HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Љубов!

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Саб Aвг 30, 2008 7:55 pm

Ljubovta e sila, ljubovta e mok, gotovo dete za edna nok.

Sakaj, zasto golemi se srcata sto sakaat.

Nikogas na nikoj ne kazuvaj mu kade te boli. Nikogas na nikogo ne kazuvaj mu koga srceto ti e zaljubeno, zasto lugeto se zli, ke te povredat onamu kade najmnogu te boli I ke ti go zemat ona sto najmnogo go sakas.

I love you koga si tuka, koga te nema, doaga smena.

Dovolen e eden moment za nekogo da zasakas, a premalku eden cel zivot za nekogo ta zaboravis-sekogas ke bides vo moite misli.

Vremeto e predolgo za onie koi cekaat, a prekratko za onie koi sakaat.

Mislejki na tebe, zivotot mi stanuva poubav, falati sto postois.

Dlaboko veruvaj vo ona sto go sakas, I zapomni: izgubeno e ona samo od koe sme se odrekle.

Vo zivotot posakuvaj dve raboti: da nesakas nesto sto e izgubeno I da ne go izgubis ona sto go sakas.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Саб Aвг 30, 2008 8:00 pm

Любовта е най-популярната окупацияОтреден ни е кратък живот, но изживеем ли го добре, споменът за него ще бъде дълъгЛюбовта, това е цял океан в една сълза, седем небеса в един поглед,ураган в една въздишка,светкавица в едно докосване, милион години в една минутаЩАСТИЕТО Е ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, КОЕТО ЧОВЕК MOЖE ДА РАЗДАВА, БЕЗ ДА ПРИТЕЖАВА

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Саб Aвг 30, 2008 8:01 pm

Najubava e ljubovta koga usnite ke se spojat, a za taa ljubov potrebni se dvajca.

Ljubovta e poveke od cuvstvo, taa e potreba, glad, zed koi se sovrseno prirodni.

Nikoj ne moze da zivee srekno a da ne prima I da ne dava ljubov. Toa e zadovoluvanje na zakonot I na zivotot.

Ako sakas nemoj da kries, zasto ne e zabraneto da si zaljuben.

Ako nekoj go sakas sakaj go poleka, zasto se sto brzo odi, odi naopaku, ljubovta koja brzo ida, brzo I se gasi, ljubovta koja tivko tece, vecno zivotot go krasi.

Ti si nekoj koj mnogu mi znaci, ti si onaa stvarna ljubov, ti si nekoj kogo go cekam, sakam, Ti si moja slatka tajna.

Cuvaj ja ljubovta nasa da ne vene, cuvaj ja srekata za mene I za tebe.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivotopansko
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-30

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Саб Aвг 30, 2008 9:12 pm

и јас сум заљубен.во врска сум скоро 11 месеци,преубаво ми е,се чуствувам сакано,разгалено...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Саб Aвг 30, 2008 9:51 pm

...аххх...љубов... .. ...и јас сакам да ме разгали некој... ...поззз..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivotopansko
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-30

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Саб Aвг 30, 2008 10:47 pm

Љубовта ке дојде тогаш кога најмалце очекуваш!! верувај мене така ми се случи.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Саб Aвг 30, 2008 10:58 pm

ја чекам... ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 1:25 am

и јас чекам..ама ја нема некако...

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 1:39 am

da ve izvestam deka nekoj od forumov e mnogu taze zaljuben

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 1:43 am

..е ако ако така треба....само пазете се од несреќна љубов...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 1:45 am

и од невозможна

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 2:28 am

На тебе се ме потсеќа кај и да одам
ми требаш ти одново да се родам
јас во нас се колнам и уште помнам
а ти забораваш
ко да вчера не ни било никогаш


Среќа е што се наоѓаме под исто небо и затоа каде и да си, подигни ја главата и слушни го говорот на звездите...Знаеш ли дека на некого му недостасуваш?

Понекогаш зборовите се премногу сиромашни за да го кажат сето она што се крие во срцето, но шаренилото на звездите ги сее чувствата кои велат МИ НЕДОСТИГАШ!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 2:35 am

Времето е предолго за оние кои чекаат, а прекратко за оние кои се сакаат!


Кога ќе остарам, многу работи ќе се сменат.. косава, очиве, кожава, усниве, ама никогаш нема да се смени срцево мое што чука за ТЕБЕ! ТЕ САКАМ


Јас сум во болница. Не се секирај не е ништо страшно. Нешто со срцето. Те најдоа тебе во него.*****************

Љубовта би била прекрасна кога луѓето искрено би се интересирале едни за други.

Оној кој не знае да чека никогаш нема да сфати дека чекањето вреди љубов.

Заборавот на саканата личност е тежок, а љубовта е секогаш некоја тажна приказна.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 4:23 pm

Voli ono ko voli tebe al pazi da ne te zajebe. Ako neko reci umrecu za tebe ti mu reci umri ko te jebe.


Следи го компасот на срцето и верувај- ке те насочи кон вистинскиот пат!

Секоја капка дожд ме потсека на тебе а јас сум жива вода. Јави ми се да не настинам...

Љубомората се раѓа заедно со љубовта, но двете не умираат заедно!

Љубовта е казна а ние сме казнети зошто не сме знаеле да останеме сами!

Никогаш не вели те сакам ако не ти значам, никогаш не зборувај за чувства ако знаеш дека те сакам, никогаш не гледај ме в очи кога знам дека е лага, никогаш не вели те сакам ако мислиш ЗБОГУМ...

Длабоко верувај во она што го сакаш и запомни: изгубено е она од кое сме се откажале. Во животот посакај да не го сакаш изгубеното и да не го изгубиш саканото.

Помислата на мене не сакам да ти е обврска туку производ на искрени чувства затоа помислувај на мене кога ке можеш и онолку колку што имам заслужено.

Кога ти е тешко и срцето ќе ти се скрши, солзите сами ќе капат, немој да ти е мака продолжи да ја читаш пораката и ке сватиш кој намногу те сака.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 4:24 pm

Седејќи на дното од својата душа,ги гледав ѕвездите и восхитувајќи им се размислував која е целта на мојот живот.Лутајќи низ мислите нешто ме вовлече во нечие царство а некое убаво чувство завладеа со мене.Лутам и веќе не знам каде сум а убавото чувство го снема.Сега сум во темниот тунел на лавиринтот на љубовта, чија единствена светлина си ти.

Посакај да бидеш желба и јас ке те посакам, посакај да бидешљубов и јас ке те те засакам само немој да посакаш да бидеш болка зошто никогаш нема да те преболам.

Ако некој оваа недела помине и те стави во црвена врека не се плаши Дедо Мраз ми ја исполнува новогодишната желба!!!

Посакувам барем една твоја мисла да ми припаѓа само мене затоа што сите мои мисли ти припагаат само тебе...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 4:26 pm

Љуби го оној кој е добар,а не оној кој е убав,бидејќи оној кој е добар ствара,а убавината бара!

Момци не мачете се со истражување на љубов туку најде те си профитабилна работа и девојчињата сами ќе доаѓаат.Жално,но вистинито!

Моето име е бакни ме,моето презиме е прегрни ме,а мојот прекар е сакај ме!

Тие што вечерва се будни сакаат некого, а оние што вечерва спијат се сакани, затоа убаво спиј ангелу најубав зашто има кој да те сака!

Не ми го крши срцето на илјада парчиња, зошто секое парче Те Сака како илјада срца.

Кога Господ ја отвори книгата на судбината и ме запраша што сакам, јас му одговорив:" Господи чувај ја личноста што ја чита поракава, затоа што таа ми е најважна од се"!!!

Го сакам сонцето дење, ја сакам месечината навечер, а тебе Те Сакам секогаш!

Tажно е сонцето кога нема кој да грее, тажно е срцето кога сакано не е,тажни се облаците кога дожд се спрема, тажно е срцето мое кога тебе те нема.

Се бараат најубавите очи, а потрагата трае 1000 Години....Потрагата е завршена, бидејќи најубавите очи ја читаат поракава.

Господ на светот му подарил три светлини:
Најголемата да свети дење, најмалата да свети ноќе а најубавата во твоите очи.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 4:27 pm

LJubovta i ludosta se sakale, ednas ludosta podarila roza na ljubovta i so trnot i gi povredila ocite od togas ljubovta e slepa a ludosta ja vodi.

Nema den, nema nok da ne pomislam na tebe kako si daleku te cuvam vo sebe, posakuvam da sum vo srceto tvoe te sakam najmnogu angelce moe!.


Tesko e da mrazis nekoj komu srceto si mu go dal, tesko e da prodolzis koga veke ednas si zastanal, tesko e da pomines pokraj nekoj koj ti bil se, tesko e da sakas da reces Ne!.

Ljubav i prijatelstvo su dve lepi reci,
ali obe je tesko steci.
Zato prijatelstvo pruzi svima,
a ljubav samo voljenima.

Zivot je borba, rijetka je sreca, u borbi duso istrajan budi, ne kloni nikad, pomisli samo da postoji srce koje te ljubi.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 4:30 pm

Секоја капка од дождот е моја солза за тебе,
секое утро се будам со желба да те имам крај себе,
со секоја ноќ и ден без тебе,
пополека но сигурно умирам по тебе.

Ако е Бог единственото нешто кое не мора да биде видено, а во него да се верува,
тогаш ти си единственото нешто кое не мора да биде присутно за да биде сакано!

Желим да се туга никад не појави у твоим очима,
да те среча блиста као звезде у ночима,
желим да те душа никад не заболи
и да те свако као ја воли.

Фрли ја чашата високо ќе падне на земјата,
фрли камен во вода ќе го допре дното,
фрли гранка во оган ќе изгори,
отфрлиме мене од тебе ќе умрам за тебе.

Веруј да мислим на тебе и када те не видим,
веруј да те желим и када те не зовем,
веруј да те љубим и када те не додирујем,
веруј да ми требаш и сад кад ниси ту!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 4:32 pm

Ти праќам бакнеж во ладни ноќи да те грее. Ти праќам душа во ноќта да те чува. Ти го праќам срцето да те буди секое утро! Ти се праќам себе, зошто не можам без тебе.

Звијезде могу пасти, сунце може нестати, али те волети нечу престати. Могу пасти планине и стати ријеке, али че те моје срце вољети у вијеке
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 4:35 pm

1. Посакај да бидеш желба и јас ќе те посакам. Посакај да бидеш љубов и јас ќе те те засакам. Само немој да посакаш да бидеш болка, зошто никогаш нема да те преболам.

2. Ако некој оваа недела помине и те стави во црвена вреќа, не се плаши, Дедо Мраз ми ја исполнува новогодишната желба!!!

3. Посакувам барем една твоја мисла да ми припаѓа само мене, затоа што сите мои мисли ти припаѓаат само тебе...

4. Ако на поракава не ми одговориш за 30 секунди, од кои поминаа 10 и ако не стигне за 18, од кои поминаа 2, ми должиш 100 бакнежи. Времето истече!

5. Еден ден кога ќе се сетиш на мене, не се сеќавај на спомените, тие се минато, а минатото заборав, туку сеќавај се на љубовта, затоа што таа е вечна.

6. Ако е казна што те сакам, барам да ми се одмаздиш на ист начин.

7. Јас сум твое зрно песок во пустина, затоа чувај ме добро, бидејќи ако ме испуштиш од раце сите други ќе ти личат на мене, но ниедна од нив нема да бидам јас.

8. Мојата душа не е патека да минеш и да заминеш. Мојата душа не е камин да се згрееш и да исчезнеш. Мојата душа е божји храм- влегуваш и остануваш таму!

9. Ќе дојде време кога ќе ме прашаш што сакам повеќе- тебе или животот. Јас ќе ти одговорам животот, а ти ќе се налутиш и ќе заминеш без да дознаеш дека ти си ми животот.

10. Ноќва пратив ангели да те чуваат, ама тие брзо се вратија и ми кажаа дека ангели ангел не чуваат.

11. Не барај од сонцето вечно да свети, не барај зошто постои ноќ. Не барај од човекот вечно да живее, не барај зошто постои смрт. Не барај од мене да престанам да љубам, не барај зошто постоиш ти.

12. Кога би ме изгубил, би изгубил многу повеќе отколку јас, зошто јас можам да сакам многу како тебе, но тебе не може никоја да те сака како јас!

13. Барајќи топлина во студенилото не можам да престанам да те сакам ..... До мојот најмил...

14. Замисли ме како капка вода. Ако ме држиш во рака ќе се излеам, ако ме држиш на сонце ќе испарам, ако ме држиш на ладно ќе замрзнам. Затоа држи ме во срцето за вечно да останам.

15. Ти имаш нешто прекрасно, нешто единствено, нешто што не можат сите да го имаат... Ти ме имаш мене...

16. Ако некогаш некоја успее со коцка мраз на сонцето да го испише твоето име, ќе признаам дека те сака повеќе од мене.

17. Те гледам – поминуваш, те чекам – заминуваш, ти викам – не слушаш, те сакам – не веруваш.

18. Драг кориснику. Ве известуваме дека сметката за овој месец изнесува 1.000 БАКНЕЖИ! Сметката можете да ја платите кај мене откако ќе ви стигне оваа порака.

19. Да те помнам ме тера минатото. Да те сакам ме тера срцето. Да ме сакаш не те задолжувам, затоа сакај ме ако заслужувам.

20. Кога ќе ме оставиш, остави ме на дожд, за да не бидам единствена која плаче...

21. Зарем не се измори? Синоќа цело време трчаше низ моите мисли.

22. Сакав некој некогаш, ќе сакам некој секогаш, но никој никогаш како тебе некогаш.

23. Тешко е да гледаш сонце, а да не видиш сјај. Тешко е да сакаш некој, а да знаеш дека е крај.

24. Сакај, зошто храбрите сакаат, а кукавиците чекаат да бидат сакани.

25. Подобро е да љубиш и да изгубиш, отколку никогаш да не љубиш...

26. Има нешто полошо од смртта, а тоа е да си жив, а да знаеш дека љубовта е мртва.

27. Да сакаш значи да си помеѓу 1000, а да гледаш само еден...

28. Тајна љубов е онаа која се труди да ги воспостави двете битија на љубовта во рамнотежа...

29. Велат дека дождот го праќаат мртвите на оние што ги сакаат. Така кога ќе умрам, дождот кај тебе никогаш нема да престане.

30. Не е тешко да се љуби, тешко е да се каже ,,те сакам“...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 4:36 pm

31. Можеби судбината ќе не раздели, можеби животот ќе земе дел од нас, но барем помни го оној час кога се запознавме ТИ и ЈАС.

32. Ако при секоја помисла на тебе од небото паѓа по една ѕвезда, тогаш сигурно и месечината би знаела што е тоа осаменост!

33. Некоја го следи твојот чекор, друга го слуша твојот глас, трета е до тебе, но само една те сака вистински, а знај таа сум јас.

34. Ќе престанам да те сакам кога глувиот сликар ќе го наслика звукот на розата што паѓа на под од кристал.

35. Како можам да го сакам она што го имам, кога го немам она што го сакам.

36. Љубовта е како дух- сите зборуваат за неа, но само некои можат да ја видат.

37. Не верувај му на оној кој со насмевка на лицето ти вели ,,те сакам“, туку на оној кој со солзи во очите те прашува ,,дали ме сакаш“?

38. Немој да мислиш дека ќе те сакам цела вечност, затоа што животот не е вечен. Ќе те сакам само еден дел од вечноста, а тоа е цел мој живот.

39. Сакам три работи: сонце, месечина и тебе. Сонце за еден ден, месечина за една ноќ, и тебе за цел живот.

40. Вечерва ги броев ѕвездите и забележав дека фалат две, но тогаш се сетив дека се скриени во твоите очи.

41. Ме научи да те сакам, но не ме научи како да те заборавам ако некогаш те изгубам...

42. Ке дојде време кога животот ќе не раздели, јас на север, ти на југ, или смртта во еден час ќе земе дел од нас.. Затоа не заборавај го оној час кога се запознавме ти и јас.

43. Никогаш не сакај го оној кој ти вели ТЕ САКАМ, сакај го оној кој секогаш ти вели САКАЈ МЕ.

44. Болно е да го сакаш оној што некогаш си го мразела. Тешко е да го мразиш оној кој некогаш си го сакала...

45. Некогаш ги сакав твојте очи, некогаш ја сакав твојата коса, некогаш те сакав само тебе- в срце те носев ко капка роса.

46. Животот е борба и ретка среќа, бори се храбро- под туѓи плеќи, истраен биди- надеж не губи, постои срце кое те љуби.

47. Далеку си од очиве, но од срцево не си. Она што ми недостига знај само си ти.

48. Иднината е полна со тајни, сегашноста со промени, минатото разнежнува- полно е со спомени.

49. Се повеќе те сакам, со секој ден, со секое утро, денес повеќе од вчера, а многу помалку од утре.

50. Штом затворам очи, ликот твој го гледам, се друго заборавам, срцето го следам.

51. Ако е Господ единственото нешто во кое се верува без да биде видено, тогаш ти си единственото нешто што не треба да биде присутно за да биде сакано.

52. ТЕ МРАЗАМ затоа што ме натера да ТЕ САКАМ!

53. Тешко е да се каже што е тоа љубов. Се знае само дека во душата е страст сто владее, во разумот симпатија, а во телото таинствен нагон да се има некого да се сака.

54. Ако беше солза, ќе ми беше во очиве, ако беше цвеќе, ќе ми беше во рацеве, но ти си човек и си ми во срцево. ТЕ САКАМ!

55. Има моменти кога срцето гледа подалеку и подобро од окото. Моево срце те гледа само тебе и плаче, зошто ти не си тука за да ти каже колку те сакам.

56. Како поклон за љубовта ти го давам срцево, да ти прави друштво додека сме разделени.

57. Ако некогаш нешто те потсети на мене и на мојата љубов кон тебе, те молам не мрази ме, сети се дека некогаш сме биле заедно, иако тоа не траеше толку долго колку што трае мојата љубов за тебе...

58. Да ти го подарам срцево мало е. Да ти подарам вечност кратка е. Да ти го подарам животов беден е. Да ти подарам љубов не сакаш, затоа еве ти слобода, ТЕ САКАМ!

59. Љубовта е како драма- романтична и слатка, но најлошо е кога аматерите ја режираат таа драма и затоа на крајот остануваш сам...

60. Кога би сакала да сакам, би го сакала оној што ќе ме сака и што ќе сака да биде сакан од онаа што ќе го сака.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 4:36 pm

61. Само го натера моево срце да се вљуби, а кога тоа се случи, зошто не му дозволи вечно да те љуби?

62. Ајде да играме пролет- јас ќе те сакам, а ти ќе цветаш.

63. Бев на лекар и ми најдоа: шеќер во крвта, камен во бубрегот и тебе во срцето!

64. Постои нешто поради кое би се откажала од сите момчиња, а тоа си ТИ!

65. Ако е Господ нешто што не е видено, а се верува во него, тогаш далечината не е пречка да се сака премногу!

66. Ако некогаш се сетиш на мене и кажеш ,,ТАА МЕ САКАШЕ“, не заборавај да кажеш ,,ТАА ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ САКАНА“.

67. Ако винските мушички на 40*C стануваат хомосексуалци, јас на нормална температура станувам зависна од тебе.

68. Во животот поминав низ тешки моменти, но никој никогаш не ми помогнал, па затоа Господ ме награди со сонце. Изгрева на запад, а заоѓа во срцето и се вика.....

69. Твојот поглед нежно ме милува, а твојата насмевка ме оживува. Без тебе љубовта не постои- ти срцево веднаш ми го освои!

70. Не знам дали ангелите живеат на небо или на земја, но знам најслаткиот ангел ја чита поракава.

71. Љубовта не се учи, љубовта не се прави, љубовта дошла тогаш кога срцето ќе ти јави.

72. Ако некогаш се почувствуваш осамен, не биди тажен. Погледни во небото, помисли на мене и колку и да сум далеку ќе бидам блиску до тебе.

73. Не учам Хемија зошто ти си мојата супстанција, не учам Физика зошто ти си магнет што ме привлекува, не учам Биологија зошто ти си Y а јас X, не учам англиски зошто можам да ти кажам I LOVE YOU!

74. Љубовта е желба во твоето срце и никој не ја знае освен ти.

75. Не го сакам танцот- но го играм за тебе, не го сакам виното - но го пијам за тебе, не го сакам животот – но го живеам за тебе, не се сакам себе – но те сакам тебе.

76. Што е животот? Животот е љубов. А што е љубовта? Лјубовта е бакнеж. А што е бакнежот? Дојди ќе ти покажам...

77. Кога се сака се бара начин, а кога не се сака се бара изговор...

78. Велат човекот живее онолку колку што е сакан. Ако е тоа така, ти ќе живееш вечно..

79. Вечерва нешто убаво се спрема- ти си тука покрај мене иако те нема, ги чувствувам твоите усни, допир и моќ, срценце мое ти посакувам ДОБРА НОЌ!

80. Моето име е БАКНИ МЕ, моето презиме ПРЕГРНИ МЕ, а мојот прекар е едноставен- САКАЈ МЕ!

81. Кога ангелите сакале да направат нешто поубаво од нив, те создале тебе.

82. Според љубовниот закон на РМ те осудувам на доживотен затвор во моево срце. Обвинетиот нема право на жалба и се што ќе каже ќе биде употребено против него.

83. Оваа порака е настаната пред 100 години во вселената, со надеж дека ќе го пронајде најубавото суштество во универзумот. Во овој миг мисијата успешно заврши.

84. Љубовта е најреткиот цвет на свртот, кој со нетрпение чекаш да порасне, уживаш гледајќи го како расте и тагуваш мислејќи дека одамна почнал да вене...

85. The best and the most beautiful things in the world can not be seen or touched… but are felt in the heart...

86. I’m too young to die, too old to cry, too much in love to say goodbye…
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Нед Aвг 31, 2008 8:36 pm

SVAKE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Пон Сеп 01, 2008 6:21 pm

можеш да ме оставиш...
можеш да ме заборавиш...
можеш да ме сакаш...
можеш да ме мразиш
само едно не можеш...
- времето што го поминавме заедно .не можеш да го оставиш ниту заборавиш,
а сеедно дали ќе го сакаш или мразиш, затоа што тоа останува во тебе и еден дел од твојот живот ми припаѓа (и ќе ми припага) само мене


Никогаш на тој што го сакаш не му цртај срце, цртај му круг затоа што срцето се крши, а кругот се врти!


Можеш да се разбудиш со мисла колку се нереални соништата. да го живееш денот обидувајќи се да ги сватиш. но секогаш заспиваш знаејќи дека можеш да го оствариш секој твој сон... бидејќи од утре е нов почеток, а патоказот покажува само една единствена патека на животот и мечтите, а тоа е љубовта!


Склопи ги очите во темнината на ноќта и дозволи ѕвездите да ти го осветлат патот, до онаа за која утре вреди да се разбудиш


И тишината е убава кога мислам на тебе!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   Сре Сеп 03, 2008 3:09 am

Ме научи да те сакам, но не ме научи како да те заборавам ако некогаш те изгубам...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Љубов!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубов!
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: