HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)

Go down 
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Сре Апр 16, 2008 11:49 pm

за сите луѓе што ке отидат на другиот свет е жално и болно, но болката е уште поголема за оние кој биле славни личности или пејачи каков што е случајот со нашиот тоше

ги гледаш насекаде, ги слушаш насекаде, и едноставно не можеш да се помириш дека веќе ги нема, има доста вакви случаи обично вака завршуваат најголемите ѕвезди во цутот на нивната младост, а најчесто тоа се случува на кобните патувања од концерт на концерт...

_________________


Последната промена е направена од ROYAL на Чет Апр 17, 2008 12:06 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 12:03 am

Aliyah е родена на 16 јануари 1979 загина на 22 години 25 август 2001 во авионска несреќа, пред неа престоеше брилијантна кариера имаше неколку филмски улоги и многу хитови, јас на пример ја памтам по More than a lover таа песна ја сакав многу кога бев помал и само ја слушам песната и читам во весник дека пејачката загинала, одма почнав да плачам многу ми беше жал иако не и бев некој фан, ја памтам по филмот Quieeen of the Damned
_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 12:17 am

Selena Quintanilla Perez родена е на 16.04.1971 а загина на само 23 години за оваа пејачка ептен ми е жал бидејки приказната за неа е многу тажна а и сум гледал филм базиран на нејзината историја, таа беше Американска-Мексиканска пејачка сите ја сакаа и од ден на ден се популарна стануваше, се додека еден ден не ја уби нејзината уредничка на фан клубот посветен на неа.Светот беше во шок можеби ние не се сеќаваме беше пред 10-12 години но сите ја памтат како СЛАТКАТА СЕЛИНА

позади себе остави многу албуми од кој и последниот англиски за мене најжална песна од неа е Dream of you

селина и нејзината свирачка група во која беа нејзиниот свршеник, брат и сестра

непосредно после нејзината смрт снимија и филм за нејзиниот краток живот во кој главната улога имаше чест да ја одигра Jenifer Lopez


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 12:27 am

Bravos za ovie Chris. Epten mi e krivo za site talentirani umetnici koi zaminaa prerano. Tragicnata smrt na Selena, go gledav i filmot, imam i nejzini pesni i stvarno zalno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 12:40 am

за неа ми е највеќе жал некако се гледа по фацата дека била могу добра

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 12:49 am

znam, epten e srcka. kolku bizarno, ja ubila pretsedatelkata na fan clubot. nekoja poremetena e taa sigurno-psihopat
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 12:51 am

па мрдната бе, требало сите фанови на селина да ја убијат, ја не знам што би направил од гнев да дознаам дека тоше беше убиен а слушнав таква гласина

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 12:59 am

lele cuti i jas go slusnav toa. stvarno ne znam kako bi izreagirala koga bi doznala deka e visitina
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 1:07 am

ке се дознае еден ден... или пак ке остане вечна тајна како што остана за Борис Трајковски

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 2:42 am

Imam slusnato za Selena, zatoa sto go gledav filmot so J.Lo i stvarno bese mnogu ubav i tazen...

A sto se odnesuva do smrtta na Tose, nie mozeme da razmisluvame cel zivot i se ke bide za dzabe...toa e visoka politika i jas mislam deka nikogas nema da se doznae vistinata, za zal...

Kako mozea da gi razjasnat site avionski, helikopterski nesrekji...samo taa od Boris Trajkovski ne mozat i posle 4 godini...
Kako mozat da gi razjasnat site avtomobilki nesrekji, a samo od Tose ne moze...dzipot 100 pati bese prenesuvan Hrvatska-Makedonija i nikoj nisto ne moze da doznae...kako ne
Samo Gospod gleda...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 8:32 am

да, само господ гледа, па знаеш ти нели ВО МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ НЕ МОЖЕ НИШТО

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 10:24 pm

2PAC е роден на 16 јуни 1971 а загина на 13 септември 1996, колку што знам раперов загина млад во една мафијашка пресметка ИАКО многу од неговите фанови веруваат во тоа дека не е мртов, ама што знаеме.. се бидува


секоја чест на неговите дела бидејки е многу попопуларен од некои живи рапери на музичкава сцена и мислам дека никогаш нема да изумре како и тоше и сите трагично загинати пејачи!
_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Чет Апр 17, 2008 11:56 pm

Kolku talentirani zvezdi si znaminaa na istiot nacin. Tragicno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Пет Апр 18, 2008 12:23 am

ама дали гледате дека истата приказна секаде се повторува, ке станата најславни што може и ке направат сите да ги засакаат и после загинуваат сите трагично гледаш се негде таа возраст 23-27, стварно млади и жално е...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Пет Апр 18, 2008 9:15 pm

Umrele vo cutot na mladosta i na vrvot na svojata kariera. Stvarno zalno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Em4e
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 1
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Нед Апр 20, 2008 4:15 pm

Site shto vredat si zaminuvaat vo cutot na nivnata mladost, vo vrvot na nivnata kariera. Zad niv, ne ostavaat so solzi vo ocite, sveki vo racete... RIP Toshe, Selena, 2Pack i site drugi koi ne ostavija vecno da zalime za niv i po niv.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Нед Апр 20, 2008 4:58 pm

болката не престанува


мислев дека тој перид ке ми биде тешко највеќе ама не, кога и да го слушам албумот Игри без граници и ако се присетам на тој ден кога дознав многу тешко ми паѓа, исто како на кобниот ден...

а верувам дека е така и со фановите на другиве вечни ѕвезди

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Сре Jул 09, 2008 5:36 am

Волфган Амадеус Моцарт

Чудото од дете. Својата слава ја стекна премногу рано на 8 години ја напишал првата симфонија, на 12 првиот концерт. Починал на 35 години, откако два месеца бил болен.
*знам дека се работи за некој кој живеел многу одамна но сепак мислам дека вреди да се спомне
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Саб Aвг 16, 2008 1:29 am

lele luge dali ste go gledale pogrebot na Aliyah?koga majka i pusti 22 gulabi...kolku bese tazno
i vo edna emisija na mtv gostuvase brat i,koga go promoviraa posledniot snimen spot..dusicka..kolku placese..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibito
Член
Член
avatar

Број на мислења : 57
Age : 26
Локација : Knezha,Bulgaria
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Саб Aвг 16, 2008 3:59 pm

БИОГРАФИЯ

Румяна е родена на 12 декември 1965 г. в Камено. . Румяна е известна и като най-дългокосата певица на Балканския полуостров. Буйната й коса стига 110 см. Певицата е ревностна християнка, през целия си житейски път вярва и се стреми към единение с Бога. Румяна загива в автомобилна катастрофаRumi zasekogash ke ostanesh vo bulgarskite srca..Обичаме те
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Нед Сеп 28, 2008 10:56 pm

http://www.index.hr/vijesti/clanak/umro-dino-dvornik/401210.aspx
http://www.index.hr/vijesti/clanak/dijana-dvornik-dino-je-umro-kao-i-boris-tuzan-nezadovoljan-i-depresivan-/402134.aspx
http://www.index.hr/vijesti/clanak/nema-vise-borisa-nema-vise-dina-povuklo-se-more-raspukla-se-stina/402315.aspx
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ella-dvornik-tati-sam-zadnji-put-rekla-da-ga-volim-prije-osam-godina/402430.aspx
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   Пет Јун 26, 2009 3:48 pm

Мајкл Џексон вечерва почина

Кралот на поп музиката, Мајкл Џексон почина вечерва на 50 годишна возраст. Associated Press пренесува дека Џексон вчера бил примен во болница во Лос Анџелес откако претрпел срцев удар, а телевизиската станица CNN доцна вечерва објави информација дека кралот на поп музиката е мртов. Според информациите на познатата телевизија, Џексон во бoлницата бил примен во кома и докторите сториле се за да го вратат во живот.

Брајан Охман, адвокатот на фамилијата Џексон, изјави дека му соопштил на братот на Мајкл, Ренди Џексон, дека вчера Мајкл колабирал во својот дом во западен Лос Анџелес.

- Лекарите го прогласија Мајкл за мртов веднаш по доаѓањето во болницата. Тој беше примен во длабока кома, без пулс. И покрај реанимацијата неговиот пулс не беше вратен, изјавија од U.S.L.A Медицинскиот Центар.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)   

Вратете се на почетокот Go down
 
R.I.P. МУЗИЧАРИ (да се потсетиме кои беа и што беа)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Музика-
Отиди до: