HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 SURVIVOR

Go down 
АвторПорака
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: SURVIVOR   Саб Ное 22, 2008 12:18 pm

Гледа ли некој SURVIVOR?
кои се вашите фаворити?
Јас навивам за Рока
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: SURVIVOR   Саб Ное 22, 2008 2:22 pm

По коj канал дават Survivor ? Зошто пишува Survivor Србиja ?
Тоа не е ли македонски Survivor ?

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: SURVIVOR   Саб Ное 22, 2008 2:51 pm

Даваат на А1 ама тоа е српскиот SURVIVOR
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: SURVIVOR   Нед Ное 23, 2008 5:47 pm

секогаш ги мешам Рока и Армада..:D
јас сум за зелените :D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: SURVIVOR   Пон Ное 24, 2008 10:43 am

Зелените се Рока
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: SURVIVOR   Пон Ное 24, 2008 7:18 pm

Најекстремниот популарно шоу „Преживеан“, има само една цел - да се преживее во пеколниот рај. За 22. натпреварувачи, дестинацијата е бисерните острови, во близина на Панама, а целта - откривањето на легендата за изгубеното богатство на шпанската галија. Нивната мисија ќе трае 52 дена, а само еден ќе биде победник и ќе ја добие премијата од 100.000 евра.

Преживеан е борба за опстанок, во уловите што ги имал и Робинзон Крусо. Секој треба да ја покаже способноста за ориентација во непознат предел, справување со опасни ситуации и сето тоа под будно око на камерите.

Препуштени на самите себе, натпреварувачите сами градат живеалиште од материјали во природата, единствено средство за работа им е ножот, а оганот се пали на примитивен начин, дождот и морето им се единствени извори на вода, храната ја наоѓаат во шумата и океанот.

Но, мора да внимаваат и на опасноста од отровни плодови, а жителите на островот, ќе им бидат додаден проблем. Бубачките, пајаците и црвите може да бидат опасни непријатели, но и вкусна храна. Како ќе се справат девојките во услови кога нема козметика?

Правилата на играта важат за сите. Натпреварувачите се делат во две племиња. Секојдневно играат игри за награда, а се тестираат издржливоста, физичката кондиција, силата и сите имаат подеднакви шанси да се борат за останување на островот. Секој трет ден се врши елиминација во племенскиот совет, каде се одлучува кој си заминува од шоуто. Со тек на времето, племето станува едно, а на крајот остануваат само тројца, кои меѓусебно ќе си ги одмерат силите. сето ова се снима и се прикажува без цензура.

Реалното шоу „Преживеан“ е дело на британскиот продуцент Чарли Парсон и премиерно е прикажан во 1996 во Шведска под името „Експедицијата Робинзон“. Американската верзија е снимена во 2000, и се до денес, шоуто се емитува во 40. земји.

Српската верзија ја режираше Милорад Милинковиќ, а актерот и водител на шоуто Андрија Милишевиќ има за цел да ги подготви натпреварувачите за невозможното. Неговиот збор е пресуден во решавањето на победникот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: SURVIVOR   Вто Ное 25, 2008 3:28 am„Alo!“ istražuje šta su takmičari „Survivora“ poneli u Panamu
Od kamena do ogledala


Da odete na pusto ostrvo na kojem biste morali da provedete nekoliko meseci, šta biste poneli?

Ova
dilema mučila je učesnike rijaliti šoua „Survivora“, koji su dobili
priliku da ponesu samo jednu stvar pored dva kompleta garderobe.
Odlučili smo da istražimo šta su neki takmičari poneli u Panamu.
Bivši narodni poslanik Miloš Todorić nije imao veliku dilemu o tome šta
treba da spakuje u kofer.
- Poneo sam knjigu poezije Vladimira Majakovskog. Imao sam super
nastavnicu koja mi je prenela ljubav prema poeziji. Ovo je moja
omiljena knjiga - priznao je Miloš.
Njegova drugarica Vanja Jelača ponela je mp3 plejer, uprkos tome što je
znala da će se baterija brzo isprazniti i da će njeno uživanje u muzici
biti kratkog veka, dok je najstarija takmičarka Bojana Lukić-Jovković
spakovala najboljeg ženskog prijatelja - ogledalce.

- Razlog je vrlo konkretan, nosim sočiva. Nije moguće da ih izvadite ili stavite bez ogledalca.
Fitnes instruktor iz Čačka Tamara ponela je malu figuru anđela, dok se mis Slobodanka Tošić opredelila za fotografiju.
- U pitanju je moja omiljena slika iz detinjstva. Bila sam beba, a tata me je nosio u naručju - kaže Boba.
Prvi izbačeni takmičar u Panami, Miodrag Jovanović, ipak je poneo epitet najoriginalnijeg u izboru predmeta.
- Morao sam da ostavim na Bisernim ostrvima kamen sa Dunava. Naravno, u
Beograd sam poneo jedan iz Paname - otkrio je poznati alas.


Последната промена е направена од grkovicvanja на Вто Ное 25, 2008 3:30 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
grkovicvanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 701
Age : 25
Локација : Srbija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: SURVIVOR   Вто Ное 25, 2008 3:29 amUčesnica rijaliti šoua „Survivor“ otkriva svoju romansu iz Paname
Zaljubila sam se u člana ekipe


U rijaliti šouu „Survivor“, borba za
preživljavanje i romantični ambijent Bisernih ostrva zbližili su Vanju
Jelaču i jednog člana ekipe.

Njihovu ljubav
nisu zabeležile kamere, ali nam se studentkinja FTN-a u Novom Sadu
poverila u telefonskom razgovoru o novom dečku.
- Nije mi se fizički svideo niko od muških takmičara, ali mi se
dopao jedan dečko iz ekipe. Šou „Survivor“ još traje, tako da ne mogu
da pričam previše o dešavanjima na ostrvu. Reći ću da smo ostali u
kontaktu i nakon povratka u Srbiju. Na ostrvu nisam ni pomišljala na
seks jer su uslovi bili loši za tako nešto - kaže Jelača.
Vanja se u dalekoj Panami provela sjajno, a naučila je kako se pali vatra i pravi ležaj u divljini.
- Bile su mi najveći problem bube, zbog alergije. One su mučile i mnoge
moje kolege iz plemena. Nisam znala da upalim logorsku vatru, a tamo
sam naučila kako se to radi - otkriva jedna od najobrazovanijih
takmičara.

Vanja je rođena u Zagrebu, odakle je s porodicom otišla zbog rata. To
joj je, kako kaže, ostavilo „kiseli ukus“ u sećanju na detinjstvo.
Trenutno studira inženjerski menadžment na Fakultetu tehničkih nauka u
Novom Sadu, mada priželjkuje da ode na usavršavanje u inostranstvo.
- Volela bih da upišem postdiplomske studije u inostranstvu. Trenutno
čekam da vidim da li ću dobiti stipendiju - otkriva Jelača.
U slučaju da pobedi u „Survivoru“, Vanja će novac uložiti u osnivanje
nevladine organizacije koja bi se bavila humanitarnim radom.
- Novac je najveći problem u celoj priči. Radila sam dosad neke manje
projekte za decu, ali bih volela da imam svoju humanitarnu fondaciju -
zaključuje Vanja.

Dario samo drug


Vanja Jelača se na Bisernim ostrvima najviše družila sa Dariom Ćirićem.
- Ništa se nije desilo između nas. Samo smo prvih dana delili postelju.
Znam da je oženjen, ali još nisam upoznala njegovu suprugu. Nema
razloga da bude ljubomorna - uz osmeh kaže Vanja.

Ponela MP3 plejer


Vanja Jelača dobila je priliku da na pusto ostrvo ponese samo jednu stvar. Odluka je pala da spakuje mp3 plejer.
- Znala sam da će se baterije brzo isprazniti. Želela sam da uživam u trenutku. Nisam se pokajala.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: SURVIVOR   Чет Ное 27, 2008 8:15 pm

ВАЊА МАНДИЌ ЗА РЕАЛНОТО ШОУ
„Преживеан“ е можност за докажување
Вања Мандиќ е една од натпреварувачките што во реалното шоу „Преживеан“, што се случува на Бисерните Острови во Панама, се бори да остане единствениот „преживеан“ и да ја освои главната парична награда. Таа живее во Нови Сад, а е државен првак во џудо и во борење и работела како телохранител на Борис Тадиќ, Бато Канкан, Наташа Беквалац (која, меѓу другото, ја бранела и од папараците за време на нејзината венчавка) и на други јавни личности. - „Преживеан“ го доживувам како можност да се докажам и да видам колку и што се можам да издржам. Знам дека условите се невозможни, но нема да имам проблем да се снајдам со условите за одржување хигиената или, пак, за храна. Единствено што може да ме изнервира е човечката глупост, а за се друго сум толерантна - открива Мандиќ. Таа веќе неколку години е вработена како обезбедување во хотелот „Парк“ во Нови Сад и за своите одбранбени способности вели: - Џудото ми е специјалност, но бидејќи во тој спорт нема пари, морам да се занимавам и со сомбо и со борење. Работев и како инструктор во сала за вежбање, држев часови по аеробик и сето тоа за да преживеам. Покрај борбата за гола егзистенција, нејзините сограѓани ја етикетираат Мандиќ дека е склона кон припадниците од истиот пол. Пред неколку години наголемо се зборувало дека е во врска со позната телевизиска водителка на телевизија „Пинк“ која е сопруга на познат и угледен бизнисмен... - Претпоставувам дека таквите приказни ги лансираат мажи на кои не им дозволувам да ми се приближат. Не постојат мажи на кои еротска сцена со две жени не им е провокативна. Кога ќе ме видат како играм и како се забавувам со своите другарки, ја активираат својата бујна фантазија. Сето тоа е глупост! Мажите не ми се плашат затоа што сум џудист, туку се плашат од мојот став и од силната личност што ја поседувам. Кога сакам да запознаам некое момче, секогаш морам прво да му дадам зелено светло за да ми пријде. Дури потоа сфаќаат дека не сум толку страшна како што изгледам - објаснува оваа учесничка на „Преживеан“. Нејзините соиграчи ја викаат Никита, а по една фотосесија го добила и прекарот Амазонка, поради специфичната тетоважа по која е препознатлива и во „Преживеан“. - Првата тетоважа ја направив пред седум години, кога тоа беше вистинска реткост меѓу жените. Цртежот на градите го симболизира мојот хороскопски знак, двоен овен, и индиски знак за вечен живот. На стомакот имам пантер во скок, што претставува агресивност, а јас по природа сум позитивно агресивна - вели Вања. Вања никогаш не побарала финансиска помош од својата славна тетка, Славица Еклстон, и живее скромно со својот приход од 500 евра месечно.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
simonaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 48
Age : 22
Локација : doma
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-09-26

ПишувањеПредмет: Re: SURVIVOR   Саб Дек 20, 2008 7:52 pm

jas sum za roka no mnogu me iznerviraa koga go isfrlija Ognen
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: SURVIVOR   

Вратете се на почетокот Go down
 
SURVIVOR
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: