HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Љубов!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Љубов!   Вто Aвг 19, 2008 3:23 am

јас сакам да отворам една убавa тема...
дали сте заљубени?дали имате некој покрај себе?
за мене доволно говори пораката што е под линијата :)


Последната промена е направена од ElizaBeta на Вто Aвг 19, 2008 3:27 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Вто Aвг 19, 2008 3:23 am

а вие?

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emi
Член
Член
avatar

Број на мислења : 86
Локација : skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-21

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пет Aвг 22, 2008 1:14 am

jas sum mn vjubena
imam 5 godisna vrska(utreee)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пет Aвг 22, 2008 2:06 am

јој што убаво....јас сум несреќно заљубена... се надевам што поскоро ќе бидам среќно заљубена....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пет Aвг 22, 2008 4:29 am

Јас не сум вљубен никогаш не сум ни бил не знам кога ке ми се случи тоа

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Aвг 25, 2008 1:28 am

ROYAL напиша:
Јас не сум вљубен никогаш не сум ни бил не знам кога ке ми се случи тоа

e sega aj ne zezaj... ne se srami nasi sme si :p
btw jas denes t.e veke vcera(24.08) pravev 7 meseci
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Aвг 25, 2008 2:42 am

ROYAL напиша:
Јас не сум вљубен никогаш не сум ни бил не знам кога ке ми се случи тоа

уф блазе си ти
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Aвг 25, 2008 2:58 am

.................


Последната промена е направена од zorana на Саб Сеп 20, 2008 8:53 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
AlmostAnAngel
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 49
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Aвг 25, 2008 5:02 am

Jas sum cel zivot zaljuben.
Nekogas sum gord na toa, a nekogas MRAZAM sto e taka :S

Momentalno?

Pa...zaljuben sum ,da ... zosto da ne :)
No, fintata e vo toa sto sekogas sum pogresno zaljuben :S
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Aвг 25, 2008 6:18 am

aleksandra напиша:
јој што убаво....јас сум несреќно заљубена... се надевам што поскоро ќе бидам среќно заљубена....

Се надевам и jaс за тебе Сашке инаку
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Aвг 25, 2008 12:16 pm

jas sum si srekno nezaljubena

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Aвг 25, 2008 5:04 pm

cherry напиша:
aleksandra напиша:
јој што убаво....јас сум несреќно заљубена... се надевам што поскоро ќе бидам среќно заљубена....

Се надевам и jaс за тебе Сашке инаку

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Aвг 25, 2008 11:04 pm

хммм,јас би рекла дека се е полесно кога си вљубен...сакам и јаааааас
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Aвг 25, 2008 11:13 pm

Eli напиша:
jas sum si srekno nezaljubena
....хммммммммммм

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Aвг 25, 2008 11:35 pm

Tvojata senka напиша:
Eli напиша:
jas sum si srekno nezaljubena
....хммммммммммм

pa dobro sea

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Вто Aвг 26, 2008 9:20 am

Eli напиша:
Tvojata senka напиша:
Eli напиша:
jas sum si srekno nezaljubena
....хммммммммммм

pa dobro sea

ajde ajde...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Вто Aвг 26, 2008 10:29 am

Ех ...да можам бар да се заљубам...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Вто Aвг 26, 2008 12:26 pm

Tvojata senka напиша:
Ех ...да можам бар да се заљубам...

pa mozes

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Вто Aвг 26, 2008 1:21 pm

Eli напиша:
Tvojata senka напиша:
Ех ...да можам бар да се заљубам...

pa mozes
Не е тоа така едноставно

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Вто Aвг 26, 2008 1:57 pm

Tvojata senka напиша:
Eli напиша:
Tvojata senka напиша:
Ех ...да можам бар да се заљубам...

pa mozes
Не е тоа така едноставно

aj ke praime muabet u zivo

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Вто Aвг 26, 2008 2:35 pm

Tvojata senka напиша:
Ех ...да можам бар да се заљубам...

ха,ха многу јасно дека можеш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Вто Aвг 26, 2008 3:03 pm

Љубовта е како Дух! Сите зборат за неа а никој не ја видел

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Вто Aвг 26, 2008 3:13 pm

Tvojata senka напиша:
Љубовта е како Дух! Сите зборат за неа а никој не ја видел
...можеш само да ја почуствуваш....аххххх....љубов...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пет Aвг 29, 2008 3:03 am

Tvojata senka напиша:
Љубовта е како Дух! Сите зборат за неа а никој не ја видел


се согласувам со тебе..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: ...мали мисли ...од големи умови...   Саб Aвг 30, 2008 2:58 pm

1) Vljubeniot go zatupuva centarot za razum.
2) Samo ti bidi glupav toa ne boli.
3) Zezaj se so zivotot samo vnimavaj toj da ne te zezne tebe.
4) Vo ljubovta da se prosti toa znaci vistinski da se saka.
5) Dete si onolku kolku sto cuvstvuvas deka si.
6) Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot.
7) Pijaniot gleda duplo, a vljubeniot ne gleda nisto.
8) Da bev misla sekogas ke ti doagav na pamet.
9) Najvazno od se e covek da znae da bide zadovolen so sebe i so ona sto go ima
10) Ljubovta e najgolemo zlo, sekogas nekoj place.
11) Zivej go sekoj den kako da ti e posleden.
12) Koga si sreken i sonceto so tebe brza.
13) Nemozes da go dobies najdobriot prijatel, najdobrite prijateli se steknuvaat.
14) Ljubovta znaci da sakas id a bides sakan.
15) Ljubovta nitu se kupuva, nitu se prodava, taa edinstveno se dava i se prima.
16) Uzivaj vo sekoj den.
17) Vremeto minuvaj go so srekni luge.
18) Zapomni deka srceto koe e ispolneto so blagodarnost, skoro sekogas e ispolneto so sreka.
19) Koga odis na spienje spij. Za problemite prodolzi da mislis narednoto utro.
20) Denes e tesko covek prijatel da najde.
21) Utre e Sv. Valentin. Utre nautro ke tropnam na tvojot prozorec i ke bidam tvojata Sv. Valentina. [Sekspir – Hamlet]
22) Samo onoj sto padnal. Moze na drugite da im dade prav primer kako da stanat.
23) Vredi da se boris za ona sto vredi da go imas.
24) Zosto zemjata e trkalezna? –Za da moze sekoj covek na nea da bide centar.
25) Drugarstvoto i ljubovta se dve granki na edno drvo, samo sto na ednata ima poveke cvetovi.
26) Veruvaj i naljubovta i togas koga ke ti zadava bolka ne go zatvoraj srceto.
27) Ljubovta e kako pesna, a ne postoi pesna bez kraj.
28) Nekogo celosno da go imame toa e najdobro, no ako toa ne e mozno najdobro e celosno da go nemame.
29) Ljubovta e luda – preskoknuva potok tamu kade sto ima most.
30) Ako sakas da bides sreken raboti za srekata na drugite.
31) Nisto vo zivotot tolku ne ne razocaruva kako koga strelaat vo nas i nema da ne pogodat.
32) Vistinskata radost vsusnost e bez pricina.
33) Radosta e kerka na bolkata.
34) Onoj koj svojata tajna ja cuva za sebe, toj sekogas ostanuva svoj gospodar.
35) Tajnite se uste ne se cudo.
36) Za sekoe otkrivanje na nekoja tajna vinoven e onoj koj ja doveril.
37) Kao mozeme od nekoj drug da barame da ja cuva nasata tajna koga i nie samite ne mozeme da ja socuvame.
38) Komu da doveris tajna? –Na lazlivec ili na nem covek?
39) Dobrite stari vreminja! –Site vreminja koga ke mu pripadntat na minatoto se dobri.
40) Da se zboruva za starite sramovi sekogas e poucno.
41) Nema poverenpridruznik od naseto grdo minato.
42) Nikoj ne se svrtuva kon ona za koe nema lek. –Ona sto bilo pominalo.
43) Onie koi ne go pomnat minatoto, se osudeni da go povtoruvaat.
44) “Prijatelot” vo dobri vreminja e e kako senka koja isceznuva koga ke nastapi temninata.
45) Prijatelsvoto (ljubovta) e edna nezna tkaenina od cuvstva koja se kini so eden nevnimatelen dopir.
46) Sakaj za da bides sakan.
47) Zivoto e zileno topce neznaes na koja strana ke skokne.
48) Najgolema slabost na razumot se sostoi vo nedoverbata na kon silata na razumot.
49) Dela a ne zborovi [Res non verba]
50) Sega znam deka nisto ne znam.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубов!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: