HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Операција Триумф

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Операција Триумф   Пет Ное 07, 2008 2:15 pm

ме интересира,кои се вашите фаворити,кој ви се допаѓа..?!
Ќе започнам јас: Александар и Кристијан, Игор и Милица :D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пет Ное 07, 2008 5:10 pm

Сум за Александар Белов и Никола Сариќ,а неможам да го поднесам Данијел Павловиќ

НАПРЕД Александар...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пет Ное 07, 2008 10:33 pm

леле и јас тој Даниел неможам да го поднесам
а мои фаворити се Александар Кристијан и Милица
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пет Ное 07, 2008 10:58 pm

Meni je favorit Aleksandar
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Ное 08, 2008 6:27 pm

добра тема
иначе и мене ми е фаворит Александар дефинитивно
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
olja
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 2
Age : 38
Локација : Srbija-Sid
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-11-09

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Нед Ное 09, 2008 5:30 pm

I meni je definitivno favorit Aleksandar....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пон Ное 10, 2008 2:42 am

АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ !!!!!!!!!!!!!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пон Ное 10, 2008 3:10 am

Хихихи...Ја то не пратим... Хајде људи мало објашњења зашто је неко ваш фаворит!

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Вто Ное 11, 2008 10:25 pm

зошто ? Александар е мој фаворит затоа што пее преубаво,скромен е,мирен,различен од сите таму во куката,преубав е ,и Македонец е го обожавам ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Сре Ное 12, 2008 1:43 am

се согласувам комплетно..има нешто во него..има се што треба да поседува вистинска ѕвезда...а и Игор мислам дека е супер..има прекрасен глас...и прекрасни очи...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Чет Ное 13, 2008 7:23 pm

...море никој од куќата нема некои којзнае какви гласовни можности...сите се просечни...освен Аце! Не дека е наш....ама навистина најубаво пее.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
verica
Член
Член
avatar

Број на мислења : 87
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пет Ное 14, 2008 1:00 am

definitivno Aleksandar ,najsimpaticen e i najubavo pee
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Ное 15, 2008 12:51 pm

Гледала сам једну емисију и то ону када је Александар гласао за Босанца. Али прије тога сам видјела да је стварно симпа и да факат лијепо пјева. Ето сад ћу и ја да навијам за Александра. Хихихи.

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Ное 15, 2008 6:15 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Ное 15, 2008 7:05 pm

rozeta193 напиша:

срцка е...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Ное 15, 2008 7:25 pm

Kristijan OT: Niko nije želeo da priča sa mnom!
Autor: Dragan Kecman

Objavljeno: 12.11.2008


Mladi Makedonac Kristijan Jovanov prvi je muški takmičar koji je od strane publike izbačen iz daljeg takmičenja u „Operaciji trijumf“. Vidno zbunjen, uplašen i očigledno još uvek nespreman za susret sa sedmom silom, za „Svet onlajn“ iznosi nam svoje utiske sa Akademije.

Kako se osećaš nakon što si izbačen iz kuće?

Celu noć nisam spavao. Kada su nas izveli na scenu i rekli da ispadam bio sam u šoku! Nakon par sekundi sam pomislio da je sve to šala kao što nas je Maca onomad nasamario da prolazimo, a ustvari smo ispali, ali je ovaj put, nažalost, bilo drugačije.

Smatraš li da je tebe i Miku trebalo osloboditi nominacija?

Svakako! Nije fer što smo nominovani, jer smo tek ušli. Logično je da su ljudi malo glasali za nas jer nas nisu dovoljno upoznali. Da je prošlo malo više vremena, da je publika imala vremena da me upozna kao i ostale, možda bi sve bilo drugačije...

Dok si bio u kući, imali smo utisak da si uvek tužan, povučen...

Moj najveći problem je bio jezik. Slabo sam razumeo srpski, a moje kolege makedonski. Ipak, mogli smo da komuniciramo, ali nismo. Nedostajao mi je razgovor, niko nije želeo da priča sa mnom. Bilo mi je jako teško. Zato bih dvaput razmislio da li bih se opet prijavio za ovaj šou.

Čime planiraš sada da se baviš?

U Makedoniji imam velike planove vezane za muzičku karijeru, ali ne mogu ništa da vam kažem u vezi toga. Čuće se za mene još...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Ное 15, 2008 7:26 pm

NAJNOVIJE VESTI


Mika: Glas je najbitniji i zato je moje mesto u OT!
Autor: Dragan Kecman

Objavljeno: 12.11.2008


Mirjana Kostić, poznatija kao Mika vidno je razočarana i ogorčena zbog eliminacije iz šoua „Operacija trijumf“. Iako se stručnjaci slažu da je jedna od najtalentovanijih studenata, glasovi publike joj nisu išli u korist. „Naravno da sam razočarana, kako da ne budem?! Mnogo nada sam polagala u sve ovo... Mesec dana mučenja da bih ušla na Akademiju je palo u vodu tako što sam nepravedno nominovana zbog nečega što nisam uradila. Ne znam da li neko stoji iza svega ovoga, na svašta sam pomišljala, bilo je i paranoje...“, kaže Mika.

Misliš li da si više dobila ili izgubila učešćem u OT?

Izgubila sam bend sa kojim sam radila, a od tog posla sam živela. U javnosti sam verovatno loše predstavljena tako da sam verovatno izgubila i reputaciju.

Na šta si konkretno mislila kad si rekla da Danijel može da oženi samo svoju mamu?

Zar sam rekla tako nešto?! Mora da je bilo u afektu ili posle neke svađe... Ne liči na mene da tako nešto kažem.

Kakvo je tvoje mišljenje o njemu?

Nas dvoje smo imali jedan incident pre početka samog takmičenja o kom ne želim da pričam. Sad smo OK. Neka to bude sav moj komentar.

Na šta žiri misli kada priča o faktoru „X“ koji vi studenti „morate“ da posedujete da biste bili zvezde?

Ja ne znam šta je to, ali pretpostavljam da se može kupiti kod svakog plastičnog hirurga. Moje mišljenje je da je glas najbitniji i zato smatram da je moje mesto na Akademiji.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Ное 15, 2008 8:45 pmAlo! otkriva: Da li je dosadašnji favorit iz Makedonije najbliži pobedi u „Trijumfu“
Nedodirljivi Aleksandar


Petak - 31.10.2008


Aleksandar Belov je od početka emitovanja šoua „Operacija trijumf“ prilikom svakog nominovanja dobio „imunitet“, i nikad nije izbačen zbog toga što je uvek imao najviše glasova publike.

Ovih
dana, fanovi regionalnog muzičkog projekta s pravom postavljaju pitanje
na svim zvaničnim i nezvanični forumima emisije imaju li drugi studenti
šanse pored talentovanog Makedonca.
- „Imunitet“ je predviđen pravilima licence, a njime se daje
prednost publici, što je, po meni, dobro. Čini mi se da dosad studenti
i žiri nisu imali ništa protiv odluka publike - kaže Ismeta Dervoz,
članica žirija u regionalnom šouu.
Njena beogradska koleginica Marina Tucaković u potpunosti deli stav bivše pevačice grupe „Ambasadori“.
- Publika tako glasa, a mi tu ništa ne možemo. Dečko lepo peva i
verovatno zbog toga dobija toliko glasova. Makedonija bi verovatno
volela da dobije novog Tošeta Proeskog, ali nerealno je očekivati da će
se uskoro roditi pevač sličnog potencijala. Aleksandar je talentovan
momak i mora još mnogo da radi na sebi - smatra gospođa Tucaković.

Direktor akademije Saša Dragić očekuje da više neće biti toliko
očigledna dominacija takmičara iz mesta Negotino i da će ulazak
Kristijana malo promeniti odnose snaga.
- Aleksandar je izuzetno korektan i ne pravi nikakve probleme u kući.
Publika zna da ceni takvo ponašanje. Biće interesantno kako će gledaoci
da prihvate Kristijana i kako će stvari stajati u ponedeljak nakon gala
večeri - rekao je Dragić.
Direktor produkcijske kuće „Emotion“ tvrdi da je prerano govoriti o potencijalnom pobedniku.
- Aleksandar jeste favorit jer dobija dosta glasova iz svih zemalja i
uvek je tu negde oko 50 odsto. Lično, ne bih smeo u ovom trenutku da se
odlučim ko će pobediti jer se videlo u „Velikom bratu VIP“ kako su
veliki favoriti, prvo Skaj, a posle i Nigrutin, ispali zbog jednog
kiksa u poslednjih sedam dana.
Stamenković ističe da Aleksandar najviše glasova dobija iz Srbije, Makedonije i Hrvatske.
- Ima još dosta do kraja. Moguće je da svi budu nominovani kao neka
vrsta kazne. U svakom slučaju, nezavisno od žirija i studenata,
pobednika će odlučiti gledaoci - zaključuje Stamenković.

Makedonac u panici


Aleksandar je bio jedini Makedonac u kući, a kada je čuo da će
Kristijan da se pridruži ekipi, iskreno i pomalo uplašeno je rekao:
„Više neću dobijati najviše glasova publike zato što će nas iz
Makedonije biti dvojica“.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Ное 22, 2008 5:06 pm

Стрим A1-TB Студенти Видео Водители За Академијата
Александар Белов
Александар Белов од Македонија, роден на 07.02.1987, водолија во хороскоп. Свири на флејта, класична музика,од 8-та година а пее уште од мал поп музика. Завршил основно музичко училиште, отсек виолина и средно музичко училиште каде освоил многу награди. За успех смета дека е потребен талент кој ќе се развива со работа. Смета дека вистинската ѕвезда треба да биде позитивна личност која шири позитивна енергија, да биде харизматична и да го направи најдобро она за што е талентирана. Би сакал да пее во дует со Џенифер Лопез, Енрике Иглесиас, Жељко Јоксимовиќ и Каролина Гочева.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Ное 22, 2008 5:08 pm

Никола Сариќ
Никола Сариќ а.к.а Сајко од Србија, роден на 21.02.1989, риба во хороскоп. Свири гитара и бас гитара, а сака р’н’б и класична музика. 8 години е во светот на музиката, а завршил основно и средно музичко школо во Белград.За успех смета дека се потребни талент и учење, а вистинската ѕвезда треба да има харизма и знаење. Би сакал да пее во дует со Давид Ковердал, Дадо Топиќ, Џибони и Владо Георгиев.


Ана Бебиќ а.к.а Ане
Ана Бебиќ а.к.а Ане Од Хрватска родена на 07.05.1986 Не свири на ниеден инструмент, ја сака r’n’b , поп, рок, фанк и алтернативната музика. Вели дека е самоука и дека 3-4 години сериозно се занимава со пеењето. Во иднина би сакала да пее во поп-рок бенд. Талентирана е за пеење и танцување. За успех вели дели е потребно да бидеш поинаков од другите. Сака да пее во дует со некој од следниве ѕвезди: Гвен Стефани, Џибони или Пинк.


Соња Бакиќ
Соња Бакиќ а.к.а Медена од Србија, родена на 22.02.1984, риба во хороскоп. Свири на пијано. Сака поп, Џез, Рок, р’н’б, с? само не фолк! Свири пијано од 8 година (ама не во последните 4), долго време компонира, а изведува последниве 3 години. Има посетувано музичко училиште во Сомбор. Сака да ја достигне интернационалната музичка сцена. За успех смета дека е потребна упорност и талент. Според неа, вистинската ѕвезда треба да поседува сигурност, шарм и памет. Сака да пее во дует со Алиша Кис, Саде, Сара Мелашиан и Ивана од „НегативМилица Мајсторовиќ
Милица Мајсторовиќ од Србија, родена на 09.10.1989, шкорпија во хороскоп. Свири на клавир и флејта. Настапувала на ТВ со пеење и свирење флејта. Сака да пее р'н'б и поп, слуша с?, ама нејзино професионално определување е класичната музика. Завршила средно музичко училиште, отсек флејта. Има многу награди од меѓународно и републички натпревари. За успех смета дека е потребен талент, упорност и харизма. Би сакала да пее во дует со Ана Оџа, Ивана „Негатив“, Александра Радовиќ и Владо Георгиев.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Ное 29, 2008 9:50 pm

Lobista!


Član žirija "Operacije Trijumf" Tonči Huljić uporno lobira za pobedu zemljaka Igora CukrovaProšlo je više od pedeset dana kako je
produkcija "Emoušn" krenula sa rijalitijem "Operacija Trijumf". Gotovo
polovina kandidata već je završila van akademije, a u kući je ostalo
još njih desetak. Ono što nam je zapalo za oko tokom poslednjih
nekoliko gala večeri bilo je lobiranje Tončija Huljića. Naime, kako
Kurir saznaje iz izvora bliskih ostalim članovima žirija, Huljić
otvoreno lobira u korist Igora Cukrova i pokušava svoju volju da
nametne Marini Tucaković i Ismeti Dervoz, koje takođe imaju pravo
glasa. Naše navode potvrdio je i izvor koji se našao neposrednoj
blizini sva tri člana žirija, te čuo Tončija kako nagovara Marinu i
Ismetu da poštede Igora jer je on zaista "prava zvezda", kaže naš izvor
i dodaje:
- Konstantno je urgirao i nabacivao Ismeti i Marini da Igoru treba
dati šansu jer je jedan od najboljih među studentima, na šta su ove dve
odmahnule, ne obraćajući preterano pažnju na njegove reči - završava
naš izvor.
Podsećanja radi, Cukrov je iz nama nepoznatih razloga jedini koji je
do sada imao privilegije da dva puta menja pesmu koja mu je bila
namenjena uz obrazloženje da mu je ranije prećeno jer ih je javno
izvodio. Mlađani Splićanin, po svemu sudeći, ima protekciju i na sceni
i unutar same OT akademije, što nije slučaj sa ostalim studentima. EMOUŠN: NIKO NIJE POVLAŠĆEN

Da li isti aršini važe za sve studente ili su povlastice i lobiranje
žirija dozvoljene radnje na koje ne može da se utiče, pitali smo i PR
menadžera "Emoušn" produkcije Marinelu Kvapil, koja nam je rekla:
- Koliko je meni poznato, u kući su svi ravnopravni i apsolutno niko
nema povlastice, osim kada su u pitanju zaslužene nagrade. Što se
žirija tiče, on je totalno nezavisno telo i sva tri člana se po
vlastitom profesionalnom nahođenju odlučuju za svoje favorite.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пон Дек 01, 2008 11:52 pm

pa nisto ne e cudno da bide namesteno na kraj...iako mene i Igor mi se dopaga,ima dosta kvaliteten vokal,,super e..
a koj mislite deka ke ostane od segasnive nominirani: Nikola Paunovic i Ana Bebic?
iskreno mene mi e zal sto go nominiraa Nikola,kako mu kazaa,naucile da go gledaat na taa klupa,sramota..i garant ke ostane taa Ana,posto taa ne znam dali ste primetile sekogas ja spasuval direktorot na akademijata sto ne e fer,da ja fura kako negov favorit.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Вто Дек 02, 2008 12:25 am

Мени је најважније да Македонац и Босанац остану. Хихихих. Мада вазда заборавим кад је емисија...Али мора се признати да су сви добри.

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пон Дек 15, 2008 1:56 pm

ОПЕРАЦИЈА ТРИУМФ
Александар Белов ќе ја пее „Тајно моја“
На вечерашната гала-вечер на „Операција триумф“ како специјални гости се најавени хрватскиот пејач Петар Грашо и македонската поп-пејачка Каролина Гочева, која вторпат учествува во ова балканско шоу. Каролина овојпат со преостанатите три девојки на академијата, Соња Бакиќ, Ана Бебиќ и Нина Петковиќ, ќе го исполни големиот хит „Ладѕ мармаладе“, а заедно со Црногорката Нина во дует ќе ја изведат нејзината евровизиска тема „Мојот свет“. Македонскиот претставник Александар Белов, кој во изминатите десет недели е прогласуван за фаворит на публиката, ќе ја пее песната „Тајно моја“ на нашата музичка легенда Тоше Проески. Белов е најзадоволниот студент од изборот на песните бидејќи мината недела кога директорот на академијата, Саша Драгиќ, им ги доделуваше задачите на студентите, на нивните лица се забележуваа изрази на негодување. Најнезадоволен е номинираниот Вукашин Брајиќ, кому не му се допадна тоа што треба да пее во дует со Никола Сариќ со кој треба да ја испее „Азра“, а не му се допадна ниту фактот што треба да работи со Даниел Павловиќ на песните „Ње њилл роцк ѕоу“ и „Ње аре тхе цхампионс“. На вторите две песни ќе им се придружат и Александар, Соња, Никола и Ана. Србинот Даниел во дует со хрватскиот гостин Петар Грашо ќе го исполни неговиот голем хит „Уторак“, Соња Бакиќ ќе ја пее „Ла вие ен росе“ од Грејс Џонс, а Хрватката Ана Бебиќ актуелниот хит на Бритни Спирс „Њоманизер“. Студентот Игор Цукров од Хрватска ќе ја пее композицијата „Кристина“ од Здравко Чолиќ, а потоа во дует со црногорката Нина ќе ја исполнат „Мѕ хеарт њилл го он“ од Селин Дион. Како што се намалува бројот на натпреварувачите, во некоја од следните две гала-вечери ќе се смени системот на гласање и на номинирање, што ќе го загрози опстанокот на сите студенти, а наскоро може да очекува и укинување на гласањето за фаворит. Иако многумина очекуваа завршницата на шоуто да биде на 31 декември во пресрет на новогодишната вечер, продукцијата одлучила неколку дена подолго да ги остави во неизвесност гледачите, па и самите студенти, па затоа победникот на реалното музичко шоу „Операција триумф“ ќе биде познат на шести јануари, на големиот празник Бадник.


http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=4&tabid=1&EditionID=1575&ArticleID=103996

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пон Дек 15, 2008 7:16 pm

Со среќа нека му е!!!!!!!!
Каква песна му дале.Се знае кој можеше само да ја испее таа песна...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   

Вратете се на почетокот Go down
 
Операција Триумф
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: