HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?

Go down 
АвторПорака
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Пет Сеп 05, 2008 7:11 pm

Se nadevam deka ke vi se dopadne temava!

Jas bi vi ja preporacala da ja procitate NAJGOLEMIOT USPEH NA SVETOT!
Knigata mene navistina mi se dopaga!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Пет Сеп 05, 2008 7:59 pm

Tanja напиша:
Se nadevam deka ke vi se dopadne temava!

Jas bi vi ja preporacala da ja procitate NAJGOLEMIOT USPEH NA SVETOT!
Knigata mene navistina mi se dopaga!


e mene mi se dopaga NAJGOLEMOTO CUDO NA SVETOT..........na site im ja preporacuvam

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Пет Сеп 05, 2008 8:47 pm

папата Јована....препрепреубава книга....нема да згрешите ако ја прочитате...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Пет Сеп 05, 2008 8:58 pm

aleksandra напиша:
папата Јована....препрепреубава книга....нема да згрешите ако ја прочитате...

da da bas planiram da ja procitam negde posle ispitite

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Пет Сеп 05, 2008 9:06 pm

Eli напиша:
Tanja напиша:
Se nadevam deka ke vi se dopadne temava!

Jas bi vi ja preporacala da ja procitate NAJGOLEMIOT USPEH NA SVETOT!
Knigata mene navistina mi se dopaga!


e mene mi se dopaga NAJGOLEMOTO CUDO NA SVETOT..........na site im ja preporacuvam

Јас ја имам прочитано НАЈГОЛЕМИОТ ТРГОВЕЦ НА СВЕТОТ
а би ги препорачала и НОРВЕШКА ШУМА (ја читав лани на плажа) и ЖЕНА ВО ЦРВЕНО (ја читав оваа година на плажа)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Пет Сеп 05, 2008 9:07 pm

Koj e napishal papata Jovana ?

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Пет Сеп 05, 2008 9:09 pm

batbayan напиша:
Koj e napishal papata Jovana ?
Дона Вулфолк Крос
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Сеп 06, 2008 1:42 am

17 pravila na zivotot
ama obavezno da ja procitate
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Сеп 06, 2008 1:51 am

marice напиша:
17 pravila na zivotot
ama obavezno da ja procitate
od kogo e?

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Сеп 06, 2008 1:54 am

i jas ja imam procitano najgolemiot trgovec na svetot i mislam deka e odlicna,bar mene mi se dopadna
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Сеп 06, 2008 2:01 am

bibe_tose напиша:
i jas ja imam procitano najgolemiot trgovec na svetot i mislam deka e odlicna,bar mene mi se dopadna

tie knigi najgolemiot trgovec, najgolemoto cudo itn...se stvarno super..odvaj cekam site da gi procitam

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Сеп 06, 2008 2:16 am

Зоки Поки --- прекрасна е!!!
Од Оливера Николовска мислам...значи преубава книга!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Сеп 06, 2008 2:27 am

Tvojata senka напиша:
Зоки Поки --- прекрасна е!!!
Од Оливера Николовска мислам...значи преубава книга!


kakov covek si ti

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Сеп 06, 2008 2:53 am

Vi ja preporacuvam i kriv pravc prv i vtor del definitivno ke se sretnete so raboti koi gi ima vo sekojdneniot zivot a iskreno spored mene e premnogu tazna!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Сеп 06, 2008 4:10 am

Tanja напиша:
Vi ja preporacuvam i kriv pravc prv i vtor del definitivno ke se sretnete so raboti koi gi ima vo sekojdneniot zivot a iskreno spored mene e premnogu tazna!


И јас ја имам прочитано Крив правец,но и Дупка во мозокот..инаку тоа се вистинити случки,па затоа мислам дека се забранети за продажба..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tanja_07
Член
Член
avatar

Број на мислења : 80
Age : 31
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Окт 04, 2008 5:39 pm

Gi imam procitano kriv pravec 1 i 2 del i dupka vo mozokot navistina se ubavi bidejki kako sto rekovte vo niv se srekavaat raboti koi vo zivotot navistina postojat i moze da mu se slucat na sekoj od nas(iako ne bi mu posakala toa na nikoj) .Od istiot avtor ja imam citano i eksperiment i decata na gjavolot i tie se mnogu ubavi i ne znam dali e tocno deka se zabraneti za prodazba ne mi se veruva ja s licno gi imam zemeno od biblioteka.
A isto taka vi ja preporacuvam knigata Ispoved od haremot koja e navistina preubava i e pisuvvana spored vistinska prikazana za devojka od srbija.Nema za dazalete ako ja procitate.
pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anoLi
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 9
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Окт 04, 2008 6:50 pm

Pa jas vi preporacuvam "Tajnata na sambala" od Dzejms Retfiild znam deka Tose ja e cel knigava. Jas isto ja procitav ova leto i mnogu mi se dopadna. Slusnav deka ova e poredica od knigi na taa tema, no zaboraviv zaglavijata na prethodnite knigi, no sakam i niv da gi procitam. Super e knigava... vi ja preporacuvam, mislam deka i drugite knigi od poredicata ke vi se dopadnat {: eve snimka od stanot na Tose so knigava na nea
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Окт 04, 2008 7:17 pm

tanja_07 напиша:
Gi imam procitano kriv pravec 1 i 2 del i dupka vo mozokot navistina se ubavi bidejki kako sto rekovte vo niv se srekavaat raboti koi vo zivotot navistina postojat i moze da mu se slucat na sekoj od nas(iako ne bi mu posakala toa na nikoj) .Od istiot avtor ja imam citano i eksperiment i decata na gjavolot i tie se mnogu ubavi i ne znam dali e tocno deka se zabraneti za prodazba ne mi se veruva ja s licno gi imam zemeno od biblioteka.
A isto taka vi ja preporacuvam knigata Ispoved od haremot koja e navistina preubava i e pisuvvana spored vistinska prikazana za devojka od srbija.Nema za dazalete ako ja procitate.
pozdrav

убаво ме потсети,да и Децата на ѓаволот сум ја прочитала..а може си ги нашла во почетокот,затоа што потоа се повлечени од продажба..а многу се убави книгите..секоја чест за Дитас
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Саб Окт 11, 2008 6:14 pm

Ех...Моја најдража књига, а коју би сви требали прочитати је Пипи дуга чарапа (сад ће чери да ме бије јер ми је једном рекла како се то преводи али сам заборавила ). Мало смијешно звучи али је књига супер. Нема ту неког филозофирања. Права дјечија књига, али ја и данас понекад прочитам пар страна и сјетим се како ју је било читати када сам била мала.

По чему је мени значајна. Еееех било ми је супер замишљати да негдје постоји дјевојчица која је јака као Пипи. И тако добродушна као она.

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJolie (L) TOSE
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 4
Age : 28
Локација : Skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Чет Окт 30, 2008 2:59 am

Tajnata na Sambala e knigata na zivotot... Procitajte ja... Kje sfatite mng raboti koi ne opkruzuvaat i vlijaat na naseto raspolozenie ko sekako treba sekogas da bide pozitivno... veruvajte seto toa se slucuva a nie ne sme voopsto svesni...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.maci-joliehi5.com
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   Вто Дек 02, 2008 5:26 pm

Извинувам се дека го напишав на бугарски, ама на македонски ми е трудно. Надевам се да ме разберете !

Препоръчвам ви книгата на Ернст Мулдашев - "От кого сме произлезли".
Там са описани предишните цивилизации, живели на Земята, има много интересни неща за Шамбала, как се причинява рака, как човек може да постигне безсмъртие, като регенерира тъканите си и че отрицателното мислене може да доведе до Трета световна война.
Съществува генофонд на човечеството, който при глобална катастрофа и унищожение на населението, ще възроди човешката цивилизация и ще и предаде своите знания !
Хора от предишните цивилизации живеят в съсътояние на сомати в карпи в продължение на милиони години. В сомати може да се изпадне като пречистиш духа си от лошите мисли и се научиш много добре да медитираш. В сомати процесите, които протичат в организма почти спират и човек изгледжа, като че ли е заспал. Той може да се събуди, когато получи нареждания от Висшия разум и да продължи живота си !

Не знам дали ще повярвате във всичко, написано в книгата, но със сигурност тя ще промени мисленето ви и начина, по който гледате на живота !

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Nekoja kniga koja vi ostavila vpecatok i bi ja preporacale na drugite?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: