HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Вицови

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
АвторПорака
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пет Јун 18, 2010 6:23 pm

Трпе отишол на некоја прослава и си заседнал на една маса.
Доаѓа келнерот:
- Господине се извинувам ама ова е шведска маса.
- Е добро де, ќе станам кога ќе дојдат Швеѓаните !

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Саб Јун 19, 2010 4:08 pmМалиот Трпе го прашува татко му:
- Тато, тато како настануваат малите слончиња?
- Е па сине, малите слончиња...
- Пред да ми кажеш, само да те потсетам дека штрк слон не може да дигне!

-----------------------------------------
Трпана го прашува Трпе:
- Зошто не јадеш? Нели рече дека си гладен како волк?
- А каде си видела волк да јаде боранија?


------------------------------------------
Трпано денес правиме годишнина, ајде да заколеме прасе.
- Што ти е криво прасето, подобро да го заколеме брат ти што не запозна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вто Ное 09, 2010 9:28 pm

Решил Трпе да се ослободи од мачката, па ја пикнал во кола и ја исфрлил во друга населба. И мачката веднаш се вратила дома.
Следниот ден Трпе отишол на Матка и ја оставил таму. Мачката се вратила уште истиот ден.
Се изнервирал Трпе, па ја однел мачката на Пелистер, ама патем се изгубил во шумата. Талкал некое време, па и' се јавил на Трпана.
- Трпано, се врати ли мачката?
- Да.
- Дај ми ја малку, да ја прашам нешто...

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицови
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: