HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Вицови

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
tanja_07
Член
Член
avatar

Број на мислења : 80
Age : 31
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пет Окт 03, 2008 11:06 pm

Dobri se vicovive samo iskreno mislam deka ne im e mestovo ovde
Sepak forumov e za Tose i se sto e povrzano so nego....
se nadevam nema da navradam nikoj
pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пет Окт 03, 2008 11:25 pm

Ма добро, ја мислим да нам треба мало смијеха. А и Тоше је волио вицеве. Осим тога, они су у пофоруму разно. Форум јесте о Тоши али није на одмет и пар игрица, вицеви и неке теме које немају везе са Тошом. Важно је само да се лијепо дружимо.

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пет Окт 03, 2008 11:43 pm

во потполност се согласувам со ЛудаМала
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вто Окт 28, 2008 5:24 pm

Решаваат плавуши крстозбор и едната прашува:
- Како е правилно, Ирак или Иран?

********

Се сретнале зебра и магаре. Зебрата го прашува магарето:
- Што животно си ти?
А магарето:
- Соблечи ги пижамите, па ќе ти кажам.

********

Три непишани правила:
1.
2.
3.

********

- Зошто телевизијата никогаш нема да ги замени весниците?
- Со телевизор не се тепаат муви!

**********

Разговараат Трпе, Трајче и Ивица.
- Трпе: Леле она мојана жена колку е глупа. Купила машина за перење а уште немаме спроведено струја!
- Трајче: А она мојана купила компјутер без монитор!!
- Ивица: Еј луѓе, тоа не е ништо, онаа мојана секој ден си става по три кондома во ташна, а нема пенис


*********

Како најдобро се мачи мува?
- Ќе ја затворите во тегла, и пред неа ќе лижете лајно!

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вто Окт 28, 2008 6:20 pm

LudaMala напиша:
Ма добро, ја мислим да нам треба мало смијеха. А и Тоше је волио вицеве. Осим тога, они су у пофоруму разно. Форум јесте о Тоши али није на одмет и пар игрица, вицеви и неке теме које немају везе са Тошом. Важно је само да се лијепо дружимо.

потписујем...

batbayan супер вицови...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Сре Окт 29, 2008 6:33 pm

Mama i tata poveli Pericu na prvo vencanje. Perica ko Perica pun je pitanja.
"Mama zasto je ona teta tamo sva u belom
?"

"Zato sine sto je bela boja, boja srece, a ovo je najsrecniji dan svake zene.
"

"Aha, dobro, a zasto je onda onaj njen cigo odeven u crno
?"


Последната промена е направена од grkovicvanja на Пет Окт 31, 2008 11:24 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Сре Окт 29, 2008 6:38 pm

Ivica se ispricava uciteljici sto
nije ništa naucio:
Oprostite,nisam se stigao spremiti jer mi je jucer traktor pogazio baku.
Sljedeci dan: Oprostite,nisam se stigao spremiti jer mi je jucer traktor pogazio mamu.
Dan poslije: Oprostite,nisam se stigao spremiti jer mi je jucer traktor pogazio tatu.
Pita uciteljica Ivicu: Oh,jadno dijete,što ti sad radis kad nemas nikoga svog?
- Isto sto i dosad.Vozim traktor!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Чет Окт 30, 2008 9:08 pm

Вицеви су вам за 10! Гдје их само налазите?!

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пет Окт 31, 2008 11:16 pm

Pricaju 2 plavuse telefonom :
Dobro jutro, jel to broj dva-jedan-pet-dva-dva-nula?
Ne, ovo je dvesta petnaest dvesta dvadeset.
Oh, izvinite sto sam vas probudila, krivi broj.
Ma ne bojte se! Niste me probudili! I onako mi je zvonio telefon!

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пет Окт 31, 2008 11:22 pm


Kupuje Crnogorac novine na kiosku pa kaze: Dajte mi novine. Prodavacica pita: Koje? Crnogorac kaze: Ja sam.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пет Окт 31, 2008 11:25 pm


Prijavio se Mujo na konkurs za postavljaca bandera. Poslije testiranja prime sve kandidate osim njega,
pa Mujo ode da se zali. "Sto ste primili njih, a mene niste kad ja, najbolje radim"!?
"Kako najbolje, svi postavili 10 bandera, a ti 6"!!! "Jes', al njihove vire"!!!

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Саб Ное 01, 2008 12:51 am

grkovicvanja напиша:

Prijavio se Mujo na konkurs za postavljaca bandera. Poslije testiranja prime sve kandidate osim njega,
pa Mujo ode da se zali. "Sto ste primili njih, a mene niste kad ja, najbolje radim"!?
"Kako najbolje, svi postavili 10 bandera, a ti 6"!!! "Jes', al njihove vire"!!!


Odličaaaan!!!

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вто Ное 04, 2008 5:29 pm

Полицаец застанува автомобил и му вели на возачот..
-Преминавте на црвено..
Возачот му вели..
- Па да, во кафана снема бело па моравме така..Одат две плавуши по улица и едната и вели на другата..
- Еј, види го оној пес со едно око..
Другава плавуша го покрива и вели..
- Кажи каде е, каде е..Како културен младич и вели на девојката дека оди на мочање?
- Одам да се ракувам со еден господин со кој подоцна ќе те запознаам..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вто Ное 04, 2008 9:24 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Чет Ное 06, 2008 7:01 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Саб Ное 22, 2008 5:22 pm

Usred rucka sin odjednom pita tatu:
- Tata, zasto si se ozenio mamom?
A otac se ljutito okerce ka zeni
:
- Vidis zeno, ni malom nije jasno!

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Саб Ное 22, 2008 5:31 pm

Igrali insekti kosarku protiv lava, zirafe, lisice i vuka.
Insekti spori i sitni ne postizu nijedan kos, a zirafa ih samo preskace i
zakucava za svoj tim.
Prodje prvo poluvreme, insekti gube 80:0.
U drugom poluvremenu ulazi stonoga.
Spretna sa svojim silnim nogama, hitro se penje na glavu zirafe
i zabija poene neverovatnom brzinom.
Utakmica je zavrsena pobedom insekata.
Pita trener stonogu
:
- Super igras, najbolja si, nego sta si radila celo prvo poluvreme?
- Obuvala patike u svlacionici.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Саб Ное 22, 2008 6:45 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
simonaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 48
Age : 22
Локација : doma
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-09-26

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пет Јан 30, 2009 6:20 pm

Отишол Мујо во војска и по половина година решил да испрати слика на своите. Се сликал помеѓу два коња и им ја испратил сликата со текст: Драги мои, еве ви праќам слика. Јас сум оној во средината. fghgh

Зад седум рида и седум долини имало еден замок, а во него волшебно огледало, кое веднаш ги лапало тие што не ја кажувале вистината. Дошла пред огледалото црнокоса и рекла: Јас сум најубавата на цел свет! И њам огледалото ја лапнало. Пред него се појавила една костенлива девојка и рекла : Јас сум најубава на цел свет! И њам и нејзе огледалото ја лапнало. Дошла русокоса пред огледалото и рекла: Јас мислам...- и огледалото веднаш ја лапнало хахах!


Последната промена е направена од simonaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa на Нед Мар 01, 2009 12:14 pm. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пет Јан 30, 2009 10:13 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Фед 22, 2009 9:43 pm

Влегува пијаница во кабина за исповедање во католичка црква, седнува и молчи. Молчи тој така неколку минути, па свештеникот поткашлува да го потсети дека треба да почне со исповедање. Пијаницата уште молчи. Поминува уште една минута и свештеникот веќе изнервиран тропнува по ѕидот неколку пати. Од другата страна го слуша пијаницата: - Џабе тропаш, нема ни кај мене тоалетна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Фед 22, 2009 9:52 pm

Во училиште на децата им дале задача да напишат песничка, ама да има рима.
Утредента Трпе ја чита својата песна:
- "Отишол Климе по риба полугол со маица,
а водата му е до јајца".
Го искарала учителката зошто пишува безобразни песни.
Утредента ете ти го Трпе со нова песничка.
- "Отишол Климе по риба полугол со маица,
а водата му е до коленици".
- Добро бе Трпе, кај гледаш ти во песнава рима?
- Ќе има рима кога ќе дојде плима!

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Фед 22, 2009 10:38 pm

aleksandra напиша:
Влегува пијаница во кабина за исповедање во католичка црква, седнува и молчи. Молчи тој така неколку минути, па свештеникот поткашлува да го потсети дека треба да почне со исповедање. Пијаницата уште молчи. Поминува уште една минута и свештеникот веќе изнервиран тропнува по ѕидот неколку пати. Од другата страна го слуша пијаницата: - Џабе тропаш, нема ни кај мене тоалетнаВратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Фед 22, 2009 10:40 pm

batbayan напиша:
Во училиште на децата им дале задача да напишат песничка, ама да има рима.
Утредента Трпе ја чита својата песна:
- "Отишол Климе по риба полугол со маица,
а водата му е до јајца".
Го искарала учителката зошто пишува безобразни песни.
Утредента ете ти го Трпе со нова песничка.
- "Отишол Климе по риба полугол со маица,
а водата му е до коленици".
- Добро бе Трпе, кај гледаш ти во песнава рима?
- Ќе има рима кога ќе дојде плима!Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пон Фед 23, 2009 7:19 pm

добри вицови
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицови
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: