Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Интервјуи у којима се спомиње Тоше

Go down 
4 posters
АвторПорака
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Интервјуи у којима се спомиње Тоше Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Интервјуи у којима се спомиње Тоше Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Интервјуи у којима се спомиње Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitimeЧет Окт 23, 2008 1:22 am

INTERVJU: Aki Rahimovski
Pravi glazbenik ne razmišlja o mirovini


29.07.2008.

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Fotofile_aki_rahimovski_2

U intervjuu za Nacional, Rahimovski je govorio o samostalnoj glazbenoj karijeri, svom prvom samostalnom solističkom albumu "U vremenu izgubljenih", o roditeljstvu i svom sinu Kristijanu koji je i sam glazbenik, o tome kako se nosi sa idejom da bi već u rujnu trebao postati djed, o šteti koju internet nanosi glazbenicima i glazbenoj industriji, te o dojmovima nakon koncerta održanog u Umagu

Aki RahimovskiAki Rahimovski, pjevač koji je 30 godina bio član popularne grupe "Parni valjak", u Umagu je 12. srpnja održao svoj prvi samostalan koncert "Aki pjeva najljepše ljubavne pjesme". Koncert je održan uz pratnju orkestra HRT-a pod ravnateljstvom maestra Zdravka Šljivca te benda Marijana Brkića – Brka., a kao gosti nastupili su Karolina Gočeva, Tina Vukov, Josipa Lisac, Nina Badrić, Husein Hasanefendić – Hus, Gibonni, gospel zbor Agape te Kristijan Rahimovski, sin popularnog pjevača. Na koncertu su izvedene obrade ljubavnih pjesama domaće i strane produkcije, a Rahimovski je izjavio kako je zadovoljan održanim koncertom, koji shvaća kao svoje dijete koje se rodilo i sada je vrijeme da ga svima pokaže. Rahimovski je najavio da će koncert sa najljepšim ljubavnim pjesmama održati i u susjednoj Sloveniji, Bosni i Hercegovini te Makedoniji, gdje će nastupiti s orkestrima nacionalnih televizija i s gostima pjevačima iz zemlje u kojoj će nastupiti.

Nacional: Kakvo vam je iskustvo bilo svirati sa orkestrom HRT-a?

Aki Rahimovski i Tina Vukov-Moram vam priznati da sam osjetio tremu. Bio mi je velik izazov nastupiti uz orkestar jer nisam do sada imao takvo iskustvo. Čini mi se kako je lakše nastupati sa grupom jer, ako se pogriješi, grupa se vrati na početak bez da publika primijeti. No, sa orkestrom nema improvizacije. Note se čitaju od početka do kraja, nema stajanja. Veličina projekta i odgovornost za njegov uspjeh stvarali su mi pritisak, no popustio je već na generalnoj probi. Ljudi iz orkestra su s veseljem prihvatili repertoar i osjetio sam ogromno olakšanje kada sam se uvjerio da se svima sviđaju pjesme koje sam odabrao. Svi moji prijatelji koji su nastupili na tom koncertu unijeli su sto posto sebe u projekt. Najveće iznenađenje ipak mi je Tina Vukov, bliska rođakinja velikana Vice Vukova, za koju smatram kako je iznimno talentirana. Vjerujem da je pred njom uspješna pjevačka karijera. Naravno, moram spomenuti i Josipu Lisac i Ninu Badrić, koje su također bile fantastične. Bila mi je velika želja dokumentirati taj događaj, pa će se u prodaji naći audio i video zapis koncerta. Srećom, nema kardinalnih grešaka pa materijal ne treba popravljati. Pristalica sam teorije da koncerti moraju biti dokumentirani onako kako su odsvirani, bez dodatnih 'nasnimavanja', pa ako se i pogriješi, ljudski je i simpatično.

Nacional: Sa vama je po prvi puta nastupio vaš sin Kristijan, kakav je bio osjećaj sa njim dijeliti pozornicu?

-Doživjeti takvo što stvarno je poseban užitak. Kristijan je u početku bio malo neozbiljan, no to je mladost. Pjevali smo pjesme "Ljubavna" i "Ima neka tajna veza", koje on dobro poznaje. U početku sam malo brinuo zbog njegove neozbiljnosti, no, nakon prve probe s orkestrom se uozbiljio. Shvatio je da to nije zezancija. Kristijan je i sam glazbenik, a svira u bendu "Raspashow". Taj mu je nastup bio važan, no mislim da se dobro se snašao. Bila je to dobra prilika da pokaže kako ne pjeva kao tata, već da ima svoju osobnost.

Nacional: Album "U vremenu izgubljenih" vaš je prvi samostalan projekt od kako se "Parni valjak" razišao. Koliko dugo ste radili na albumu i jeste li zadovoljni prodajom?

-Za album je zaslužan bubnjar "Parnog valjka" Dražen Scholtz koji mi je nakon što se grupa razišla dao materijale na kojima je radio godinu dana, a namijenio ih je upravo meni. Pjesme su mi se svidjele, okupila se grupa i upustili smo se u izazov. Snimanje je trajalo šest mjeseci. Prodaja je zadovoljavajuća, s obzirom na to da se radi o mom svojevrsnom debiju. Za diskografiju su nastupila teška vremena, čak i ako ste veliko ime u svijetu glazbe. Internet je donio mnogo pozitivnih stvari, no glazbenoj industriji i samim glazbenicima nanosi veliku štetu. Vjerujem kako je to povezano sa standardom, koji je u Hrvatskoj nizak, dok su cijene visoke kao u razvijenim zapadnoeuropskim zemljama. Ipak, razlika između Hrvatske i spomenutih zemalja je i u tome što vani ljudi smatraju kako se rad treba cijeniti, a cijeni se kad se kupi cd.

Nacional: 'Skidate' li i vi glazbu s interneta?

-Ne 'skidam'. Tehnički sam nepismen. Kćer mi pomaže ako ipak trebam nešto obaviti preko interneta. No, morati ću savladati barem osnove rada s računalom i internetom, kako bi i taj rukopis usvojio.

Nacional: Jeste li se nakon 30 godina postojanja "Parnog valjka" osjetili pomalo izgubljeno nakon njegova 'raspada'?

Aki Rahimovski i gosti na koncertu u Umagu-Grupa je postojala trideset godina. Mnogi današnji brakovi ne traju toliko. Bila je to 'sporazumna rastava', no ostali smo prijatelji. Oproštajni koncert odsvirali smo za Novu godinu na zagrebačkom središnjem trgu. Nakon kratkog godišnjeg odmora nazvao sam Husa i u šali ga pitao kada ćemo početi sa svirkama. "Parni valjak" je bio hiperproduktivan; snimili bi album, slijedila je turneja i nakon toga smo se vraćali u studio sa materijalom za novi album. Mislim da smo u hrvatskim okvirima postigli maksimum. Bilo je vrijeme da "Valjak sparkiramo u garažu" i upustimo se u samostalne projekte.

Nacional: Kako je nastao naslov vašeg samostalnog albuma "U vremenu izgubljenih"?

-Takav sam naslov izabrao zbog toga što imam dojam da u današnje vrijeme među ljudima nastaje otuđenje. Ne mogu razumjeti kako je moguće da, primjerice, ljudi godinama stanuju u istoj zgradi, a ne komuniciraju. Pjesme pričaju o otuđenju, no sa dozom optimizma, sa vjerom u sretan kraj. Ja se prvi osjećam pozvanim da pomognem, da učinim nešto kako bi nam svima bilo ljepše i ugodnije. Sudjelovao sam u puno humanitarnih akcija, pa me prijatelji u šali zovu "Aki humanitarac".

Nacional: I pokojni makedonski pjevač Toše Proeski bio je poznati humanitarac. Bili ste jako bliski s njim, nedostaje li vam?

Интервјуи у којима се спомиње Тоше HRF%202007%20poprock

-Teško mi je pričati o tome, bio mi je kao sin. Opet, zahvalan sam za trenutke koje sam podijelio s njim. Sjećam se, jednom me zamolio da otpjeva pjesmu "Jesen u meni", koja mu je bila najdraža pjesma. Srce moje, naravno da može, odgovorio sam. Dobio je nagradu na jednom makedonskom festivalu, a meni je pripala čast da mu je predam. Tom smo prilikom zajedno otpjevali tu pjesmu, zbog čega mi je neizmjerno drago. Prošle smo godine oboje nastupali na Hrvatskom radijskom festivalu, nakon čega smo zajedno putovali u Skoplje i putem smo puno razgovarali. To je bio moj zadnji susret s njim. Njegova me smrt šokirala. Svašta se događalo nakon njegove smrti. Puno toga mi se nije svidjelo, a ne vjerujem niti da bi Tošo to odobrio da je živ. Neki ljudi su se šlepali uz njega, uzimali su blagodati njegovog rada. Ja to nazivam lešinarenjem. To ne bi ni hijene radile, kojima je to u prirodi dato kako bi preživjele. Bilo je žalosno gledati kakav su spektakl od njegove smrti napravili novinari sa svojim bombastičnim naslovima i degradirajućim tekstovima. Tošo je bio skroman i talentiran i puno toga je učinio za Makedoniju. U Skoplju su ljudi na dan njegova sprovoda na jedan trg donosili cvijeće i palili svijeće, i svima je na usnama bila rečenica: "Umro nam je anđeo". Poznajem njegovu obitelj, no nismo u kontaktu.

Nacional: Dio vaše obitelji ostao je u Makedoniji, koliko ih često posjećujete i spremate li kakav projekt sa nekim makedonskim glazbenikom?

Aki i Kristijan Rahimovski-Posjećujem ih kad god nađem vremena. Mama mi je još živa i tamo je. Volim odlaziti tamo jer su Makedonci topao narod. Kod njih se ne primijeti tuga ili depresija, a standard im je puno lošiji od našeg. Prosjek plaće je 200, 250 eura, no oni ostaju veseli i u kafićima se čuje pjesma. U kafiće ne unose probleme, već veselje i to im daje snagu kako bi se lakše uhvatili u koštac sa problemima koji ih čekaju kod kuće. I ja planiram nastupiti u jednom kafiću u Skoplju, no ideja je još u povojima, a krenula je od mog prijatelja koji je vlasnik popularne makedonske radio postaje "Bubamara". Nastupit ću sa Vlatkom Stefanovskim kojeg poznajem još iz mladosti, no do sada nismo surađivali. Izvest ćemo izvornu makedonsku pjesmu pokojnog pjevača Jonče Hristovskog u čast stradalima u potresu koji je potresao Skoplje 60-ih godina. "Ako umrem il zaginem nemoj da me žalite. Napite se rujno vino, skršite ge čašite. Ej, verni drugari, pesma zapejte-mene spomnite" dio je teksta pjesme koju ćemo pjevati. Vlatkova je ideja da otpjevamo baš tu pjesmu u kojoj se spominje smrt, kao podsjetnik na stradale u spomenutom potresu, no pjesma uz smrt izražava i veselje. Hristovski je pjesmom želio poručiti neka ne bude tuge na pogrebu, već neka se pjeva, pije i veseli. Suradnja neće stati samo na toj pjesmi, no o detaljima ćemo razgovarati krajem ljeta kad ja pozavršavam svoje poslove i kad se Vlatko vrati sa turneje.

Nacional: U rujnu ćete postati djed, razmišljate li o mirovini?

-Pravi glazbenik ne razmišlja o mirovini, on završi 'gore' gdje svira, a pozovu ga kada 'zafali' pokoji glazbenik. Jednom su Eltona Johna pitali gdje će završiti kada prestane sva ta slava, turneje, simanja. Odgovorio je kako će završiti tamo gdje je i počeo- u baru, za klavirom. Pravi glazbenik shvaća da je taj talent koji ima u stvari dar s neba, te da ga treba dijeliti s drugima.

Nacional: Potječete iz glazbene obitelji. Otac vam je bio profesor glazbenog, vi ste cijeli svoj život posvetili glazbi, a tu je ljubav naslijedio i vaš sin Kristijan. Jeste li od početka podržavali njegove glazbene ambicije?

-U početku sam bio protiv toga. Nisam išao toliko daleko da mu to i zabranim, ali stvarno sam mu želio objasniti kako je život glazbenika nesiguran. Bojao sam se za njega, želio sam da stekne diplomu koja bi mu osigurala kakvu-takvu sigurnost. Govorio sam mu da se glazbom može baviti i u slobodno vrijeme. Danas jedino uspješni glazbenici mogu zaista živjeti od glazbe. Kristijanova je želja bila jaka i ja ju nisam želio gušiti, pa sam na kraju popustio. Danas mi je drago da sam doživjeo da zajedno nastupimo.

Nacional: Jeste li ikada željeli nešto drugo raditi?

-Kao dječak sam želio igrati nogomet. Igrao sam u pomlatku i kadetima kluba "Vardar" i jako sam to volio, no jedna je povreda sve promijenila. Nisam više mogao trenirati pa sam upisao glazbenu školu. Svijet glazbe mnogima se čini lak. Popularnost, djevojke, zabava, novac- sve to izgleda privlačno i lako dostižno, no u stvari nije tako. mnogi odustanu kada to shvate. No, na žalost, neki koji su zalutali i ostali su u glazbi.

BIOGRAFIJA
-Aki Rahimovski (53) rođen je u Makedoniji u glazbenoj obitelji
-70-ih godina dolazi u Zagreb gdje ubrzo počinje suradnju sa grupom "Parni valjak", čiji je pjevač ostao idućih 30 godina koliko je grupa postojala
-Sa "Parnim valjkom" je snimio 16 studijskih albuma, 14 singlova, 5 live albuma i 4 kompilacije
-mnogi albumi "Parnog valjka" postali su zlatni ili platinasti, a prodaja im se mjeri u milijunima
-grupa je osvojila najveći broj diskografskih nagrada "Porin"
-solističku karijeru Aki Rahimovski otpočeo je albumom "U vremenu izgubljenih" koji je objavljen prije godinu dana
-surađivao je sa mnogim stranim i hrvatskim glazbenicima među kojima su Nina Badrić, Oliver Dragojević, Gibonni, Josipa Lisac i drugi


Преузето са http://www.nacional.hr/
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Интервјуи у којима се спомиње Тоше Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Интервјуи у којима се спомиње Тоше Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Интервјуи у којима се спомиње Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitimeЧет Окт 23, 2008 1:37 am

VI PITATE: NINA BADRIĆ

20.02.2008.

Koju pjesmu pjevate s najviše emocija, koja o vama najviše govori?
Nasiha Imširović

- Puno pjesama koje sam snimila, napisala ili otpjevala u svojoj karijeri taklo me je do kraja. Pjesmu "Nek ti bude kao meni" napisala sam u dvije minute u razdoblju kada moj život i nije bio ovako sretan kao danas. "Moje ludilo" s novoga albuma gotovo da nisam mogla niti otpjevati u studiju od emocija, jer me je svaka njezina riječ takla. Ali ipak najviše o meni govori pjesma "Za dobre i loše dane". Nju sam napisala kada mi je zaista bilo najteže i s tim stihovima sam samu sebe na neki način "vratila u život". I uvijek se naježim kada je pjevam jer me podsjeća gdje sam bila i gdje sam sada.

Nina, otkud tolika tuga i čežnja u Vašim baladama? Iz nekih davnih nesretnih ljubavi ili...? Ja bih, kad čujem "Kosu" i " Da se opet tebi vratim ", najradije glavom o zid!
Ivona Đipalo

- Ne znam... Valjda u sebi nosim neku tugu i sjetu i mogu se uvijek do kraja uživjeti u svaku baladu koju pjevam. Samo iz nesretnih ljubavi nastaju velike balade i velike pjesme, pa stoga si u pravu kada pretpostavljaš da crpim inspiraciju iz nekih prošlih ljubavi i trenutaka koji su me tada obilježili.

Koja ti je od dvije pjevačice draža, poput koje bi htjela biti - Barbra Straisand ili Whitney Houston, ili od novijih - Beyonce ili Christina Aguilera?
Iva Vuletić

- Oduvijek i uvijek sam se divila Whitney Houston, njezinom talentu, ali ne i životu koji živi. I dan-danas mislim da je ona vlasnica najposebnijeg glasa na svijetu. Žao mi je što je izgubila konce svojeg života i što je potpuno izgubljena. Nadam se da će ponovno dosegnuti onaj stari sjaj... Čini mi se da je Christina Aguilera na dobrome putu da postane jedan od najljepših glasova današnjice. Nju rado slušam i općenito volim "moćne" ženske glasove.

Nina, je li istina da si trebala snimiti duet s Tošom Proeskim? I kakvo je tvoje mišljenje o Toši kao pjevaču i čovjeku? Hvala i pozdrav.
Vesna Stošić


Интервјуи у којима се спомиње Тоше Tonycetinskiigostiukrisdr7

-Istina je da smo prošle godine u 11. mjesecu trebali krenuti na našu zajedničku turneju i mislim da bi logičan slijed događaja nakon toga bio i naš duet. To sam željela svim srcem, a mislim da ni njemu ideja nije bila mrska. Na žalost, pred odlazak na turneju dogodilo se što se dogodilo i tada sam i ja otkazala svoj angažman jer bez njega to jednostavno ne bi bilo to. Toše je bio poseban. Jako me pogodio njegov prerani odlazak i na neki način promijenio. Obožavala sam njegov glas i osobnost. Imao je glas, karizmu, toplinu duše i, što je najvažnije od svega - životno poštenje, za razliku od mnogih koje znam. Mnogi glazbenici pokušavaju ostaviti lažan dojam skromnosti i poštenja, ali on je naprosto time zračio. Njegovo ponašanje prema publici i suradnicima je bilo divno, zato sam ga obožavala i iznimno poštovala i kao čovjeka i kao sjajnog umjetnika. Često mislim na njega i znam da njegov odlazak nije slučajan. U tako kratkom životu, ostavio je neizbrisiv trag i ogromnu količinu ljubavi iza sebe.

Nina, kako si uspjela smršavjeti i održati tu kilažu, tj. da se ne udebljaš? Molim te odgovori mi u čemu je tajna tvog dobrog izgleda.
Liliana Valjan

-Hoćeš iskreno? Ma vježbam do iznemoglosti, ha, ha! Eto, bez muke nema, izgleda, ničega. Vježbanje je postalo sastavni dio moje svakodnevice i valjda se to vidi i na meni. Ja ti mogu reći da se zaista sjajno osjećam poslije svakog treninga i čak ne moram niti posebno paziti što jedem. Drugačije se sve rasporedilo.

U poznim godinama želiš li biti kao Žuži Jelinek, Tereza Kesovija ili Gabi Novak?
Ajdina Trnovac

-Čekaj malo: Aha!!! Evo... Uzela bih od svake ponešto! Od Žuži neodoljiv šarm, od Tereze izgled i radost života kojom zrači, a od Gabi dostojanstvo dame kakva ona zaista jest. Sve tri su prekrasne žene i od svake se puno toga može naučiti, vjerujte mi.

Hi, Nina, da imaš novca kao Ivanka Trump (a možda i imaš!!!), što je prva stvar koju bi napravila?
Mirsada Pejdah

-Joj, da bar imam novaca poput nje, nikad ne bih vodila tako isprazan život kao ona. Zamisli, imaš toliko love, a sve što radiš je putuješ po svijetu i trošiš pare na 25 godina mlađeg frajera koji ništa ne radi. Užas! Ja bih to drugačije rasporedila. A prva stvar koju bih napravila, kupila bih stanove najsiromašnijim obiteljima u svom Zagrebu jer kad ti Bog da puno u životu, treba biti velikodušan čovjek i dati onima koji nemaju ništa. Jedino tako novac ima smisla. Ovaj život je ionako prolazan i treba se truditi iz petnih žila da budemo bolji i plemenitiji ljudi. Još davno je jedan pjesnik rekao i to je istina: Nije sreća para puna vreća (Dino Merlin)

Tko je idealan muškarac i što je za Vas hedonizam?
Kosara Ilijoska

- Nakon svih i nakon svega, nakon pakla i nakon neba... čini mi se da idealan muškarac ne postoji. Niti idealna žena, da me pogrešno ne shvatite, no moj muž je za mene idealan. Za sada ga "trpim" s lakoćom i ništa me još ne živcira toliko da ga ne bih mogla podnijeti! Dvoje nesavršenih ljudi koji skupa proizvode savršenstvo, to su idealan muškarac i žena. A hedonizam? Živio hedonizam! Nikad se ne odričem svojih malih radosti i gušta. Mislim da sam hedonist i tutta forza guštam u životu, ljudima, glazbi, dobrom vinu, japanskoj hrani i ljubavi.

Nina, pratila sam Vaše vjenčanje kroz medije. Zaista je izgledalo bajkovito. Zanima me koji bi poseban trenutak izdvojili kao najdraži?
Dijana Oreški

- Bilo je predivno. Kada smo 11.09. u 16h nas dvoje samo s kumovima ušli u crkvu, usred bijela dana, i na miru se vjenčali bez prisutnosti novinara. To je bio samo naš trenutak i zauvijek ću ga se sjećati kao posebnog. Uspjela sam sačuvati svoju intimu da nitko nije niti pokušao zaviriti u nju..Eto, može se kad se hoće.

Kako jedna pametna žena može ostvariti i održati vezu, a zadržati sebe i svoj uspjeh na prvom mjestu?
Alisa Tatar

-Draga Alisa, prije svega mislim da je potrebna velika ljubav prema samoj sebi i samopoštovanje.Ja sebe jako volim i poštujem, ne na onaj nezdrav ego trip način, već sam se kroz godine naučila istinski voljeti. Tek tada je čovjek spreman dati najbolje od sebe i drugima. Nikad nisam dopuštala da me itko sputa u mojim snovima i maštanjima jer ako te osoba voli, tada ti daje slobodu!! Nitko nikoga ne može niti smije posjedovati. Nikad ne bih pristala biti u vezi s nekim tko me želi "smjestiti u okvire". Ono si što vjeruješ da možeš postati i to me nosi kroz život. Ja vjerujem da mogu biti dobra žena, mama i imati veliku karijeru. I dat ću najbolje od sebe da to tako i bude.

Преузето са http://www.gloria.com.hr/index.php
Вратете се на почетокот Go down
cherry
Администратор
Администратор
cherry


Број на мислења : 1127
Age : 42
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
Интервјуи у којима се спомиње Тоше Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Интервјуи у којима се спомиње Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitimeПон Окт 27, 2008 5:07 am

Тони Цетински

Тоше лекуваше со својата насмевка

Интервјуи у којима се спомиње Тоше 827512D0D68AA742B4E7825D1BE0F29D


Хрватскиот поп-пејач кој во дует со Проески ја испеа „Лагала нас мала“, вели дека се' уште го чувствува присуството на Тоше

Тони Цетински

Тоше лекуваше со својата насмевка



Хрватскиот поп-пејач кој во дует со Проески ја испеа „Лагала нас мала“, вели дека се' уште го чувствува присуството на Тоше

Катерина Шекеровска

„Тоше не беше нормален човек, тој беше над се'. Човек кој никогаш не пцуеше, никогаш не пиеше, немаше гревови и кој со тие свои години - 26 имаше моќ да ги теши и другите. Имаше мудрост, не' тешеше нас постарите и кога нешто не одеше како што треба, само ќе се насмееше и таа негова насмевка лекуваше се'. Тоа беше момент кога сфаќаш дека немаш проблеми. Тоше беше доказ за љубов во овие лоши времиња за сите нас на Балканот, па и во светот. Човек кој даваше надеж дека љубовта може да ги победи сите неубави работи“, со силни емоции, трепет во гласот и затскриени солзи во очите, Тони Цетински го почнува разговорот за својот братко Тоше. Вели дека малку и' е лут на судбината зашто Тоше допрва требаше да прави многу - и за себе, и за своето семејство и за други семејства, како и за децата и за постарите луѓе. „Тој беше човек кој не знаеше за зборот омраза и не знаеше дека постојат злобни луѓе“, вели Цетински во своето интервју за „Утрински весник“.

Еден месец по погребот на Тоше повторно дојдовте во Македонија. Во петокот, заедно со членови на хрватската фудбалска федерација, го посетивте неговиот гроб во Крушево. Со какви емоции се вративте оттаму?

- Уште додека патувавме, се возевме по патот од каде што може да се види Крушево на врвот, реков, а и другите кои патуваа со мене се согласија, дека се чувствува присуството на Тоше. Како да е таму, над Крушево... Тоа силно го почувствував. А на гробот повеќе би сакал да дојдам приватно, без медиуми, без камери. Сакам да бидам сам со Тоше, барем дваесет минути, но тоа е прилично тешко, зашто постојано доаѓаат многу луѓе. Се надевам дека барем еднаш ќе имам прилика да останам сам, без никого од страна, зашто имам потреба лично да разговарам со него. А сигурен сум дека тој е тука некаде и се' гледа и слуша. Не сакам да излезе дека карикирам, но навистина ја чувствувам неговата присутност. Многумина не можат да се помират со тоа дека го нема, но јас чувствувам дека е се' уште тука.

Во Крушево имавте можност да се сретнете и со неговите родители. Како се?

- За родителите на Тоше нема утеха и тие се навистина во тешка состојба за која не можам многу да зборувам. Тоа е едно многу скромно и драго семејство за кое во овој момент е најбитно да најде сила и волја за живот, а тоа ќе биде многу тешко. Ќе мора да продолжат понатаму, но тешко е тоа да им се објасни на родителите. И, воопшто, многу е тешко да се објасни како се чувствуваат. Не постои семејство на светот на кое сега му е потешко, семејство кое е толку едноставно и кое сигурно не заслужило да му случи ова, исто како што ни Тоше не заслужи така да заврши.

Во песната која му ја посветивте на Тоше и за која се крена многу прашина, која заврши со извинување од другата страна, го нарековте Тоше „мој брат, братко“. Колку бевте блиски, како започна Вашето пријателство?

- Неописливо богатство е што запознав таков човек. И не сум единствен, зашто тој беше искрен со сите, а каков си со луѓето - такви се и тие со тебе. Имавме искрено пријателство кое поради природата на нашата работа не ни дозволуваше да бидеме често заедно. Но, во оние моменти кога бевме заедно, не размислувавме за работата, туку за нашите души и за тоа какви сме ние како луѓе, и ни беше прекрасно. Жал ми е што немавме повеќе време за да бидеме заедно и да се дружиме. Инаку, се запознавме некаде кон крајот на деведесеттите години на еден фестивал, подоцна го поканив да ми биде гостин на мојот хуманитарен концерт во Умаг во 2003 година и потоа почнавме повеќе да се дружиме.

Што е она што најмногу Ве фасцинираше кај Тоше?

- Тоше не беше нормален човек, тој беше над се'. Човек кој никогаш не пцуеше, никогаш не пиеше, немаше гревови и кој со тие свои години - 26 дури имаше моќ и да ги теши другите. Имаше мудрост, не' тешеше нас постарите и кога нешто не одеше како што треба, Тоше само ќе се насмееше и таа негова насмевка лекуваше се'. Тоа беше момент кога сфаќаш дека немаш проблеми. Некако ја имаше таа сила, дури и не мораше многу да зборува за да сфатиш дека треба да си среќен со самото тоа што си таму и што можеш да ја почувствуваш таа љубов. Тоше беше човек кој беше доказ за љубов во овие лоши времиња за сите нас на Балканот, па и во светот. Беше човек кој ти даваше надеж дека љубовта може да победи сите неубави работи.

Кој беше поголемо дете од вас двајца?

- Да, ние бевме детинести. На пример, многу сакавме да играме „плејстејшн“. Јас се чувствувам како дете, а и имам млад бенд кој одлично се согласуваше со него и дури и му свиреше на еден албум. Го запознав со сите свои автори, продуценти... И не размислував зошто го правам сето тоа. Тоа го правев зашто Тоше е човек кој, без оглед на успешните деловни потези на менаџментот, заслужил позиција „број 1“ што се однесува и до пеењето и до односите со луѓето и се' што живееме во овој живот. Не ни требаше да ме праша. Едноставно, природно се погодивме, дури ни јас, ни тој не планиравме дует, туку бевме среќни што сме се запознале и се дружевме. Потоа, Миро Буљан ни понуди песна, па си рековме кога сме веќе толку добри пријатели зошто не би снимиле и дует. Сепак, не размислувавме толку во деловна смисла, колку што бевме среќни што се пронајдовме приватно и што добро се дружевме.

Многумина се согласуваат дека ќе треба да помине долго време пред да се роди човек како Тоше...

- Добро кажавте - човек. Зашто музичари, пејачи има многу, свирењето и пеењето, ако имаш слух, може да се научат, да се извежбаат и подобрат, но човек или се раѓа или не се раѓа. Или си човек или не си. Тоа не се учи. Се сомневам дека кога било повторно ќе сретнам таков човек, специфичен вокал, боја на глас. Има многу пејачи кои технички добро пеат, но не пренесуваат емоции и го немаат тој фактор икс. Тоше го имаше и факторот икс и ипсилон.

Каде Ве затече страшната вест за несреќата на Тоше?

- На денот на несреќата, истото утро, за жал, бев во Ровињ и родителите ме разбудија за да ми кажат што се случило. Веднаш им се јавив на сите во Загреб, Миро и другите заминаа во Нова Градишка и јас седнав во автомобил и тргнав, но родителите ме молеа да се вратам зашто не бев во добра психофизичка состојба за патување. Ми беше многу тешко исто како што им беше и на сите оние што го сакаа и почитуваа.

Имавте ли некакви планови со Тоше? Остана ли нешто недовршено, недокажано, неиспеано?

- Има многу недовршено и недокажано зашто во последно време ние двајцата не поминувавме толку време како во почетокот на нашето пријателство. Затоа ми е многу жал и затоа имам потреба постојано да доаѓам овде и ќе доаѓам и приватно, иако тоа не може да го надомести она што можевме, а не го направивме со Тоше. Посебно зашто тој можеше да направи уште многу, беше доста помлад од мене и затоа можеби сум малку лут на судбината и на сето она што се случи. Можеше да направи уште многу и за себе, и за своето семејство и за други семејства, како и за децата и за постарите луѓе. Тоше беше човек кој не знаеше за зборот омраза и не знаеше дека постојат злобни луѓе. За нив зборуваше дека се само слабаци и дека ние сме човечка раса која има свои слабости. Она што треба сега да го правиме не е да се споредуваме со него, неговата душа, туку да се обидеме да не ги мразиме луѓето околу себе, да бидеме креативни, да го сакаме тоа што го работиме и да бидеме среќни секое ново утро кога ќе се разбудиме.




Интервјуи у којима се спомиње Тоше BE4D2D1EB7C8FC4F94D7B2247CD3176B

Ја познававте ли Андријана Будимир? Знаевте ли за нивните планови за свадба, семејство?

- Не, зашто во последните години не се гледавме многу, секој од нас си имаше свое темпо на работење. Немавме многу време за дружење, разговор за работите што ни се случуваа, иако најпрво кога почнавме да се дружиме повеќе зборувавме за приватните работи отколку за се' друго. Жал ми е што поради природата на нашата работа немавме многу време за нас.

Ќе Ве навратам на малку поведра тема. Од неодамна сте во брак со својата менаџерка и долгогодишна љубов Ивана Нобило. Се сменија ли работите откако ставивте бурми?

- Не, се' си остана исто и тоа е среќата. Многумина велат дека кога ќе се случи брак, многу работи се менуваат, но јас мислам дека се менуваат во оној момент кога ќе дојде дете. По осумгодишна врска, логично беше и да ја озакониме нашата љубов , но ништо не се промени. А деца? Секако дека планираме. Обожавам деца и се надевам дека ако даде Господ, ќе станам повторно татко.

На 30 ноември Ве очекува голем хуманитарен концерт во Загреб на кој ќе настапи и светски познатиот тенор Хозе Карерас и американскиот поп-пејач Мајкл Болтон, во придружба на симфонискиот оркестар на ХРТ. Велите дека дуетот со Карерас „Dolce Suono“ („Сладок сон“) е остварување на Вашиот сон и врвот во кариерата. Што планирате по концертот?

- Дуетот, поточно, е остварување на сонот на мојот татко. На концертот ќе пеам три оперски арии „O sole mio“, „Carusso“ и „Torna a Soriento“, неколку свои песни преаранжирани за оркестар, едно изненадување кое ќе го пееме сите тројца заедно и, секако, дуетот со Карерас, „Dolce Suono“.

А, за понатаму, реално е дека ќе направам репертоар и ќе почнам да пеам песни какви што пеел мојот татко и од тоа ќе направам програма за надвор со која ќе настапувам во театрите. Што се однесува до мојата кариера, никогаш нема да го запоставам домашниот пазар - Балканот, зашто благодарение на оваа кариера овде, имав што да му понудам на светот. Веќе подготвувам нов албум за дома, имам 50 демопесни и од нив ќе извадиме албум. Паралелно ќе работам на двата проекта, зашто не сакам да излезе дека сакам да правам светска кариера, а мојата публика да не ме гледа. И јас како и Тоше, може да отидам да пеам некаде, но секогаш ќе се враќам дома. Тој постојано ми раскажуваше колку е среќен кога се враќа од некаде во своето Крушево и постојано ми говореше дека морам да дојдам во Крушево, морам да дојдам... За жал, не успеав да дојдам... Се' досега, до овој лош момент...

Во рацете на судбината

Октомври, кобниот месец во кој загина Тоше, има судбинско значење и за Вас. Во истиот месец, во 1998 година, имавте тешка сообраќајна незгода, одбегнавте сигурна смрт. На 12 октомври го славите својот втор роденден...

Интервјуи у којима се спомиње Тоше DA382B5250D8C641B08DB5C73DCF1785

- Мојата приказна е неверојатна. Две години по сообраќајката во 1998 година, на истиот датум и во истото време, во 20 часот, со истиот возач имавме уште една незгода, но не сообраќајна. Не' заробија во Сараево, па подоцна не' ослободија, разменија. Во 1998 година со истиот возач се превртевме во тунел, а јас седев на совозачкото седиште и веќе го имав спуштено за да спијам, а покривот беше смачкан токму до мојата глава. Да не го спуштев седиштето, немаше да останам жив.

Сепак, не би сакал мојата несреќа да ја споредувам со она што му се случи на Тоше за да не излезе невкусно. Во принцип, ние сме луѓе кои се постојано на патишта и иако внимаваме, се одмораме, преспиваме, едноставно, константно и многу повеќе од другите сме изложени на опасностите по патиштата. И тоа не е проблем само кај нас, туку и во целиот свет. Во едно интервју реков дека сакам луѓето да им се вратат на велосипедите, можеби не сосема, но автомобилите да бидат на струја и да не можат да развиваат голема брзина, а со тоа да се намали смртноста на патиштата, да се забави сето тоа темпо. Се молам на Бога да се врати времето назад и автомобилите да не бидат толку брзи и да бидат посигурни.

www.utrinski.com.mk (19.11.2007)
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
cherry


Број на мислења : 1127
Age : 42
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
Интервјуи у којима се спомиње Тоше Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Интервјуи у којима се спомиње Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitimeПон Окт 27, 2008 5:45 am

НИНА БАДРИЌ

Тоше со музиката ги смируваше луѓето

Познатата хрватска пејачка Нина Бадриќ, како што пишува белградски „Блиц“ во српската престолнина го промовираше албумот „07“. Покрај новите песни и планови, Нина се' уште беше под импресии на скопскиот концерт одржан на 5 октомври во чест на Тоше Проески.

„Не сум од оние кои сега ќе зборуваат дека јас и Тоше бевме супер ,соработувавме. Се запознавме на концертот на Тони Цетински и веднаш се препознавме како луѓе. Имавме идеја да направиме серија концерти ’Тоше и Нина‘, но не успеавме да ја реализираме. Многу ми е жал поради сета трагедија, поради факт дека нема да го имам дуетот што би бил вистинскиот за мене.Тоше беше ненадминлив музичар и пејач, но мене ме трогна кога го погледнав в очи- веднаш видов дека доаѓа од чесно семејство, дека е добар и радосен што е опкружен со луѓе кои сака да ги усреќи и да им помогне. Концертот во Скопје ќе го паметам цел живот и тоа не се опишува со зборови“.

Нина никогаш нема да ги заборави испреплетените чувства – радост, тага, љубов , солзи, но и гордост на присутните зошто беа и останаа сведоци на љубовта на Тоше, како и на податокот дека токму тој со музиката ги смируваше луѓето. „Без оглед на верата, статусот и положбата, Тоше го направи она што на ниту еден политичар нема да му успее - да им погледне на луѓето во душата“ ,изјави Нина.

www.utrinski.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Интервјуи у којима се спомиње Тоше Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Интервјуи у којима се спомиње Тоше Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Интервјуи у којима се спомиње Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitimeПет Окт 31, 2008 3:21 pm

Elena Ristevska: Toše mi je bio kao stariji brat!

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Toshe_10

četvrtak, 23 oktobar 2008

Makedonska pevačica kaže da bi se zbog ljubavi preselila u Beograd!.
Prosto ne mogu da poverujem da je nestao, nego imam osećaj da je u inostranstvu, da će se vratiti... - kaže Elena

Makedonska zvezda Elena Ristevska, koja je takođe iznedrena u jednom tamošnjem muzičkom takmičenju pod nazivom "M2", četvrte gala večeri "Operacije Trijumf" briljirala je svojim nastupom, ali i bodrila kandidate. Za GAZETU otkriva razliku između njenog probijanja i prilike koja je pružena ovim "studentima", priseća se svog dragog kolege i prijatelja Tošeta Proeskog, ali i ističe da bi se zbog ljubavi preselila u Beograd!

- Ne mogu da uporedim takmičenje na kome sam ja pobedila u Makedoniji i "Operaciju Trijumf" jer se konceptualno sasvim razlikuju, kao što ne mogu da kažem kome je lakše. Meni je bilo veoma stresno kada se od 1.000 kandidata krug suzio na 100, pa sa tih sto na samo deset, da bi na kraju ostala samo ja! Ovde je lepo to njihovo druženje u kući, pripremaju ih za svaku situaciju, a kod mene je bio slučaj da u tih nekoliko minuta mora da se pokaže sve što znaš i da budeš spreman da se sam snađeš u raznim situacijama, da umeš da improvizuješ na sceni, ako zatreba. Mislim da su svi ovi takmičari veoma kvalitetni, imala sam prilike i da ih pobliže upoznam, pozitivni svi. Ipak, ja nikada ne bih pristala na to da budem 24 časa pred kamerama kao oni, jer postoji nešto što želim da sačuvam samo za sebe, tu neku svoju privatnost.

Da li među njima imaš svog favorita?

- Biću pristrasna. To je Aleksandar iz Makedonije. Mada, sviđa mi se i Danijelov stil.

Često Aleksandra upoređuju sa pokojnim Tošetom, da li i tebe podseća na njega?

- Pa, ne, ne. Aleksandar ima svoj stil. Možda kada peva njegovu pesmu, ljudi ga poistovete sa njim. Ne znam. Ipak, tek kada snimi neku svoju pesmu, moći ćemo da vidimo da li ga imitira ili ne.

Koliko si ti bila bliska sa Proeskim?

- Sada kada ga nema ne volim da iznosim u javnost kako smo bili nerazdvojni, kada nismo. Bili smo kolege i prijatelji, družili smo se onoliko koliko su nam to okolnosti i obaveze, što moje, što njegove, dozvoljavale. Često mi je davao savete i bukvalno sam ga doživljavala kao starijeg brata. Jednom kada sam se spremala za jedan festival u Rumuniji baš mi je pomagao oko jezika, jer je on imao vlaško poreklo i razumeo ga je, pošto je vlaški veoma sličan rumunskom jeziku.

Da li si posećivala njegove roditelje u danima žalosti?

- Bila sam na šestomesečnom pomenu, ali nismo razgovarali. Znate kako, u tim momentima i jedan pogled sve kaže. Ne volim da pričam na tu temu, jer i to mi je deo privatnosti i lične emocije. Nama u Makedoniji je to jedna veoma bolna rana za sve. Zamislite kako je svima vama ovde, koji isto osećate nedostatak, kako je tek nama koji smo ga poznavali, a da ne pominjem njegovim najbližima! Ja prosto ne verujem da je nestao, nego imam osećaj da je u inostranstvu, da će da se vrati. Tamo kod nas sve podseća na njega, ne prođe dan da ga ne pomenemo...

Da li imaš dečka?

- Nemam dečka. Trenutno sam zaljubljena u fakultet. Studiram uporedo italijanski jezik na državnom fakultetu i menadžment na privatnom, a sve to treba da uklopim sa ostalim obavezama, tako da i nemam vremena za dečka.

Jesi li doživela pravu ljubav do sada?

- Pa, ne znam koliko je moguće sa dvadeset dve doživeti pravu ljubav, ali ja verujem u jednu ljubav za ceo život.

Da li bi se zbog ljubavi preselila u Beograd?

- Naravno. Ljubav je nešto što ne može da se isplanira, tako da kada mi se dogodi, biću na sve spremna.


Obožavam Noleta!

Svojevremeno je kružila priča da ti se sviđa Novak Đoković?


- A, to ste povezali iz one ankete sa prošlogodišnjeg Radijskog festivala kada sam napisala da bih sa njim otišla na pusto ostrvo, pa su to mediji pogrešno protumačili. Ja sam pomislila da bih na pustom ostrvu volela da budem sa Novakom, ali da uz to imamo dva reketa i lopticu, jer mi je tenis hobi. Pri tom, Noleta obožavam, ali podjednako kao i Anu Ivanović.


Преузето са http://www.gazeta.rs/index.php?option=com_frontpage&Itemid=58
Вратете се на почетокот Go down
grkovicvanja
Член
Член
grkovicvanja


Број на мислења : 701
Age : 31
Локација : Srbija
Репутација :
Интервјуи у којима се спомиње Тоше Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Интервјуи у којима се спомиње Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitimeПет Окт 31, 2008 11:38 pm

Интервјуи у којима се спомиње Тоше 776885 Интервјуи у којима се спомиње Тоше 776885
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Интервјуи у којима се спомиње Тоше Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Интервјуи у којима се спомиње Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitimeСре Фед 18, 2009 10:45 pm

Intervju - Ljiljana Petrović



Tošu na žalost više nema, ali vi ste još uvijek prepoznatljivi kao Tošina Ljiljana. Koja je vaša glavna asociacija na njega?
- Nije samo jedna, cijeli moj život je vezan za Tošu. Jednako kako sam ja označila njegov život tako je on udario pečat u mom životu. I baš zato je tako teško pomiriti se sa tim da ga više nema jer me sve podsjeća na njega.

Kako se osjećate kad se vozite tom autocestom gdje se desila ova nesreća?- Mnogo, mnogo teško, grozno se osjećam jer znam, da se na tom mjestu završila jedna priča. I svaki put iznova, kad se pripremam na vožnju tom cestom plašim se, da li ću uspjeti.

Kakva je vaša asociacija na kamione?
- Mrzim ih!

Da li se sjećate Tošinog lica poslje nesreće?
- Ne. Od nesreće pa nekoliko dana nakon nje, na moju sreću, ne sjećam se ničega. Ni pokopa, ništa.

Da li se Toše bojao smrt?
- Toše nije razmišljao o smrti ali se strašno bojao letjeti zrakoplovom. Jer smo u zadnje vrijeme često putovali, dva puta tjedno zrakoplovom, bio je to veliki problem. Ali na svom posljednjem putovanju u Australiju rekao mi je, da se više ne boji letjeti zrakoplovom i s tim se ne boji smrti.

Da li ste ponekad razgovarali o životu nakon smrti sa njim?
- Oboje smo bili ubjedjeni da je smiješno vjerovati samo zato, da u idućem životu ne bi bio kažnjen. Za nas je bila važna prava vjera u vječni život i odgovarati za sva djela na ovom svijetu.

Da li je po vašem mišljenju Toše nagrađen u svom drugom životu?
- Da, mislim da jeste i to zbog svojeg rada, ljubavi, koju je djelio, topline, vrijednota.

Što ste konkretno naučili od njega?
- Puno stvari. Naučila sam recimo, da nije potrebno puno razmišljati o sutrašnjem danu. Prije sam bila planski čovijek. Uz Tošu sam prepoznala, da planovi nisu uvijek toliko potrebni i da je bolje živjeti ovaj dan.

Da li vam je dao nešto, što vas se dotaklo duboko u srce?
- Dao mi je neku posebnu ljubav, naučio me, da se može voljeti i na drukčiji način. Spoznala sam što znači brinuti se o nekom. Sve su to bile stvari koje prije nisam imala prilike osjetiti i naučiti.

Imali ste priliku pratiti Tošino odrastanje od 20-te do 26 godine. Kako se promjenio u tim godinama dok ste surađ0ivali?
- Sjećam se jednog posebnog dana u zadnjoj godini njegovog života. Pila sam kavu sa prijateljicama kad je došao Toše i kad sam ga pogledala, prvi put sam se trgnula, da je odrastao. Da je postao muškarac! U nekom trenutku bilo mi je pomalo žao toga jer za mene je uvijek bio »mali«, brinula sam se za njega ali odjednom je postao muškarac.

Kako ste ga zvali?
- Tošice, Toške, bebo ali u zadnje vrijeme mu se ova posljednja riječ nije više svidjala, haha..

Kako ste se suočavali sa njegovim odrastanjem?
- Toše je kasnije sazreo jer se nije kretao u krugovima gdje bi mogao brziti sa tim. Bio je sportaš, nije pio, njegova vjera je bila snažna. Odrastao je polako ali pravim putem i zdravo.

Da li ste se ponosili njime?
-Mnogo sam ponosna, mnogo!

Koliko puta ste mu rekli, da ga volite?
- Mnogo puta. On je znao da ga obožavam i da ga volim. Često sam mu rekla da mi znači sve na svijetu.

Je li ga slava promijenila?
- Ne.Toše je sa obje noge stajao snažno na zemlji. Ali bile su stvari koje su mu smetale i to što je uvijek morao paziti na svoj izgled, šta će odjenuti, smetalo mu, da nije smio kasniti, biti pospan ili umoran. Sasvim obične stvari koje su drugima bile dozvoljene a njemu ne. Pitao se pa zašto i ja sam normalan čovijek, imam pravo biti umoran ili kad sam bolestan da ostanem u krevetu.

Dali su ga nervirali mediji u vezi njegovog privatnog života?
- Toše je prije nego ja shvatio, da je javni život posao i što dolazi u paketu sa njim, treba podnositi.

Zašto se nije javno eksponirao sa svojim djevojkama?
- Jer ih je želio zaštititi. Nije ih želio reklamirati zbog njih samih jer je govorio, da ne trebaju nositi teret njegove slave ali to ljudi nisu razumjeli.

Da li ste često razgovarali o ženama?
- Ne.

Niste ga savjetovali u vezi njih?
- Ne nisam i Toše nije bio tip muškarca koji bi imao takve zahtjeve. Bio je vrlo inteligentan sa dobrom intuicijom.

Priča se, da je pjesmu »Još uvijek sanjam da smo zajedno«, koju je snimao u kolovozu/augustu 2007 godine, posvetio svojoj prvoj djevojci, Blagici Micovi. Je li to istina?
- Sa Blagicom su bili u stiku ali neznam, da li je njoj posvećena.

Nije vam rekao?
- Ne, nije i zato nemam pojma koju je imao u mislima. U zadnje dvije godine nismo raspravljali o njegovim ženama i ljubavnim vezama. Jasno sam mu rekla, kad će biti siguran, da je našao onu pravu, neka mi kaže. Inače o svojim djevojkama neka mi ne govori jer se neću baviti sa tim.

I da li je našao onu pravu?
- Nije mi rekao. Imali smo dogovor, da je njegov privatan život njegov i točka. I zato se nisam željela družiti sa njegovim djevojkama, piti kavu itd.

Vi niste željeli ili on?
- Obadvoje.

Da li je istina, da je posljednji SMS pisao Blagici?
- Toše je želio, da je njegov privatan život ostane njegov, neka tako i ostane. Poštujmo to.

Recite je li istina, da ste mu putovanje u Izrael vi predložili?
- Da. Sama sam bila tamo već četiri puta, tako da sam mu predložila i organizirala put. Imali smo želju ići zajedno u Tibet.

Da li se zaista promjenio nakon putovanja u Izrael?
- Da, zaista je postao drugačiji. Drukčije je gledao na život, manje su ga smetale sitnice.

Rekli ste mi, da vam je u Londonu kupio ove čizme koje imate na sebi. Je li to njegov poslednji dar?- Ne. Za moj rodjendan mi je poklonio preljepi iPod, odmah kad smo se vratili iz Australije. To je bio njegov posljednji poklon.

Da li vam je žao neke riječi koju ste mu rekli?
- Nikad nisam bila stroga prema njemu, možda sam ponekad previše brinula za njega. U smislu: obuci se, hladno je, prehladit ćeš se ili kaka v motor, molim te...

Imao je motor?
- Da. Svake godine je nabavljao novi onda sam ga ja prodala kroz koji mjesec i on ga ponovo nabavio skrivajući od mene.

Kakav je imao odnos vezan za Sloveniju?
- Mnogo je volio Sloveniju zato je i često dolazio ovdje. Sviđala mu se jer je mala, čista, zelena. Sviđalo mu se, da kod vas ljudi ne tračaju previše, da se ne bave previše životima drugih. Kod vas je bio i prijavljen.

Kako, molim?
- U Sloveniji je imao svoju adresu, svoj stan u Ljubljani.

Kakav je bio njegov odnos sa roditeljima?
- Poštovao je roditelje, bili su mu glavni autoritet. Za svoju majku je često govorio,ako postoje anđeli, ona je sigurno jedan od njih. Mnogo, mnogo ju je volio. Za njega je bila svetica.

Je li bila njegova majka ponekad ljubomorna na vas, što više vremena provodite sa njim?
- Nikada. Naši odnosi su bili dobri ali nismo bili često zajedno. Kad smo sa Tošom imali odmor, ja sam bila kod svojih a on kod svojih. Ali joj je mnogo nedostajao i kad je došao doma. To joj je značilo najviše na svijetu.

Da li ste još u kontaktu sa njegovim roditeljima?
- Kad sam u Kruševu idem kod njih ali je vrlo teško razgovarati sa njima. Izgubili su što su najviše voljeli i nije im više do ičega. Trebaju vrijeme za preboljeti.

Kakav je vaš život nakon Toše?
- Prije svega sam zadovoljna, jer sam naučila, da sve što mi se događa, dobro ili loše, nosim sa ponosom.

Da li ste sretni?
- Imam osjećaj da me sreća napustila i da ju je potrebno opet naći. Ali na sreću u cijeloj ovoj nesreći imam lijepe uspomene koje me hrane.

Kakve su vaše želje?
- Nemam velikih želja.

Dali ste umrli sa Tošiom?
- Na neki način, da.

celebrity magazin Story (Slovenija)
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Интервјуи у којима се спомиње Тоше Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Интервјуи у којима се спомиње Тоше Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Интервјуи у којима се спомиње Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitimeПет Мар 06, 2009 10:45 pm

Igor Cukrov iz Operacije Trijumf: Želio sam postati svećenik


"NISAM ušao u finale, ali taj mi je show u potpunosti promijenio život. Za nepoznatog pjevača je doista velika stvar kad se dobije prilika predstaviti se publici na tako moćnom mediju kao što je televizija, a mislim da su me gledatelji u ta tri mjeseca, koliko sam s ostalim natjecateljima dijelio životni prostor, mogli dobro upoznati i kao osobu", rekao je u intervjuu za Gloriju bivši natjecatelj Operacije Trijumf, Igor Cukrov.

"Najviše mi je pomogao Tonči Huljić"

Iako je od završetka balkanskog showa prošlo već skoro dva mjeseca, za nekim studentima prve sezone showa prašina se tek počela dizati. Jedan od njih je i 24-godišnji Šibenčanin kojega ćemo uskoro moći gledati i kao predstavnika ovogodišnje Dore.

"Pjesma s kojom ću nastupati na Dori je tipična mediteranska stvar, a zove se 'Lijepa Tena'. Siguran sam da će biti pravi hit", otkrio je Igor koji zajedno s Tončijem Huljićem ovih dana intenzivno radi na prvom singlu. "Zahvaljujući Operaciji Trijumf stekao sam brojne obožavatelje. Od Beograda, gdje se sve snimalo, do Zagreba, Splita, Šibenika, Sarajeva, no ipak mi je najviše pomogao Tonči Huljić", otkriva mladi pjevač.

Iako je često znalo izgledati kako Tonči Huljić, član žirija u Operaciji Trijumf i poznati splitski skladatelj ima posebne simpatije prema Igoru, on tvrdi kako ga nije favorizirao, ali sjeća se kako mu je jednom prilikom rekao da će on nakon Maksima Mrvice postati drugi Šibenčanin kojemu će Huljić napraviti internacionalnu karijeru.

"Na kraju je ipak prevagnula želja za glazbom"

"Pjevao sam u klapi Cambi godinu dana i bilo mi je jako lijepo, ali ja sam ipak solo igrač. Kao što je to bio moj veliki uzor Toše Proeski ili Guliano kojega sam slušao kao mali. Zato sam se odlučio za solo karijeru, i konačno, prijavio se na Akademiju", priznaje Igor koji osim pjevanja svira i nekoliko glazbenih instrumenata. Da mu je glazba donijela veliki uspjeh i na ljubavnom planu dokazuje činjenica da je Igor svoju djevojku Adelu Žarak iz Nuštra upoznao na gaži u Vodicama 2005. godine.

"Ne mogu voziti na dva kolosijeka. Teologiju sam upisao u splitskoj Općoj gimnaziji. Najdraži predmet mi je bila filozofija, a i veliki sam vjernik. Na početku studija sam čak razmišljao o zaređenju. Ta me ideja držala nekoliko mjeseci, no na kraju je ipak prevagnula želja za pjevanjem", otkrio je za kraj Igor koji zasigurno neće prežaliti zbog odustajanja od fakulteta s obzirom da mu je glazbena karijera u usponu.


Преузето са http://www.index.hr/
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Интервјуи у којима се спомиње Тоше Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Интервјуи у којима се спомиње Тоше Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Интервјуи у којима се спомиње Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitimeПет Мар 06, 2009 10:56 pm

EDIN KARAMAZOV Sve moje tajne

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Edin_k11

Sve je počelo s Bachom, kojeg je 44-godišnji glazbenik mogao svirati samo na lutnji, a danas ljubav prema renesansnom instrumentu dijeli s britanskim pjevačem Stingom, s kojim će, napokon, večeras zasvirati i u Zagrebu


Premda ga je proslavilo sviranje na renesansnom glazbalu nježnog zvuka, 44-godišnji Edin Karamazov ne smatra se lutnjistom. On je glazbenik “širokog spektra”, koji Bacha jednako savršeno svira na klasičnoj i električnoj gitari, svim vrstama lutnji, na teorbi, tamburici, orijentalnim instrumentima poput kineske lutnje pipe...

Ipak, lutnja ga je povezala sa slavnim britanskim glazbenikom Stingom, kojeg se toliko dojmilo njegovo muziciranje da je njihov slučajan susret prerastao u dugogodišnju suradnju. Po­­sljednje dvije godine njih dvojica putuju svijetom i na koncertima predstavljaju zajednički album “Songs from the Labyrinth”. Repertoar, koji se sastoji od ra­­ne engleske glazbe, predstavit će 11. veljače i za­­gre­­bačkoj publici, u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog, a ubrzo nakon toga, u ožujku, Kara­­ma­zovu izlazi samostalni album “The Lute is a Song”, u izdanju ugledne britanske diskografske kuće Decca.

Uzbuđenje zbog svih tih profesionalnih uspjeha je veliko, no nemjerljivo zbog najsretnijeg događaja u privatnom životu. Edin Karamazov i njegova supruga Tanja, naime, u svom zagrebačkom domu pokraj Save s nestrpljenjem iščekuju rođenje sina. Roditelji bi trebali postati baš na samo Valentinovo, samo tri dana nakon koncerta, pa nema sumnje da će Edin Karamazov ovu veljaču zapamtiti za cijeli život.

MOJA NAJDRAŽA LUTNJA Od dvadesetak lut­nji, koliko ih posjedujem, srcu mi je najviše prirasla prva koja je došla u moje ruke. To je 13-struna lutnja koju je izradio majstor Nico Van der Waals, a kupio sam je početkom 90-ih u Kölnu. Draga mi je i arapska lutnja Al-Oud, vrlo rijedak instrument koji sam kupio u Barceloni, dok sam svirao u grupi Esperion XX. Ugledao sam je na zidu jedne knjižare, pravi biser, a dobio sam je za stotinjak njemačkih maraka. No, bila je u dosta lošem stanju pa me restauracija stajala znatno više od same lutnje.

NAJLJEPŠI GRAD Živio sam u mnogo gradova, no najdraži mi je onaj u kojem sam bio samo u prolazu - Buenos Aires. To je pravi metropolis, grad gdje je sve tvoje, u kojem se osjećate kao u Europi dvadesetih i tridesetih godina prošloga stoljeća. Ljudi nisu površni, čak i slučajni razgovori u restoranu ili na tržnici nisu puko čavrljanje, već imaju svoju dubinu.

TANGO To nije niti glazba niti ples već - život. Isto kao i jazz, tango ne sviraš nego ga živiš. Pravi tango postoji samo u Buenos Airesu, sve ostalo je kopija. Od pjesama za tango, najdraža mi je “Ma­­lena”, čiji je naziv skraćenica od Marija Magdalena.

SA STINGOM U ZAGREBU Samo nekoliko sati prije koncerta stižemo iz Bukurešta, a već sutradan idemo u Francusku, tako da nećemo imati mnogo vremena za razgledavanje grada. Najvjerojatnije ćemo nakon nastupa otići na večeru s mojim prijateljima, no, ako bude prilike, volio bih ga odvesti u centar grada i pokazati mu koliko stoji parkiranje. I što dobiješ za tu cijenu: u većini slučajeva usko mjesto uz kolnik, gdje uvijek prijeti opasnost da ogrebeš (ili da ti netko ogrebe) auto. Osim ako nisi tanak i zgodan kao Massimo Savić.

ČUDESNA SAVA Dobro znam kakva je Sava cijelim svojim tokom, od izvora pa sve do Kale­megdana. To je prekrasna rijeka, pogotovo ovim svojim dijelom koji prolazi kroz Zagreb. Zato mi je žao što grad ne živi više s njom.

ŽIVOT UZ RIJEKU Obožavam ribolov, ali ne zbog ulova, već zbog vode. Pecam od djetinjstva, to su mi prva sjećanja iz Zenice, gdje sam odrastao uz ri­­jeku Bosnu. I danas stanujem kraj Save, jer ne mo­gu bez rijeke. Kad nisam blizu tekućice, imam zdravstvene probleme, budim se noću bez zraka. Ri­­jeka mi je nadahnuće i u meni budi muzičku strast jer njezine zvukove pokušavam interpretirati u glazbi.

SVIRKA NA ULICI Još dok sam studirao u Že­­nevi, počeo sam svirati na ulici. Sjeo bih na neko lijepo mjesto, počeo prebirati po žicama, i uvijek bih skupio dovoljno za pizzu i pivo. To je prelijepi život, nema menadžera ni drugih posrednika, postoje samo glazbenik, instrument i publika. Da se mene pita, na studij glazbe uveo bih predmet - ulična svirka. Sting ima sličan senzibilitet: umalo sam ga nagovorio da dođe svirati s mojom grupom Fiori Musicali na ulicama Dubrovnika.

STINGOVO MASLINOVO ULJE Već godinama ko­­ristim maslinovo ulje s Korčule i sa Stingovog imanja u Toskani. Njegovo je malo gorko, jer takve su toskanske masline, ali je prvoklasno. Od Stinga uzimam i med, koji je također fantastičan.

NAJDRAŽI HOTEL Možda zvuči snobovski, ali najdraži mi je hotel Bvlgari u Milanu. Atmosfera je prijateljska pa se ondje osjećam kao kod kuće. Volim i male hotele na jugu Francuske.

KAKO SAM OSVOJIO TANJU Bio sam na po­­zor­­nici, a ona u publici. Cijelo smo se vrijeme gledali. Bilo je to 2000. na Skopje Festu, makedonskom izboru pjesme za Eurosong, na kojem sam svirao u stanci za vrijeme glasovanja. Na festivalu je nastupao i Toše Proeski, kojega su djevojke obožavale pa je u garderobi imao nekoliko buketa cvijeća. Nakon nastupa otišao sam u njegovu garderobu i posudio jedan cvijet te sam se vratio i bacio ga Ta­­nji. Tako je počela naša ljubav - uz Tošinu pomoć.

DIJETE I ČERGARSKI ŽIVOT Veselim se očinstvu. Naš sin odmah će saznati što je život jer će vrlo brzo krenuti s nama na putovanja. Na žalost, ili na sreću, ima roditelje koji će mu omogućiti čergarski život. Je li to dobro, vidjet ćemo kad odraste.

DUBROVAČKI TRUBADURI Uz Dubrovačke tru­badure, koje sam gledao na televiziji kako sviraju mandoline i gitare, zainteresirao sam se za glazbu. Imitirao sam ih svirajući na komadu drveta. No, u mladosti su mi najveći glazbeni idoli bili Ritchie Blackmore, gitarist Deep Purplea, i Johann Seba­stian Bach.

ODRASTANJE U KAZALIŠTU Nitko od mojih nije glazbenik. Mama Tifa bila je konobarica u restoranu Korzo, a tata Husnija jedan od osnivača Ze­­ničkog kazališta. Prva sjećanja su mi iz kazališta: daske, glumci, miris šminke, perike... Čak sam i gitaru prvi put vidio u rukama nekog glumca. Dakle, nije me oblikovala glazba, već pozornica.

LUTNJA JE PJESMA Moj novi album zove se “Lutnja je pjesma” jer lutnja za mene to doista jest. Na njemu su uglavnom instrumentali, te četiri pjesme s četvero mojih prijatelja, odličnih pjevača - Kaliopi, Renee Fleming, Andreasom Schollom i Sti­n­gom. U trgovine dolazi u ožujku.


Преузето са http://www.gloria.com.hr/index.php
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Интервјуи у којима се спомиње Тоше Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Интервјуи у којима се спомиње Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitimeСаб Јун 06, 2009 9:10 pm

Ljiljana Petrović: Nisam došla u Makedoniju da tražim muža!
06.02.2004. godine


Razgovor sa Ljiljanom Petrović, menadžerkom najveće makedonske muzičke zvezde Tošeta Proeskog, započeli smo pitanjem zašto ne voli da govori o svojoj prošlosti i privatnom životu.
"Bilo šta da kažem, biću krivo shvaćena. Pre svega, ja u Makedoniju nisam došla da tražim muža da bih se zbog toga promovisala. Štaviše, ne pada mi napamet da se ovde udajem. Radim dobro svoj posao, zašto bih u javnost iznosila svoju intimu?", kaže Ljiljana, poreklom Nišlijka, a sada državljanin Kipra, na privremenom boravku u Makedoniji

Ali ako ljudima ne kažeš nešto o sebi, oni će početi da čeprkaju i neće te štedeti?
To je jako ružno! Strašno je što i kad čeprkaju i kad ne čeprkaju, ljudi pronalaze onu verziju koja njima najviše odgovara.

Nemoj mi reći da su jedino novinari čeprkali po vašoj privatnosti?
Nisu to bili samo novinari već i mnogi drugi ljudi koji nemaju veze sa medijima. Ne znam šta su hteli, ali sam ubeđena da su imali nameru da me zaprose! Nikad nikome nisam čeprkala po intimi, niti po prošlosti. Uostalom, zašto je bitno ko sam ja i šta sam? Ionako sam prolaznik u Makedoniji, zato mi je i bitno da ovu državu u svetu predstavljam na pravi način, da se ja tog predstavljanja ne stidim,

Zameraju li ti što još uvek nisi savladala makedonski jezik i što Tošeta nisi naučila da bez greške govori srpski?
Zameraju mi! Pokušala sam da govorim makedonski, ali nije mi išlo, iako tečno govorim pet svetskih jezika. Kad god bih pokušala da "zboruvam na makedonskiot jazik" svi bi se oko mene smejali, a mene je to ljutilo. Rešila sam da komuniciram samo na srpskom jeziku. Svi me odlično razumeju. Uostalom, zašto bi bilo toliko važno da ja naučim makedonski jezik? Šta bi trebalo time da dokazujem, da sam veća Makedonka i od samih Makedonaca? Ja sam to što jesam. Što se tiče moje i Tošetove komunikacije, mi se odlično razumemo. On sa mnom priča makedonski, ja s njim srpski, mada bi zbog karijere koja mu konstatno ide uzlaznom putanjom u Srbiji i Bosni, morao da se potrudi da srpski jezik govori bez greške.

Šta vas je najviše razočaralo u Makedoniji?
U narod, u ljude se nisam razočarala. Narod je sasvim O.K.! Najdraže su mi reakcije ljudi kad odem u supermarket ili kad uđem u taksi. Svi mi čestitaju, pozdravljaju me, govore kako su i oni srećni zbog Tošetovih uspeha. Meni je to najbitnije. Volim da se družim sa normalnim svetom. Nisam snob i ne patim za nekim veličinama. Čak mi se čude kako ja kao menadžerka jedne velike muzičke zvezde mogu da budem tako jednostavno obučena, bez šminke i u patikama. Mene pare ne mogu da promene. Uvek sam ih imala i uvek sam se normalno ponašala, a mogla sam sebi da priuštim mnogo toga što niko od Makedonaca nije mogao. Ali, ja hoću da budem deo tog sveta koji će i poslednji novac izdvojiti za Tošetov koncert ili Tošetov CD!



Ima li, po vašem mišljenju, u Makedoniji ljudi koji žive na visokoj nozi?
Jeste da je paradoks, ali u Makedoniji ima puno takvih jer ne postoji više srednja klasa, ljudi su ili siromašni ili ekstremno bogati.

Da li takvi kupuju Tošetove CD-e i dolaze mu na koncerte jer znamo da ni njegov CD ni karta za njegov solistički koncert nisu jeftini?
To radi normalan svet, a ne snobovi. Makedonski narod voli Tošeta, a to je najbitnije. On je naš Toše nacionale! Mene nervira jedino to što u Makedoniji mediji i novinari mogu da diktiraju ono šta će se slušati i o čemu će se pisati. Svako može da te ispljuje, a to je žalosno!

Istina je da su i vas pljuvali po novinama, a vi nikada niste davali demantije niti ste tužili neke novine.
Ja sam stara čekalica. Drugačija sam od onih koji me pljuju. To što me pljuju i nije tako loše. Shvatila da sam ja njima zanimljiva, da oni vole mnome da se bave, da o meni tračare... Takvi sigurno nemaju šta drugo da rade u životu.

Po nekim našim saznanjima, postoje ljudi u Makedoniji koji nisu uspeli da vam unište saradnju sa Tošetom i sad žele da vam ospore blisku poslovnu vezu sa Jelenom Karleušom?
To što pričaju da se ja ne poznajem sa Jelenom, nek vežu mačku o rep! Novine su o meni i Jeleni pisale puno toga, a sva naklapanja o tome da se nas dve ne poznajemo su izmišljotine. Upoznale smo se kada sam živela u Grčkoj, u vreme kada je Jelena počinjala sa poslovima u Atini. Ugovorila sam joj potpisivanje ugovora sa "Hevenom", tako da sada imam procenat od njenog CD-a. Takođe sam Jelenu i "Heven" povezala sa "BK televizijom". Ona mi to nikad nije zaboravila, a zbog svega toga mi je zahvalna i njena mama Divna. Jedno vreme smo u Atini živele u istoj kući. Sa njom se Toše družio prošle godine kada je bio u Grčkoj gde je snimao svoj CD "Ako me pogledaš u oči". Sa Jelenom sam se srela u Beogradu kada je Toše tamo imao promociju CD-a, bile smo dva dana zajedno zajedno i u Novom Sadu.



Znači, Jelena nije bila vaša menadžerska greška?
Nikada se nisam pokajala zbog Jelene, ali jesam zbog saradnje sa makedonskom pop pevačicom Rebekom. Toše i ja smo hteli da joj pomognemo, ali zaista nisam imala vremena da joj se posvetim kao što sam posvećena Tošetovoj karijeri. Rebeka nije ljuta na mene, nisam ni ja na nju. Ne treba da se ljuti jer sam joj pokolnila četiri pesme iako su bile skupe. Znači Rebeki sam kupila jednu pesmu iz Beograda, kupila sam joj i pesmu Vlade Janevskog i ona će ih dobiti i snimiti, a za sve ostalo neka se pobrine sama. Nismo se razišle u svađi i mržnji. Pogrešila sam u proceni i žao mi je zbog toga.

Stižete li da pročitate sve tekstove o Tošetu?
I stižem i ne stižem, ali je najzanimljivije da uvek stignem da pročitam one napise kojima se želi umanjiti Tošetova vrednost. Takvi tekstovi znaju zaista da me razbesne. Dešavalo mi se da zbog takvih pljuvačkih tekstova nađem desetak minuta vremena i skoknem do određenih redakcija da uredniku koji je to objavio kažem u lice da treba da ga je sramota, da ne ume da ceni ono što Toše čini za Makedoniju. U stanju sam da tom uredniku kažem da je lud čovek, ne mogu da se pretvaram jer nisam ljigava kao on. Ne mogu da glumim, a ovde ljudi u medijima vole da glume. Kad te sretnu, kažu ti: "Jao, kuco, maco, što si slatka!" Međutim, čim se okreneš, za njih si i lažov i prevarant i šljam i sve i ono najgore, a to je užasno! Ta gluma i to prenemaganje, ta dvoličnost, troličnost, to me mnogo iritira.

Koliko imate uticaja na Tošetov odnos sa devojkama?
Ne mešama se u njegov privatan život. Jedino mi smeta kad u novinama o njegovoj privatnosti pročitam neke bljuvotine.

Na primer, koje bljuvotine?
Ne znam da li o njima vredi pričati, ali nije normalno da neko napiše kako je Toše homoseksualac! Kako normalno da reaguješ na to, kako da tome ne pridaš važnost? To samo neko đubre, neka budala može da napiše i objavi. To nije ni za demantovanje. Štaviše, onaj koji piše da je Toše homoseksualac verovatno je sam homoseksualac pa to onda pripisuje Proeskom.

Kako reagujete na Tošetove bubice?Čudno, ali Toše nema mnogo bubica. Vrlo je razuman i disciplinovan, nije hirovit, nije inadžija. Prizeman je i prosto se ponekad čudim kako dobro podnosi pritisak velike estradne zvezde. Med i mleko je raditi sa njim.

Učestvujete li u kreiranju njegovog stajlinga. Je li ona njegova mačo bradica možda vaša ideja?
Nije, to je njegov izbor. Čak sam pokušavala da ga nateram da se obrije, ali nije me poslušao. Poštujem njegov izbor.

Da li dozvoljavate Tošetovom tati Nikoli da vam se meša u posao?
Gospodin Nikola Proeski i ja imamo samo privatnu komunikaciju i nikada ne pričamo o mom i Tošetovom poslu. Nikola ima potpuno poverenje u mene i u sve ono što činim za njegovog sina. Na Tošeta gledam kao na svog puno mlađeg rođenog brata. Često odem u Kruševo kod njegovih roditelja, poštujem ih, a i oni mene.

Priča se da ste teški za saradanju...
Ja i sama tvrdim da sam teška za saradnju. Mene dnevno zove po deset novinara i svi traže isto, a mi imamo "mali milion" stvari da pozavršavamo, od reklamnih spotova i džinglova, promotivnih fotografija i postera, do susreta sa našim sponzorima od kojih finansijski zavisimo. E, u takvoj svakodnevnoj gužvi svi bi hteli intervju, hteli bi da to bude baš onda kad njima odgovara, a niko se ne pita da li i nama odgovara. Izvinite, ali ni Ljilja ni Toše nisu na čiviluku. Eto, zato sam onda teška za saradnju i da nije tog "Kosmofona" koji nam u svemu pomaže, ne bih bila danas u Makedoniji sa Tošetom.

Koji je zapravo vaš krajnji cilj u saradnji sa Tošetom?Želim da Toše postane svetska zvezda. Ali nisam očekivala da ću povodom Tošetovog nastupa na "Evroviziji" imati toliko mnogo dušmana. To je strašno. Bez obzira na sve to, mi se držimo, ne damo se. Nas dvoje jedno bez drugog ne možemo. Uz Tošeta ću uvek ostati na ovaj ili onaj način. Oni koji misle da će moći da nas rastave grdno se varaju. Ja sam odlučila, a i Toše se složio da mu budem kuma onog dana kada se bude ženio. Zar to nije super?

Izvor: Svet.rs
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Интервјуи у којима се спомиње Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интервјуи у којима се спомиње Тоше   Интервјуи у којима се спомиње Тоше I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Интервјуи у којима се спомиње Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: