HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!

Go down 
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Чет Апр 17, 2008 9:34 pm

Неодамна организаторите на четвртиот по ред фестивалот БиХ Радио-Телевизија, Радио М и Агенција М од Сараево доделија и една посебна награда.

Истата е за животно дело, која постхумно му беше доделена на нашиот легендарен Тоше Проески. Наградата во Сараево ја прими Михајло Трпковски, нашиот амбасадор во Босна и Херцеговина, кој во таа прилика изјави: Да го зачуваме споменот на нашиот Тоше, на неговиот ангелски глас и неговата бескрајна хуманост...

Наградите за животно дело на Тоше постхумно му беа доделени и на манифестациите во Македонија, Србија и Хрватска...


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Чет Апр 17, 2008 11:53 pm

Stvarno mi e milo so tose e tolku sakan ama za dzabe e se sega
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Чет Апр 17, 2008 11:55 pm

точно така :-дрѕ-: џабе сега што и да му признаат кога не е тука за да види, ама да се надевам дека од некаде не гледа

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Чет Апр 17, 2008 11:57 pm

i jas isto
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Пет Апр 18, 2008 3:27 am

I mene mi e mnogu milo sto e pocituvan nasekade...i pokraj toa sto toj ne e so nas za da vidi, ama on si znaese kolku site nie go sakame...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Вто Апр 22, 2008 8:03 pm

da,Moni se slozuvam so tebe deka naseto angelce TOSE bese svesen kolku e sakan,i mislam deka tocno znaese deka e premnogu cenet sekade kado sto ima odrzano koncert ili nesto slicno,a sekako i posiroko site go SAKAAT KAKO STO TOJ NAS ZNAESE DA NI KAZE:SITE VE SAKAM!POZDRAVCE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Пон Јун 02, 2008 1:40 am

http://rsg.software.ba/ba/stream.php?kat=132

Znam da je stara vijest ali rekoh da imamo ovaj link.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Пон Јун 02, 2008 2:44 am

е ако де, сеа имаме и босанка тука да не обавестува

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Вто Јун 24, 2008 8:14 pm

bravo za bosancite :-bravo-
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Вто Јун 24, 2008 8:39 pm

Moni напиша:
I mene mi e mnogu milo sto e pocituvan nasekade...i pokraj toa sto toj ne e so nas za da vidi, ama on si znaese kolku site nie go sakame...

така е Мони он знаше колку сите го сакавме.....кај и да стапнеше го засакуваа сите....имаше најмила ѕвезда од сите дефинитивно....ТОШЕ ТЕ САКАМЕ.... ....и едно големо за Босанците.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Вто Јун 24, 2008 10:06 pm

Hihihi...Pa kako da ne dadnemo tako jednom predivnom covjeku. Jos Makedonac! Bolje ne moze!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Вто Јун 24, 2008 11:03 pm

браво за Босна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 25
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   Чет Jул 03, 2008 2:10 am

stvarno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!   

Вратете се на почетокот Go down
 
И Босанците на Тоше Проески му доделија награда за животно дело!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Новости :: Bosna i Hercegovina-
Отиди до: