HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Јун 18, 2008 10:23 am

Nemam ja nista protiv narodne ali ne i svaka narodna. Halid Beslic ok. Turbo fol nikako!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Јун 18, 2008 10:26 am

Tvojata senka напиша:
Jas sum po narodnata...
Goce Arnaudov - forever!!!

стварно го слушаш Гоце Арнаудов?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Јун 18, 2008 3:06 pm

ROYAL напиша:
Tvojata senka напиша:
Jas sum po narodnata...
Goce Arnaudov - forever!!!

стварно го слушаш Гоце Арнаудов?
HEHEHEHE...ne be so ti e...
Ama sala na strana...ima nekoi preubavi narodni pesni..posebno Naum Petreski go sakam onaka bas mi e top...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Јун 18, 2008 4:45 pm

Za Nauma sam cula ali ko je Goce?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Јун 18, 2008 5:04 pm

слушам се....зависи од расположение......али дефинитивно најмногу Тоше.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Јун 18, 2008 9:29 pm

ROYAL напиша:
Tvojata senka напиша:
Jas sum po narodnata...
Goce Arnaudov - forever!!!

стварно го слушаш Гоце Арнаудов?

Баш си е cool човекот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Јун 18, 2008 9:49 pm

cherry напиша:
ROYAL напиша:
Tvojata senka напиша:
Jas sum po narodnata...
Goce Arnaudov - forever!!!

стварно го слушаш Гоце Арнаудов?

Баш си е cool човекот

мене ми е многу смешен.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Чет Јун 19, 2008 1:53 am

cherry напиша:
ROYAL напиша:
Tvojata senka напиша:
Jas sum po narodnata...
Goce Arnaudov - forever!!!

стварно го слушаш Гоце Арнаудов?

Баш си е cool човекот
Goceeeeeeeeee
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Чет Јун 19, 2008 9:27 am

Tvojata senka напиша:
cherry напиша:
ROYAL напиша:
Tvojata senka напиша:
Jas sum po narodnata...
Goce Arnaudov - forever!!!

стварно го слушаш Гоце Арнаудов?

Баш си е cool човекот
Goceeeeeeeeee

Тоооoo маjсторе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пет Јун 27, 2008 5:30 am

LudaMala напиша:
Za Nauma sam cula ali ko je Goce?narodno pee
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tanja_07
Член
Член
avatar

Број на мислења : 80
Age : 31
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Jул 02, 2008 2:48 pm

Најчесто слусам стар рок (џенис џоплин, битлси, ЕКВ) исто и аврил,хим итн.
Но се разбира My Nb 1==TOSE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Вто Jул 08, 2008 11:37 pm

da navistina Naum ima preubavi pesni,kako sto e 'ima li pesna;
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Вто Jул 08, 2008 11:44 pm

bibe_tose напиша:
da navistina Naum ima preubavi pesni,kako sto e 'ima li pesna;
дада......преубава..а и гласот му е топ....Али ипак Гоце е Гоце
П.С: Ели фала за сликата од Гоце..

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Нед Jул 13, 2008 1:05 pm

TOSE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
bibito
Член
Член
avatar

Број на мислења : 57
Age : 26
Локација : Knezha,Bulgaria
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Jул 14, 2008 7:02 pm

samo Tose
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Саб Jул 19, 2008 5:14 pm

Не го гледам стилот на песната ако е добра:D
иако преферирам рок:D

а омилени музичари: ТОШЕ нормално
Bryan Adams (какви балади прави човеков)
и група Green Day
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
Simi
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 29
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Нед Jул 27, 2008 3:01 pm

Go slusum TOSE....a omilana grupa mi e NICKELBACK(rock muzika)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Саб Aвг 16, 2008 1:30 am

se podrazbira...prvo i najmnogu Tose..a jas da vi kazam najmnogu si slusam makedonska muzika...si go cenam naseto..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Aвг 18, 2008 2:05 am

goce arnaudov definitivno NE!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Yani_Tose
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Age : 27
Локација : София
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-12-22

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Вто Дек 23, 2008 10:05 pm

Слушам всякаква музика,стига да е стойностна,а най-много слушам Тоше... ,а исках да питам някой,дали е слушал песента на орк.Академци и Милко Калайджиев(български певец)-"А,бре батко заглавен" и кое е момичето от клипа към песента...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
аnalia forever
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 3
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2010-02-07

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Нед Фед 07, 2010 2:16 pm

Освен Тоше ги слушам Justin Biber,Next Time,Aleksandar Belov,Maite Peronni,Alejandro Fernandez,Avril и мн други...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
hazmin
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Локација : nekade so mislite nakloneti kon TOSE
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-06-27

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Нед Фед 07, 2010 2:44 pm

..Освен музиката на Тоше го слушам Џастин Тимберлејк,Еревеј,Талија,Енрике Инглезијас и Давид Бисбал..а од македонскиве што да кажам..Прават ефтина музика недостижна за Тошевиот стил..ама ете ќе ги издвојам Некст Тајм
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Loreana
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 2
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2010-10-11

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Окт 11, 2010 12:50 am

Ова беше точно она што го барав долго време, но не можев да најдам. Ви благодаримеessay paper
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Музика-
Отиди до: