HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Тоше Проески & Кристијан

Go down 
АвторПорака
Андреа
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 10
Age : 27
Локација : Дома :)
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-10-08

ПишувањеПредмет: Тоше Проески & Кристијан   Сре Окт 08, 2008 8:57 pm

My little one

When day time still remains to get away
in my dreams I pray
one more time to see your face again,
that I will follow way.
Just one more time to see your eyes
then you can go down to sleep
just once to hold you,
that I will follow way.

You Said: My little one don’t you cry
there was no time for me to say goodbye
a force beyond my choice was calling me
it was my destiny.
So many things more I need to do
then if it looks like it’s stealing me from you
you got to know deep down in yor heart
that we will never be apart.

Memories are always here to stay,
you gonna be holding on
you gotta be strong
that I will follow way
Just one more time to see your eyes
and I leave go down to sleep
you are too young
that I will follow way.
I’ll dry these tears, chase these fears this road you need to take
and angels are showing you the way
you wake up now in another world
but the promise you won’t brake
you’ll be watching me every step I take.

You Said: My little one don’t you cry
there was no time for me to say goodbye
a force beyond my choice was calling me
it was my destiny.
So many things more I need to do
then if it looks like it’s stealing me from you
you got to know deep down in yor heart
that we will never be apart.И превод...


Малечок мој

Уште еден ден полека изминува.
Во сонот се молам
Уште еднаш да го видам твоето лице
И јас ќе те следам.
Последен пат да ги видам твоите очи
И можеш да заспиеш засекогаш,
Само сакам да те држам

Ми велиш
Малечок мој, не плачи
Што не стигнав
да те поздравам.
Виша сила ме повика,
Тоа ми е судбина.
Уште толку многу морам,
Да го завршам својот пат.
И ако се чини дека се е залудно
Длабоко во своето срце знаеш
Дека ништо не може да нè раздвои.

Ми остануваат само сеќавања,
Мора да ги чуваш,
Мораш да бидеш јак
И јас ќе те следам.
За последен пат
Да ги видам твоите очи
И можеш да заспиеш засекогаш,
Толку си млад
И јас ќе те следам.
Ќе ги избришам солзите,
Ќе ги истерам стравовите.
Ова е патот по кој мораше
Да поминеш
И знам дека сега те водат ангели.
Ќе се разбудиш во некој друг свет,
Но нема да заборавиш
На ветувањето
Дека ќе го следиш
Секој мој чекор.

Последната промена е направена од Андреа на Чет Окт 16, 2008 6:37 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.jailbait69.deviantart.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Чет Окт 09, 2008 8:21 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Пет Окт 10, 2008 1:59 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
maja j
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 35
Репутација :
7 / 1007 / 100

Registration date : 2008-08-26

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Пет Окт 10, 2008 3:55 am

pesnata e prekrasna ali mn taznaaaaa kako uspea da napise takov tekst..................ne znam sto povejke da iskomentiram osven samo ubavo a vo istovreme preterano tazno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Вто Окт 14, 2008 5:16 pm


_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
lovetose
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-22

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Вто Окт 14, 2008 6:47 pm

abe dobro e se malku treba da se koregira tekstot na angliski ne e pravilno napisan gore

ne e- you got it always deep down in your heard -tuku
-you got to know deep down in yor heard-
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
lovetose
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-22

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Вто Окт 14, 2008 6:48 pm

inace pesnata e ....................
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Вто Окт 14, 2008 9:29 pm

Хвала ловетосе...Андреа када дође нека исправи пошто је она постављала да јој се не петљам у посао. (Надамо се да ће доћи убрзо) И још нешто умјесто heard треба hearT. Али то су ситнице.

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Андреа
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 10
Age : 27
Локација : Дома :)
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-10-08

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Чет Окт 16, 2008 6:38 pm

Се извинувам за грешките. Го копирав текстот од интернет, бидејќи не сакав да се нафатам да го напишам јас за да не го згрешам, ама и другите гафови правеле :)
Фала за исправките.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.jailbait69.deviantart.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Чет Окт 16, 2008 11:51 pm

Немаш се за што извињавати. Хвала теби што си поставила.

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Саб Окт 18, 2008 4:11 pm

Има нешто во последниот албум и во песните од англискиот албум...не може толкава случајност...како да претчувстувал..а сум слушнала дека некои луѓе претчувствуваат пред да заминат од овој свет..знам и од блиска личност,која претчувствуваше..и за жал беше во право..но треба да запомниме дека саканите не умраат...тие живеат во нашите срца..и дека човекот живее додека е спомнуван...ние никогаш нема да дозволиме нашиот ангел да потоне во заборав..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Саб Окт 18, 2008 4:59 pm

Tose feat. Kristijan - My little one (ORIGINAL)

http://rapidshare.com/files/154502597/Tose_Proeski___Kristijan_-_My_Little_One.mp3
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Саб Окт 18, 2008 6:49 pm

Фала за песната. Звукот е много по - добар на тоа запис, отколко на стариот, коj го имав

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Саб Окт 18, 2008 6:59 pm

дада, подобра е....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Саб Окт 18, 2008 8:50 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Пон Окт 20, 2008 12:16 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Пон Окт 20, 2008 1:10 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
dusanka
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 1
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Пет Ное 14, 2008 2:57 am

kakov tekst seuste nemozam da poveruvam deka toj go napisal ova
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
_maja_
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 13
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-11-24

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Пон Ное 24, 2008 6:24 pm

dusanka напиша:
kakov tekst seuste nemozam da poveruvam deka toj go napisal ova
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
silvi_s86
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 3
Age : 32
Локација : Ve sakam site
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-04-10

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Чет Мај 21, 2009 7:42 pm

stahotna pesen. Hvala Tose
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emi
Член
Член
avatar

Број на мислења : 86
Локација : skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Чет Мај 21, 2009 10:29 pm

mislite li deka nesto pretcustvuval nasiot tose?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
silvi_s86
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 3
Age : 32
Локација : Ve sakam site
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-04-10

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Чет Мај 21, 2009 11:18 pm

Da mislam deka e predcustvuval angelot i e sakal da podgotvi za tova Kristian.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emi
Член
Член
avatar

Број на мислења : 86
Локација : skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Пет Мај 22, 2009 11:09 am

da, i jas mislam taka...... : (
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibito
Член
Член
avatar

Број на мислења : 57
Age : 26
Локација : Knezha,Bulgaria
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   Пон Aвг 10, 2009 9:04 pm

tekstot e super i samata pjesma... Te sakam Tose
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проески & Кристијан   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тоше Проески & Кристијан
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Текстови-
Отиди до: