HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 .........

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:37 pm

http://www.imagebam.com/image/4bfdc110796687
http://www.imagebam.com/image/32fb0810796688
http://www.imagebam.com/image/758fcf10796689
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:38 pm

http://www.imagebam.com/image/eefb8110796690
http://www.imagebam.com/image/82defb10796691
http://www.imagebam.com/image/b2395b10796696
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:38 pm

http://www.imagebam.com/image/cccacb10796697
http://www.imagebam.com/image/7902ce10796698
http://www.imagebam.com/image/7b230410796699
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:39 pm

http://www.imagebam.com/image/dcecdd10796700
http://www.imagebam.com/image/f6950210796701
http://www.imagebam.com/image/040ec210796702
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:39 pm

http://www.imagebam.com/image/adbb7410796703
http://www.imagebam.com/image/07186210796705
http://www.imagebam.com/image/012fa310796706
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:39 pm

http://www.imagebam.com/image/cff81610796708
http://www.imagebam.com/image/2aa6f310796709
http://www.imagebam.com/image/71d63810796710
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:40 pm

http://www.imagebam.com/image/61007a10796711
http://www.imagebam.com/image/06687210796712
http://www.imagebam.com/image/59b87610796713
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:51 pm

http://www.imagebam.com/image/b15d7b10797529
http://www.imagebam.com/image/f8333110797530
http://www.imagebam.com/image/285daf10797531
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:52 pm

http://www.imagebam.com/image/446b7610797532
http://www.imagebam.com/image/8603bd10797534
http://www.imagebam.com/image/56537210797535
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:52 pm

http://www.imagebam.com/image/c0fcf710797536
http://www.imagebam.com/image/e58cff10797537
http://www.imagebam.com/image/fa23c910797538
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:53 pm

http://www.imagebam.com/image/4b6cf710797539
http://www.imagebam.com/image/89149510797541
http://www.imagebam.com/image/28509e10797542
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:53 pm

http://www.imagebam.com/image/6e14da10797543
http://www.imagebam.com/image/0ab53e10797544
http://www.imagebam.com/image/4a9a9f10797545
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:54 pm

http://www.imagebam.com/image/61199c10797547
http://www.imagebam.com/image/580b8010797548
http://www.imagebam.com/image/6540a710797549
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:54 pm

http://www.imagebam.com/image/f3a7e610797550
http://www.imagebam.com/image/99d62210797551
http://www.imagebam.com/image/824c9010797553
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:55 pm

http://www.imagebam.com/image/4489ce10797554
http://www.imagebam.com/image/ddde2510797556
http://www.imagebam.com/image/8d966b10797559
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:55 pm

http://www.imagebam.com/image/5fe9bd10797563
http://www.imagebam.com/image/e60c5d10797564
http://www.imagebam.com/image/00d5ff10797565
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 3:56 pm

http://www.imagebam.com/image/9f516510797567
http://www.imagebam.com/image/e28b1b10797568
http://www.imagebam.com/image/639e7710797569
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 9:06 pm

...kolku mnogu.... .... ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 9:20 pm

aleksandra напиша:
...kolku mnogu.... .... ...

имам уште еее али веке неможев треба уште да сечам да лепам само собирам весници
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 9:25 pm

zorana напиша:
aleksandra напиша:
...kolku mnogu.... .... ...

имам уште еее али веке неможев треба уште да сечам да лепам само собирам весници

Уф супер супер супер...
леле дај коа ќе можеш стај од времето пред да замине...ако имаш уште

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: .........   Пет Aвг 08, 2008 9:25 pm

Ne brzai, kogato mozesh togava ke gi kachish statijte ot vestnicite. Nie ke pochekame kolkoto treba . Za Toshe sum gotova da chekam doveki

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Саб Aвг 09, 2008 5:44 pm

Tvojata senka напиша:
zorana напиша:
aleksandra напиша:
...kolku mnogu.... .... ...

имам уште еее али веке неможев треба уште да сечам да лепам само собирам весници

Уф супер супер супер...
леле дај коа ќе можеш стај од времето пред да замине...ако имаш уште

за жал сите се после смртта...ние дома секој ден купуваме весници и јас секој ден ги проверувам пред сообракајката имаше еднаш месечно нешто за Тоше напишано...сега кога и да отворам весник секој ден има по нешто ,а пред тоа не им текнуваше дека постои
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: .........   Саб Aвг 09, 2008 5:49 pm

Па ..и не е баш така...ама факт е дека сега има мноооогу повеќе...
А јас пак гледам дека си постирала ..и помислив уште слики
Поздравче!!!!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: .........   Нед Aвг 10, 2008 4:12 am

http://www.imagebam.com/image/f97cfa10889878
http://www.imagebam.com/image/fb6fb010889879
http://www.imagebam.com/image/44d04010889856
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: .........   Нед Фед 15, 2009 3:19 pm

ПРЕЗЕМЕНО ОД "БЛИЦ": ТОШЕ ПРОЕСКИ

Ќе го вратам своето вистинско презиме Проја


Тоше Проески, најпопуларниот македонски пејач, одржа мини концерт на промоцијата на својот нов албум "Пратим те" во преполниот клуб "Елингтонс" на белградскиот хотел "Хајат". Освен белграѓани, меѓу кои беа и многу негови колеги (Тијана Дапчевиќ, Гога Секулиќ, Снежана Џуришиќ, Маја Оџаклиевска, Јелена Карлеуша...), на овој несекојдневен концерт присуствуваа и најогнените фанови кои тој, како љубезен домаќин, ги доведе со автобус од Скопје и им плати сместување во престолнината на СЦГ!
- Денес е роденден на мојата мајка, па оваа вечер и ја посветувам на неа. Таа остана во Скопје и сега веројатно е на некоја романтична вечера со татко ми - рекол Тоше на почеток на разговорот за "Блиц".
А девојката? Дали таа дојде?
- Немам девојка. Немам дури ни дете, иако некои весници напишаа дека во Словенија ми се родил син. Таа жена за која ме врзуваат, е моја познаничка, но никогаш ништо интимно не сме имале. Невозможно е да добиете дете ако со некој испиете кафе штом се сретнете (се смее).
Во какви односи сте со бившата девојка Благица Павловска, македонска пејачка?
- Со сите досегашни девојки останав во одлични односи. Крај на љубовта не мора да биде и крај на пријателството.
Слушам дека сте купиле стан во Скопје.
-Да. Ете, по толку години работа на естрадата, успеав да заштедам пари и да купам стан. Има 76 квадрати. Таман е како за мене самец (се смее).
Дали е точно дека Вие во суштина не се викате Тоше Проески туку Тодор Проја?
- Јас се викам Тодор Проески. Точно е дека мојот дедо се презивал Проја, но под влијание на средината го променили презимето за да биде во духот на македонскиот јазик. Но, да ви откријам, планирам да го вратам старото презиме ако се решам да правам светска кариера. Мислам дека на странците далеку им е полесно да го изговорат и запаметат Проја отколку Проески.http://star.vecer.com.mk/tekst.asp?tid=20645

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: .........   

Вратете се на почетокот Go down
 
.........
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Архива :: Кариерата на Тоше низ медиумите-
Отиди до: