер супер супер...
леле дај коа ќе можеш стај од времето пред да замине...ако имаш уште

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 9:25 pm

Ne brzai, kogato mozesh togava ke gi kachish statijte ot vestnicite. Nie ke pochekame kolkoto treba . Za Toshe sum gotova da chekam doveki

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Саб Aвг 09, 2008 5:44 pm

Tvojata senka напиша:
zorana напиша:
aleksandra напиша:
...kolku mnogu.... .... ...

имам уште еее али веке неможев треба уште да сечам да лепам само собирам весници

Уф супер супер супер...
леле дај коа ќе можеш стај од времето пред да замине...ако имаш уште

за жал сите се после смртта...ние дома секој ден купуваме весници и јас секој ден ги проверувам пред сообракајката имаше еднаш месечно нешто за Тоше напишано...сега кога и да отворам весник секој ден има по нешто ,а пред тоа не им текнуваше дека постои
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 29
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: .........   Саб Aвг 09, 2008 5:49 pm

Па ..и не е баш така...ама факт е дека сега има мноооогу повеќе...
А јас пак гледам дека си постирала ..и помислив уште слики
Поздравче!!!!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Нед Aвг 10, 2008 4:12 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: .........   Нед Фед 15, 2009 3:19 pm

ПРЕЗЕМЕНО ОД "БЛИЦ": ТОШЕ ПРОЕСКИ

Ќе го вратам своето вистинско презиме Проја


Тоше Проески, најпопуларниот македонски пејач, одржа мини концерт на промоцијата на својот нов албум "Пратим те" во преполниот клуб "Елингтонс" на белградскиот хотел "Хајат". Освен белграѓани, меѓу кои беа и многу негови колеги (Тијана Дапчевиќ, Гога Секулиќ, Снежана Џуришиќ, Маја Оџаклиевска, Јелена Карлеуша...), на овој несекојдневен концерт присуствуваа и најогнените фанови кои тој, како љубезен домаќин, ги доведе со автобус од Скопје и им плати сместување во престолнината на СЦГ!
- Денес е роденден на мојата мајка, па оваа вечер и ја посветувам на неа. Таа остана во Скопје и сега веројатно е на некоја романтична вечера со татко ми - рекол Тоше на почеток на разговорот за "Блиц".
А девојката? Дали таа дојде?
- Немам девојка. Немам дури ни дете, иако некои весници напишаа дека во Словенија ми се родил син. Таа жена за која ме врзуваат, е моја познаничка, но никогаш ништо интимно не сме имале. Невозможно е да добиете дете ако со некој испиете кафе штом се сретнете (се смее).
Во какви односи сте со бившата девојка Благица Павловска, македонска пејачка?
- Со сите досегашни девојки останав во одлични односи. Крај на љубовта не мора да биде и крај на пријателството.
Слушам дека сте купиле стан во Скопје.
-Да. Ете, по толку години работа на естрадата, успеав да заштедам пари и да купам стан. Има 76 квадрати. Таман е како за мене самец (се смее).
Дали е точно дека Вие во суштина не се викате Тоше Проески туку Тодор Проја?
- Јас се викам Тодор Проески. Точно е дека мојот дедо се презивал Проја, но под влијание на средината го променили презимето за да биде во духот на македонскиот јазик. Но, да ви откријам, планирам да го вратам старото презиме ако се решам да правам светска кариера. Мислам дека на странците далеку им е полесно да го изговорат и запаметат Проја отколку Проески.http://star.vecer.com.mk/tekst.asp?tid=20645

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: .........   

Вратете се на почетокот Go down
 
.........
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Архива :: Кариерата на Тоше низ медиумите-
Отиди до: