HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Помогнете и на Стефанија

Go down 
АвторПорака
toniglaston
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-02-15

ПишувањеПредмет: Помогнете и на Стефанија   Нед Фед 15, 2009 4:24 pm

На малата Стефанија во Ротердам болницата Еразмо и пронајде редок вид на леукемија. Оваа болест не се оперира него се примаат хемотерапии. За да ги помине полесно хемотерпиите холандскиот тим на лекари оцени истите да се применат во Македонија, затоа што самите терапии бараат и психичко делување (сестра, татко) кој со своето присуство психички ќе делуваат на Стефи. Третманот е предвиден да трае некаде 3 месеци кој е под холандски надзор. После овој третман мора да се врати во Холандија да се изврши трансплатација на коскената срцевина со што се очекува доживотно опоравување на малото кукле Стефи и да си продолжи со детскиот живот. За ова се потребни поголеми парични средства кој фамилијата неможе да ги покрие, а се потребни за да се спаси еден млад живот.

Средствата за помош се:

За сите кои можат и сакаат да помогнат можат да уплатат средства во УНИ Банка на име Стефанија Китановска (овластено лице Мирјана Китановска)

Денарска жиро сметка: 240017013645702
Девизна жиро сметка : МК07240017013645702

или на тел 070-143-116 со што донирате 100 ден
или на тел 075-143-075 со што донирате 100 ден

Ги молам главните на форумот да не ја отфрлат темата затоа што се работи за еден млад детски живот.
Потребно е барем еден месец да биде прикачена после може да се тргне за колку толку кој би можел да помогне.

Ја сум иначе Тони добар птијател на таткото на Стефанија,фамилијата е во очај гледам на секој начин да им помогнам ме препратија и на вашиот ценет форум да побарам помош.
Стефи многу го сака Тоше има направено албум со слики и си го чува во болница додека ги прима тешките терапии.

Однапрет ви благодарам за разбирањето.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
toniglaston
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Вто Фед 17, 2009 1:04 pm

Многу сум разочаран од активноста за помош на Стефанија.
Истата тема е поставрна во Форум за кучиња каде што за една недела има 500 прегледи и20 коментари кај што пишува све најубаво за СТЕФИ и многу од хуманитарците имаат искажано (донирано да е жива и здрава).
Не верував дека во форум на најголемиот ХУМАНИСТ нашиот Тошка нема ниту еден исказ за хуманост.
Доколку остане вака го молам Администраторот да ја тргне целосно темата.
Покрај све бидете живи и здрави.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Вто Фед 17, 2009 8:15 pm

Ја вјерујем да су сви они који могу и помогли. Мислим да нема потребе за брисањем теме. Морате имати на уму да људи помажу онолико колико могу и да се за многе хуманитарне акције у којима вјерујем доста нас учествује и не чује, али је поента да све радимо срцем. А можда нам је једноставно тешко писати ако већ нисмо у могућности и практично да помогнемо?

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Вто Фед 17, 2009 8:23 pm

Јас се извинувам што не пишав коментар порано, иако веќе се јавив на телефонот. Мислам дека многумина го направиле истото за Стефи, секако оние кои се во можност и нема потреба од разочарување...

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
toniglaston
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Вто Фед 17, 2009 8:36 pm

Ондак се ја извињавам можда сам погрешио, а мислим и да је сам.

Хвала Глобалном Модератору свако има свој стил живота,неко то исказуе овако неко онако.
Мислим да сте у право.
Срдачан поздрав и ко може нек помогне колико може.
Битно је да Бог чува дјете а за новац сначичемо се.
Поздрав свима.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Сре Фед 18, 2009 8:41 pm

toniglaston напиша:
Ондак се ја извињавам можда сам погрешио, а мислим и да је сам.

Хвала Глобалном Модератору свако има свој стил живота,неко то исказуе овако неко онако.
Мислим да сте у право.
Срдачан поздрав и ко може нек помогне колико може.
Битно је да Бог чува дјете а за новац сначичемо се.
Поздрав свима.

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Сре Фед 18, 2009 11:40 pm

toniglaston напиша:
Ондак се ја извињавам можда сам погрешио, а мислим и да је сам.
Хвала Глобалном Модератору свако има свој стил живота,неко то исказуе овако неко онако.
Мислим да сте у право.
Срдачан поздрав и ко може нек помогне колико може.
Битно је да Бог чува дјете а за новац сначичемо се.
Поздрав свима.
Ма схаваћам ја тебе, јер вјерујем да ти је јако стало да се Стефанији помогне. И ја се надам да ће се новац набавити, а уз Божију помоћ све је могуће.

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Чет Фед 19, 2009 12:21 am

Imam eden predlog ajde site neka go stavat ova na svojte stranici i neka go pratat na svojte prijateli za da go vidat i drugi za sto pobrzo da i se pomogne na Stefanija!
I se razbira deka i posakuvame se najdoro od se srce! I sto pobrzo da ozdravi!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
toniglaston
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Чет Фед 19, 2009 1:03 am

Навистина ви благодарам и се извинувам на второто мое излагање во Форумот.
Да ви се преставам ја сум Тони долгогодишен пријател на таткото на Стефанија.Таткои (другарми)беше човек кој денот го почнуваше секогаш со песна беше јак човек со многу енергија научив многу работи од него и кога ми било најтешко знаел да ме врати во живот,ама сега неможам да го гледам од жал.Верувајте толку позитивен и јак човек за 3 години колку што трае проблемот со неговата ќерка се направи пола човек.
Стефанија ја знам 4 години прекрасно детенце ја стевив како слика за автор.
Пошто другарми е целиот скршен ние неговите пријатели се вклучивме во акција да му помогнеме на секој начин да се соберат потребните парични сретства.
Затоа ви благодарм за све што правите во вашите можности.
Да сте живи, здрави и голем поздрав.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Пет Фед 20, 2009 6:19 pm

LudaMala напиша:
toniglaston напиша:
Ондак се ја извињавам можда сам погрешио, а мислим и да је сам.
Хвала Глобалном Модератору свако има свој стил живота,неко то исказуе овако неко онако.
Мислим да сте у право.
Срдачан поздрав и ко може нек помогне колико може.
Битно је да Бог чува дјете а за новац сначичемо се.
Поздрав свима.
Ма схаваћам ја тебе, јер вјерујем да ти је јако стало да се Стефанији помогне. И ја се надам да ће се новац набавити, а уз Божију помоћ све је могуће.

потписујем...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Нед Мар 08, 2009 10:38 pm

Стефанија починала?....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Пон Мар 09, 2009 6:18 am

нека почива во мир....срце малечко.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
simonaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 48
Age : 22
Локација : doma
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-09-26

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Саб Мар 14, 2009 8:39 pm

aleksandra напиша:
нека почива во мир....срце малечко.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Нед Мар 15, 2009 11:42 pm

Нека почива во мир......СРЦЕ ЗЛАТНО....

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Пон Мар 16, 2009 5:11 pm

Ane напиша:
Нека почива во мир......СРЦЕ ЗЛАТНО....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
toniglaston
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Вто Мар 17, 2009 11:22 am

Почина малата Стефи Бог да ја прости,и требаа само усте десет терапии за да успее да дојде до трансплатација и да продолжи со нормалниот живот.Кога ја вратија од Холандија ветија дека и тука ќе ја спремат за трансплатација ама неукоста си го направи своето.Стефи беше прав Ангел кој Господ си го зема во рајот.Кога умираше го побара албумот од Тоше да биде покрај нејзе многу ја сакаше песната цреша и верувам дека сега таму и ја пее.Да издржеше сама ќе ви се заблагодареше за помошта што ја пруживте затоа јас многу ви благодарам на сите што бевте хумани и со тие пари кој ги дониравте а беа потребни да и се спаси животот на Стефи ќе бидат употребени за жал да се направ едно за Ангелот Стефи мирно домче во кое ќе почива во мир.
Стефи го даде својот живот од неуки доктори. Нејзината смрт допринесе од сега па натаму вакви деца со ретки дијагнози бесплатно да се лекуваат во странство затоа Стефи е Ангел и ја даде својата душа за спас на многу други нејзини другарчиња,кој повеќе нема да се мачат да собираат пари и да чекаат болеста да работи додека се соберат парите.
Го молам нашиот Ангел Тоше да ги послуша моите молби и да ја земе кај него во рајот .
Чуваја од зло.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Вто Мар 17, 2009 2:59 pm

NEKA POCIVA VO MIR SRCE MALECKO
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   Сре Мар 25, 2009 2:14 amБог ги чува ангелите за себе..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Помогнете и на Стефанија   

Вратете се на почетокот Go down
 
Помогнете и на Стефанија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: